Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#52776 Re: Liverpool FC

Post by skafiskafsnjak »

Gerro wrote: 07/02/2021 19:32 Kaze on nikad ne dodje na nasu temu :lol: :lol:

Koji kompleksi
Gdje sam to napisao?
Odmah nadji i nek.me banuju na 7 dana.
Ja sam napisao da ne dolazim srat' i trolat po temi, kao sto ti radis.
elk
Posts: 3148
Joined: 14/08/2006 12:03

#52777 Re: Liverpool FC

Post by elk »

Nakon izmjena klopa raspad sistema. Foden ce biti najbolji igrac lige.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#52778 Re: Liverpool FC

Post by skafiskafsnjak »

saint_mirad wrote: 07/02/2021 19:32
skafiskafsnjak wrote: 07/02/2021 19:28
saint_mirad wrote: 07/02/2021 19:22 Završio se jedan uspešan ciklus ovog tima. Na leto remont, pa ispočetka.
Opet 20ak godina pa naredni ciklus.
Ne razumijem sto trpe pojedince... Kao Utd parmaka Maguire
Nece sigurno dok je Klopp tu. Nakon ove sezone on ima ugovor u trajanju jos 3 godine sto je ssvim dovoljno za jos jednu rekonstrukciju tima u njegovom mandatu. A nakon njega sta ce biti, tesko je reci.
Ma salim se... Ali pitanje je, koliko ce prostora imati..skrti su vlasnici. A ovo je cist pad morala....
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#52779 Re: Liverpool FC

Post by Gerro »

skafiskafsnjak wrote: 07/02/2021 19:33
Gerro wrote: 07/02/2021 19:32 Kaze on nikad ne dodje na nasu temu :lol: :lol:

Koji kompleksi
Gdje sam to napisao?
Odmah nadji i nek.me banuju na 7 dana.
Ja sam napisao da ne dolazim srat' i trolat po temi, kao sto ti radis.
Smijes se Liverpoolu a United nije osvojio ozbiljan trofej 8 godina :pisnuo:
Zgembo030
Posts: 66
Joined: 28/02/2020 18:01

#52780 Re: Liverpool FC

Post by Zgembo030 »

Pa ti čekaj uvijek zadnji sekund za kupovinu igrača.
Umjesto da se stave dva nova štopera pa šta bude i da vezni red sa hendom, fabinhom i wijnaldumom bude prevaga na terenu, on opet po starom, provaljenom sistemu.
Svaki od zadnja tri četiri poraza je isključivo Kloppova greška, jer fura kao da se ništa ne dešava, a igrači čekaju neke promjene, dešavanja.
Što se imena tiče, Liverpool ima hajmo reći bolje igrače, ali treba te igrače pokrenuti, motivisati, podstaći da igraju.
Imam osjećaj da su u nekom strahu, nema one timske pozitivne energije, nema kreativnosti.
Nadat se da će se dohavizati više Klopp i da će početi mijenjati igrače koji "moraju" da igraju pa da isti shvate da nisu nezamjenjivi. Kad se patiš, bar daj novima ili djeci da igraju..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#52781 Re: Liverpool FC

Post by skafiskafsnjak »

Gerro wrote: 07/02/2021 19:35
skafiskafsnjak wrote: 07/02/2021 19:33
Gerro wrote: 07/02/2021 19:32 Kaze on nikad ne dodje na nasu temu :lol: :lol:

Koji kompleksi
Gdje sam to napisao?
Odmah nadji i nek.me banuju na 7 dana.
Ja sam napisao da ne dolazim srat' i trolat po temi, kao sto ti radis.
Smijes se Liverpoolu a United nije osvojio ozbiljan trofej 8 godina :pisnuo:
Nadji post dje sam ono napisao..trolcino .
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#52782 Re: Liverpool FC

Post by Gerro »

skafiskafsnjak wrote: 07/02/2021 19:35
Gerro wrote: 07/02/2021 19:35
skafiskafsnjak wrote: 07/02/2021 19:33

Gdje sam to napisao?
Odmah nadji i nek.me banuju na 7 dana.
Ja sam napisao da ne dolazim srat' i trolat po temi, kao sto ti radis.
Smijes se Liverpoolu a United nije osvojio ozbiljan trofej 8 godina :pisnuo:
Nadji post dje sam ono napisao..trolcino .
Pa pises po temi da ce Liverpool opet biti 20 godina bez titule a realnost je da su jedini uz City koji je mogu osvojiti narednih 10 godina
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#52783 Re: Liverpool FC

Post by saint_mirad »

skafiskafsnjak wrote: 07/02/2021 19:34
saint_mirad wrote: 07/02/2021 19:32
skafiskafsnjak wrote: 07/02/2021 19:28

Opet 20ak godina pa naredni ciklus.
Ne razumijem sto trpe pojedince... Kao Utd parmaka Maguire
Nece sigurno dok je Klopp tu. Nakon ove sezone on ima ugovor u trajanju jos 3 godine sto je ssvim dovoljno za jos jednu rekonstrukciju tima u njegovom mandatu. A nakon njega sta ce biti, tesko je reci.
Ma salim se... Ali pitanje je, koliko ce prostora imati..skrti su vlasnici. A ovo je cist pad morala....
Ovo je otpis sezona, ni od Lige sampiona se nesto ne nadam puno. Hajd desava se, mada moraju resavati probleme na leto inace se ekipa trajno vratiti u borbu za top 4 umesto da napada titulu.
User avatar
aCme
Posts: 4542
Joined: 23/04/2010 01:06

#52784 Re: Liverpool FC

Post by aCme »

Ublehaši 21 st :lol:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#52785 Re: Liverpool FC

Post by saint_mirad »

aCme wrote: 07/02/2021 19:38 Ublehaši 21 st :lol:
Nisu vala ublehasi nego ekipa koja je u svom peaku 2018-2020 bila najjaci evropski tim. :izet: Cak i takvi timovi imaju uspone i padove jer fudbal funkcionise u ciklusima.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#52786 Re: Liverpool FC

Post by skafiskafsnjak »

saint_mirad wrote: 07/02/2021 19:37

Ovo je otpis sezona, ni od Lige sampiona se nesto ne nadam puno. Hajd desava se, mada moraju resavati probleme na leto inace se ekipa trajno vratiti u borbu za top 4 umesto da napada titulu.
Veliki moralni pad od utskmice sa Evertonom i povrede VVD. Realno, ovo treba lekcija da bude...ne mozes od jednog igraca toliko zavisiti. Isto kao sto United od Fergusona.... Dok ne utuve u glave , nece ici dalje....
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52787 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Liverpool's joint heaviest Premier League home defeat.




Vrijeme je za radikalne poteze.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#52788 Re: Liverpool FC

Post by Gerro »

skafiskafsnjak wrote: 07/02/2021 19:40
saint_mirad wrote: 07/02/2021 19:37

Ovo je otpis sezona, ni od Lige sampiona se nesto ne nadam puno. Hajd desava se, mada moraju resavati probleme na leto inace se ekipa trajno vratiti u borbu za top 4 umesto da napada titulu.
Veliki moralni pad od utskmice sa Evertonom i povrede VVD. Realno, ovo treba lekcija da bude...ne mozes od jednog igraca toliko zavisiti. Isto kao sto United od Fergusona.... Dok ne utuve u glave , nece ici dalje....
:lol: :lol: :lol:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#52789 Re: Liverpool FC

Post by saint_mirad »

skafiskafsnjak wrote: 07/02/2021 19:40
saint_mirad wrote: 07/02/2021 19:37

Ovo je otpis sezona, ni od Lige sampiona se nesto ne nadam puno. Hajd desava se, mada moraju resavati probleme na leto inace se ekipa trajno vratiti u borbu za top 4 umesto da napada titulu.
Veliki moralni pad od utskmice sa Evertonom i povrede VVD. Realno, ovo treba lekcija da bude...ne mozes od jednog igraca toliko zavisiti. Isto kao sto United od Fergusona.... Dok ne utuve u glave , nece ici dalje....
Jos od lockdowna oni nisu briljirali, mada je tad vec titula bila osigurana pa se nije obracalo paznju. Primise 7 od A.Ville, a igrao je i VVD tad. Ekipa se delimicno potrosila ogromnim naporima poslednjih 3 sezone, a sa druge strane je opala motivacija jer je osvojena Liga sampiona i onda i EPL nakon 30 godina.

Zato treba osvezenje na leto i eventualno prodaja Salaha ili Manea i da se dovede neko ko je nov i zeljan pobeda i dokazivanja.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#52790 Re: Liverpool FC

Post by Gerro »

Mane, Thiago OUT
Haaland, Camavinga IN

Thiago je najgore pojacanje u zadnjih par godina. Keita izgleda kao Henderson u poredjenju sa njim.
kakabanja213
Posts: 3831
Joined: 10/12/2012 22:16

#52791 Re: Liverpool FC

Post by kakabanja213 »

saint_mirad wrote: 07/02/2021 19:40
aCme wrote: 07/02/2021 19:38 Ublehaši 21 st :lol:
Nisu vala ublehasi nego ekipa koja je u svom peaku 2018-2020 bila najjaci evropski tim. :izet: Cak i takvi timovi imaju uspone i padove jer fudbal funkcionise u ciklusima.
Kakav je ciklus od dvije godine na ulozenih 400tinjak miliona.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#52792 Re: Liverpool FC

Post by saint_mirad »

kakabanja213 wrote: 07/02/2021 19:52
saint_mirad wrote: 07/02/2021 19:40
aCme wrote: 07/02/2021 19:38 Ublehaši 21 st :lol:
Nisu vala ublehasi nego ekipa koja je u svom peaku 2018-2020 bila najjaci evropski tim. :izet: Cak i takvi timovi imaju uspone i padove jer fudbal funkcionise u ciklusima.
Kakav je ciklus od dvije godine na ulozenih 400tinjak miliona.
Ciklus traje otkako je Klopp dosao, dve godine je bio peak ekipe. Jesu potrosene pare, ali to je moranje u EPL ako zelis titulu jer je konkurencija zestoka. Net spend je tu najmanji problem, potrosili su manje nego Man CIty, Man United i Chelsea i vecinom su pogadjali sa transferima. Ne treba zaboraviti da se Klopp takmicio protiv Pepa koji je imao pocetni bolji tim i potrosio je mnogo vise para. Nema svako taj luksuz da trosi na defanzivce po 60-70 miliona svaki prelazni rok dok konacno ne ubode sa nekim.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#52793 Re: Liverpool FC

Post by Manual »

Image
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28522
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#52794 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ovo je samo vrhunac ledenog brijega. Ekipa je dosegla svoj zenit prosle sezone i bolje vise ne moze. Ne mozes od njih vise nista ocekviati. Ono je bilo napinjanje napinjanja, maksimum maksimuma i samo nakon toga mozes ocekivati pad, sto se i desava, jer previse imas li-la igraca, koji su samo na svom vrhuncu prevaga, sve ispod njihovih 100% je mamuzanje mrtvog konja.

Ovo je alarm koji je u sustini odavno upaljen, ali je najkasnije sad zapistao. Odavno se vidi da niti ima igre niti nekih rezultata. Od nekad februara prosle godine.
Hem te prosle godine City ponizi kao sampiona, ali eto tad se pravdalo mahmurlukom, titulom, pa se progleda kroz prste, hajde... Ovo je sad sutanje nogama na podu i neka je.
Na pocetku sezone sam prizeljkivao da ih njihov stipsluk hoce kostati, k'o da su Focaci, i evo sad se to obistinilo i prizvao sam ga. Sve ono sto nisu ulozili, doslo ih je glave. Neka je, drago mi je fakat. Zasluzili su samarcine sa svih strana.

Ekipa treba remont, ali bojim se da ce to biti grubi, koji nece moci podnijeti. Ne mozes za jedan prelazni rok osvjeziti ekipu. To se radi step by step. Ovako ce dovesti 3-4 nova igraca i onda belaj.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52795 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

saint_mirad wrote: 07/02/2021 19:59
Ciklus traje otkako je Klopp dosao.
:thumbup:

Ovaj Liverpool traje i u konstantnom je rastu od 2016. godine. Neki taj krajnji cilj star 30 godina je uhvaćen, i nekako prirodni ciklus nalaže da dođe do zastoja.

Šta se moglo uraditi da se to spriječi? Vjerovatno ono o čemu smo @BHF_Manijak i ja (posebno nakon finala protiv Tottenhama) pisali, a to je da ekipu treba nadograđivati i koristiti trenutak u hodu. Preskočili smo to ljeto, isplatilo nam se nekako ali sada već kašljemo.

Ništa, sad gledati da se ne dovedemo do najveće moguće blamaže u ovom trenutku, a to je ispadanje iz TOP 4. To bi već bio ozbiljan raspad.

Završiti ovu sezonu što prije i nadati se najboljem na ljeto, pa onda naplatiti dugovanja iz ove sezone.

Biće pune ruke posla za Edwardsa i ekipu na ljeto, ali ja im vjerujem da će se ovo tada ispraviti. Imam povjerenja u njih.
svi u napad
Posts: 2277
Joined: 14/10/2012 14:40

#52796 Re: Liverpool FC

Post by svi u napad »

Ne moze se igrati bez centar-halfova. Sad trenutno mu igraju dva vezna na tim mjestima i bez obzira sto su to vrsni igraci oni ne znaju igrati tu ulogu. koliko god Tiago bio dobar igrac nije on igrac za Pool jer on ipak usporava igru a Poolova snaga je u brzoj tranziciji i brzom protoku lopte. Sad je vazno da ostanu medju prve cetri ekipe a iduce godine dovesti 2-3 igraca. Zivjeli.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28522
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#52797 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ma dobro malo se i pretjeruje sa tim ciklusima... Mislim ta prica ima smisla kad pricamo o nekoj osrednjoj ekipi, pa ono nabavi generaciju, imaju uspon, vrhunac i pad logican, medjutim pricamo o ekipi koja bi trebala biti krema engleskog fudbala.
Tako da ako hoces da se vratis u sami vrh, onda jedna titula ti nije dovoljna i da to pravdas nakvim ciklusima.

City je primjer kako se trebas ponasati. U 10 godina 5 titula, to je dominacija, to je velicina i konstanta. Nemojte nekih pateticnih prica i borbe David protiv Golijata molim vas.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52798 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa taj City je slično prolazio prošle sezone.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#52799 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

Gledao sam u kafani pa nisam bas bio koncentriran ali i to mi je dovoljno bilo da vidim da je Ederson pobacao mrve ispred gola u prvom poluvremenu, jer nema drugog objasnjenja. Kriminalna partija mladog Alissona.

Treba odati priznanje Pepu i Cityju koji su isto tako desetkovani u odnosu na ekipu iz prosle sezone. Trenutno igraju najbolje u Evropi i ovaj rezultat nije slucajnost. I da smo kompletni bili tesko bi ih nadjebali.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52800 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Ovo do Leicestera bi proveo tražeći najbolju kombinaciju između Kabaka, Daviesa i Phillipsa.

Rizik? Da. Imamo li puno toga za izgubiti? Pa i ne, bar bi se reklo nakon ovog večeras. Išlo se ziheraški i popušilo dobro.

Naravno, ne mislim da Fabinho i Hendo rade loš posao u odbrani, naprotiv, rade ga najbolje što umiju. Problem je što nam neopisivo fale u vezi. Srce i osovinu veznog reda si prebacio na stopere, nije ni čudo što se onda dešava ovo što se dešava. Zamislimo da je City večeras umjesto u vezi imao Ilkaya i Rodrija na stoperskim pozicijama.

Ali, na kraju krajeva, od toga nema ništa, sigurno. Čak me ne bi iznenadilo da opet gledamo isti tandem ko večeras.
Post Reply