tanja je zica ,samim tim znaci da se vise kompresuje ,mislim da nece biti vise od 5mm odstupanja.konektovan wrote: ↑31/01/2021 10:22Moze, samo ce auto biti visocije (straznji dio)...2 cm nije maloDzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 10:16Ovaj mi se prijedlog sviđa najviše. Samo moRe li ova veća dimenzija?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#33651 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33652 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je vec druga prica,...bitanga_sa_otesa wrote: ↑31/01/2021 11:09tanja je zica ,samim tim znaci da se vise kompresuje ,mislim da nece biti vise od 5mm odstupanja.konektovan wrote: ↑31/01/2021 10:22Moze, samo ce auto biti visocije (straznji dio)...2 cm nije maloDzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 10:16
Ovaj mi se prijedlog sviđa najviše. Samo moRe li ova veća dimenzija?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33653 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma kralj,ne sumnjajte u coeka

- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#33654 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je amortizere narucio i zamjenio, cak i fiskalni mada meni u principu lisce ne smeta
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#33655 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa napisao je Đontra u postu to,kako ti je promaklo ??
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8007
- Joined: 20/01/2011 11:10
#33656 Re: Pitamo Mehanicare ?
E hvala ljudi, živi bili (a posebno @bitanga_sa_otesa )

Imate li neku preporuku za marku ili šta da zaobilazim?
Imate li neku preporuku za marku ili šta da zaobilazim?
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#33657 Re: Pitamo Mehanicare ?
Otidji kod bitange i nek ti zamijeni.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#33658 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema na cemu ,a te jeftine su ti sve neke li-la marke al rade posao .
ne znam da je ikome pukla ponovo,a namijenjao sam ih se(posebno na francuzima)
ne znam da je ikome pukla ponovo,a namijenjao sam ih se(posebno na francuzima)
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#33660 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas imas
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#33661 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko treba da dodje kod nas sa stranice kad se naruci?noviclan wrote: ↑31/01/2021 10:21https://www.rexbo.co.uk/Dzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 09:15 Otišla mi opruga na zadnjem lijevom točku (C4 II).
Originalna opruga je dužine cca 325 mm.
U radnjama se mogu naći za ovo auto samo u dužini od 345 mm (i nešto su tanje nego ove što su sad na autu).
Mogu li uzeti te opruge, hoće li auto biti previše podignuto ili da tražim po otpadima ove originalne (u ovlastenom servisu su žara skupe).
Koju marku preporučujete?
https://www.rexbo.de/
One jeftinije ne bi trebale biti od onih skupljih da ih jeves
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
-
ibrahimovic93
- Posts: 34
- Joined: 20/03/2016 03:20
#33663 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav raja. Nemam vise majstora kojem da odem kako treba, jer vecina ih radi samo "Drzi vodu dok majstori odu". Tako da ako neko od vas zna sta bi moglo biti kod mene.
Imam VW Sharana 2000 god. 1.9 TDI 85KW, sad u julu ce treca registracija kako je kod mene. Kad sam ga tek kupio i prvi put ga reg., odradio sam odmah mali i veliki servis i zamjenu tecnosti klime. Prije servisa mi se stakla unutar auta nisu nikad maglila, nebitno toplo ili hladno vrijeme, grijanje /hladenje normalno radilo. Nakon servisa kad palim auto i krenem negdje, motor mi se zagrijava kao i kod svakoga normalnog, samo sto kod mene pocne da iz puhaljki izlazi kao magla/dim narednih 3 min i citavo mi auto iznutra zamagli, nebitno da li hladenje ili grijanje se palilo.
Kod par majstora sam bio od kojih jedan veli "To ce te kostati oko 250 do 300KM" ne govoreci sta je konkretno u pitanju, drugi kaze "Treba se kompletan cijevovod i hladnjaci klime i vode mjenjati i to ce biti oko 380KM". Pa sad ako ima ko kakav savjet ili ideju sta bi moglo biti dobro bi mi doslo, i sam se malo razumijem oko toga ali nije sigurno dovoljno, bolje je kad se vise glava sastanu.
Imam VW Sharana 2000 god. 1.9 TDI 85KW, sad u julu ce treca registracija kako je kod mene. Kad sam ga tek kupio i prvi put ga reg., odradio sam odmah mali i veliki servis i zamjenu tecnosti klime. Prije servisa mi se stakla unutar auta nisu nikad maglila, nebitno toplo ili hladno vrijeme, grijanje /hladenje normalno radilo. Nakon servisa kad palim auto i krenem negdje, motor mi se zagrijava kao i kod svakoga normalnog, samo sto kod mene pocne da iz puhaljki izlazi kao magla/dim narednih 3 min i citavo mi auto iznutra zamagli, nebitno da li hladenje ili grijanje se palilo.
Kod par majstora sam bio od kojih jedan veli "To ce te kostati oko 250 do 300KM" ne govoreci sta je konkretno u pitanju, drugi kaze "Treba se kompletan cijevovod i hladnjaci klime i vode mjenjati i to ce biti oko 380KM". Pa sad ako ima ko kakav savjet ili ideju sta bi moglo biti dobro bi mi doslo, i sam se malo razumijem oko toga ali nije sigurno dovoljno, bolje je kad se vise glava sastanu.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33664 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je l' ta magla masna i slatkasta? Ako jest' onda ti je otišao mali hladnjak u kabini koji služi za grijanje, a to zamijeniti je zajeban pos'o.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33665 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo ruke ce platit 200njak KM,a ja bi nabavio dijelove i u ovlasteni nek zamjene,ako je do ovog sto pise
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#33666 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja za svoje auto kupio nove zadnje KYB, prije nekih pola godine mozda, nisu jos pukleDzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 11:20 E hvala ljudi, živi bili (a posebno @bitanga_sa_otesa )
Imate li neku preporuku za marku ili šta da zaobilazim?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33667 Re: Pitamo Mehanicare ?
KYB je ime...Throttle wrote: ↑31/01/2021 15:29Ja za svoje auto kupio nove zadnje KYB, prije nekih pola godine mozda, nisu jos pukleDzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 11:20 E hvala ljudi, živi bili (a posebno @bitanga_sa_otesa )
Imate li neku preporuku za marku ili šta da zaobilazim?pa ako ti sta znaci...
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#33668 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam kako se na francuzima oxnacavaju opruge ali na njemackim autima su oznaceni sa tackama, a one zavise od tipa opreme auta. Ako na tvojim oprugama imaju takve oznake nadji odgovarajucu oprugu a ne po duzini.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33669 Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote: ↑31/01/2021 15:56KYB je ime...Throttle wrote: ↑31/01/2021 15:29Ja za svoje auto kupio nove zadnje KYB, prije nekih pola godine mozda, nisu jos pukleDzontra_Volta wrote: ↑31/01/2021 11:20 E hvala ljudi, živi bili (a posebno @bitanga_sa_otesa )
Imate li neku preporuku za marku ili šta da zaobilazim?pa ako ti sta znaci...

- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#33671 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako imas tacke preko njih nadji OEM broj, a preko OEM broja nadji ekvivalentnu zamjensku oprugu. To ti je 100% da ne fulas ksd kupujes samo 1 oprugu.
Broj tacaka i boja.
Broj tacaka i boja.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#33672 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanje za ove koji znaju, cisto da budem koliko toliko siguran.
Desilo se na jednom Peugeotu da je u rezervoar gdje ide tecnost za ciscenje DPFa greskom nasut AdBlue umjesto "powerflex" aditiva.
Nakon toga vozilo radilo 30 sekundi i prestalo. Nakon toga nece vise da upali.
Ova greska ne bi trebala da bude usko vezana sa ovim sto se desilo ili se ipak varam?
Naravno pod uslovom da su informacije tačne da AdBlue nije nasut direktno u rezervoar sa dizelom...
Desilo se na jednom Peugeotu da je u rezervoar gdje ide tecnost za ciscenje DPFa greskom nasut AdBlue umjesto "powerflex" aditiva.
Nakon toga vozilo radilo 30 sekundi i prestalo. Nakon toga nece vise da upali.
Ova greska ne bi trebala da bude usko vezana sa ovim sto se desilo ili se ipak varam?
Naravno pod uslovom da su informacije tačne da AdBlue nije nasut direktno u rezervoar sa dizelom...
- hopi
- Posts: 7261
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#33673 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja sam prošle godine mijenjao opruge sve 4, nisam našao nekih posbenih info koje valjalju koje ne, znam da sam tražio da budu što kraće, i opet je auto ispalo previsoko
dvije sam uzeo trw, a dvije neke no name nije bilo sve 4 iste.
dvije sam uzeo trw, a dvije neke no name nije bilo sve 4 iste.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#33674 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kolilo se sjecam taj aditiv se sagorijeva i ide u rezervoar
Ili je povukao vodu (adblue) ili nije resetovan senzor nivoa aditiva
Ili je povukao vodu (adblue) ili nije resetovan senzor nivoa aditiva
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#33675 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam te skontao.
Navodno je dosut AdBlue u onaj mali rezervoar ispod vozila. I nakon sto su startovali motor, nakon 30 sekundi se ugasio i nece vise da upali.
