Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#33601 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Pitanje za majstore :D

Drug kupio auto i evo treci dan problemcici.
Auto je audi a3 2009 2.0 tdi 125kw.

Pali mu se lampica od temperature tj antifriza tj ono veliko slovo F, auto drzi temperaturu na 90, ne pregrijava se.

Otvorimo haubu,kad unutra u boci nema antifriza nista.
Krenemo odvrtati cep, malo pomalo, sisti, kad odjednom odozdo krenu navirati antifriz, zatvorimo cep i sjednemo u auto kad lampice vise nema.
Nakon 10 min opet isto, lampica i nema antiftiza u boci...odvrnemo on se vrati.


Iko ideju?
Btw, idemo majstoru u pon :D
Ivan2122
Posts: 2
Joined: 26/09/2017 17:05

#33602 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ivan2122 »

Audi a4 b8 2010 board kompjuter
Prije neki dan mi se u voznji jednostavno ugasio board kompjuter stao sam na parking izvadim kljuc kontakt upalim ne pali se board i evo par dana poslije i dalje nista neko mi je rekao da kao od vode se pokvasi instalacija da skinem kleme sa akumulatora i opet nista crno
Prije oko mjesec sam mjenjao akumulator ne znam da nije do toga ali nakon mjenjanja presao sam 500km nije bilo nista
Hvala unaprijed
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#33603 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

Zašto je na ovom podforumu 80% žalbi i potrage za pomoč za auta iz VAG koncerna ?
Možda bi @Entropio mogao odgovoriti :roll:
veselinovic
Posts: 149
Joined: 11/11/2011 16:57

#33604 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by veselinovic »

Golf 1.6 16V motor AUS, bio kod majstora na sredjivanju limarije. Poslije stajanja od 20-tak dana ( usput se ispraznio akumulator) pali EPC lampicu. Dijagnostika pokazuje 17566 MAP senzor, P1158-35-10 Implausible signal -Intermittent.
Promijenjen MAP senzor ali stanje je isto.
EPC se upali poslije par minuta voznje i tada kao zatrza malo, i zna trzati nadalje ponekad. Gasenjem motora i ponovni start ugase lampicu i tada ide korektno, ali se upali ponovo.
Brisanje greske kratkotrajno pomogne, ali se brzo upali EPC.
Na ler gasu pritisak je oko 270 mbara sto ne ukazuje na fals vazduh.
Imate li ideju gdje odvesti automobil da se popravi.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#33605 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Me_again wrote: 30/01/2021 17:31 Zašto je na ovom podforumu 80% žalbi i potrage za pomoč za auta iz VAG koncerna ?
Možda bi @Entropio mogao odgovoriti :roll:
:lol:
A redovno se kenja po fiatu, renault-u, azijskim nakazama
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33606 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Me_again wrote: 30/01/2021 17:31 Zašto je na ovom podforumu 80% žalbi i potrage za pomoč za auta iz VAG koncerna ?
Možda bi @Entropio mogao odgovoriti :roll:
sace ti neki advokat rec da ih najvise ima pa zato 8-) :)
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#33607 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

Zamolio bih mehanicare da kad nalete na probušen iliti udaren karter da ga skinu i odnesu majstoru koji ce to zavarit a ne da ga ljepe kojekakvim kurcima od ljepila :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33608 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja ih zakitujem kitom ćupom ,drzi do prve krivine :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 53637
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33609 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Edin H. »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/01/2021 18:24 ja ih zakitujem kitom ćupom ,drzi do prve krivine :lol:
Jesi li ti neki fusher majstor? :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33610 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Edin H. wrote: 30/01/2021 18:27

Jesi li ti neki fusher majstor? :D
jesam
autoradiona fušer
sanĐaĆkih grofova do br 17.
dodji ako probijes karter :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#33611 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

veselinovic wrote: 30/01/2021 17:39 Golf 1.6 16V motor AUS, bio kod majstora na sredjivanju limarije. Poslije stajanja od 20-tak dana ( usput se ispraznio akumulator) pali EPC lampicu. Dijagnostika pokazuje 17566 MAP senzor, P1158-35-10 Implausible signal -Intermittent.
Promijenjen MAP senzor ali stanje je isto.
EPC se upali poslije par minuta voznje i tada kao zatrza malo, i zna trzati nadalje ponekad. Gasenjem motora i ponovni start ugase lampicu i tada ide korektno, ali se upali ponovo.
Brisanje greske kratkotrajno pomogne, ali se brzo upali EPC.
Na ler gasu pritisak je oko 270 mbara sto ne ukazuje na fals vazduh.
Imate li ideju gdje odvesti automobil da se popravi.
Provjeri zice i konektor
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#33612 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/01/2021 18:24 ja ih zakitujem kitom ćupom ,drzi do prve krivine :lol:
:lol:

Izjeba me jebeni kit jal je nakav tvrd silikon, ko ce mu ga znat cime ga je malteriso :-) što sam mogo zavarit za 3 minute ostah pola sata dok ga se kutarisah :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33613 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

muha_sa wrote: 30/01/2021 18:36
:lol:

Izjeba me jebeni kit jal je nakav tvrd silikon, ko ce mu ga znat cime ga je malteriso :-) što sam mogo zavarit za 3 minute ostah pola sata dok ga se kutarisah :-)
znam sve te muke...nagledao sam se govana za 2 zivota...
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#33614 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

Me_again wrote: 30/01/2021 17:31 Zašto je na ovom podforumu 80% žalbi i potrage za pomoč za auta iz VAG koncerna ?
Možda bi @Entropio mogao odgovoriti :roll:
jer ostalim ni majstor ne zna sta je kad riknu :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#33615 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

tabija wrote: 30/01/2021 17:23 Pitanje za majstore :D

Drug kupio auto i evo treci dan problemcici.
Auto je audi a3 2009 2.0 tdi 125kw.

Pali mu se lampica od temperature tj antifriza tj ono veliko slovo F, auto drzi temperaturu na 90, ne pregrijava se.

Otvorimo haubu,kad unutra u boci nema antifriza nista.
Krenemo odvrtati cep, malo pomalo, sisti, kad odjednom odozdo krenu navirati antifriz, zatvorimo cep i sjednemo u auto kad lampice vise nema.
Nakon 10 min opet isto, lampica i nema antiftiza u boci...odvrnemo on se vrati.


Iko ideju?
Btw, idemo majstoru u pon :D
Pa ima na boci senzor za nivo tecnosti.
veselinovic
Posts: 149
Joined: 11/11/2011 16:57

#33616 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by veselinovic »

kabal1337 wrote: 30/01/2021 18:34
Provjeri zice i konektor
Provjerio sam zice, provjerio curenje fals vazduha, ocistio klapnu ( naravno adaptirao poslije) i ja dalje ne znam.
Zato i pitam gdje odvesti kola.
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#33617 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

kabal1337 wrote: 30/01/2021 18:49
tabija wrote: 30/01/2021 17:23 Pitanje za majstore :D

Drug kupio auto i evo treci dan problemcici.
Auto je audi a3 2009 2.0 tdi 125kw.

Pali mu se lampica od temperature tj antifriza tj ono veliko slovo F, auto drzi temperaturu na 90, ne pregrijava se.

Otvorimo haubu,kad unutra u boci nema antifriza nista.
Krenemo odvrtati cep, malo pomalo, sisti, kad odjednom odozdo krenu navirati antifriz, zatvorimo cep i sjednemo u auto kad lampice vise nema.
Nakon 10 min opet isto, lampica i nema antiftiza u boci...odvrnemo on se vrati.


Iko ideju?
Btw, idemo majstoru u pon :D
Pa ima na boci senzor za nivo tecnosti.
Ima ali je caka sto stalno guta tecnost, isto kao da ima viska zraka...a ne dize temp.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33618 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Kod druga je na istom motoru bio problem na hladnjaku egr, a nije nigdje curilo kad oni isprobavali nabiti sistem pod pritisak...
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33619 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Crni dan za vorsprung dur technik i VAG.. :mrgreen:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33620 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Stari moj 2017 daĆsona tipla 19k, boju birao, srednji paket, , 0.9 Tce, ide ko flak, da je vau vau polovnjaka uz'o sad bi ga od penzije samo po kanalima vuk'o i nikad od njega auta na 4 tocka :mrgreen:
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#33621 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

tabija wrote: 30/01/2021 19:11
kabal1337 wrote: 30/01/2021 18:49
tabija wrote: 30/01/2021 17:23 Pitanje za majstore :D

Drug kupio auto i evo treci dan problemcici.
Auto je audi a3 2009 2.0 tdi 125kw.

Pali mu se lampica od temperature tj antifriza tj ono veliko slovo F, auto drzi temperaturu na 90, ne pregrijava se.

Otvorimo haubu,kad unutra u boci nema antifriza nista.
Krenemo odvrtati cep, malo pomalo, sisti, kad odjednom odozdo krenu navirati antifriz, zatvorimo cep i sjednemo u auto kad lampice vise nema.
Nakon 10 min opet isto, lampica i nema antiftiza u boci...odvrnemo on se vrati.


Iko ideju?
Btw, idemo majstoru u pon :D
Pa ima na boci senzor za nivo tecnosti.
Ima ali je caka sto stalno guta tecnost, isto kao da ima viska zraka...a ne dize temp.
Sta stalno guta tecnost? Nisi rekao da dosipas. Nivo tecnosti provjeri u jutro na hladan motor. Dospi do max i onda prati.
User avatar
hopi
Posts: 7261
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33622 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

pratim temu i forum dugo već, ali sa 80 posto da je vag na ovoj temi ga pretjera vala.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33623 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda ima bubreg na nekom crijevu :lol:

Image
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#33624 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

Me_again wrote: 30/01/2021 17:31 Zašto je na ovom podforumu 80% žalbi i potrage za pomoč za auta iz VAG koncerna ?
Možda bi @Entropio mogao odgovoriti :roll:
za razliku od japanaca koje neki ovdje imaju, uglavnom ne treba slepa da se ode majstoru :D a i ne ceka se sedmicama dok se nadje neko ko bi mogao primit auto da vidi sta mu je
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33625 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Jasta radi...
Post Reply