Ispade Hare opet u pravu.

Post Reply
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#4051 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by nosara »

JohnnyS wrote: 26/01/2021 20:15
tataćusak wrote: 26/01/2021 20:13
JohnnyS wrote: 26/01/2021 19:58 Pitao bih ove koji govore da bi prihvaćanje travanjskog paketa zabetonirao RS i entitetsko glasovanje koliko oni misle da su RS i entitetsko glasovanje nebetonirani u ovom momentu?
Nimalo, visi prica o promjenama ustava u zraku. Da je usvojen aprilski vise niko nikad nebi pominjao gradjansku BiH.
I za ostale forumase, drzava se ne gradi 15 godina. Rezultate cemo aBd vidjeti brzo ha Bajden zajase , dole konstitutivnost gore gradjanstvo

Lajkam optimizam, ali na tvom se mjestu ne bih puno nadao.
:lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55933
Joined: 15/12/2008 16:53

#4052 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ultima_palabra »

Hare je dijete SDA i 90% post-SDA karijere je proveo u koaliciji sa SDA. Ne razumijem kako neko takav moze biti smatran za neku protivtezu SDA.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55933
Joined: 15/12/2008 16:53

#4053 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ultima_palabra »

tataćusak wrote: 26/01/2021 20:13
JohnnyS wrote: 26/01/2021 19:58 Pitao bih ove koji govore da bi prihvaćanje travanjskog paketa zabetonirao RS i entitetsko glasovanje koliko oni misle da su RS i entitetsko glasovanje nebetonirani u ovom momentu?
Nimalo, visi prica o promjenama ustava u zraku. Da je usvojen aprilski vise niko nikad nebi pominjao gradjansku BiH.
I za ostale forumase, drzava se ne gradi 15 godina. Rezultate cemo aBd vidjeti brzo ha Bajden zajase , dole konstitutivnost gore gradjanstvo
Visi samo kod Senada u dnevniku.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#4054 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Evenine »

Sta su Amerikanci mislili o ovome. Sa WikiLeaksa:

7. (C) The Ambassador reminded Silajdzic that the USG has devoted much time and political capital to the issue of constitutional reform in Bosnia, and there would be little patience for abandoning the hard-won package of amendments and starting the process anew. It was incomprehensible to Washington and to Bosnia's friends in the U.S how the Bosniak parties could oppose this package. He warned that if the Bosniaks are responsible for the defet of this U.S.-brokered initiative, Silajdzic would be front and center as the champion of the status quo. Both the Ambassador and Schwarz-Schilling urged Silajdzic not to waste the opportunity before him and emphasized that letting more time pass before addressing the key obstacles to EU and NATO integration in the Dayton constitution would be a serious mistake.

https://wikileaks.org/plusd/cables/06SA ... 782_a.html
Last edited by Evenine on 26/01/2021 20:20, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4055 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by BHCluster »

kluz franjo wrote: 26/01/2021 20:09
BHCluster wrote: 26/01/2021 19:56 Uzmi vagu pa vidi, i ne radi se o tezini nego tome da li se radi o kozmetickoj ili stvarnoj izmjeni.
OK. Polako se približavamo.
Ja uvijek radije normalno komuniciram, ako je moguće.
I da napomenem. Pričamo o nečemu što je bilo 2006.

Za početak, ti dakle više ne osporavaš razlike i promjene koje sam ja taksativno naveo? (Ako treba mogu ih ponoviti)
Samo smatraš da su one bile kozmetičke, a ne suštinske prirode.
Jesam li te dobro shvatio?
To kako ti komuniciras su svi dobro znaju na ovom forumu zato neznam cemu podmetanje. Naravno da pricamo o necemu sto je propalo sto je podrzavala sdO, i koji ozivljava ponovo sdO a ti taj paket podrzavas. Apsolutno osporavam tvoju inerpretaciju istiH iz vec navedenih razloga. Osim sto su bile pogubne iz razloga koje sam naveo one su bile i kozmeticke. Cudi me da neka clanica EU ili SAD nema ovakav Ustav kao sto su nama nudili?
User avatar
mirsek
Posts: 12838
Joined: 07/05/2010 15:40

#4057 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by mirsek »

ultima_palabra wrote: 26/01/2021 20:16 Hare je dijete SDA i 90% post-SDA karijere je proveo u koaliciji sa SDA. Ne razumijem kako neko takav moze biti smatran za neku protivtezu SDA.
Mozda se razdvojio od njih bas zbog buduceg unutrasnjeg uredjenja BIH...
User avatar
mirsek
Posts: 12838
Joined: 07/05/2010 15:40

#4058 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by mirsek »

Evenine wrote: 26/01/2021 20:18 Sta su Amerikanci mislili o ovome. Sa WikiLeaksa:

7. (C) The Ambassador reminded Silajdzic that the USG has devoted much time and political capital to the issue of constitutional reform in Bosnia, and there would be little patience for abandoning the hard-won package of amendments and starting the process anew. It was incomprehensible to Washington and to Bosnia's friends in the U.S how the Bosniak parties could oppose this package. He warned that if the Bosniaks are responsible for the defet of this U.S.-brokered initiative, Silajdzic would be front and center as the champion of the status quo. Both the Ambassador and Schwarz-Schilling urged Silajdzic not to waste the opportunity before him and emphasized that letting more time pass before addressing the key obstacles to EU and NATO integration in the Dayton constitution would be a serious mistake.

https://wikileaks.org/plusd/cables/06SA ... 782_a.html
I za Dejton su ulozili mnogo truda i politickog kapitala pa su se poslije kajali sto su insistirali na RS-u.
Lako se njima poslije kajati, mi ostajemo da trpimo posljedice.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13984
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4059 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by JohnnyS »

mirsek wrote: 26/01/2021 20:22
ultima_palabra wrote: 26/01/2021 20:16 Hare je dijete SDA i 90% post-SDA karijere je proveo u koaliciji sa SDA. Ne razumijem kako neko takav moze biti smatran za neku protivtezu SDA.
Mozda se razdvojio od njih bas zbog buduceg unutrasnjeg uredjenja BIH...

Aha, tako se i Stipe Mesić rastao od Tuđmana, zbog Bosne. Dva mjeseca nakon potpisa Washingtonskog sporazuma :D
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#4060 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by tataćusak »

JohnnyS wrote: 26/01/2021 20:15
tataćusak wrote: 26/01/2021 20:13
JohnnyS wrote: 26/01/2021 19:58 Pitao bih ove koji govore da bi prihvaćanje travanjskog paketa zabetonirao RS i entitetsko glasovanje koliko oni misle da su RS i entitetsko glasovanje nebetonirani u ovom momentu?
Nimalo, visi prica o promjenama ustava u zraku. Da je usvojen aprilski vise niko nikad nebi pominjao gradjansku BiH.
I za ostale forumase, drzava se ne gradi 15 godina. Rezultate cemo aBd vidjeti brzo ha Bajden zajase , dole konstitutivnost gore gradjanstvo

Lajkam optimizam, ali na tvom se mjestu ne bih puno nadao.
Ma imam tebra dovoljno godina da su mi ovi ubili sav optimizam ali Haretu vjerujem 100%. Sjeti se samo koliko puta je SDA pokusala da se izbori za to da gradjani predsjednika ne biraju direktno. Najjaci su i oni znaju da im je onda to mjesto zagarantovano. Ovako narof moze izabrati Cerica :) , nemaju 100postotnu kontrolu. Aprilski paket je bio definitivna podjela na tri tora, ovako je to sve jos u zraku. Pa mi jos uvijek imamo agresiju komsija i susjeda na BiH i Bajden ce to prepoznati. Ako zaustavi agresiju na Bosnu i Hercegovinu lahko ce se ove gluposti ovdje rijesiti. 100 % sam optimista sto se tice Bajdena. Hadzifejzovic je u pravu kad je rekao zasto sda i sdp trce pred rudu i prizivaju duhove aprilskog paketa kad Amerika jos nije ni rekla nista? Zasto idu na minimalizam? Ocigledno su i oni zadovoljni Bosnom i Hercegovinom podijeljenom na tri tora.
kluz franjo
Posts: 6102
Joined: 26/06/2009 01:37

#4061 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by kluz franjo »

BHCluster wrote: 26/01/2021 20:19
kluz franjo wrote: 26/01/2021 20:09
BHCluster wrote: 26/01/2021 19:56 Uzmi vagu pa vidi, i ne radi se o tezini nego tome da li se radi o kozmetickoj ili stvarnoj izmjeni.
OK. Polako se približavamo.
Ja uvijek radije normalno komuniciram, ako je moguće.
I da napomenem. Pričamo o nečemu što je bilo 2006.

Za početak, ti dakle više ne osporavaš razlike i promjene koje sam ja taksativno naveo? (Ako treba mogu ih ponoviti)
Samo smatraš da su one bile kozmetičke, a ne suštinske prirode.
Jesam li te dobro shvatio?
To kako ti komuniciras su svi dobro znaju na ovom forumu zato neznam cemu podmetanje. Naravno da pricamo o necemu sto je propalo sto je podrzavala sdO, i koji ozivljava ponovo sdO a ti taj paket podrzavas. Apsolutno osporavam tvoju inerpretaciju istiH iz vec navedenih razloga. Osim sto su bile pogubne iz razloga koje sam naveo one su bile i kozmeticke. Cudi me da neka clanica EU ili SAD nema ovakav Ustav kao sto su nama nudili?
Zaključak da polovina i dvije trećine nije isto, je po tebi "interpretacija"... Svašta.
Šteta... Taman kada pomislim da može i drugačije...
Idemo iznova. Vježbe čitanja, a posebno matematike.

3 nije 4
1/2 je manje od 2/3
I samo hrabro i vrijedno.
User avatar
mirsek
Posts: 12838
Joined: 07/05/2010 15:40

#4062 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by mirsek »

JohnnyS wrote: 26/01/2021 20:25
mirsek wrote: 26/01/2021 20:22
ultima_palabra wrote: 26/01/2021 20:16 Hare je dijete SDA i 90% post-SDA karijere je proveo u koaliciji sa SDA. Ne razumijem kako neko takav moze biti smatran za neku protivtezu SDA.
Mozda se razdvojio od njih bas zbog buduceg unutrasnjeg uredjenja BIH...

Aha, tako se i Stipe Mesić rastao od Tuđmana, zbog Bosne. Dva mjeseca nakon potpisa Washingtonskog sporazuma :D
Nikakve kozmeticke i polupromjene ne treba prihvatati. Nismo na pregovorima oko kupovine namjestaja ili jelovnika vec se radi o normalnom uredjenju drzave, ponistavanju rezultata ogromnih zlocina, sprecavanju novih zlocina i perspektivi svih BH gradjana u srednjoj i dalekoj buducnosti.
Za takve stvari se i puskom treba boriti, samo sto balija ne vidi dalje od cejfa i meraka janjetine, teferica, jutarnje kahve, rahat lokuma i zapaljene cigare i shishe, drzavotvorna svijest nam je na nivou prosjecnog Roma.
Last edited by mirsek on 26/01/2021 20:32, edited 1 time in total.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#4063 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Evenine »

In response to the Ambassador's question on his vision for the reform process, Silajdzic said he did not have a plan to achieve a compromise among political parties. Rather, he suggested that the process be tabled until a more appropriate time.
Hare reko nema pojma sta hoce ni kako da dodje do toga, al neka ga u Turskoj 10 godina da malo razmisli o tome.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#4064 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by tataćusak »

Mi trenutno imamo mirovni sporazum i postujemo ga. Kozmetika nam ne treba i ćao. Ili normalna drzava ili nista
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#4065 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Evenine »

Kakva je samo politicka stetocina ispao. Sjebao reformu policije, sjeao ustavne promjene. Za sta? 15 godina potpunih blokada i stagniranja. Ostavio zemlju u vjecitom Status Quo, cim je popusio ikakvu sansu da udje u vlast iselio se.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4066 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by bunk »

:lol: :lol: i to otisao da se zayebava sa 40 godina mladjom cicom..
User avatar
mirsek
Posts: 12838
Joined: 07/05/2010 15:40

#4067 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by mirsek »

Evenine wrote: 26/01/2021 20:32
In response to the Ambassador's question on his vision for the reform process, Silajdzic said he did not have a plan to achieve a compromise among political parties. Rather, he suggested that the process be tabled until a more appropriate time.
Hare reko nema pojma sta hoce ni kako da dodje do toga, al neka ga u Turskoj 10 godina da malo razmisli o tome.
Bolje da padne aprilski nego da za 10-20 godina citamo memoare americkog ambasadora u kojima se kaje sto je forsirao aprilski paket jer se srpski predstavnici gel cuda ponasaju antidrzavnicki i koce napredak, samo sada sve to legalno i legalisticki kroz parlament, mi im priznali uredjenje i sva ta prava u Aprilskom.
Last edited by mirsek on 26/01/2021 20:40, edited 1 time in total.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#4068 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Evenine »

Stetocina. 100% BiH! Pa sto se lave nisi preselio u Banja Luku i pokazao nam da si za 100% BiH. Nego otisao da hladi muda u Bosforu. Za mene je on izdajnik. Najgori Bosnjak.
User avatar
mirsek
Posts: 12838
Joined: 07/05/2010 15:40

#4069 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by mirsek »

Evenine wrote: 26/01/2021 20:35 Kakva je samo politicka stetocina ispao. Sjebao reformu policije, sjeao ustavne promjene. Za sta? 15 godina potpunih blokada i stagniranja. Ostavio zemlju u vjecitom Status Quo, cim je popusio ikakvu sansu da udje u vlast iselio se.
Sve kozmeticke promjene sjebao, svaka mu cast. :thumbup:
Fino je rekao, ukinite entitetsko glasanja i ja se povlacim sa svih politickih funkcija.
Eto neka mu ispune zelju ako nece da ga vise gledaju.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#4070 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Evenine »

mirsek wrote: 26/01/2021 20:38
Evenine wrote: 26/01/2021 20:32
In response to the Ambassador's question on his vision for the reform process, Silajdzic said he did not have a plan to achieve a compromise among political parties. Rather, he suggested that the process be tabled until a more appropriate time.
Hare reko nema pojma sta hoce ni kako da dodje do toga, al neka ga u Turskoj 10 godina da malo razmisli o tome.
Bolje da padne aprilski nego da za 10-20 godina citamo memoare americkog ambasadora u kojima se kaje sto je forsirao aprilski paket jer se srpski predstavnici gel cudom ponasaju antidrzavnicki i koce napredak, samo sada sve to legalno i legalisticki kroz parlament, mi im priznali uredjenje i sva ta prava u Aprilskom.
Dace ti Srbi i Hrvati gradjansku kad Bosnjaci padnu na 35%. Tad cemo je dobiti.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55933
Joined: 15/12/2008 16:53

#4071 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ultima_palabra »

mirsek wrote: 26/01/2021 20:38
Evenine wrote: 26/01/2021 20:32
In response to the Ambassador's question on his vision for the reform process, Silajdzic said he did not have a plan to achieve a compromise among political parties. Rather, he suggested that the process be tabled until a more appropriate time.
Hare reko nema pojma sta hoce ni kako da dodje do toga, al neka ga u Turskoj 10 godina da malo razmisli o tome.
Bolje da padne aprilski nego da za 10-20 godina citamo memoare americkog ambasadora u kojima se kaje sto je forsirao aprilski paket jer se srpski predstavnici gel cudom ponasaju antidrzavnicki i koce napredak, samo sada sve to legalno i legalisticki kroz parlament, mi im priznali uredjenje i sva ta prava u Aprilskom.
Sreca pa se sada ponasaju drzavnicki i guraju napredak.
User avatar
mirsek
Posts: 12838
Joined: 07/05/2010 15:40

#4072 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by mirsek »

Evenine wrote: 26/01/2021 20:40 Stetocina. 100% BiH! Pa sto se lave nisi preselio u Banja Luku i pokazao nam da si za 100% BiH. Nego otisao da hladi muda u Bosforu. Za mene je on izdajnik. Najgori Bosnjak.
Vrhunski drzavnik i politicar. :bih:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#4073 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by tataćusak »

Covjek je redovno bio u Sarajevu, znam jer sam ga licno sretao. Gdje je zivio nisam siguran. Nedavno je imao operaciju srca i to je Senad na pocetku dnevnika i naglasio. Koji je interes Harisa da sad opet minira neki aprilski paket ako i bude predlozen? Pa covjek je na kraju zivota zasto mislite da mu je cilj rusiti nase drustvo?
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#4074 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by tataćusak »

Evenine wrote: 26/01/2021 20:40 [quote=mirsek post_id=17108153 time=1611689886
Bolje da padne aprilski nego da za 10-20 godina citamo memoare americkog ambasadora u kojima se kaje sto je forsirao aprilski paket jer se srpski predstavnici gel cudom ponasaju antidrzavnicki i koce napredak, samo sada sve to legalno i legalisticki kroz parlament, mi im priznali uredjenje i sva ta prava u Aprilskom.
Dace ti Srbi i Hrvati gradjansku kad Bosnjaci padnu na 35%. Tad cemo je dobiti.
[/quote]

Nece oni nama nista dati ali ih nece niko ni pitati
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#4075 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Evenine »

Iz diplomatskih depesa se jasno vidi rezignacija americke vlade Silajdzicevim potezima i opstrukcijama. Tu smo izgubili podrsku najvaznijeg saveznika i bili smo sklonjeni sa dnevnog reda. Predati smo mutavoj EU, koja je po starom dobrom obicaju ceskala jaja i pasivno gledala kako se siri ruski utjecaj i separatisticka politika RSa i Srbije postaje sve otvorenija i dobija na snazi. Dobro dosli u 2021!
Post Reply