Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33351 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Evolution_IV wrote: 24/01/2021 20:18
jutros upali na "po kljuca" al vidim skakuce i bori se,reko stari nije ovo dobro nikako,dodam gasa malo ko smiri se....hajmo reko probat oko zgrada
Pozovi BIHAMK ima ih sposobnih i znaju svoj zanat. Mnogima koje poznajem su pomogli. Ja se mrcvarim, aku, danas sutra ce, 5 ta godina...
Ima BIHAMK , opusteno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33352 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

topcam wrote: 24/01/2021 21:11 U moj vakat bile one na izvlacenje. On tvrdi da su ovakve antene u opticaju bile kad je on dijete bio. To bi bilo prije 50 godina. Uvjeren sam da masla, opet da pitam. Da nisam neki trend propustio.
bile su one gumene 25-30 cm na navrtanje ,onako podebele...
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#33353 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Naslovnica wrote: 24/01/2021 19:09
preludezalude wrote: 24/01/2021 18:58
Naslovnica wrote: 24/01/2021 17:00 Besplatna dostava na sve na SILUXU, za narudžbe iznad 20 KM
Nije dostava ni skupa i kad se placa.
6,5KM za dva amortizera. Jedino nisu bas brzi. 7 dana trebalo do Tuzle. Ako se kome zuri, bolje trazi na drugom mjestu.
Neko je spominjao neke sijalice, pozicije da bi naručivao, valjda je na ovom pf.
Ja bih naručio sa siluxa neke sijalice H7, ulje i još neke sitnice, kakva su vaša iskustva sa siluxom?
User avatar
seno_bh
Posts: 190
Joined: 25/05/2012 22:56
Location: BiH

#33354 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by seno_bh »

Naslovnica wrote: 24/01/2021 21:15 Mene handri izgleda ona krovna antena, ima valjda tu neke sitne elektronike, varira prijem užasno.
Ima li ko iskustva sa popravkama, pretpostavljam nova antena?
Da li bi mi bilo jednostavnije kupiti onu el.antenu što se lijepi na šajbu?!
Imas u Bingu, ajkulin rep, dodje 11 KM
Jednostavno za montirat, odvrnes staru, spojis tu iz Binga, usput i silikon uzmes, fiksiras je i rahat si
Hem lijepo izgleda, hem dobro radi.
Kod mene vec neko vrijeme i odlicna je
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33355 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Leon16v wrote: 24/01/2021 21:36
Naslovnica wrote: 24/01/2021 19:09
preludezalude wrote: 24/01/2021 18:58

Nije dostava ni skupa i kad se placa.
6,5KM za dva amortizera. Jedino nisu bas brzi. 7 dana trebalo do Tuzle. Ako se kome zuri, bolje trazi na drugom mjestu.
Neko je spominjao neke sijalice, pozicije da bi naručivao, valjda je na ovom pf.
Ja bih naručio sa siluxa neke sijalice H7, ulje i još neke sitnice, kakva su vaša iskustva sa siluxom?
Samo jednom naručio brisače, čisto da probam.
Sve 5, samo je umjesto obećanih 24-48 sati isporuka, to potrajalo min. 5 dana, ne sjećam se tačno
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33356 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

seno_bh wrote: 24/01/2021 21:39
Naslovnica wrote: 24/01/2021 21:15 Mene handri izgleda ona krovna antena, ima valjda tu neke sitne elektronike, varira prijem užasno.
Ima li ko iskustva sa popravkama, pretpostavljam nova antena?
Da li bi mi bilo jednostavnije kupiti onu el.antenu što se lijepi na šajbu?!
Imas u Bingu, ajkulin rep, dodje 11 KM
Jednostavno za montirat, odvrnes staru, spojis tu iz Binga, usput i silikon uzmes, fiksiras je i rahat si
Hem lijepo izgleda, hem dobro radi.
Kod mene vec neko vrijeme i odlicna je
Hvala na odgovoru!
A ima li kakve elektronike u toj koju si kupio?
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33357 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/01/2021 21:31
topcam wrote: 24/01/2021 21:11 U moj vakat bile one na izvlacenje. On tvrdi da su ovakve antene u opticaju bile kad je on dijete bio. To bi bilo prije 50 godina. Uvjeren sam da masla, opet da pitam. Da nisam neki trend propustio.
bile su one gumene 25-30 cm na navrtanje ,onako podebele...


Sve mi se cini da je sa fice skid´o po dva macija oka. :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33358 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

topcam wrote: 24/01/2021 21:28
Evolution_IV wrote: 24/01/2021 20:18
jutros upali na "po kljuca" al vidim skakuce i bori se,reko stari nije ovo dobro nikako,dodam gasa malo ko smiri se....hajmo reko probat oko zgrada
Pozovi BIHAMK ima ih sposobnih i znaju svoj zanat. Mnogima koje poznajem su pomogli. Ja se mrcvarim, aku, danas sutra ce, 5 ta godina...
Ima BIHAMK , opusteno.
hocu cim dodjem do para i ide na pregled ?Naravno da ce na slepu :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33359 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

topcam wrote: 24/01/2021 21:49
bitanga_sa_otesa wrote: 24/01/2021 21:31
topcam wrote: 24/01/2021 21:11 U moj vakat bile one na izvlacenje. On tvrdi da su ovakve antene u opticaju bile kad je on dijete bio. To bi bilo prije 50 godina. Uvjeren sam da masla, opet da pitam. Da nisam neki trend propustio.
bile su one gumene 25-30 cm na navrtanje ,onako podebele...


Sve mi se cini da je sa fice skid´o po dva macija oka. :lol:
Image
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#33360 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

Evolution_IV wrote: 24/01/2021 21:54
topcam wrote: 24/01/2021 21:28
Evolution_IV wrote: 24/01/2021 20:18
jutros upali na "po kljuca" al vidim skakuce i bori se,reko stari nije ovo dobro nikako,dodam gasa malo ko smiri se....hajmo reko probat oko zgrada
Pozovi BIHAMK ima ih sposobnih i znaju svoj zanat. Mnogima koje poznajem su pomogli. Ja se mrcvarim, aku, danas sutra ce, 5 ta godina...
Ima BIHAMK , opusteno.
hocu cim dodjem do para i ide na pregled ?Naravno da ce na slepu :thumbup:
Ujede karma za guzicu, svakojaka ismijavanja od tebe posebno prema svim drugim markama, na svakoj temi podsmijavanja drugim ljudima koji su dosli u slicne situacije kao ti sad, zanimao bi me komentar tvoj da si sam iza sebe vozio i gledao tu patnju. Znas ti najbolje i ima vas jos slicnih.
Nadam se da ces naucit iz tog svog "humbling" iskustva.

Razmisljao sam 10min bi li poslao ovaj komentar ali skontam i ti si po mnogim srao bez konteksta sto ne bi i ti malo osjetio :thumbup: nista licno
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33361 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

sve ok,samo nisam nikad nikom srao na probleme al eto nek bude(mozda jesam za egr/dpf off i stojim iza toga),nema frke forum je :)

sta reci sad:sistem goriva i ECU siemens,senzori mnogi isto tako,sve njemacka,napravit ce se jbat ga :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33362 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Pošalji broj racuna, da uplatimo,...bar za taj bihamk majku mu...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33363 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

:lol:

ma nije problem bihamka,nego necu da odvucem nikom pa da bude,eto pasha ja ti nemam,moreL na rate,za mjesec da platim i slicno,zato nek stoji jer je rulet,moze bit jeftin kvar a moze i skup :thumbup: ,necu izdangubit bez auta...
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33364 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ma sramota je da ponos japanske industrije lezi pred zgradom, a komšije to iza zavjese komentarisu sa podsmijehom.. :mrgreen:
Moras ti ubrzati.... :mrgreen:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33365 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

avijon wrote: 24/01/2021 22:13 Znas ti najbolje i ima vas jos slicnih.

Razmisljao sam 10min bi li poslao ovaj komentar ali skontam i ti si po mnogim srao bez konteksta sto ne bi i ti malo osjetio :thumbup: nista licno

Avijon i meni nekada bude crijevo na lijevo. Momak je jedan od rijetkih ispravnih.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33366 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 24/01/2021 22:49 Ma sramota je da ponos japanske industrije lezi pred zgradom, a komšije to iza zavjese komentarisu sa podsmijehom.. :mrgreen:
Moras ti ubrzati.... :mrgreen:
znas kolko me briga,svakako je hibrid japansko-francuski :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33367 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 24/01/2021 23:01
konektovan wrote: 24/01/2021 22:49 Ma sramota je da ponos japanske industrije lezi pred zgradom, a komšije to iza zavjese komentarisu sa podsmijehom.. :mrgreen:
Moras ti ubrzati.... :mrgreen:
znas kolko me briga,svakako je hibrid japansko-francuski :lol: :lol:
Ma ja, dok se kotrlja onda je kamikaza, kad lezi, onda je francuz i japaner.... :mrgreen:
Nek to babo proda, i kupi sebi kakvog europejca..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33368 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 24/01/2021 23:06
Evolution_IV wrote: 24/01/2021 23:01
konektovan wrote: 24/01/2021 22:49 Ma sramota je da ponos japanske industrije lezi pred zgradom, a komšije to iza zavjese komentarisu sa podsmijehom.. :mrgreen:
Moras ti ubrzati.... :mrgreen:
znas kolko me briga,svakako je hibrid japansko-francuski :lol: :lol:
Ma ja, dok se kotrlja onda je kamikaza, kad lezi, onda je francuz i japaner.... :mrgreen:
Nek to babo proda, i kupi sebi kakvog europejca..
ma nama se sve pokvari,isti dan mi je rikno LG TV :lol: :lol: :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33369 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Heh sto ga meze...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33370 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

lissaly_manny wrote: 24/01/2021 23:10 procital ti za gorivo pusti se ovih talibalijskih komentashitanja
jesam evo tek sad,hvala,vidjet cemo al necu bez majstora da skacem po njemu,mada sam natocio na drugoj pumpi goriva juce...fakat ne kontam koji mu je q,a i aditiv za dizel sam natocio isto prosle sedmice :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33371 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 24/01/2021 23:10 Heh sto ga meze...
pa mezim i ja ponekad,neka ne ljutim se :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33372 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 24/01/2021 23:08
konektovan wrote: 24/01/2021 23:06
Evolution_IV wrote: 24/01/2021 23:01
znas kolko me briga,svakako je hibrid japansko-francuski :lol: :lol:
Ma ja, dok se kotrlja onda je kamikaza, kad lezi, onda je francuz i japaner.... :mrgreen:
Nek to babo proda, i kupi sebi kakvog europejca..
ma nama se sve pokvari,isti dan mi je rikno LG TV :lol: :lol: :lol:
Opet azijat,... :mrgreen: ako ti šta znaci i moj philips (azijat :mrgreen:)nakon 4 godine, tacnije danas, poceo neke fleke izbacivati po ekranu,..k'o da se ulje izlilo.. :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33373 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 24/01/2021 23:16

Opet azijat,... :mrgreen: ako ti šta znaci i moj philips (azijat :mrgreen:)nakon 4 godine, tacnije danas, poceo neke fleke izbacivati po ekranu,..k'o da se ulje izlilo.. :lol:
ma svi su qrc ba,samo je bitno da ima sto duzu garanciju :D

philips je izvorno holandski :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33374 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Imal se gdje kvalitetnija kakva sijalica naci, malo malo crkne neka. Sad pozicija otisla, promjenim za 2-3 mjeseca pregori druga, oprt prodje tako pregori ona druga, pa pregori glavna izmedju.
Kad udjem u auto samo cekam sta ce se pojaviti sta ne svijetli danas :D
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33375 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 24/01/2021 23:26
konektovan wrote: 24/01/2021 23:16

Opet azijat,... :mrgreen: ako ti šta znaci i moj philips (azijat :mrgreen:)nakon 4 godine, tacnije danas, poceo neke fleke izbacivati po ekranu,..k'o da se ulje izlilo.. :lol:
ma svi su qrc ba,samo je bitno da ima sto duzu garanciju :D

philips je izvorno holandski :D
Jeste bio izvorno, ali odavno je Kinez tata.
Post Reply