Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#33326 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

lissaly_manny wrote: 23/01/2021 20:14
drug_profi wrote: 23/01/2021 19:49 Nek nasprica malo kontakte wd-om.
nek nasprica oci picinim sokom....bude sve redu poslije
Dzaba mu i ocni ljekar kad ne konta.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33327 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/01/2021 21:24
tabija wrote: 23/01/2021 19:12 Zvao sam i ovlasteni, ide sve u kompletu...jebes ga.
115 KM TRW lafeta kugla i selen
nije to uopste skupo,za punta jebenog je 90 km lafeta,meni za cx7 bila 320 maraka :lol:
za 3ku 600 u ovalstenom :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33328 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Naslovnica wrote: 23/01/2021 19:38 Image

U cemu je problem :( :roll:
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#33329 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

mescini nije skinuo zastitu sa polova
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#33330 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ejs? :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33331 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Besplatna dostava na sve na SILUXU, za narudžbe iznad 20 KM
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33332 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

dzaba sve kad mi je krepo auto :zjev:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33333 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 24/01/2021 17:36 dzaba sve kad mi je krepo auto :zjev:
Sta mu je??
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33334 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Evolution_IV wrote: 24/01/2021 17:36 dzaba sve kad mi je krepo auto :zjev:
Ne rise dedeti!?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#33335 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

Jel korona?! :oops:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33336 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Romeo 80 wrote: 24/01/2021 18:04 Jel korona?! :oops:
Hahahahaha,
Nema šta drugo! :thumbup:
:lol: :lol: :lol:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#33337 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Naslovnica wrote: 24/01/2021 17:00 Besplatna dostava na sve na SILUXU, za narudžbe iznad 20 KM
Nije dostava ni skupa i kad se placa.
6,5KM za dva amortizera. Jedino nisu bas brzi. 7 dana trebalo do Tuzle. Ako se kome zuri, bolje trazi na drugom mjestu.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33338 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

preludezalude wrote: 24/01/2021 18:58
Naslovnica wrote: 24/01/2021 17:00 Besplatna dostava na sve na SILUXU, za narudžbe iznad 20 KM
Nije dostava ni skupa i kad se placa.
6,5KM za dva amortizera. Jedino nisu bas brzi. 7 dana trebalo do Tuzle. Ako se kome zuri, bolje trazi na drugom mjestu.
Neko je spominjao neke sijalice, pozicije da bi naručivao, valjda je na ovom pf.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33339 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Naslovnica wrote: 24/01/2021 17:54
Evolution_IV wrote: 24/01/2021 17:36 dzaba sve kad mi je krepo auto :zjev:
Ne rise dedeti!?
konektovan wrote: 24/01/2021 17:51
Evolution_IV wrote: 24/01/2021 17:36 dzaba sve kad mi je krepo auto :zjev:
Sta mu je??
ne zajebavam ba,prekuce zatrzo starom i ugasio se,ni mukajet..juce je pokrenuo majstor(pravi(hvala mu mnogo)) sa kontakt sprejem direkt u usisno crijevo,haj i haj i sastavi al jedva,smiri se nakon 10tak minuta,probali ide i vuce kao i uvijek,platili covjeku i odvezli kuci,2h ga nisam gasio da napuni aku i ugasio...


jutros upali na "po kljuca" al vidim skakuce i bori se,reko stari nije ovo dobro nikako,dodam gasa malo ko smiri se....hajmo reko probat oko zgrada jbg da vidimo,mala uzbrdica 3ca brzina cimnu dvaput i ugasi se,upalim i nizbrdo opet sve normalno,vuce ko i uvijek,hajd reko malo do stadiona,smotam kod motorexa i preko bara cu kontam,upali kljucic i izgubi sve,vrati se al nema snage,vidim vrag odnio salu...smotam onde kod gazproma preko pune(jbg zao mi je) i jedva do semafora,mala uzbrdica do parkinga u prvu i gas mrtav,jedva se popnem i parkiram...

ostavim u leru da radi ugasi se,upalim opet i radi radi pa se ugasi i to je to,opet nece da upali :-)

smece od jeftine dijagnostike pokazuje crveni DTC za EGR ventil,do sad je uvijek to zeleno bilo ma sta god znacilo...



BTW.111000km,prosla tehnicki odlicno,eco test isto u normama kako i treba bit,filteri svi stari 2000km :run:



najgore sto sam spiskao pare na neke lijekove,odjecu i gluposti nema vise jbg,nek stoji do Ffebruara pa cemo vidjet sta je :)


@Romeo 80
hahaha ma garant :lol: ,slabo je disala i sad je gotova,nije valjao raspirator fikrin :D
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33340 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Prvo dijagnostika pa dalje.
Ustvari, prvo plata.
:lol: :|
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33341 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol: :thumbup:

ma ne bi meni bilo krivo da ne odrzavam i ne pazim ko oci u glavi...
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#33342 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

a dje su kartice :? :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33343 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

ima samo jedna :lol: ,ne volim limite,lazne pare i gluposti te :D
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#33344 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

Evolution_IV wrote: 24/01/2021 20:18
jutros upali na "po kljuca" al vidim skakuce i bori se,reko stari nije ovo dobro nikako,dodam gasa malo ko smiri se....hajmo reko probat oko zgrada jbg da vidimo,mala uzbrdica 3ca brzina cimnu dvaput i ugasi se,upalim i nizbrdo opet sve normalno,vuce ko i uvijek,hajd reko malo do stadiona,smotam kod motorexa i preko bara cu kontam,upali kljucic i izgubi sve,vrati se al nema snage,vidim vrag odnio salu...smotam onde kod gazproma preko pune(jbg zao mi je) i jedva do semafora,mala uzbrdica do parkinga u prvu i gas mrtav,jedva se popnem i parkiram...

ostavim u leru da radi ugasi se,upalim opet i radi radi pa se ugasi i to je to,opet nece da upali :-)

smece od jeftine dijagnostike pokazuje crveni DTC za EGR ventil,do sad je uvijek to zeleno bilo ma sta god znacilo...



BTW.111000km,prosla tehnicki odlicno,eco test isto u normama kako i treba bit,filteri svi stari 2000km :run:



najgore sto sam spiskao pare na neke lijekove,odjecu i gluposti nema vise jbg,nek stoji do Ffebruara pa cemo vidjet sta je :)
Mazda ?
1.6 HDI PSC ?
Vjerovatno je neki od senzora ....

Ako treba prijateljska pomoć tu sam, ne mogu popraviti ali.....
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33345 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Me_again wrote: 24/01/2021 20:39

Mazda ?
1.6 HDI PSC ?
Vjerovatno je neki od senzora ....

Ako treba prijateljska pomoć tu sam, ne mogu popraviti ali.....
jeste :thumbup:

hvala u svakom slucaju...
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#33346 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

Evolution_IV wrote: 24/01/2021 20:41
jeste :thumbup:

hvala u svakom slucaju...
Slučajeva je previše :D
Bez zezze....
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33347 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Me_again wrote: 24/01/2021 20:43
Evolution_IV wrote: 24/01/2021 20:41
jeste :thumbup:

hvala u svakom slucaju...
Slučajeva je previše :D
Bez zezze....
:) :thumbup:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33348 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

topcam wrote: 23/01/2021 01:14 Antena trebala biti sa 3 adaptera m6 2x(duzi kraci) i m5 na m6, bas ovog koji treba nema ni na mapi.

Improvizacija i zastita.
Image
m5x12, hvata radio mir i u manjem entitetu.

Improvizacija adaptera. m5 na m6, nije umjetnicko djelo, ali je svrsishodno.

Image

Image
Dan dva iza Nove je nekome trebala antena, nije me u neki trosak zad´o. Evo nova.
Image

Jedno me interesuje, otkada su ovakve antene na automobilima, kolegi na poslu se zalim ukrali mi antenu,
kaze mi -pa zar nisi ko dijete skidao antene? Nisam. U sirem komsiluku prosetam da da vidim da nije antena
gdje bacena izbrojim tada 20 auta bez antene.
Kazem mu ja sam ih samo lomiti mogao. Naravno nisam. U moj vakat bile one na izvlacenje. On tvrdi da su ovakve antene u opticaju bile kad je on dijete bio. To bi bilo prije 50 godina. Uvjeren sam da masla, opet da pitam. Da nisam neki trend propustio.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#33349 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Snake Eyes »

....
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33350 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Mene handri izgleda ona krovna antena, ima valjda tu neke sitne elektronike, varira prijem užasno.
Ima li ko iskustva sa popravkama, pretpostavljam nova antena?
Da li bi mi bilo jednostavnije kupiti onu el.antenu što se lijepi na šajbu?!
Post Reply