Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

novi_korisnik
Posts: 222
Joined: 09/04/2014 13:11

#33176 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by novi_korisnik »

Pozdrav,

Da li imate za preporuku nekog automehanicara na području Sarajeva, koji bi otisao do jedne auto kuće na podrucju grada da pregelda vozilo. Oni imaju svoju dizalicu, tako da bi mu samo trebala dijagnostika. Naravno, bilo bi placeno, i mogu ga ja odbaciti i vratiti kući. U pitanju je VW Passat CC

Hvala ;)
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#33177 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Uvijek je fabrika, pa i polovna, bolja ideja.
Zamjenski djelovi karoserije i svjetlosnih sklopova samo kad nema dostupnih polovnih
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33178 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

drug_profi wrote: 18/01/2021 15:31 Uvijek je fabrika, pa i polovna, bolja ideja.
Zamjenski djelovi karoserije i svjetlosnih sklopova samo kad nema dostupnih polovnih
A polovan zamjenski? :lol:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#33179 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Narucio sam polovnu originalnu. Nadam se da ce biti ok.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#33180 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

JavierBosnia wrote: 18/01/2021 16:16
drug_profi wrote: 18/01/2021 15:31 Uvijek je fabrika, pa i polovna, bolja ideja.
Zamjenski djelovi karoserije i svjetlosnih sklopova samo kad nema dostupnih polovnih
A polovan zamjenski? :lol:
Vjerovatno je nekom i to odlicno.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33181 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

NediM17 wrote: 17/01/2021 14:26
topcam wrote: 17/01/2021 14:23
drug_profi wrote: 17/01/2021 14:19

Ja sam na astri J fabricki akumulator morao u jesen pete godine zamijeniti. Prvi znaci ujutro teze zavergla. Otisao u vesprom, kazu moze jos, ali je pri kraju. Da ne bih u neko zimsko jutro ostao parkiran, lijepo zamijenio.
Normalno pali, zazmiri sekundu, ali tako je od pocetka. jedini mi problem sad ovaj cep za vodu :thumbup:
Čokotom od kukuruza začepi. :mrgreen:
"Veri fani".
I onda ti neko kaze, Fufe glup. O zemljo Indijo, Afganistan, Pakistan i svi stani svijeta. :D
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33182 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

drug_profi wrote: 17/01/2021 23:31 Ma jok ba. Samo podizace stakala podesio poslije i vozdra. Kalibracija cega?
Akumulatora.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#33183 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

el ou el
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33184 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Pa jel moguce da ima ljudi koji bi auto sredjivali i odrzavali za 3 KM ako je ikako moguce.

Uzmem jucer kozicu i rucicu mjenjaca da promjenim, ocekujuci da ce to biti za 5 minuta gotovo, i napatim se sat vremena skidajuci staru rucicu jer se neki idot prije sjetio da je zalijepi nekim ljepilom i nekom zivom gumom sta li je vec. A razlog tome je, izgubio ili pukao mu je onaj prsten što steze plastiku za metalnu sipku i onda se rucica okretala malo. Lik se sjetio da je učvrsti :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33185 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja sam par godina zivota izgubio ispravljajuci tudje smetljarluke
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#33186 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Image
User avatar
Rockefeller
Posts: 8701
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#33187 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

:lol:
User avatar
Bianconeri1988
Posts: 3650
Joined: 03/02/2011 12:12
Location: Šeher sevdaha

#33188 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bianconeri1988 »

Pojavilo mi se na displayu "Depollution system faulty", Peugoet 207. Do cega bi moglo biti?

Prije toga blicalo mi je da pojas nije vezan, iako sam ga vezao. Mozda je do tog.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33189 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Dpf
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33190 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Bwz zamjena sveponude na pp..... poyyyy

Image
_someone
Posts: 302
Joined: 18/08/2013 09:32

#33191 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _someone »

Sta mislite moze li se ovo rijesiti nekako..Farba pukla ali je i branik ostecen malo.Znam da se udubljenja na gornjem djelu branika mogu lako ispraviti ali kako ide kad je ovaj donji dio, jebem onoga ko je dizajnirao ovo da ovako strsi naprijed :D

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33192 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vec je to bilo kitovano,opet ce to lakirer iskitovat i srediti :-D
_someone
Posts: 302
Joined: 18/08/2013 09:32

#33193 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _someone »

Hvala na odgovoru, to je onda vlasnik prije mene udarao vjerovatno, meni je ovo prvi put da sa prednjim zakacim :-D Ja mislio moracu mijenjati citav branik ako zelim da izgleda fino, kad je neko laik za auta :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33194 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ma nema na cemu,nije ovo veliko ostecenje,sredi se to lako :thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#33195 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

_someone wrote: 19/01/2021 18:44 Hvala na odgovoru, to je onda vlasnik prije mene udarao vjerovatno, meni je ovo prvi put da sa prednjim zakacim :-D Ja mislio moracu mijenjati citav branik ako zelim da izgleda fino, kad je neko laik za auta :D
Meni su i veća oštećenja sredili tako dobro da ja i ne vidim gdje je bilo udareno. Prislanjanje na željezni stub bilo (žene me dekoncentrisale pa nisam dobro pazio kad sam išao unazad). Stub je prošao bez oštećenja.
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33196 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

mk ultra wrote: 19/01/2021 15:45Dpf
More biti i egr,...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83404
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33197 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

bitanga_sa_otesa wrote: 19/01/2021 10:42 ja sam par godina zivota izgubio ispravljajuci tudje smetljarluke
:lol: :lol:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#33198 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Ja mislim da je meni na pezou bio u pitanju katalizator kada mi je tu gresku izbacilo.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33199 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Ima li kakva kamera za crveno ili nadzorna prati li se prolazak kroz "crveno" na Otoci prema Ilidzi?

Danas debili hoce lijevo ono malo prostora sto ima da skrenu i kao da motaju kamion, poggledam u retrovizor malo da zaobidjem debila koji sa puntom se ne moze ugurati i prodjem kroz zuto

U glavi mi onaj lik sa bara sto su ga uhvatili :mrgreen:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#33200 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

JavierBosnia wrote: 19/01/2021 23:41 Ima li kakva kamera za crveno ili nadzorna prati li se prolazak kroz "crveno" na Otoci prema Ilidzi?

Danas debili hoce lijevo ono malo prostora sto ima da skrenu i kao da motaju kamion, poggledam u retrovizor malo da zaobidjem debila koji sa puntom se ne moze ugurati i prodjem kroz zuto

U glavi mi onaj lik sa bara sto su ga uhvatili :mrgreen:
Nema.
Post Reply