Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33101 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Snake Eyes wrote: 15/01/2021 21:43

Makni ovaj horor, uđem na temu i moram ove grozote gledat, potresen sam.
hahhaha,moram malo,hvale se ljudi svacim :D
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33102 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

bitanga_sa_otesa wrote: 15/01/2021 17:32 polozio sam atest za varenje danas

Image

Imam primjedbu, ko´ da ti bjezi ova horizontalna od vertikalne 1mm.

Svidja mi se mustra na musemi.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#33103 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Oj musema, otkad nisam cuo :lol: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33104 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

topcam wrote: 16/01/2021 10:57


Imam primjedbu, ko´ da ti bjezi ova horizontalna od vertikalne 1mm.

Svidja mi se mustra na musemi.
znam ,ne valja mi vinklo ispalo mi s petog sprata kad sam neku klimu postavljao pa se malo savilo :(
a musema je prijeratna poyyy
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#33105 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by moon_walker_90 »

Vrata od vozaca nece da se zatvore,renault megane 2005, ima li kako nacina da ih zatvorim? Izgleda da onaj hepek ne odradi svoje,ni kada se zatvara ni kada se zakljuca, sta mi je ciniti? Do sada sa tim nisam imao problema.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33106 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ako si prao auto zaledila ti brava/zabravak...
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#33107 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by moon_walker_90 »

Nisam u skorije vrijeme,posao vani otkljucao ga i da zatvorim nece :(
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33108 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Citam u FRA traze varioca sa iskustvom za rad u atomskoj centrali :skoljka:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33109 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

moon_walker_90 wrote: 16/01/2021 18:14 Nisam u skorije vrijeme,posao vani otkljucao ga i da zatvorim nece :(
probaj u toplu garazu ako imas ,ako ne proradi kad se ugrije,onda majstoru jbga...
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#33110 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Drži šteku podignutu i tako probaj zatvoriti, trebalo bi da fercera. :thumbup:
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#33111 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by moon_walker_90 »

Hvala ljudi uspio sam zatvoriti i zakljucati :thumbup: izgleda da je bilo zaledilo, mada sam i sa otvorenom stekom pokusavao, tako da uglavnom zatvorio sam i zakljucao :sax:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#33112 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

moon_walker_90 wrote: 16/01/2021 18:06 Vrata od vozaca nece da se zatvore,renault megane 2005, ima li kako nacina da ih zatvorim? Izgleda da onaj hepek ne odradi svoje,ni kada se zatvara ni kada se zakljuca, sta mi je ciniti? Do sada sa tim nisam imao problema.
Dobar piš, i zaledjene brave otvara!!!

Stara japanska poslovica
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#33113 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Snake Eyes »

RagibUzoriti wrote: 16/01/2021 18:57
moon_walker_90 wrote: 16/01/2021 18:06 Vrata od vozaca nece da se zatvore,renault megane 2005, ima li kako nacina da ih zatvorim? Izgleda da onaj hepek ne odradi svoje,ni kada se zatvara ni kada se zakljuca, sta mi je ciniti? Do sada sa tim nisam imao problema.
Dobar piš, i zaledjene brave otvara!!!

Stara japanska poslovica
Popišaj ti tu bravu koja na prvi minus zaledi.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33114 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Uvijek sam se pitao, sta je u Sibiru teze?! biti mehanicar ili vozaĆ? :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#33115 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

moon_walker_90 wrote: 16/01/2021 18:40 Hvala ljudi uspio sam zatvoriti i zakljucati :thumbup: izgleda da je bilo zaledilo, mada sam i sa otvorenom stekom pokusavao, tako da uglavnom zatvorio sam i zakljucao :sax:
Naprsci silikonskim sprejem bravu ubuduce
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33116 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#33117 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/01/2021 20:39 Image
:lol: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33118 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

los je elektriĆar trebao je na desnu stranu pedale taster :D
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#33119 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33120 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

is tupila tise igla na gramo fonu poyyy
User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#33121 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Danas mi suvozač otkopča pojas malo prije nego sam se zaustavio da izađe. Naravno počelo ono da zvoni u kabini. Kontam staće kad zatvori vrata. Jok. Probao ukočat nejgov pojas na prazno. Jok. Svoj iskopčaj-ukopčaj. Jok. Probi glavu zvono.
Na kraju stao. Ugasio. Ono i dalje zvoni na ugasenom autu i izvucenom kljucu. Izadjem zakljucam, otkljucam. Zvoni i dalje. Sva vrata otvorio zatvorio, gepek, farove palio gasio, vezivao odvezivao pojaseve. Jok.
Na kraju odustanem reko jbg. idem do jarana da prikači dijagnostiku. I kako sam sjeo i zatvorio svoja vrata tako ono prestalo zvoniti.

E jebem ti mater kontam.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33122 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

senzor u sjedistu zabagovao garant
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33123 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

drug_profi wrote: 16/01/2021 21:29 Danas mi suvozač otkopča pojas malo prije nego sam se zaustavio da izađe. Naravno počelo ono da zvoni u kabini. Kontam staće kad zatvori vrata. Jok. Probao ukočat nejgov pojas na prazno. Jok. Svoj iskopčaj-ukopčaj. Jok. Probi glavu zvono.
Na kraju stao. Ugasio. Ono i dalje zvoni na ugasenom autu i izvucenom kljucu. Izadjem zakljucam, otkljucam. Zvoni i dalje. Sva vrata otvorio zatvorio, gepek, farove palio gasio, vezivao odvezivao pojaseve. Jok.
Na kraju odustanem reko jbg. idem do jarana da prikači dijagnostiku. I kako sam sjeo i zatvorio svoja vrata tako ono prestalo zvoniti.

E jebem ti mater kontam.
Isto mi se desilo, stao na semaforu kolegi da "izleti", u voznji se otkopco. Tandrkalo dok ja nisam pojas iskopco/ukopco.
Ja sam svasta konto, i posto ce biti :D
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33124 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Ako neki autolimar trazi varioca imam jednog pri ruci. Skoro 40 godina radnog iskustva.

Image

Malo tvrdoglav i jako uporan.


(ne vidi se na slici 5mm na deblji lim 1,5mm, skoro citav dan je "popravljao", ja mu fino rekoh cekaj minut eto me, al´ dzaba)
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33125 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

iceman ze wrote: 16/01/2021 18:16 Citam u FRA traze varioca sa iskustvom za rad u atomskoj centrali :skoljka:
Bez za.. zezancije tu su najbolji uslovi za rad.
Post Reply