Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#16276 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mirza_15 »

tempuser wrote: 12/01/2021 15:09
_Reds_ wrote: 12/01/2021 00:36 Dokle se god ovi DIF-ovci budu dovodili i nekakve lazni sporstki stručnjaci, nema napretka za SC Bjelašnica-Igman.
Za čije su se vlasi i vladavine nabavili nepotpun šestosjed i apsolutno neupotebljiv četverosjed?
Pitam za jarana, kont da počne da skija... :D
Nema teških pitanja :-D
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#16277 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Reds_ »

tempuser wrote: 12/01/2021 15:14
addem wrote: 12/01/2021 11:58 Al niti jedan i to je cinjenica. Kad se sjetim da su italijani htjeli nekad krajem 90tih da uzmu skijaliste pod koncesiju na 20 godina a mi ne dadosmo nase resurse, za sta se nas narod borio. E danas imamo 4vorosjed koji ne radi vec evo peta godina a da nikada niko odgovarao nije.
Sjećam se kad je Križaj došao 1996. sa namjerom da ulaže u Bjelašnicu, ko kuglu u fliperu ga išaltali na relaciji Berilo - Hadžići, Kanton, lik digao sidro i otišao na Jahorinu. Inače gro opreme na Bjelašnici do instalacije nekompletnog šestosjeda i neupotrebljivog četverosjeda je palo s neba.
U šta je on ulagao, u apartmane. Takvih imamo dovoljno. Berilo tada nije bio, ako cemo tacni pricati, i taj je gledao gdje ce jeftinije proci.
Ovdje pričamo o skijalištu, a ne u ulaganju u objekte. Tu je bolje da gradi neko domaći, nego neki Slovenac.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#16278 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tempuser »

mirza_15 wrote: 12/01/2021 16:03
tempuser wrote: 12/01/2021 15:09
_Reds_ wrote: 12/01/2021 00:36 Dokle se god ovi DIF-ovci budu dovodili i nekakve lazni sporstki stručnjaci, nema napretka za SC Bjelašnica-Igman.
Za čije su se vlasi i vladavine nabavili nepotpun šestosjed i apsolutno neupotebljiv četverosjed?
Pitam za jarana, kont da počne da skija... :D
Nema teških pitanja :-D
Izvinjajem se! :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#16279 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tempuser »

_Reds_ wrote: 12/01/2021 16:11
tempuser wrote: 12/01/2021 15:14
addem wrote: 12/01/2021 11:58 Al niti jedan i to je cinjenica. Kad se sjetim da su italijani htjeli nekad krajem 90tih da uzmu skijaliste pod koncesiju na 20 godina a mi ne dadosmo nase resurse, za sta se nas narod borio. E danas imamo 4vorosjed koji ne radi vec evo peta godina a da nikada niko odgovarao nije.
Sjećam se kad je Križaj došao 1996. sa namjerom da ulaže u Bjelašnicu, ko kuglu u fliperu ga išaltali na relaciji Berilo - Hadžići, Kanton, lik digao sidro i otišao na Jahorinu. Inače gro opreme na Bjelašnici do instalacije nekompletnog šestosjeda i neupotrebljivog četverosjeda je palo s neba.
U šta je on ulagao, u apartmane. Takvih imamo dovoljno. Berilo tada nije bio, ako cemo tacni pricati, i taj je gledao gdje ce jeftinije proci.
Ovdje pričamo o skijalištu, a ne u ulaganju u objekte. Tu je bolje da gradi neko domaći, nego neki Slovenac.
U šta god je ulagao to su strane pare pretočene u kubike cementa salivene u temelje ovdje. Križaj je davno izašao iz te priče, ali su pare ostale.
Naravno da je gledao gdje će jeftinije proći, od SDA imbecila i bandita nema skupljih! Ni ti ne ideš tamo gdje ćeš manje platiti više?!?
Apartmane je neko već izgradio, gdje su bogati ti domaći da ulažu u skijalište????
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#16280 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Reds_ »

tempuser wrote: 12/01/2021 16:22
_Reds_ wrote: 12/01/2021 16:11
tempuser wrote: 12/01/2021 15:14

Sjećam se kad je Križaj došao 1996. sa namjerom da ulaže u Bjelašnicu, ko kuglu u fliperu ga išaltali na relaciji Berilo - Hadžići, Kanton, lik digao sidro i otišao na Jahorinu. Inače gro opreme na Bjelašnici do instalacije nekompletnog šestosjeda i neupotrebljivog četverosjeda je palo s neba.
U šta je on ulagao, u apartmane. Takvih imamo dovoljno. Berilo tada nije bio, ako cemo tacni pricati, i taj je gledao gdje ce jeftinije proci.
Ovdje pričamo o skijalištu, a ne u ulaganju u objekte. Tu je bolje da gradi neko domaći, nego neki Slovenac.
U šta god je ulagao to su strane pare pretočene u kubike cementa salivene u temelje ovdje. Križaj je davno izašao iz te priče, ali su pare ostale.
Naravno da je gledao gdje će jeftinije proći, od SDA imbecila i bandita nema skupljih! Ni ti ne ideš tamo gdje ćeš manje platiti više?!?
Apartmane je neko već izgradio, gdje su bogati ti domaći da ulažu u skijalište????
Daj, uzoblji se. Nikom nije ni nuđeno da ulaže. Da jeste mozda bi se i javio neko. Drugo, ulaganje u skijališete je ne destine puna skuplje nego u zgradu sa apartmanima.

Nisu to nikakve strane pare, nego pare koje je ulozio, zaradio i vratio sa sobom u Sloveniju. Taj beton je platio onaj ko je te aprtmane na kraju kupio, dakle.

Sve u svemu, to sa Krizajem si omasio.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#16281 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tempuser »

_Reds_ wrote: 12/01/2021 16:43 Daj, uzoblji se. Nikom nije ni nuđeno da ulaže. Da jeste mozda bi se i javio neko. Drugo, ulaganje u skijališete je ne destine puna skuplje nego u zgradu sa apartmanima.

Nisu to nikakve strane pare, nego pare koje je ulozio, zaradio i vratio sa sobom u Sloveniju. Taj beton je platio onaj ko je te aprtmane na kraju kupio, dakle.

Sve u svemu, to sa Krizajem si omasio.
Znači bolje da neko ne uloži i ne izgradi na Bjelašnici nego da uloži i izgradi?
A taj koli uloži u skijališe neće pare od skijaša odnijeti sa sobom? :-)
Jedino kod sadake pare ne idu nidge, a ti očigledno ne razlikuješ sadaku od investicije...
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#16282 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Nego, dajte vidite ovo sa ovim kriznim štabom novim i ministrom Vranićem, nek se ne prosipaju sa ovim zatvaranjem planina.
Eto klasteri su sa skijalista, a nisu iz nargilhana i kafana.
Bolje bi vma bilo ulozite 500-600 milja maraka pa napravite seroloske testove za 15-tak hiljada građana da se otprilike ustanovi prosjek prodora virusa u populaciji, pa da se onda moze baratati i planirati sa mjerama.
Stavio bih sad petobu da je prodor do 35% siguran.
Ambula
Posts: 378
Joined: 20/11/2020 14:41

#16283 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Ambula »

Kakvo razocarenje sa ovom najavom. Mislis da ovi sto su dosli imuni na glupe odluke koje nemaju veze sa brojem oboljeli kad ono oni zeljni dokazivanja u mjerama po kojima ce se oni pamtiti i da ostave svoj pecat. Tuzno, mislio sam da je to nadmetanje u mjerama iza nas i da smo koliko-toliko navikli na zivot sa covidom i da se treba ici u postepenoj relaksaciji jer brojevi kod nas nisu zabrinjavajuci i cak nemaju tendenciju rasta ni nakon svih novogodisnjih praznika nepostivanja mjera i opustanja ljudi. Jer to govori da je trenutno u opadanju do nekog sljedeceg vrhunca u brojevima koji ni tada a nije do sad imao veze sa ponasanjem ljudi niti su oni bili krivi za rast a ni za smanjenje.
Oni su vise opipali puls sa ovom idejom al je bila suvisna jer su ljudi siti mjera a pogtovo kad je trend u zarazenih u opadanju a sumnjam da ce ikad vise biti 0 zarazenih, jedino akose prestane sa testiranjem.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#16284 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tempuser »

Večeras na dnevniku, inspekcija potvrdila da se mjere na Bjelašmici poštuju, Vranić rekao da neće biti zatvaranja skijališta, da je to previše oštra mjera.
User avatar
BHDragons
Posts: 424
Joined: 18/08/2020 15:24

#16285 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by BHDragons »

Nigdje nije rečeno da će se zatvoriti, nego da se razmatra zatvaranje, a i sam je Vranić rekao da je to preoštro. Od svega se pravi senzacionalna vijest. No dobro, drugo ništa i ne očekujem.
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#16286 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

Ovaj krizni štab je baš u krizi... Biser za biserom pa imamo li mi opšte normalnih strucnih ljudi da nisu neki panikbotovi...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/strucnj ... /210111052

Ovi ljudi nakon prijetnji o zatvaranju skijališta, danas najavljuju KATASTROFE ako promjene samo jednu mjeru u vezi korone.

A mjere skoro niko i ne poštuje u velikom dijelu BIH.

Ko su ovi ljudi?
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#16287 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Iker C »

Nova ekspertna vlada koja je pljuvala nacin na koji SDA vodi racuna o pandemiji, prepisuje od te SDA nacin borbe protiv pandemije :run:
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#16288 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

Iker C wrote: 13/01/2021 16:09 Nova ekspertna vlada koja je pljuvala nacin na koji SDA vodi racuna o pandemiji, prepisuje od te SDA nacin borbe protiv pandemije :run:
Pa ne moze se bas Vlada mjesati u rad 'struke'... Kad 'struka' daje globalno pozeljna misljenja o katastrofama ko je kvalifikovan da se zvanicno suprostavi?

Svi kvalifikovani doktori i strucni ljudi koji se suprostave ovom korona terorizmu bivaju javno diskreditovani i popljuvani.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#16289 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Iker C »

Pa postavili su novi krizni stab jer im stari nije bio podoban.
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#16290 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

Iker C wrote: 13/01/2021 17:30 Pa postavili su novi krizni stab jer im stari nije bio podoban.
Vidjet cemo sta ce biti i kako ce radit, imali su 1 sastank pa vidjet cemo.

Ja razumijem da se Krizni stab manji broj zarazenih predstavlja kao rezultat mjera koje su donijeli, ali licno (kao laik) smatram da mjere nemaju puno veze sa tim, ali to je vec posebna tema.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3719
Joined: 14/01/2019 04:56

#16291 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Porodice Foht »

“Predsjedništvo SBB-a isključilo Azema Cviku zbog podrške većini na čelu sa SDA u Novom Gradu Sarajevo!”! :lol:
Kako se samo Scepo uvlaci Kifli! :mrgreen:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#16292 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

Porodice Foht wrote: 14/01/2021 13:41 “Predsjedništvo SBB-a isključilo Azema Cviku zbog podrške većini na čelu sa SDA u Novom Gradu Sarajevo!”! :lol:
Kako se samo Scepo uvlaci Kifli! :mrgreen:

Cirkus od ovih nasih ogranaka SDA!
Sad nek Konakovic odrijesi kesu i vrbuje ga u NiP! :-D
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16293 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

meridiyan wrote: 14/01/2021 13:53
Porodice Foht wrote: 14/01/2021 13:41 “Predsjedništvo SBB-a isključilo Azema Cviku zbog podrške većini na čelu sa SDA u Novom Gradu Sarajevo!”! :lol:
Kako se samo Scepo uvlaci Kifli! :mrgreen:

Cirkus od ovih nasih ogranaka SDA!
Sad nek Konakovic odrijesi kesu i vrbuje ga u NiP! :-D
Ako se to desi veoma brzo ce od izdajice postati heroj nacije
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#16294 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

MUNAFIK wrote: 13/01/2021 17:45 ali licno (kao laik) smatram da mjere nemaju puno veze sa tim, ali to je vec posebna tema.
Slazem se. Mislim da je broj mrtvih najbolji pokazatelj da je kod nas izgleda postignut visok procenat imuniteta, tj. da je broj zaraženih sve manji, a imali smo jedan bozic, novu godinu, i evo sad cekamo rezultate drugog bozica.
To sve sigurno nije rezultat mjera jer po kafanama maske niko ne nosi. U Bingu i u Merkatoru ljudi nose maske na bradi, zapravo mozda 10% ljudi uopste nosi masku kako treba, a ako je ne nosis tako onda je isto kao i da je nemas. Stoga to nema u stvari vise veze sa sprjecavanjem zaraze. Vec su ove padajuce brojke rezultat neceg drugog sto bi ova vlast mogla ustanoviti masovnim seroloskim testiranjem.

Bilo bi znacajno da mozes potvrditi da imas imunitet u recimo 30-40% populacije. Ili bilo koji drugi broj. To bi ti dalo egzaktnu informaciju sa kojom mozes onda raditi i planirati.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#16295 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

već sam osobno par puta pitao za štetinu diplomu. pa zar je moguće da čovjek neće, u zvaničnom cv-u, da naznači šta je po struci i gdje je diplomirao?

sada ga sda orkestrirano proziva preko svojih perjanica, a ni komentari baš nisu u korist štete.
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#16296 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Opet ćemo o diplomama?
Jel čovjek već dokazao da je sposoban i da zna šta radi?
Ili da napravimo parabolu sa jednim primjerom: On nije samo trenirao kraj muzeja. On je bio kustos u jednom.
User avatar
I naravno Dzej
Posts: 982
Joined: 04/11/2009 00:08

#16297 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by I naravno Dzej »

malakh wrote: 14/01/2021 19:30 već sam osobno par puta pitao za štetinu diplomu. pa zar je moguće da čovjek neće, u zvaničnom cv-u, da naznači šta je po struci i gdje je diplomirao?

sada ga sda orkestrirano proziva preko svojih perjanica, a ni komentari baš nisu u korist štete.
Valjda ima neku diplomu, nije sa osnovnom mogao biti direktor Konzuma. Neku Ekonomiju ili tako nešto.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16298 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

I naravno Dzej wrote: 14/01/2021 19:52
malakh wrote: 14/01/2021 19:30 već sam osobno par puta pitao za štetinu diplomu. pa zar je moguće da čovjek neće, u zvaničnom cv-u, da naznači šta je po struci i gdje je diplomirao?

sada ga sda orkestrirano proziva preko svojih perjanica, a ni komentari baš nisu u korist štete.
Valjda ima neku diplomu, nije sa osnovnom mogao biti direktor Konzuma. Neku Ekonomiju ili tako nešto.
Mora imati, zakon nalaze diplomu pa makar i DIFa
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#16299 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

drug_profi wrote: 14/01/2021 19:45 Opet ćemo o diplomama?
Jel čovjek već dokazao da je sposoban i da zna šta radi?
Ili da napravimo parabolu sa jednim primjerom: On nije samo trenirao kraj muzeja. On je bio kustos u jednom.
jeste, ali ima i par istraga. tako rekoše. sačekat ćemo da mup i tužiteljstvo kažu svoje, pa ćemo ga hvaliti.

imao je par asfaltiranja ulica, od značaja. riješio je problem sa šimama na stupu kod energoinvesta, pruga ilidža - hrasnica, sanacija puta na bijelasnici, prva transverzala. to sam se od prve sjetio.

ali diplomu će kad tad morati pokazati, jer je hajka krenula.

nije možda ni dini drago što su difovci, ali je on to obznanio i opozicija se ispucala na početku i sada mogu biti rahatniji. tako da je i njemu bolje da to bude što prije i da ga svaki put ne dočekuju sa pričama o diplomi.

ali neću puno o tome. evo napisao sam što sam imao i idemo dalje. teško je nositi etiketu nečega što nisi, pa čak i na forumu.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#16300 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horcrux »

Locked