Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#16251 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
znaci onaj politicar koji se promovise po drustvenim mrezama radi, a koji to ne rade ne. i tako i treba glasati. znaci ko je aktivan na mrezama za njega glasati jer je to mjerilo rada.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#16252 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
nije, nego onome ko ne prati pomno procese, a takvih je većina može tako izgledati. i može realan rad ostati nenagrađen.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16253 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Tacno, ni Damir ni bilo ko drugi ne moze niti smije licitirati sa Ustavom KS. Dakle, ovo ne trazi Damir nego Ustav KS i ovo nije cjenkanje nego tako mora biti bez obzira na damirove pokusaja kompromisa. Ovdje moze biti kompromis 3 ili 4 Srbina obzirom da ih treba biti izmedju 3 i 4 i nista drugo. Niti pet niti dva.Horke wrote: ↑08/01/2021 08:21Baš tako. Međutim, Nikšić je ovaj put krenuo glavom kroz zid, pa se na pola puta zapitao i ostao u zidu, ni tamo ni vamo. U intervjuu za N1 je rekao po Ustavu trebaju biti 3-4 Srbina (kao da su jabuke, Bože me prosti), ali eto pristao bi na kompromis pa da budu 2.Škobo Habu wrote: ↑07/01/2021 22:31 Nikšić je veoma bitan čimbenik u funkcionisanju aktualne vlasti, pa je prema tome posve je suludo očekivati da će ga tek tako otkantati.
Ide čovjek glavom kroz zid, nije mu prvi put, ali to ne znači da njegovo pitanje nema mjesta? Ima.
Mnogi zaboravljaju da je Sarajevo i glavni grad ove države. Pa, prema tome, bez obzira na suhoparna post-daytonska tumačenja, obavezno je da postavlja i standarde kao takvo.
Prvo koja je razlika između kršenja Ustava i kompromisa oko toga što Ustav nalaže? Ja bih rekla nikakva. Kao što ne možeš biti malo trudan, ne možeš ni malo kršiti Ustav pa ispada da ga poštuješ. Budi dosljedan.
Drugo, ko je on da pristaje na 2? Niti je pisao Ustav, niti ga donosi. Malo se zaigrao.
Ako već ideš glavom kroz zid, idi do kraja, pa ili će pući zid ili glava. Najgore da se zaletiš, pa onda kao odustaneš i samo boli glava. Il si bos ili hadžija.
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#16254 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
doremifa wrote: ↑08/01/2021 15:25Tacno, ni Damir ni bilo ko drugi ne moze niti smije licitirati sa Ustavom KS. Dakle, ovo ne trazi Damir nego Ustav KS i ovo nije cjenkanje nego tako mora biti bez obzira na damirove pokusaja kompromisa. Ovdje moze biti kompromis 3 ili 4 Srbina obzirom da ih treba biti izmedju 3 i 4 i nista drugo. Niti pet niti dva.Horke wrote: ↑08/01/2021 08:21Baš tako. Međutim, Nikšić je ovaj put krenuo glavom kroz zid, pa se na pola puta zapitao i ostao u zidu, ni tamo ni vamo. U intervjuu za N1 je rekao po Ustavu trebaju biti 3-4 Srbina (kao da su jabuke, Bože me prosti), ali eto pristao bi na kompromis pa da budu 2.Škobo Habu wrote: ↑07/01/2021 22:31 Nikšić je veoma bitan čimbenik u funkcionisanju aktualne vlasti, pa je prema tome posve je suludo očekivati da će ga tek tako otkantati.
Ide čovjek glavom kroz zid, nije mu prvi put, ali to ne znači da njegovo pitanje nema mjesta? Ima.
Mnogi zaboravljaju da je Sarajevo i glavni grad ove države. Pa, prema tome, bez obzira na suhoparna post-daytonska tumačenja, obavezno je da postavlja i standarde kao takvo.
Prvo koja je razlika između kršenja Ustava i kompromisa oko toga što Ustav nalaže? Ja bih rekla nikakva. Kao što ne možeš biti malo trudan, ne možeš ni malo kršiti Ustav pa ispada da ga poštuješ. Budi dosljedan.
Drugo, ko je on da pristaje na 2? Niti je pisao Ustav, niti ga donosi. Malo se zaigrao.
Ako već ideš glavom kroz zid, idi do kraja, pa ili će pući zid ili glava. Najgore da se zaletiš, pa onda kao odustaneš i samo boli glava. Il si bos ili hadžija.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#16256 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Suprotno, ono što traži Damir Nikšić nije ustav. Damir Nikšić traži da je samo onako kako nije sad.doremifa wrote: ↑08/01/2021 15:25 Tacno, ni Damir ni bilo ko drugi ne moze niti smije licitirati sa Ustavom KS. Dakle, ovo ne trazi Damir nego Ustav KS i ovo nije cjenkanje nego tako mora biti bez obzira na damirove pokusaja kompromisa. Ovdje moze biti kompromis 3 ili 4 Srbina obzirom da ih treba biti izmedju 3 i 4 i nista drugo. Niti pet niti dva.
Pošto je trenutno jedan Srbin u Vladi on traži "bar dva", da su bila dva tražio bi tri, da su tri tražio bi četiri, kad bi bila četri vrištao bi da ih je previše i tražio tri! A gdje je jedan "ostali" manjka...? To ništa! Dakle, šta god samo da si i centru pažnje.
Last edited by tempuser on 08/01/2021 18:43, edited 1 time in total.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16257 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Presjek razloga zasto se ne treba postovati Ustav KS (dosta razloga se moze svesti pod "ja ovako mislim hebo zakon" ali dok ih ne bude previse stavicu ih sve odvojeno):
Damir je bleha
Damir je cetnik
Damir je glupan
Sto nije Damir ranije trazio
Sto Damir nije postavio 3 ministra srpske nacionalnosti
Sto Damir ne trazi prvo od RSa da ispostuju Ustav RS
Sto Damir ne pusti brkove
"Ja" sam zakljucio da je povratak zakljucen
"Ja" mislim da to tako ne treba jer trebaju sposobni i hrabri a ne Srbi
To su sve četnici
U drugim kantonima je gore pa cemo i ovdje tako
*Nije pitanje da li treba poštovati Ustav nego ko traži poštivanje Ustava, Damir se ne brine za poštivanjei provoženje Ustava, boli njega briga za ustav.
*Suzdržanost kod glasanja, priča "ne mora 3 može 2" su samo alati da se vrati u centar pažnje. (Damir)
**Sto se ne brinu o izbjeglim i prognanim a ne o ministrima
***Ustav KS se ne treba postivati jer ja mislim da " etnicka pripadnost ministara nema nikakve sustinske veze sa polozajem i pravima etnicke grupe kojoj ministri pripadaju."
*Forumas tempuser dodao dva iznimno vazna razloga
**Forumas Franjo Kluz: A posebno je po meni ogavno, kada se "k'o fol ustavobraniteljska priča" svede na "tužne sudbine nesuđenih ministara", a ne na sudbine onih izbjeglih i prognanih koji ni nakon 25 godina nisu došli do svojih prava.
***Forumas Geralt
Ima li jos neki vazan argument da sam ga previdio?
Damir je bleha
Damir je cetnik
Damir je glupan
Sto nije Damir ranije trazio
Sto Damir nije postavio 3 ministra srpske nacionalnosti
Sto Damir ne trazi prvo od RSa da ispostuju Ustav RS
Sto Damir ne pusti brkove
"Ja" sam zakljucio da je povratak zakljucen
"Ja" mislim da to tako ne treba jer trebaju sposobni i hrabri a ne Srbi
To su sve četnici
U drugim kantonima je gore pa cemo i ovdje tako
*Nije pitanje da li treba poštovati Ustav nego ko traži poštivanje Ustava, Damir se ne brine za poštivanjei provoženje Ustava, boli njega briga za ustav.
*Suzdržanost kod glasanja, priča "ne mora 3 može 2" su samo alati da se vrati u centar pažnje. (Damir)
**Sto se ne brinu o izbjeglim i prognanim a ne o ministrima
***Ustav KS se ne treba postivati jer ja mislim da " etnicka pripadnost ministara nema nikakve sustinske veze sa polozajem i pravima etnicke grupe kojoj ministri pripadaju."
*Forumas tempuser dodao dva iznimno vazna razloga
**Forumas Franjo Kluz: A posebno je po meni ogavno, kada se "k'o fol ustavobraniteljska priča" svede na "tužne sudbine nesuđenih ministara", a ne na sudbine onih izbjeglih i prognanih koji ni nakon 25 godina nisu došli do svojih prava.
***Forumas Geralt
Ima li jos neki vazan argument da sam ga previdio?
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16258 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
https://www.klix.ba/vijesti/bih/bosnjac ... /210108124
Izgleda da su Bosnjaci iz Stoca poceli brojati krvna zrnca
Izgleda da su Bosnjaci iz Stoca poceli brojati krvna zrnca
-
last mohicans
- Posts: 18269
- Joined: 09/08/2012 23:19
#16259 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A jeste istrolali temu s Damirom. Ima li kakvog admina da ovo pobrise? Damir nije vlada KS, Damir je kantonalni zastupnik. Ima tema Skupština KS i ima njegova zasebna s imenom i prezimenom ovog zastupnika.
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#16260 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
mnogi su se zaletili pa hvalili ovog magodu, ali se vremenom demaskira. samo kada dokumentacija počne izlaziti na vidjelo, a čuo sam da ima i par ozbiljnih krivičnih prijava protiv njega što je namjenske pare potrošio u druge svrhe i valjda dan dva pred smjenu potpisao neki tender za kojeg zoi 84 uopće nema obezbjedjenje pare.
a nitko nije naivan da ne skontao da u ovih 5 tisuća što je mjesečno isplaćivao ovoj, njega nije bilo.
-
sahara1428
- Posts: 2172
- Joined: 03/03/2010 07:39
#16261 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Uporno čovjek hoće da se vrati na direktorsku poziciju, a neki kažu da će prije Bjelašnica Sahara postati nego što će se on vratiti, čak ga ni njegove stranačke kolege ne žele !!!malakh wrote: ↑09/01/2021 02:12mnogi su se zaletili pa hvalili ovog magodu, ali se vremenom demaskira. samo kada dokumentacija počne izlaziti na vidjelo, a čuo sam da ima i par ozbiljnih krivičnih prijava protiv njega što je namjenske pare potrošio u druge svrhe i valjda dan dva pred smjenu potpisao neki tender za kojeg zoi 84 uopće nema obezbjedjenje pare.
a nitko nije naivan da ne skontao da u ovih 5 tisuća što je mjesečno isplaćivao ovoj, njega nije bilo.
-
breuer
- Posts: 7884
- Joined: 06/07/2009 15:44
#16262 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Možda u Stocu nema dovoljno hrabrih Bošnjaka?doremifa wrote: ↑08/01/2021 21:29 https://www.klix.ba/vijesti/bih/bosnjac ... /210108124
Izgleda da su Bosnjaci iz Stoca poceli brojati krvna zrnca
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16263 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Hehehe, ne znam koja je tamo glavna Hrvatina ali cini mi se kao da sam precuo da je ta Hrvatina i izjavila da tamo nema dovoljno hrabrih i sposobnih Bosnjaka. Cudi me sto Bosnjaci gledaju krvna zrnca tamo a Hrvati ne gledaju. A ovdje u Sarajevu obratno. Svastabreuer wrote: ↑09/01/2021 10:36Možda u Stocu nema dovoljno hrabrih Bošnjaka?doremifa wrote: ↑08/01/2021 21:29 https://www.klix.ba/vijesti/bih/bosnjac ... /210108124
Izgleda da su Bosnjaci iz Stoca poceli brojati krvna zrnca![]()
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#16265 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sta si ti sahara neki promotor ovog smeca od portala ?
Da djeca napišu članke bolje bi pisali.
Taj portal služi upravo samo za obračune.
Ovo sa ZOI.jem je samo put da se do direktorske funkcije utaba Harunu Mahmutoviću, glavnom Kiflinom haveru. I Magodu, ko dovede Magodu ?
Dokle se god ovi DIF-ovci budu dovodili i nekakve lazni sporstki stručnjaci, nema napretka za SC Bjelašnica-Igman. Dokle se god ne dovede neko zaista stručan i da mu se novac, nema tu napretka.
U tom ime eminentni Krizni štab će ako treba zatvoriti skijališe, jer se korona dobro širi na minusima, ali ne i u tržnim centrima i kafanama do 11.
Da djeca napišu članke bolje bi pisali.
Taj portal služi upravo samo za obračune.
Ovo sa ZOI.jem je samo put da se do direktorske funkcije utaba Harunu Mahmutoviću, glavnom Kiflinom haveru. I Magodu, ko dovede Magodu ?
Dokle se god ovi DIF-ovci budu dovodili i nekakve lazni sporstki stručnjaci, nema napretka za SC Bjelašnica-Igman. Dokle se god ne dovede neko zaista stručan i da mu se novac, nema tu napretka.
U tom ime eminentni Krizni štab će ako treba zatvoriti skijališe, jer se korona dobro širi na minusima, ali ne i u tržnim centrima i kafanama do 11.
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#16266 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
ako će harun mahmutovic biti direktor firme zoi 84, bjanko se treba to prihvatiti. čovjek je vrhunski menadžer, ma šta o njemu drugi pričali._Reds_ wrote: ↑12/01/2021 00:36 Sta si ti sahara neki promotor ovog smeca od portala ?
Da djeca napišu članke bolje bi pisali.
Taj portal služi upravo samo za obračune.
Ovo sa ZOI.jem je samo put da se do direktorske funkcije utaba Harunu Mahmutoviću, glavnom Kiflinom haveru. I Magodu, ko dovede Magodu ?
Dokle se god ovi DIF-ovci budu dovodili i nekakve lazni sporstki stručnjaci, nema napretka za SC Bjelašnica-Igman. Dokle se god ne dovede neko zaista stručan i da mu se novac, nema tu napretka.
U tom ime eminentni Krizni štab će ako treba zatvoriti skijališe, jer se korona dobro širi na minusima, ali ne i u tržnim centrima i kafanama do 11.
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
#16267 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
PRESS je neka vrsta Čamparinog Informera.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#16268 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da sve vrhunski menadžeri, zaradili milione, na upravljanju skijalistem doktorirali.malakh wrote: ↑12/01/2021 02:34ako će harun mahmutovic biti direktor firme zoi 84, bjanko se treba to prihvatiti. čovjek je vrhunski menadžer, ma šta o njemu drugi pričali._Reds_ wrote: ↑12/01/2021 00:36 Sta si ti sahara neki promotor ovog smeca od portala ?
Da djeca napišu članke bolje bi pisali.
Taj portal služi upravo samo za obračune.
Ovo sa ZOI.jem je samo put da se do direktorske funkcije utaba Harunu Mahmutoviću, glavnom Kiflinom haveru. I Magodu, ko dovede Magodu ?
Dokle se god ovi DIF-ovci budu dovodili i nekakve lazni sporstki stručnjaci, nema napretka za SC Bjelašnica-Igman. Dokle se god ne dovede neko zaista stručan i da mu se novac, nema tu napretka.
U tom ime eminentni Krizni štab će ako treba zatvoriti skijališe, jer se korona dobro širi na minusima, ali ne i u tržnim centrima i kafanama do 11.
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#16269 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
ZOI84 nema spasa sve dok drzava (u ovom slucaju kanton) upravlja sa njim. Jednostavno firma koja ce i narednu deceniju isto ovako jadno da posluje, smjenjivace se ljudi i vlade a ona ce ostajati ista. Upravljati centrom mora privatni konzorcij neovisan od drzave i samo tako ce biti moguc napredak. Ovako ne mozes radnike da natjeras da rade. Kad se sjetim prije dvije godine kad su sabotirali pocetak sezone tako sto su preprezali kablove. Dno dna. I ako dodje mahmutovic nece nista napraviti. Magoda je super postavio marketinski sve da izgleda kao dobar direktor, nista al ama bash nista krupno nije uradio.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#16270 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ma i Magoda i Mahmutović i ovaj sadašnji ublehe. Ako treba dovedi kakvog Slovenca/stranca sa iskustvom u ovoj oblasti, plati ga, ako nećeš, daj pod koncesiju da ne mučiš ni korisnike ni radnike i budžet više.addem wrote: ↑12/01/2021 10:10 ZOI84 nema spasa sve dok drzava (u ovom slucaju kanton) upravlja sa njim. Jednostavno firma koja ce i narednu deceniju isto ovako jadno da posluje, smjenjivace se ljudi i vlade a ona ce ostajati ista. Upravljati centrom mora privatni konzorcij neovisan od drzave i samo tako ce biti moguc napredak. Ovako ne mozes radnike da natjeras da rade. Kad se sjetim prije dvije godine kad su sabotirali pocetak sezone tako sto su preprezali kablove. Dno dna. I ako dodje mahmutovic nece nista napraviti. Magoda je super postavio marketinski sve da izgleda kao dobar direktor, nista al ama bash nista krupno nije uradio.
Što se tiče radnika, vjerovatno ima dosta neradnika, ali ljudi su godinama na minimalcu, radiš subote, nedelje noću, po mećavi, a ništa ti se ne plaća, dobro ikako i rade.
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#16271 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ma tako je s tim sto mislim da je koncesija najbolje rjesenje. Kod nas u zemlji nema ama bash ni jedan koji zna da upravlja skijalistem. Al niti jedan i to je cinjenica. Kad se sjetim da su italijani htjeli nekad krajem 90tih da uzmu skijaliste pod koncesiju na 20 godina a mi ne dadosmo nase resurse, za sta se nas narod borio. E danas imamo 4vorosjed koji ne radi vec evo peta godina a da nikada niko odgovarao nije. A prave se zakoni o borbi protiv korupcije i slicno. Samo suplja i ubleha. Evo jedva cekam da vidim fenomena koji ce da preuzme zoi i da se hvali u medijima kako je uradio mnogo bolje od prethodnih. Historia magistra vitae est._Reds_ wrote: ↑12/01/2021 10:17Ma i Magoda i Mahmutović i ovaj sadašnji ublehe. Ako treba dovedi kakvog Slovenca/stranca sa iskustvom u ovoj oblasti, plati ga, ako nećeš, daj pod koncesiju da ne mučiš ni korisnike ni radnike i budžet više.addem wrote: ↑12/01/2021 10:10 ZOI84 nema spasa sve dok drzava (u ovom slucaju kanton) upravlja sa njim. Jednostavno firma koja ce i narednu deceniju isto ovako jadno da posluje, smjenjivace se ljudi i vlade a ona ce ostajati ista. Upravljati centrom mora privatni konzorcij neovisan od drzave i samo tako ce biti moguc napredak. Ovako ne mozes radnike da natjeras da rade. Kad se sjetim prije dvije godine kad su sabotirali pocetak sezone tako sto su preprezali kablove. Dno dna. I ako dodje mahmutovic nece nista napraviti. Magoda je super postavio marketinski sve da izgleda kao dobar direktor, nista al ama bash nista krupno nije uradio.
Što se tiče radnika, vjerovatno ima dosta neradnika, ali ljudi su godinama na minimalcu, radiš subote, nedelje noću, po mećavi, a ništa ti se ne plaća, dobro ikako i rade.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16272 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Na DIFu ima predmet nordijsko skijanje tako da..._Reds_ wrote: ↑12/01/2021 08:27Da sve vrhunski menadžeri, zaradili milione, na upravljanju skijalistem doktorirali.malakh wrote: ↑12/01/2021 02:34ako će harun mahmutovic biti direktor firme zoi 84, bjanko se treba to prihvatiti. čovjek je vrhunski menadžer, ma šta o njemu drugi pričali._Reds_ wrote: ↑12/01/2021 00:36 Sta si ti sahara neki promotor ovog smeca od portala ?
Da djeca napišu članke bolje bi pisali.
Taj portal služi upravo samo za obračune.
Ovo sa ZOI.jem je samo put da se do direktorske funkcije utaba Harunu Mahmutoviću, glavnom Kiflinom haveru. I Magodu, ko dovede Magodu ?
Dokle se god ovi DIF-ovci budu dovodili i nekakve lazni sporstki stručnjaci, nema napretka za SC Bjelašnica-Igman. Dokle se god ne dovede neko zaista stručan i da mu se novac, nema tu napretka.
U tom ime eminentni Krizni štab će ako treba zatvoriti skijališe, jer se korona dobro širi na minusima, ali ne i u tržnim centrima i kafanama do 11.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#16273 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#16275 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sjećam se kad je Križaj došao 1996. sa namjerom da ulaže u Bjelašnicu, ko kuglu u fliperu ga išaltali na relaciji Berilo - Hadžići, Kanton, lik digao sidro i otišao na Jahorinu. Inače gro opreme na Bjelašnici do instalacije nekompletnog šestosjeda i neupotrebljivog četverosjeda je palo s neba.addem wrote: ↑12/01/2021 11:58 Al niti jedan i to je cinjenica. Kad se sjetim da su italijani htjeli nekad krajem 90tih da uzmu skijaliste pod koncesiju na 20 godina a mi ne dadosmo nase resurse, za sta se nas narod borio. E danas imamo 4vorosjed koji ne radi vec evo peta godina a da nikada niko odgovarao nije.
