Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5426 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Jel zabrzao uz brdo pa ga ponijelo :-)

Tvoj mercedes?
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5427 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

NediM17 wrote: 05/12/2020 15:00 Ne budite takvi, kol'ko vas je čije su famElije od 1462. u Sarajevu, vjerujem vrlo malo ili nimalo. Nekom' "doljeg'o" babo, nekom' dedo, a neki doljegli i osobno.
Pa i osnivač Sarajeva je "došlo", a prije Sarajeva je osnovao i Novi Pazar. Kažu da će Sarajevo promijeniti ime u Najnoviji Pazar. :mrgreen:

"Sarajevo je u Srednjem vijeku bilo dio srednjovjekovne bosanske župe Vrhbosna, u blizini tradicionalne prijestolnice kraljevstva u Visokom. :D Dokumenati iz razvijenog srednjeg vijeka bilježe da je na sarajevskom području postojalo mjesto "Tornik". Izgleda da je Tornik bio mali trg ili pazarište okuženo malim selima, te prema zapisima dubrovačkih trgovaca, nije bio previše važno trgovačko mjesto."
Moji su šljegli sa Haustrijom ovamo.
Al što jes, jes. Šljegli svi nekad.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#5428 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

adisonE wrote: 05/12/2020 20:33 Evo crne hronike :D raznese me debil https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /201205079
Živa glava...
Jebo on svoju mater debilnu uusta.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#5429 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 05/12/2020 20:41
NediM17 wrote: 05/12/2020 15:00 Ne budite takvi, kol'ko vas je čije su famElije od 1462. u Sarajevu, vjerujem vrlo malo ili nimalo. Nekom' "doljeg'o" babo, nekom' dedo, a neki doljegli i osobno.
Pa i osnivač Sarajeva je "došlo", a prije Sarajeva je osnovao i Novi Pazar. Kažu da će Sarajevo promijeniti ime u Najnoviji Pazar. :mrgreen:

"Sarajevo je u Srednjem vijeku bilo dio srednjovjekovne bosanske župe Vrhbosna, u blizini tradicionalne prijestolnice kraljevstva u Visokom. :D Dokumenati iz razvijenog srednjeg vijeka bilježe da je na sarajevskom području postojalo mjesto "Tornik". Izgleda da je Tornik bio mali trg ili pazarište okuženo malim selima, te prema zapisima dubrovačkih trgovaca, nije bio previše važno trgovačko mjesto."
Moji su šljegli sa Haustrijom ovamo.
Al što jes, jes. Šljegli svi nekad.
Od kojeg se koljena računa?
:lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5430 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

adisonE wrote: 05/12/2020 20:33 Evo crne hronike :D raznese me debil https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /201205079
Nadam se da si prijavio povrede na uviđaju i tražio ljekarsku pomoć?
Sve te papire sacuvaj i trazi naknadu stete.
Auto nek ti procjeni cim prije ovlasteni servis mercedesa i napravi profakturu troskova rada i djelova.
To ces morati platiti 50-60 maraka, ali vrijedi.
Sve to uz odstetni zahtjev. Posto je auto stranac, ici ce preko korespodentnog osiguranja, a tvoj stetar (tvoje osiguranje) ce da pravi odstetni zahtjev uz tvoju profakturu samo ce prepisati sve.
I ne prihvataj manje od cifre sa profakture (bez PDV-a)
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5431 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Naslovnica wrote: 05/12/2020 21:11
drug_profi wrote: 05/12/2020 20:41
NediM17 wrote: 05/12/2020 15:00 Ne budite takvi, kol'ko vas je čije su famElije od 1462. u Sarajevu, vjerujem vrlo malo ili nimalo. Nekom' "doljeg'o" babo, nekom' dedo, a neki doljegli i osobno.
Pa i osnivač Sarajeva je "došlo", a prije Sarajeva je osnovao i Novi Pazar. Kažu da će Sarajevo promijeniti ime u Najnoviji Pazar. :mrgreen:

"Sarajevo je u Srednjem vijeku bilo dio srednjovjekovne bosanske župe Vrhbosna, u blizini tradicionalne prijestolnice kraljevstva u Visokom. :D Dokumenati iz razvijenog srednjeg vijeka bilježe da je na sarajevskom području postojalo mjesto "Tornik". Izgleda da je Tornik bio mali trg ili pazarište okuženo malim selima, te prema zapisima dubrovačkih trgovaca, nije bio previše važno trgovačko mjesto."
Moji su šljegli sa Haustrijom ovamo.
Al što jes, jes. Šljegli svi nekad.
Od kojeg se koljena računa?
:lol:
Ko će ga znat. Trebao bi neko napisati proceduru.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#5432 Re: Crna hronika BH cesta

Post by artur morgan »

adisonE wrote: 05/12/2020 20:33 Evo crne hronike :D raznese me debil https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /201205079
Brz oporavak zelim i da se vise ne desi :thumbup:

Kad vidis sliku, ne bi nikad mogao zamisliti da takvih idiota za volanom ima.
adisonE
Posts: 159
Joined: 17/04/2008 20:16

#5433 Re: Crna hronika BH cesta

Post by adisonE »

drug_profi wrote: 05/12/2020 21:21
adisonE wrote: 05/12/2020 20:33 Evo crne hronike :D raznese me debil https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /201205079
Nadam se da si prijavio povrede na uviđaju i tražio ljekarsku pomoć?
Sve te papire sacuvaj i trazi naknadu stete.
Auto nek ti procjeni cim prije ovlasteni servis mercedesa i napravi profakturu troskova rada i djelova.
To ces morati platiti 50-60 maraka, ali vrijedi.
Sve to uz odstetni zahtjev. Posto je auto stranac, ici ce preko korespodentnog osiguranja, a tvoj stetar (tvoje osiguranje) ce da pravi odstetni zahtjev uz tvoju profakturu samo ce prepisati sve.
I ne prihvataj manje od cifre sa profakture (bez PDV-a)
Ima sva dokumentacija... Vec je planiran neki advokat, neki kontakti dodatni posto je debilu auto na slovenskim tablama. Moram odmorit dan iskreno, pa cu u ponedjeljak sve ganjat
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5434 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Znas da svom osiguranju moras prijaviti događaj u roku 3 dana. Nemoj da te neka tehnikalija zajebe.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#5435 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Nek' je ziva glava, a auta ce biti.
Ovo je vec prilicno star auto, najmladji moze biti 2007. godiste, tesko da ce tu bilo koje osiguranje isplatiti stetu po predracunu iz ovlastenog servisa.
I da se moze, ja licno ono ne bih nikad popravljao, nema tu vise auta.
Ovdje ce vjerovatno biti proglasena totalna steta i isplaceno po nekoj kataloskoj vrijednosti za koju se na trzistu nece moci kupiti takav auto.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#5436 Re: Crna hronika BH cesta

Post by artur morgan »

Ako bude totalna steta nece se isplacivati po kataloskoj vrijednosti, ali je tacno da se za taj iznos ne moze kupiti na trzistu isto auto, princip je u pravilu sledeci :

Ako je vrijednost osigurane stvari na dan nastanka štete, umanjene za vrijednost ostatka oštećenog vozila, manja od troškova popravke, iznos štete se određuje kao totalna šteta.

Automobil je prilikom kupovine koštao 32.650 KM. U trenutku štetnog događaja vozilo je vrijedilo 17.150 KM, a procijenjena vrijednost ostatka havarisanog vozila iznosi 6.850 KM. Procjena troškova opravke vozila je 13.400 KM. Stoga je procjenitelj procijenio da je nastala ekonomski totalna šteta i ponudio iznos od 10.300 KM.
( 17.150-6.850=10.300 )

Havarisano vozilo se moze dalje prodati na otpad, pa da se mozda dodje do trzisne vrijednosti takvog polovnog.

https://www.triglav.ba/savjetujemo/kako ... ni-totalku
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#5437 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Ovaj primjer koji je naveden na ovom linku kako vidim odnosi se na naplatu stete po osnovu kasko osiguranja.
Ima li razlike u nacinu obracuna po osnovu auto odgovornosti ili je princip isti?
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#5438 Re: Crna hronika BH cesta

Post by artur morgan »

Isti je nacin obracuna, razlika je u pravnom osnovu za naplatu, koji ovdje nije bitan jer ovaj gore forumas nije kriv za nezgodu.

Ali da pojasnim.

Ovdje je primjer kasko osiguranja jer je vozac koji ima policu kasko osiguranja prouzrokovao nesrecu, pa on moze samo po osnovu kasko osiguranja potrazivati stetu. Posto je prouzrokovao nesrecu ne moze potrazivati stetu po osnovu police obaveznog osiguranja od drugog vozaca. Da nije imao kasko ne bi nista mogao naplatit jer je on kriv za nesrecu.

Ako vozac nije prouzrokovao nesrecu( nas slucaj ), tada moze potrazivati tu stetu i po polici obaveznog osiguranja od drugog vozaca koji je kriv za nesrecu.

Samo u tome je razlika, osnovu za naplatu, obracun je isti.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#5439 Re: Crna hronika BH cesta

Post by STARx »

adisonE wrote: 05/12/2020 21:29
drug_profi wrote: 05/12/2020 21:21
adisonE wrote: 05/12/2020 20:33 Evo crne hronike :D raznese me debil https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /201205079
Nadam se da si prijavio povrede na uviđaju i tražio ljekarsku pomoć?
Sve te papire sacuvaj i trazi naknadu stete.
Auto nek ti procjeni cim prije ovlasteni servis mercedesa i napravi profakturu troskova rada i djelova.
To ces morati platiti 50-60 maraka, ali vrijedi.
Sve to uz odstetni zahtjev. Posto je auto stranac, ici ce preko korespodentnog osiguranja, a tvoj stetar (tvoje osiguranje) ce da pravi odstetni zahtjev uz tvoju profakturu samo ce prepisati sve.
I ne prihvataj manje od cifre sa profakture (bez PDV-a)
Ima sva dokumentacija... Vec je planiran neki advokat, neki kontakti dodatni posto je debilu auto na slovenskim tablama. Moram odmorit dan iskreno, pa cu u ponedjeljak sve ganjat
Dodji u ovlasteni. Je li ovo 212 ? Nabrat cemo 10.000km.
User avatar
Logovan
Posts: 102743
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5440 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

adisonE wrote: 05/12/2020 20:33 Evo crne hronike :D raznese me debil https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /201205079
Brz oporavak ti želim!

Strašno kakvih imamo idiota za volanima. Horor čisti.
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#5441 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Better Man »

Subota negdje oko 18:00 h nakon izlaza iz drugog tunela na zaobilaznici u pravcu Jošanice 2 policijska sa upaljenim rotacijama i imam šta vidjeti. Fiat punto skršen i okrenut u smjeru iz kojeg dolazim Još prje tunela na onom displayu iznad bilo upozorenje da se auta obavezno prestroje u lijevu traku, a na samom ulazu u tunel semafor pokazivao crveno svjetlo i zabranu vožnje desnom trakom.
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#5442 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Juka Jebach »

Nije nikakav sudar niti je neko poginuo ali ovo je zalosno.

https://crna-hronika.info/ekskluzivni-s ... deo/192394

Da izvinete ebat autoput ovakav, ovo i ona vijest da KCUS nabavlja nove respiratore je dosta da zavuce BiH u jos vece dugove.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5443 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Juka Jebach wrote: 08/12/2020 21:51 Nije nikakav sudar niti je neko poginuo ali ovo je zalosno.

https://crna-hronika.info/ekskluzivni-s ... deo/192394

Da izvinete ebat autoput ovakav, ovo i ona vijest da KCUS nabavlja nove respiratore je dosta da zavuce BiH u jos vece dugove.
Moguce je da ima problema, ali ovaj sto je snimio, problem nije snimio :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5444 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

mk ultra wrote: 08/12/2020 23:07
Juka Jebach wrote: 08/12/2020 21:51 Nije nikakav sudar niti je neko poginuo ali ovo je zalosno.

https://crna-hronika.info/ekskluzivni-s ... deo/192394

Da izvinete ebat autoput ovakav, ovo i ona vijest da KCUS nabavlja nove respiratore je dosta da zavuce BiH u jos vece dugove.
Moguce je da ima problema, ali ovaj sto je snimio, problem nije snimio :mrgreen:
Poledaj galeriju. 34 slike. Ima zaista zabrinjavajućih.

I ovo mi je nejasno:
Image

Jel to bilo skupo 100 maraka betona da se i ova armatura na ova četiri mjesta upakuje u beton?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5445 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

ovo se zatrpa šljunkom, ne bi ni vidio ništa

sve ovo je šip koji je boga pitaj koliko dubok i bitno je da je to odrađeno, i da drži, šminka okolo to je najmanji problem... betonirati, šljunak i ostalo to nije za brigu
ne znam kako može slikati da voda izlazi iz betona na za to predviđenom mjestu :mrgreen:

opet kažem, nisam bio finalno gore, ali ako ima problema ozbiljnih, on ih nije snimio
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5446 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Optimist »

Na sipovima se nalazi naglavna greda koja se cijelom duzinom bila nagnula prema cesti. Pokusali su to kasnije sidrima da vrate ili da bar zaustave dalje kretanje, ali izgleda da nisu uspjeli.
Cak je i ta naglavna greda bila pukla na jednom mjestu...
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5447 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

mk ultra wrote: 09/12/2020 08:45 ovo se zatrpa šljunkom, ne bi ni vidio ništa

sve ovo je šip koji je boga pitaj koliko dubok i bitno je da je to odrađeno, i da drži, šminka okolo to je najmanji problem... betonirati, šljunak i ostalo to nije za brigu
ne znam kako može slikati da voda izlazi iz betona na za to predviđenom mjestu :mrgreen:

opet kažem, nisam bio finalno gore, ali ako ima problema ozbiljnih, on ih nije snimio
Pa mislim da je jeftinije dva kubika betona nego 50-100 kubika sljunka da se to zatrpa. A i sama logika da su svi nazovi stubovi prije toga izbetonirani, a samo ova cetiri nisu mi govori o nekom fuseraju, stednji na materijalu i sl.
Plus sto se vidi da je ova armatura savijena pod teretom iznad sebe, i sama linija rostilja izgleda nageta na ovu stranu. Znaci postoji pomjeranje.
To je ono sto se vidi. A sta se ne vidi?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5448 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

lissaly_manny wrote: 09/12/2020 10:11 da da nace se strucnjaci da kazu kako je vireca armatura ispod betona normala :lol:

neka dabogda se raspo..... sta je para ulupano u ovo seljacko pranje para niste ni svjesni.....
koliko je betona u zemlji i koliko je duboko otišlo i da li drži to je bitnije, šta viri vani, to je više estetika

a druga je priča koliko je para skršeno ko je hajrovo i sl, ima tema
autoputevi-u-bih-pregled-izgradnje-t928 ... #p16994557
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5449 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

lissaly_manny wrote: 09/12/2020 10:24 jesi gledo slike.... ako nisi ne bi da pricamo :run:


odvaljen potporni zid je za pokusaj ubistva

ovo i jest za crne hronike jer je mrtvi kriminal i totalno ugrozavanje zivota....al bitno je markicu naplOOOOOtit
platit će se opet... ne brini :bih:
ima ko je krivac, ali krivac ne plaća, čak su autoceste napisale gdje je problem ali nisu napisali ko :lol:
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#5450 Re: Crna hronika BH cesta

Post by jelleMania »

Ma izbjegavat ovih 11 kilometara i miran :D
Post Reply