Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
drug_profi
Posts: 51224
Joined: 16/07/2012 16:00

#46676 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

konektovan wrote: 17/11/2020 17:22
drug_profi wrote: 17/11/2020 16:08
konektovan wrote: 17/11/2020 14:48

Zasto ti kreces od Bosnjacke vecine i da se ona uvjerava u nesto?? Zasto ne krenes od Srpske većine iz rs-a i Hrvatske vecine iz kantona u kojim zive....
Je li opet od nas samo zavisi gradjanska???
Sad bih te najradije poslao u 3pm, jer upadaš ko padobranac i ne pratiš priču.
Ovo je kontekst.
Hakiz wrote: 17/11/2020 01:12 Ljudi su opet glasali po nacionalnom ključu. Tamo gdje je bio kandidat NIP-a, Bošnjak, glasali su za njega. Tamo gdje je bio nebošnjak kojeg podržava NIP, glasali su za njega. Ali bitno je da ga podržava stanka koja je realno Bošnjačka, NiP.

Tako da je možda tačno da je BiH podijeljenja tronacionalno za sva vremena i da od građanske nema ništa.
A mimo toga, jedino se Bošnjaci busaju da su za multivitaminsku, pa je onda red i da se oni prvi promjene.
druge dvije noge tronošca jasno traže da se stavi ograda, te od njih ne treba tražiti ono što ne žele.

Ako n Bošnjaci ne žele, izlaz je jasan. Uzmi tapiju na 23% i eto.
Kakav si ti komedijaš i ublehaš.... :-)
Vidim dajes argumente u vidu smajlija. Samo se i znate glupavo kliberit.
Sjaši mi s q.
User avatar
konektovan
Posts: 41547
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46677 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by konektovan »

Ne znam, ja sam dao glas NS ali sam poprilicno ubjedjen da nemaju potencijala za nesto vise, tj. da i van KS igraju neki vazan faktor, nazalost...vec sam pisao, oni trebaju sve svoje resurse staviti na raspolaganje, da se stranka promoviše u svim kantonima jednako, kao i u RS-u...a obzirom da su vec poprilicno na politickoj sceni, mislim da nisu puno uradili na tom polju..
User avatar
konektovan
Posts: 41547
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46678 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by konektovan »

drug_profi wrote: 17/11/2020 18:58
konektovan wrote: 17/11/2020 17:22
drug_profi wrote: 17/11/2020 16:08

Sad bih te najradije poslao u 3pm, jer upadaš ko padobranac i ne pratiš priču.
Ovo je kontekst.



A mimo toga, jedino se Bošnjaci busaju da su za multivitaminsku, pa je onda red i da se oni prvi promjene.
druge dvije noge tronošca jasno traže da se stavi ograda, te od njih ne treba tražiti ono što ne žele.

Ako n Bošnjaci ne žele, izlaz je jasan. Uzmi tapiju na 23% i eto.
Kakav si ti komedijaš i ublehaš.... :-)
Vidim dajes argumente u vidu smajlija. Samo se i znate glupavo kliberit.
Sjaši mi s q.
Kleberim se, kao da se dopisujem sa lelemudanom iz izbornog staba vanzemaljaca...
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#46679 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tutku »

bersK wrote: 17/11/2020 16:58 Na Ilidzi, Pedja Kojovic je za vrijeme kampanje dosao jednom dvaput.

NiP-u je Dino dolazio 16 puta. Gdje je Kojovic na terenu?

U Novom Gradu uzasno podrska Nase stranke ispred Opstine i OIK, a zaboravljaju da je to NJIHOV kandidat, kao i u Ilijasu.

Jednostavno Nasa stranka ima mentalitet male stranke i osjecam kao da sviraju k'cu i ne bore se nego haj ko mozes glasat i ne moras.

I da, imali su na Ilidzi 3 vijecnika. Sada 2.
sto posto, to je to. sabini vaznija slika na instagramu kako stoji sa lecima prazan grad nego oderat cipele. pozeri, pa im takav i rezultat, tj neiskoristeni potencijal. jebiga.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#46680 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by The 51st State »

Leverage wrote: 17/11/2020 17:27
sumirprimus wrote: 17/11/2020 17:26
Leverage wrote: 17/11/2020 17:23
Ključna riječ.
Ovo je primjedba i ns.u i sdp.u ostali me ne interesuju
100%. U cipele i radit!
Sdp bi i mogo jer ima politicke prepostavke za to, dok ns nema sanse to je koncipirano tako da se "pametuje i filozofira", te da se samo clanstvo osjeca posebno u svom egotripovanju, uz cast izuzecima kojih sigurno ima.
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#46681 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Nadamo se da ce podici nivo igre.
User avatar
Leverage
Posts: 9564
Joined: 27/05/2018 16:32

#46682 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Leverage »

The 51st State wrote: 17/11/2020 20:39 Sdp bi i mogo jer ima politicke prepostavke za to, dok ns nema sanse to je koncipirano tako da se "pametuje i filozofira", te da se samo clanstvo osjeca posebno u svom egotripovanju, uz cast izuzecima kojih sigurno ima.
I mislio sam samo na SDP, NS u nekom dugoročnom smislu vidim kao stranku koja skuplja nekadašnje glasove SDP-a dok se SDP ne dohaviza, kada će se ti glasovi vratiti SDP-u.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#46683 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by The 51st State »

Leverage wrote: 17/11/2020 20:42
The 51st State wrote: 17/11/2020 20:39 Sdp bi i mogo jer ima politicke prepostavke za to, dok ns nema sanse to je koncipirano tako da se "pametuje i filozofira", te da se samo clanstvo osjeca posebno u svom egotripovanju, uz cast izuzecima kojih sigurno ima.
I mislio sam samo na SDP, NS u nekom dugoročnom smislu vidim kao stranku koja skuplja nekadašnje glasove SDP-a dok se SDP ne dohaviza, kada će se ti glasovi vratiti SDP-u.
Sdp mora izmisliti svog Dinu Konakovica,, ako kontas sta hocu da kazem, butterfly efekat je cudo i sarafi postanu kuglicni lezajevi najednom, uglavnom licno bi vise preferiro tandem nip sdp kao lokomotivu cetvorke nego sto je sada nip ns, to prosta politicka logika i gledanje unaprijed nalaze.
User avatar
ps5
Posts: 262
Joined: 12/10/2020 22:11

#46684 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ps5 »

Pa bili su na terenu cijelo vrijeme, ko je pratio na socijalnim mrežama moglo se vidjeti da ih je bilo svuda. Ne znam šta ste vi gledali i šta vama podrazumijeva to "u cipele"?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#46685 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

Naša stranka

Procentualno gledajući, najveći gubitnik u Tuzlanskom kantonu je Naša stranka. Oni su sa 9000 glasova u TK pali na svega 3200 glasova. To znači da su ostali bez podrške skoro dvije trećine svojih birača.

NS ugasen u Tuzlanskom i Zeničkom kantonu, zasluzeno narod kaznio stranku koja ne ide dalje od Stupa.

U Zenici cenzus nisu presli
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#46686 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

The 51st State wrote: 17/11/2020 20:50
Leverage wrote: 17/11/2020 20:42
The 51st State wrote: 17/11/2020 20:39 Sdp bi i mogo jer ima politicke prepostavke za to, dok ns nema sanse to je koncipirano tako da se "pametuje i filozofira", te da se samo clanstvo osjeca posebno u svom egotripovanju, uz cast izuzecima kojih sigurno ima.
I mislio sam samo na SDP, NS u nekom dugoročnom smislu vidim kao stranku koja skuplja nekadašnje glasove SDP-a dok se SDP ne dohaviza, kada će se ti glasovi vratiti SDP-u.
Sdp mora izmisliti svog Dinu Konakovica,, ako kontas sta hocu da kazem, butterfly efekat je cudo i sarafi postanu kuglicni lezajevi najednom, uglavnom licno bi vise preferiro tandem nip sdp kao lokomotivu cetvorke nego sto je sada nip ns, to prosta politicka logika i gledanje unaprijed nalaze.
SDP kada ima svog Dinu ne treba NiP.

Ali moraju biti znatno jaci i korektnini, DF nisu jos ugasili.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#46687 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ExNihilo »

Nivelacija wrote: 17/11/2020 20:59 Naša stranka

Procentualno gledajući, najveći gubitnik u Tuzlanskom kantonu je Naša stranka. Oni su sa 9000 glasova u TK pali na svega 3200 glasova. To znači da su ostali bez podrške skoro dvije trećine svojih birača.

NS ugasen u Tuzlanskom i Zeničkom kantonu, zasluzeno narod kaznio stranku koja ne ide dalje od Stupa.

U Zenici cenzus nisu presli
Po svemu sudeći, Sarajevo će također biti stagnacija ili blagi pad u odnosu na prošle izbore sa aspekta vijećnika.

Dino čuva vreće u Ilijašu, a gdje Peđa? Bit će da se proslavlja "pobjeda" negdje uz gitaru.
User avatar
Leverage
Posts: 9564
Joined: 27/05/2018 16:32

#46688 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Leverage »

The 51st State wrote: 17/11/2020 20:50
Leverage wrote: 17/11/2020 20:42
The 51st State wrote: 17/11/2020 20:39 Sdp bi i mogo jer ima politicke prepostavke za to, dok ns nema sanse to je koncipirano tako da se "pametuje i filozofira", te da se samo clanstvo osjeca posebno u svom egotripovanju, uz cast izuzecima kojih sigurno ima.
I mislio sam samo na SDP, NS u nekom dugoročnom smislu vidim kao stranku koja skuplja nekadašnje glasove SDP-a dok se SDP ne dohaviza, kada će se ti glasovi vratiti SDP-u.
Sdp mora izmisliti svog Dinu Konakovica,, ako kontas sta hocu da kazem, butterfly efekat je cudo i sarafi postanu kuglicni lezajevi najednom, uglavnom licno bi vise preferiro tandem nip sdp kao lokomotivu cetvorke nego sto je sada nip ns, to prosta politicka logika i gledanje unaprijed nalaze.
Naravno da kontam.

Nekog ko radi, nekog ko je ubjedljiv u iznošenju stavova, nekog ko može da aktivira mase, nekog ko je pristupačan, itd itd.
User avatar
Leverage
Posts: 9564
Joined: 27/05/2018 16:32

#46689 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Leverage »

madner wrote: 17/11/2020 21:03
The 51st State wrote: 17/11/2020 20:50
Leverage wrote: 17/11/2020 20:42
I mislio sam samo na SDP, NS u nekom dugoročnom smislu vidim kao stranku koja skuplja nekadašnje glasove SDP-a dok se SDP ne dohaviza, kada će se ti glasovi vratiti SDP-u.
Sdp mora izmisliti svog Dinu Konakovica,, ako kontas sta hocu da kazem, butterfly efekat je cudo i sarafi postanu kuglicni lezajevi najednom, uglavnom licno bi vise preferiro tandem nip sdp kao lokomotivu cetvorke nego sto je sada nip ns, to prosta politicka logika i gledanje unaprijed nalaze.
SDP kada ima svog Dinu ne treba NiP.

Ali moraju biti znatno jaci i korektnini, DF nisu jos ugasili.
Možda još uvijek ipak treba, ali moglo bi doći vrijeme kad ne bude trebalo.

Al daj prvo lijevog Dinu pa ćemo kontat za dalje.
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#46690 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Ljevi Dino upravo zavrsava karijeru ili vec kuca na vrata zaboravljenih asova.

Dino ti treba da dobijes priliku, ali puno bitnije je sta se uradi.
kluz franjo
Posts: 6120
Joined: 26/06/2009 01:37

#46691 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Najprije da još jednom pohvalim izuzetan rad četvorke u KS. Od formiranja kantonalne većine 2018. pa sve do ovih izbornih rezultata.
Da mi je neko nakon općih izbora prije SAMO dvije godine rekao da ćemo ovo dočekati, dobronamjerno bih mu preporučio da promjeni pdf.

Ovo što se desilo u KS je nevjerovatna politička promjena - ne u smislu smjene ove ili one stranke - već zbog činjenice da je
1. većina birača od grupe stranaka zahtjevalo određeni politički pristup,
2. grupa stranaka ozbiljno shvatile zahtjeve birača i ozbiljno pristupilo realizaciji tog zahtjeva i
3. birači nagradili tu grupu stranaka nevjerovatnim rezultatom.

Žao mi je što ovakve - po meni kolosalne - stvari već u forumskoj javnosti padaju u drugi plan.

Ovi izbori još nisu završeni. Trebaju se izbrojati neke opštine, gdje je svaki glas bitan, a predstoji i možda najvažnija izborna kampanja ove godine.
Ona u Mostaru.

Čestitam svim strankama četvorke, ali i onim strankama i pojedincima koji su dale svoj doprinos ovom nevjerovatnom uspjehu u KS i očekujem od te iste četvorke da se nastave boriti za svaki glas 2020. I onaj u Ilijašu i onaj u Mostaru.

A poslije neka prave interne analize i pripremu još snažnijeg nastupa u čitavoj BiH u 2022.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#46692 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bloo »

Roccohljup wrote: 17/11/2020 13:14
Šta piše? ne da mi antivirus otvoriti stranicu :D :D
Prije 15 godina je izašao film V for Vendetta. Smješten u alternativnu, distopijsku budućnost u kojoj je neofašistički totalitarni režim pokorio Ujedinjeno Kraljevstvo, film se fokusira na lika imena V, anarhističkog i maskiranog borca za slobodu koji pokušava razbuktati revoluciju razrađenim terorističkim aktima i Evey, mladu ženu iz radničke klase koja se skupa sa V-om nađe u borbi.

Piše Minel Abaz, AbrašMEDIA

Film završava tako što V eksplozivom raznese zgradu Parlamenta, pritom umirući, gomila podržavalaca (istomišljenika?) se probija kroz policijsku barijeru, ljudi preuzimaju… i kraj filma. Šta dalje? Šta će se dogoditi dan poslije?

Isto bi se moglo ispričati za ovogodišnje lokalne izbore, barem što se tiče Sarajeva.

SDA je pokorila skoro cijelo Sarajevo, držeći vlast u Kantonu, Gradu i skoro svim gradskim opštinama. Opozicija pod imenom Četvorka je povela borbu protiv SDA, ubjedljivo odnijela pobjedu na izborima… Ja, i? Šta ćemo dan poslije?
Ljudi su euforični, slave pad SDA, ali da li će ovaj pad donijeti promjene na bolje u narednom periodu za Grad Sarajevo? Moje subjektivno mišljenje je da neće.

Sarajevska Četvorka je prazni označitelj koji drži na okupu različite interesne skupine, dvije stranke lijevog centra i dvije stranke desnice, kojima je jedino zajedničko to da su protiv SDA. Najjača, najdominantnija i društveno-politički najopasnija stranka ove koalicije koja je ubjedljivo pobjedila na izborima i čija se ideologija potcjenjuje je stranka Narod i Pravda (NiP). Ova stranka, osnovana u martu 2018. godine samo je drugo pakovanje SDA.

Antikomunisti su (Elmedin Konaković je 2008. godine želio postati načelnik koji će zauvijek protjerati “komunjare” iz centra Sarajeva), ideološki su najbliži selefijama, ne podržavaju LGBTIQ populaciju (ni 2008. ni 2019.) i ne smeta im što je osnovna škola u sarajevskom naselju Dobroševići imenovana po Mustafi Busuladžiću, ustaškom antisemiti iz Drugog svjetskog rata. Tako su u junu ove godine – skupa sa SDA – spriječili inicijativu za promjenu naziva ulica i ustanova koje nose ime po ličnostima povezanim sa fašističkim režimom. Pored toga, njihov član i kandidat na ovogodišnjim izborima za načelnika Opštine Novi Grad, Adnan Delić, početkom septembra u obraćanju članovima i simpatizerima ove stranke između ostalog je citirao “jednog” čovjeka koji je rekao da je “voda pomiješana sa zemljom blato, ali krv pomiješana sa zemljom je domovina”, što neodoljivo podsjeća na naci(onali)stički slogan Krv i tlo (njemački Blut und Boden).

Pored NiP-a na desnici u Četvorci je Nezavisna bosanskohercegovačka lista (NBL) rasiste i ksenofoba Ibrahima Hadžibajrića, prebjega iz SDA i SBB-a, u čijem timu je (bio) i Tarik Kapur, učesnik jadnog videa o Šešelju i prijatelj Harisa Zahiragića.

Naravno, NiP i NBL je mogućim učinila SDA, čija je vladavina do te mjere oslabila društvo i institucije da se pod alternativom nude pojedinci i stranke nastale iz SDA. SDA je potpuno izvitoperila i korumpirala slabašni emancipatorski potencijal bosanskohercegovačkog društva za alternativom da ono danas osim patetičnog zaklinjanja u “državu BiH, antifašističke i građanske vrijednosti” nije u stanju poroditi niti jednu ideju efikasne borbe protiv očite najezde fundamentalizma i srednjevjekovlja.

No odgovornost za to pored SDA ima i „građanska opozicija“. SDA, zato što mandat koji su od građana više puta dobili koriste za održanje monopolske vladavine i bezbrojnih koruptivnih praksi, a drugi zato što su u ime rušenja SDA-ove vladavine pristali na pakt sa ne-SDA desničarima, NiP-om i NBL-om te džentlmenski odustali od prevaspitavanja njihove ideologije. Građanska opozicija ima ideju da na vlast dođe kroz pakt sa ne-SDA desničarima od kojih će nas kasnije braniti, zatreba li.

Kako pravilno primjećuje Andrej Nikolaidis, ideja da se taj nacionalizam koristi kao sredstvo preuzimanja vlasti i vladanja na koncu će skupo koštati bosanskohercegovačko društvo. Dodao bih, i samu ljevicu. Jer „u svakom savezu ljevice sa oligarhijom i nacionalistima oni dobijaju, a ljevica gubi. Čak – ili: naročito – i ako ljevica osvoji vlast.” SDP, Naša Stranka, i sva “građanska” ljevica ako namjeravaju u doglednoj budućnosti da preuzmu vlast u Bosni i Hercegovini, prvo što moraju uraditi jeste distancirati se od svih nacionalističkih i fašističkih pokreta, stranaka i individua, izolovati ih i prepustiti truljenju! Put u bolje promjene nije saradnja sa njima nego, recimo to uslovno, treći put: ni SDA, ali ni drugi nacionalisti. No u BiH još uvijek ne postoji treća, radikalno demokratska opcija koja bi podrazumijevala da se kaže ‘ne’ i vladajućoj strukturi i ne-vladajućim nacionalistima. Tango sa nacionalizmom koji trenutno igra građanska ljevica u Sarajevu, ideja da se taj nacionalizam koristi kao sredstvo preuzimanja vlasti i vladanja na koncu će skupo koštati ljevicu, Sarajevo i bosanskohercegovačko društvo. Stoga je ispravno reći da je – kao u slučaju Malale Jusufzaji – ova pobjeda Četvorke najveći poraz ljevice.

I upravo zato nemamo razloga za slavlje i očekivanja pozitivnih promjena. Nije dovoljno svrgnuti jedne, zamijeniti ih drugima i očekivati boljitak, naročito kad su ti drugi možda i gori od prvih. Jer ova desna kontrarevolucija sa NiP-om na čelu na koncu može biti veoma mračna. Možda će zvučati pretjerano, ali možemo doći u situaciju da se ljudi Bakirove i Miletove vladavine sjećaju sa nostalgijom. BiH se mora demokratizirati, ali se ta demokratizacija prvo mora osmisliti. Ja možda ne znam kako to postići, ali vjerujem da demokratizacija ne može i neće doći od retrogradnih desničarskih stranaka i pokreta. NiP, NBL i bilo koja druga narodnjačka stranka u vlasti može značiti ili zadržavanje statusa quo ili, pod određenim historijskim uslovima, reakcionarno i kontrarevolucionarno djelovanje. Nikako pomak naprijed i širenje građanskih prava i sloboda. Šta onda dan poslije?

Edukacija, agitacija, organizacija – napisao sam 2015. godine na godišnjicu protesta. (S)misliti novo, bolje, pravednije društvo, organizovati se i nastaviti borbu.
zippoo87
Posts: 15897
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#46693 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Moram to ovdje na ovoj temi napisati
Meni je jako ruzno i zao sto NIKO iz cetvorke nije niti jednom spomenuo DAMIRA NIKSICA ,koji je cijelu kampanju radio za cetvorku i vise je reklamirao njihove nacelnike nego svoju stranku.
I niko ni da ga spomene...svi proslavljaju svoje "pobjede" a covjek je uticao na svaku tu pobjedu sigurno sa par hiljada glasova i radio je vise za cetvorku nego su neki iz same cetvorke radili za sebe.
Ovo sve znam jer ga pratim na FB i vidio sam sta je sve radio

Stvarno ruzno i od Pedje i od Konakovica a i Niksica Nermina i ostalih...preruzno.
Plus covjek im daje podrsku i u KS

Ovo nisam ocekivao od cetvorke i mislio sam da ce ga neko spomenuti jos u izbornoj noci a danas je i on napisao post na FB sa slicnom porukom.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#46694 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

Hvala Shefika :mrgreen:
Last edited by Roccohljup on 18/11/2020 09:33, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 23027
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#46695 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drndalo »

zippoo87 wrote: 17/11/2020 22:13 Moram to ovdje na ovoj temi napisati
Meni je jako ruzno i zao sto NIKO iz cetvorke nije niti jednom spomenuo DAMIRA NIKSICA ,koji je cijelu kampanju radio za cetvorku i vise je reklamirao njihove nacelnike nego svoju stranku.
I niko ni da ga spomene...svi proslavljaju svoje "pobjede" a covjek je uticao na svaku tu pobjedu sigurno sa par hiljada glasova i radio je vise za cetvorku nego su neki iz same cetvorke radili za sebe.
Ovo sve znam jer ga pratim na FB i vidio sam sta je sve radio

Stvarno ruzno i od Pedje i od Konakovica a i Niksica Nermina i ostalih...preruzno.
Plus covjek im daje podrsku i u KS

Ovo nisam ocekivao od cetvorke i mislio sam da ce ga neko spomenuti jos u izbornoj noci a danas je i on napisao post na FB sa slicnom porukom.
Veceras sam vidio 2 pokusaja ispravke toga. Srdjanova poruka na web-u, FB mislim, i Dino u emisiji na TVSA. Naravno da si u pravu oko ovoga.
Spektakluk
Posts: 176
Joined: 08/11/2013 10:14

#46696 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Spektakluk »

ExNihilo wrote: 17/11/2020 21:05
Nivelacija wrote: 17/11/2020 20:59 Naša stranka

Procentualno gledajući, najveći gubitnik u Tuzlanskom kantonu je Naša stranka. Oni su sa 9000 glasova u TK pali na svega 3200 glasova. To znači da su ostali bez podrške skoro dvije trećine svojih birača.

NS ugasen u Tuzlanskom i Zeničkom kantonu, zasluzeno narod kaznio stranku koja ne ide dalje od Stupa.

U Zenici cenzus nisu presli
Po svemu sudeći, Sarajevo će također biti stagnacija ili blagi pad u odnosu na prošle izbore sa aspekta vijećnika.

Dino čuva vreće u Ilijašu, a gdje Peđa? Bit će da se proslavlja "pobjeda" negdje uz gitaru.
Prije bih rekao da je rezultat NS 2018 bio nerealno dobar jer su kao nosioc imali Selima Beslagica, legendarnog ratnog gradonacelnika. On je imao oko 3600 glasova. U TZ su tada dobili oko 5000 a evo sada malo jace od 1400. Sad se kao vodja namece prof Karadzin koji nema nikakvu harizmu a veci broj lokalnih odbora vide potkapacitirani ljudi.
User avatar
drug_profi
Posts: 51224
Joined: 16/07/2012 16:00

#46697 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

zippoo87 wrote: 17/11/2020 22:13 Moram to ovdje na ovoj temi napisati
Meni je jako ruzno i zao sto NIKO iz cetvorke nije niti jednom spomenuo DAMIRA NIKSICA ,koji je cijelu kampanju radio za cetvorku i vise je reklamirao njihove nacelnike nego svoju stranku.
I niko ni da ga spomene...svi proslavljaju svoje "pobjede" a covjek je uticao na svaku tu pobjedu sigurno sa par hiljada glasova i radio je vise za cetvorku nego su neki iz same cetvorke radili za sebe.
Ovo sve znam jer ga pratim na FB i vidio sam sta je sve radio

Stvarno ruzno i od Pedje i od Konakovica a i Niksica Nermina i ostalih...preruzno.
Plus covjek im daje podrsku i u KS

Ovo nisam ocekivao od cetvorke i mislio sam da ce ga neko spomenuti jos u izbornoj noci a danas je i on napisao post na FB sa slicnom porukom.
Damir će imati moj glas sigurno na listi na kojoj bude za opće izbore. Čvrsto obećavam. On jednostavno mora biti u parlamentu.
zippoo87
Posts: 15897
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#46698 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

da je iz moje baze,dao bi mu i ja glas...covjek jednostavno konta sta znaci biti politicar i koja je svrha postojanja politicara
nazalost,koliko smo mi daleko od nekih normalnih standarda...ovakvog covjeka kod nas nazivaju budalom,komedijasem i cime sve ne a samo do sada u 2 godine je uradio vise od polovine svih politicara...procistio SDP,Podrzao vladusestorke,pridruzio se kampanji za nacelnike cetvorke,bio najglasniji u SKS i jos mnogo toga

Za Parlament mi je slican Arnautu,direktan,otvoren i produktivan...njih dvojica bi bili dobar tandem,ako bi usli zajedno
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#46699 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by avenija »

Nasa stranka 12 000 glasova manje u Sarajevo
U Zenici cenzus nisu presli :lol: :lol:
U TK izgubili 2/3 glasova..

Kakav potop

Naša stranka

Najveći broj glasača, u odnosu na izbore 2018. godine, izgubila je Naša stranka. Ostali su bez skoro 12 hiljada glasova u Kantonu Sarajevo, a kao stranka su izgubili primat u općinama Centar i Novo Sarajevo. Na Općim izborima 2018. godine Naša stranka je osvojila 28.300 glasova, dok je u nedjelju za ovu stranku u Kantonu Sarajevo glasalo oko 16.500 birača. U Starom gradu su izgubili 1.300 glasova, u Centru su pali za 1.700 glasova, dok je u Novom Sarajevu zabilježen pad sa 7.300 na oko 4.000 glasova. Upravo u toj općini veliki rast je zabilježio NiP. I u Novom Gradu je Naša stranka sa 7.300 pala na 4.200. Na Ilidži su, također, izgubili preko hiljadu glasova.
User avatar
konektovan
Posts: 41547
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46700 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by konektovan »

Da, veliki pad Nase stranke
Locked