Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#19551 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Jeste loša cesta skroz, baš Vozuča tamo pabkad se krene gore one krivine...loše.
Al barem ima ovo na Doboj...mada je kroz Gračanicu loše zbog naseljenog mjesta...sve 50-60 km/h
Al barem ima ovo na Doboj...mada je kroz Gračanicu loše zbog naseljenog mjesta...sve 50-60 km/h
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#19552 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
najsporija cesta je Gracanica-Doboj-Jelah-Tesanj...skoro sve je naseljeno i sve su ogranicenja 40-60 a i put je ili krivudav ili jako frekventan sa punim linijama gdje nemas gdje preticati (a da ne krsis propise)
a i taj putpreko Vozuce...kada krenes od Zivinica pa tamo sve do Zavidovica ...kroz one sume i krivine...bas je depresivan put
prosle godine isao busom iz Tuzle do Splita,preko tog puta...9 sati putovanje bilo
a i taj putpreko Vozuce...kada krenes od Zivinica pa tamo sve do Zavidovica ...kroz one sume i krivine...bas je depresivan put
prosle godine isao busom iz Tuzle do Splita,preko tog puta...9 sati putovanje bilo
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19553 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Postojecu da presvuku da bude samo nov asfalt
Krivina imas na potezu Banovici Ribnica, ostalo je prilicno ravno
Pisao sam davno nekad
Npr Olovo Zivinice je tim dijelom uz krivaju komplet ravno, bez ijednog uspona...
Krivina imas na potezu Banovici Ribnica, ostalo je prilicno ravno
Pisao sam davno nekad
Npr Olovo Zivinice je tim dijelom uz krivaju komplet ravno, bez ijednog uspona...
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#19554 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Raja, tema je Autoputevi u BiH - pregled izgradnje ...
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#19555 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
U našoj zemlji imamo autoputa u dužini od preko 200 kilometara i preko 50 kilometara u izgradnji, a koji se ne gradi od 1996. godine, sasvim dovoljno da na temi pišemo o tome, a ne o povezanosti Zavidovića i Banovića.lissaly_manny wrote: ↑04/10/2020 04:02 I sta sa temom ? / apdajtovacemo temu sa svakim novonastalim centimetrom kolosalnog projekta od 100 kilometara od 1996 godine..... i divicemo se vau.... renderi vauuu.... imamo autoputa citavih 94 kilometra vau.....
vec su se pojedini dijelovi autoputa toliko ostetili da je prava grehota vozit auto vise od 100kmh
A ti prijatelju možeš voziti i 80 km/h na autoputevima po našoj zemlji, iako je upitno da li uopšte voziš, no dobro to je i dalje za neku drugu temu.
-
allem_77
- Posts: 3422
- Joined: 17/09/2015 15:46
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#19557 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Mogle bi bez problema do kraja ove, ali izgledno je sljedeće 2021. godine da ćemo imati aktivno gradilište tamo, a najranije 2024. iako ne bi iznenadilo i 2025. godine da to bude i otvoreno.
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19558 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
evo posto si prilicno u ovome svemu
npr kad bi isli na hrvatski rezim
koliko bi koštalo kreditno da se zaaduzimo, ovako smo oko 30% zaduzeni
da se napravi:
- VC do kraja
- Brza cesta Sarajevo - Bihać (2x2)
- Brza cesta Sarajevo - Tuzla - (gradačac - srebrenik - brčko) (2x2)
- Brza cesta Tuzla - Gračanica - Doboj (2x2)
- Brza cesta Lašva - Travnik - Jajce (2x2)
- Brza cesta Travnik - Bugojno - Livno - Granica, ili Dionica Posušje - Jablanica - Konjic, sa ovim i jablanica dobija priključak na AC, ali i manje od 1h do Hrvatske granice (2x2)
full kredit
stranci da izvode i da navale na sve dionice odmah i da imaš ovo gotovo za cca 7 godina
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#19559 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
15 miliona turista, jadransko more sa hiljadu otoka, transitni saobraćaj itd porediti sa maksimum 750 hiljada turista ograničenim potencijalom u bilo ćemu, i pored toga trebalo 40 + godina da spoji Rijeku i Zagreb sa autocestom, koje gluposti se ovdje pišu stvarno nepotrebno dalje komentarisati.mk ultra wrote: ↑04/10/2020 12:55evo posto si prilicno u ovome svemu
npr kad bi isli na hrvatski rezim
koliko bi koštalo kreditno da se zaaduzimo, ovako smo oko 30% zaduzeni
da se napravi:
- VC do kraja
- Brza cesta Sarajevo - Bihać (2x2)
- Brza cesta Sarajevo - Tuzla - (gradačac - srebrenik - brčko) (2x2)
- Brza cesta Tuzla - Gračanica - Doboj (2x2)
- Brza cesta Lašva - Travnik - Jajce (2x2)
- Brza cesta Travnik - Bugojno - Livno - Granica, ili Dionica Posušje - Jablanica - Konjic, sa ovim i jablanica dobija priključak na AC, ali i manje od 1h do Hrvatske granice (2x2)
full kredit
stranci da izvode i da navale na sve dionice odmah i da imaš ovo gotovo za cca 7 godina![]()
Da strani ulagači su kreteni pa da ulazu pare u kretenske dionice koje nemaju opravdanje za magistralni put.
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19560 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Kad tako postavis stvari ni ovo autoceste sto imamo nam ne trebatec wrote: ↑04/10/2020 14:5015 miliona turista, jadransko more sa hiljadu otoka, transitni saobraćaj itd porediti sa maksimum 750 hiljada turista ograničenim potencijalom u bilo ćemu, i pored toga trebalo 40 + godina da spoji Rijeku i Zagreb sa autocestom, koje gluposti se ovdje pišu stvarno nepotrebno dalje komentarisati.mk ultra wrote: ↑04/10/2020 12:55evo posto si prilicno u ovome svemu
npr kad bi isli na hrvatski rezim
koliko bi koštalo kreditno da se zaaduzimo, ovako smo oko 30% zaduzeni
da se napravi:
- VC do kraja
- Brza cesta Sarajevo - Bihać (2x2)
- Brza cesta Sarajevo - Tuzla - (gradačac - srebrenik - brčko) (2x2)
- Brza cesta Tuzla - Gračanica - Doboj (2x2)
- Brza cesta Lašva - Travnik - Jajce (2x2)
- Brza cesta Travnik - Bugojno - Livno - Granica, ili Dionica Posušje - Jablanica - Konjic, sa ovim i jablanica dobija priključak na AC, ali i manje od 1h do Hrvatske granice (2x2)
full kredit
stranci da izvode i da navale na sve dionice odmah i da imaš ovo gotovo za cca 7 godina![]()
Da strani ulagači su kreteni pa da ulazu pare u kretenske dionice koje nemaju opravdanje za magistralni put.
![]()
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#19561 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Po onome što se ovdje piše više interesira naučno fantastični spoj Goražde sa Hadžićima preko teritorije federacije, kako spoj Tuzla Sarajevo preko Karaule je najvažnija cesta na svijetu i ono najvažnije na more samo preko Doljana jer ne postoji drugi granični prelaz.
Naravno poslije svega toga opet na izborima odaberu sda pa kad za deset godina se nađu u nekom getu onda bolje da ne pisnu.
Naravno poslije svega toga opet na izborima odaberu sda pa kad za deset godina se nađu u nekom getu onda bolje da ne pisnu.
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19562 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Koji onda put treba? Ozbiljno pitamtec wrote: ↑04/10/2020 15:57 Po onome što se ovdje piše više interesira naučno fantastični spoj Goražde sa Hadžićima preko teritorije federacije, kako spoj Tuzla Sarajevo preko Karaule je najvažnija cesta na svijetu i ono najvažnije na more samo preko Doljana jer ne postoji drugi granični prelaz.
Naravno poslije svega toga opet na izborima odaberu sda pa kad za deset godina se nađu u nekom getu onda bolje da ne pisnu.
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#19563 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
U normalnoj državi 5C i Bihac-Prijedor-Banjaluka-Doboj-Tuzla kao autocesta, i riješio si sve potrebe za autocestu u BiH, ostalo magistralne ceste. Jedino možda brza cesta dolinom Lašve. Da podsjetim prije rata pola ljudi je išlo iz Tuzle u Sarajevo preko Doboja, pogotovo zimi.mk ultra wrote: ↑04/10/2020 16:10Koji onda put treba? Ozbiljno pitamtec wrote: ↑04/10/2020 15:57 Po onome što se ovdje piše više interesira naučno fantastični spoj Goražde sa Hadžićima preko teritorije federacije, kako spoj Tuzla Sarajevo preko Karaule je najvažnija cesta na svijetu i ono najvažnije na more samo preko Doljana jer ne postoji drugi granični prelaz.
Naravno poslije svega toga opet na izborima odaberu sda pa kad za deset godina se nađu u nekom getu onda bolje da ne pisnu.
Take su iste potrebe željeznice .
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19564 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Pa i sam znas da od vecine toga nema nista... ako vec mozes napraviti, a mozes, zasto ne bi napraviotec wrote: ↑04/10/2020 16:54U normalnoj državi 5C i Bihac-Prijedor-Banjaluka-Doboj-Tuzla kao autocesta, i riješio si sve potrebe za autocestu u BiH, ostalo magistralne ceste. Jedino možda brza cesta dolinom Lašve. Da podsjetim prije rata pola ljudi je išlo iz Tuzle u Sarajevo preko Doboja, pogotovo zimi.mk ultra wrote: ↑04/10/2020 16:10Koji onda put treba? Ozbiljno pitamtec wrote: ↑04/10/2020 15:57 Po onome što se ovdje piše više interesira naučno fantastični spoj Goražde sa Hadžićima preko teritorije federacije, kako spoj Tuzla Sarajevo preko Karaule je najvažnija cesta na svijetu i ono najvažnije na more samo preko Doljana jer ne postoji drugi granični prelaz.
Naravno poslije svega toga opet na izborima odaberu sda pa kad za deset godina se nađu u nekom getu onda bolje da ne pisnu.
Take su iste potrebe željeznice .
Poslom se dosta navozam, i vjeruj mi nismo ni svjesni koliko bi transporta islo kroz BiH da ima malo bolje ceste prema granicama sa HR i SRB... i koliko bi se domacu transport olaksao
Na mlinistu svaki drugi kamion ST table... jer mu se ne isplati ako ide u Mađarsku da ide hrvatskom AC...
Isto tako imotski, posusje sa velikim brojem teretnih vozila ide ka tomislavgradu i jablanici i dalje
Fali i dobra cesta npr između Bihaca (bos. Krupe) i Sanskog Mosta, trenutni regionalac slabo renoviran, ali kako kazes da ima Bihac Prijedor, to bi bilo gotovo, ali ne ide sigurno za 30 godina to
Hocu reci, ode sve u PM cekajuci nesto, a dok se doceka, boga pitaj kuda ce sve generalno otici...
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#19565 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Austrija na svojim autoputevima i tunelima zaradi dovoljno da gradi nove zbog svoje dobre pozicioniranosti u Evropi. nasa je nesto slabija, ali nam i treba manje da profitiramo od tranzita. bilo bi glupo ne razmisljati o tome.
-
baglama
- Posts: 1014
- Joined: 13/11/2010 16:09
#19566 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Kada bi ovi nasi paraziti i seoske varalice priznali i prihvatili da nemaju pojma,i da su lopovi,pola posla bi bilo zavrseno.
Poslije toga, poslati ponude u Tursku i Kinu da to zavrse, a platiti se moze bez problema.
https://www.rtvbn.com/3976003/bih-od-ak ... lijardi-km
https://www.slobodnaevropa.org/a/bih-no ... 49478.html
Siguran sam, da bi oni to zavrsili za pola para koliko su ovi nasi spickali do sada.
Znam ja da ce oni trezor i seharu braniti kao diverzant Don Neonko i da od toga nema nista.
Poslije toga, poslati ponude u Tursku i Kinu da to zavrse, a platiti se moze bez problema.
https://www.rtvbn.com/3976003/bih-od-ak ... lijardi-km
https://www.slobodnaevropa.org/a/bih-no ... 49478.html
Siguran sam, da bi oni to zavrsili za pola para koliko su ovi nasi spickali do sada.
Znam ja da ce oni trezor i seharu braniti kao diverzant Don Neonko i da od toga nema nista.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#19567 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
- Koridor Vc
- brza cesta Lašva
- Tuzla - Žepče - Orašje
- JJAC (veza Sarajeva i Podgorice)
- Bijeljina - Brčko - Modriča (najjeftinija veza Beograda i Sarajeva)
I možda ta veza Banja Luka - Mrkonjić Grad - Livno, ali možda jer bi mogla biti isplativa kao tranzit. Banja Luka - Prijedor će se svakako graditi, te izmisliti nekako vezu između Bihaća i Prijedora jer bi bilo najeftinije.
Ostalo sve je remont magistrala, spuštanje trasa, izgradnja sporih traka na prijevojima, izgradnja tunela, vijadukta, kao i novih pravaca u svakom smislu, sa posebnim naglaskom na obilaznice.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#19568 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Sorry ali ovo jednostavno nije tačno. Razlika u kilometraži i vremenu je ogromna. Preko Doboja se vozi 200km, a preko Karaule stotinjak km, trenutno treba barem sat više tim putem preko Doboja. Niko bez vrlo dobrog razloga neće voziti tuda.
Ja sam od rata do danas zbog snijega išao preko Doboja ukupno dvaput, a vozio sam tu relaciju stotinama puta...
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#19569 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Nikakve logikeSo What! wrote: ↑05/10/2020 02:33- Koridor Vc
- brza cesta Lašva
- Tuzla - Žepče - Orašje
- JJAC (veza Sarajeva i Podgorice)
- Bijeljina - Brčko - Modriča (najjeftinija veza Beograda i Sarajeva)
I možda ta veza Banja Luka - Mrkonjić Grad - Livno, ali možda jer bi mogla biti isplativa kao tranzit. Banja Luka - Prijedor će se svakako graditi, te izmisliti nekako vezu između Bihaća i Prijedora jer bi bilo najeftinije.
Ostalo sve je remont magistrala, spuštanje trasa, izgradnja sporih traka na prijevojima, izgradnja tunela, vijadukta, kao i novih pravaca u svakom smislu, sa posebnim naglaskom na obilaznice.
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#19570 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
A ja šta sam napisao?Alfons Kauders wrote: ↑05/10/2020 09:46Sorry ali ovo jednostavno nije tačno. Razlika u kilometraži i vremenu je ogromna. Preko Doboja se vozi 200km, a preko Karaule stotinjak km, trenutno treba barem sat više tim putem preko Doboja. Niko bez vrlo dobrog razloga neće voziti tuda.
Ja sam od rata do danas zbog snijega išao preko Doboja ukupno dvaput, a vozio sam tu relaciju stotinama puta...
-
RepublikaBosna
- Posts: 8
- Joined: 14/05/2020 12:55
#19571 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Moze li objasnjenje zasto je potrebna brza cesta od Tuzle do Orasja? Ako je zbog veze sa Hrvatskom zar nije logicnije napraviti brzu cestu od Tuzle do Doboja pa dalje na koridor Vc.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#19572 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Prije rata nisam vozio. Međutim bio sam živ i nijednom nisam išao tim putem dok je stari vozio. Krene se na Jahorinu i ide se preko Karaule. Na more također. Žao mi je ali to što si napisao jednostavno ne stoji. Možda je išao poneko ko je imao malu djecu ili loš auto, ali nikako "pola" ljudi - to bi se prije mjerilo u promilima. Kao što rekoh, to je skoro duplo više kilometara i treba imati jako dobar razlog da se ide na Doboj umjesto na Karaulu.tec wrote: ↑05/10/2020 13:15A ja šta sam napisao?Alfons Kauders wrote: ↑05/10/2020 09:46Sorry ali ovo jednostavno nije tačno. Razlika u kilometraži i vremenu je ogromna. Preko Doboja se vozi 200km, a preko Karaule stotinjak km, trenutno treba barem sat više tim putem preko Doboja. Niko bez vrlo dobrog razloga neće voziti tuda.
Ja sam od rata do danas zbog snijega išao preko Doboja ukupno dvaput, a vozio sam tu relaciju stotinama puta...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#19573 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Sad govore da će raditi četiri trake do Doboja, ne čekajući taj krak autoceste do Žepča (proguglaj posjeta JP Ceste FBiH, neki dan bilo u medijima).RepublikaBosna wrote: ↑05/10/2020 13:28 Moze li objasnjenje zasto je potrebna brza cesta od Tuzle do Orasja? Ako je zbog veze sa Hrvatskom zar nije logicnije napraviti brzu cestu od Tuzle do Doboja pa dalje na koridor Vc.
A to na sjever je planirano prije 20 godina. Većina robnog prometa ide prema Orašju, pa je tad imalo smisla, plus bi bila veza za luku Brčko. Sad nemam pojma šta je s toga jer u biti taj projekt otpada ako će se raditi onaj autoput koji bi povezao BG i SA preko Semberije i Tuzle.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#19574 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Dobro druže profulao sam redoslijed gradova, valjda nisu ljudi toliko plitki pa mogu shvatiti suštinu evo ispravljam se:spreca wrote: ↑05/10/2020 10:11Nikakve logikeSo What! wrote: ↑05/10/2020 02:33- Koridor Vc
- brza cesta Lašva
- Tuzla - Žepče - Orašje
- JJAC (veza Sarajeva i Podgorice)
- Bijeljina - Brčko - Modriča (najjeftinija veza Beograda i Sarajeva)
I možda ta veza Banja Luka - Mrkonjić Grad - Livno, ali možda jer bi mogla biti isplativa kao tranzit. Banja Luka - Prijedor će se svakako graditi, te izmisliti nekako vezu između Bihaća i Prijedora jer bi bilo najeftinije.
Ostalo sve je remont magistrala, spuštanje trasa, izgradnja sporih traka na prijevojima, izgradnja tunela, vijadukta, kao i novih pravaca u svakom smislu, sa posebnim naglaskom na obilaznice.
Žepče - Tuzla - Orašje
- escobar__
- Posts: 9999
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#19575 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Bilo bi dobro da se nastavi autocesta od Doboja do Tuzle i u tom slučaju zaista ne vidim toliku potrebu za gradit je ka sjeveru (Orašje ili Brčko) jer bi od Tuzle do Bosanske Gradiške praktično sve bilo uvezano u sistem autoceste i to bi ujedno bio i dobar spoj naše regije sa zapadnom Evropom (a još jedan bi bio na autocesti A1 (Odžak)).
Ipak, u ovom slučaju onda ostaje upitno koliko bi bilo pametno/isplativo gradit autocestu Tuzla - Žepče?
Lično mislim da su obje opcije svakako fantaziranje ali eto, kad već razgovaramo...
Ipak, u ovom slučaju onda ostaje upitno koliko bi bilo pametno/isplativo gradit autocestu Tuzla - Žepče?
Lično mislim da su obje opcije svakako fantaziranje ali eto, kad već razgovaramo...
