NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#42901 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

dupli
User avatar
spree
Posts: 8668
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#42902 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Kad bude 3:0 hoces li i dalje govoriti da se mogu vratiti? Neki ljudi bi rekli da je Jordan goat da LeBron osvoji jos 10 titula. Samo da se zna da i ja mislim da je Jordan goat, ali nije nedodirljiv. Ako LeBron ovo uzme i jos nekada jedan prsten, realno preuzima tu titulu.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#42903 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

A ako bude 1:1 hoćeš ti i dalje govoriti da je metla?
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2450
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#42904 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ZyzzSar »

spree wrote: 01/10/2020 21:22 Kad bude 3:0 hoces li i dalje govoriti da se mogu vratiti? Neki ljudi bi rekli da je Jordan goat da LeBron osvoji jos 10 titula. Samo da se zna da i ja mislim da je Jordan goat, ali nije nedodirljiv. Ako LeBron ovo uzme i jos nekada jedan prsten, realno preuzima tu titulu.
moze biti goat po statistici i dostignucima
ali nikad ne moze biti goat po kvaliteti, ali top5 je sigurno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#42905 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

po pojedinacnoj,ukupnoj statistici jamesa se moze smatrati za dvije ,tri sezone najboljim ikad,biti ce najbolji strijelac vjerovatno, u 5 najboljih asistenata,u 35 najboljih skakača,ali nije sve u statistici
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#42906 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Treba mu ovaj prsten i još jedan i više nema price.

A kad bi se izjednacio s Jordanom onda baš nema diskusije ni za najvece Jordanove fanove.

Sve u svemu daleko smo od bilo kakve rasprave i treba završiti s tom pricom.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2450
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#42907 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ZyzzSar »

90minut wrote: 01/10/2020 21:40 Treba mu ovaj prsten i još jedan i više nema price.

A kad bi se izjednacio s Jordanom onda baš nema diskusije ni za najvece Jordanove fanove.

Sve u svemu daleko smo od bilo kakve rasprave i treba završiti s tom pricom.
Image
daleko je Lebron od Jordana po trofejima i licnim nagradama
jedino po cemu ikad moze biti najbolji je cista statistika: kombinacija poeni, asistencije, skokovi i slicno
3 prstena mu trebaju da Jordana stigne, to se nece desiti
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#42908 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Ovaj i još jedan i najveci je uz sve ostalo gdje ga je prešišao.

A kad bi se poravnao tad ni najveci fanovi koji mu ljube stope kojim hoda ne bi mogli ništa reci, uglavnom ponavljam bezveze ulazimo u pricu znacemo tek za dvije godine na cemu smo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#42909 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

ZyzzSar wrote: 01/10/2020 22:07
90minut wrote: 01/10/2020 21:40 Treba mu ovaj prsten i još jedan i više nema price.

A kad bi se izjednacio s Jordanom onda baš nema diskusije ni za najvece Jordanove fanove.

Sve u svemu daleko smo od bilo kakve rasprave i treba završiti s tom pricom.
Image
daleko je Lebron od Jordana po trofejima i licnim nagradama
jedino po cemu ikad moze biti najbolji je cista statistika: kombinacija poeni, asistencije, skokovi i slicno
3 prstena mu trebaju da Jordana stigne, to se nece desiti

da je svestraniji od jordana jeste,da je bolji,nije,,ne znam ni da je od jabbara bolji,statistike su daleko na strani chamberlaina kad se porede on i russell pa malo ko ce reci da je wilt daleko bolji ili uopće bočlji
User avatar
spree
Posts: 8668
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#42910 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Korovjev wrote: 01/10/2020 21:24 A ako bude 1:1 hoćeš ti i dalje govoriti da je metla?
Nece biti 1:1. A ako bude bice takozvana dzentlmenska metla. Eto ja odgovorio prvi iako sam prvi pitao. Haj sad ti na prvo pitanje.

@danak Wilt je bolji, ali Bill je igrao u boljim ekipama. A posebno je bio bolji van terena. 20000 zena jbt.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#42911 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

spree wrote: 01/10/2020 22:30
Korovjev wrote: 01/10/2020 21:24 A ako bude 1:1 hoćeš ti i dalje govoriti da je metla?
Nece biti 1:1. A ako bude bice takozvana dzentlmenska metla. Eto ja odgovorio prvi iako sam prvi pitao. Haj sad ti na prvo pitanje.

@danak Wilt je bolji, ali Bill je igrao u boljim ekipama. A posebno je bio bolji van terena. 20000 zena jbt.
i ja mislim da je wilt bolji,ali na puno lista najboljih kosarkasa ikad,obicno je rusell ispred
User avatar
spree
Posts: 8668
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#42912 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Jbg 11 prstena. Po jordanovoj analogiji najbolji ikada.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#42913 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

nije russell ni u top 10 najboljih ikad
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#42914 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

spree wrote: 01/10/2020 22:35 Jbg 11 prstena. Po jordanovoj analogiji najbolji ikada.
to ja trubim povazdan :D ako cemo po prstenovima, russel je goat. ako cemo po statistici, wiltu ne moze niko prismrdit. po kojem je kriteriju onda jordan najbolji, bog zna :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#42915 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ultima_palabra »

Raigor Stonehoof wrote: 01/10/2020 22:37
spree wrote: 01/10/2020 22:35 Jbg 11 prstena. Po jordanovoj analogiji najbolji ikada.
to ja trubim povazdan :D ako cemo po prstenovima, russel je goat. ako cemo po statistici, wiltu ne moze niko prismrdit. po kojem je kriteriju onda jordan najbolji, bog zna :D
Najdominantniji ikada. Kad je on igrao niko drugi se nije ni nadao tituli.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#42916 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

chamberlain i russell su igrali u vremenima kad je bilo 10 timova u citavoj ligi,wilt je visinom i fizikalijama bio nesto što bi danas bio neko visok 230 i njegovom skocnošću,russell imao srecu da igra sa cousiem,havlicekom,jonesom ,zato je wilt imao onakve statistike,zato je russell izmedju ostalog osvojio toliko titula,ne moze se porediti kosarka iz vremena kad su oni igrali sa kosarkom 20-tak godina nakon sto su oni zavrsili karijere,wilt je u jednoj sezoni igrao više minuta nego što utakmica traje,48,5 minuta,neozbiljna kosarka gledajuci je sa iz danasnje perspektive,a ja fakat ne znam po čemu je russell bolji igrač od npr. olajuwona
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#42917 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Naravno da nije igrao protiv raspalih bijelaca
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#42918 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Evolution_IV »

ZyzzSar wrote: 01/10/2020 22:07
90minut wrote: 01/10/2020 21:40 Treba mu ovaj prsten i još jedan i više nema price.

A kad bi se izjednacio s Jordanom onda baš nema diskusije ni za najvece Jordanove fanove.

Sve u svemu daleko smo od bilo kakve rasprave i treba završiti s tom pricom.
Image
daleko je Lebron od Jordana po trofejima i licnim nagradama
jedino po cemu ikad moze biti najbolji je cista statistika: kombinacija poeni, asistencije, skokovi i slicno
3 prstena mu trebaju da Jordana stigne, to se nece desiti


"I took it personal"

:D :D
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#42919 Re: NBA - National Basketball Association

Post by __Phoenix__ »

Svaka era je nadogradnja na sljedeću, svaki veliki igrač je samo bolja verzija od prethodne, svaki potez je samo poboljšana verzija viđenog ranije, svaka filozofija odbrane i napada je samo poboljšanje na sljedeću, pa Don Nelson je furao small ball kad niko to nije ni zvao small ball, kao što je Dr J bio uzor Jordanu, tako je ovom Jordan itd. Ne mogu se ere jednostavno porediti, niti isti igrači stavljati u takav kontekst, to je kao da porediš Golf 1 sa ovim novim Golf 8, ne ide, niti je ista tehnologija, niti su iste ceste, niti su isti vozači, niti su ljudi vidjeli šta nudi taj isti golf do tad/sad. A o ukusima sigurno ne treba raspravljati, nekom je Kobe sinonim za košarku, nekome Toni Kukoc, to je tako, uzivajte dok LeBron igra jer igrač njegovog kalibra se drafta svakih 15-20 godina
User avatar
spree
Posts: 8668
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#42920 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

ultima_palabra wrote: 01/10/2020 22:47
Raigor Stonehoof wrote: 01/10/2020 22:37
spree wrote: 01/10/2020 22:35 Jbg 11 prstena. Po jordanovoj analogiji najbolji ikada.
to ja trubim povazdan :D ako cemo po prstenovima, russel je goat. ako cemo po statistici, wiltu ne moze niko prismrdit. po kojem je kriteriju onda jordan najbolji, bog zna :D
Najdominantniji ikada. Kad je on igrao niko drugi se nije ni nadao tituli.
Haj reci u cemu je bio najdominantniji? Koliko je igrao godina a koliko ima titula? Cuj niko se nije nadao tituli :-) . Razumijem da ga obozavas, ali daj mrvicu objektivnosti. I meni je goat, ali hajmo malo realnosti. Dok nije dobio pippena konstantno je ispadao. Realno njemu se posrecilo da je usao u prime kad su ostali superstarovi odlazili sa scene. Nikada nije ni blizu imao protivnika kao npr gsw sa 4 allstara. LeBron ako uzme ovaj prsten i postane najbolji strijelac svih vremena mislim preuzima titulu goata, a da ne kazem ako uz to uzme jos 1 prsten.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#42921 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

kakavdanakneiskustvu wrote: 01/10/2020 22:48 chamberlain i russell su igrali u vremenima kad je bilo 10 timova u citavoj ligi,wilt je visinom i fizikalijama bio nesto što bi danas bio neko visok 230 i njegovom skocnošću,russell imao srecu da igra sa cousiem,havlicekom,jonesom ,zato je wilt imao onakve statistike,zato je russell izmedju ostalog osvojio toliko titula,ne moze se porediti kosarka iz vremena kad su oni igrali sa kosarkom 20-tak godina nakon sto su oni zavrsili karijere,wilt je u jednoj sezoni igrao više minuta nego što utakmica traje,48,5 minuta,neozbiljna kosarka gledajuci je sa iz danasnje perspektive,a ja fakat ne znam po čemu je russell bolji igrač od npr. olajuwona
ja, i?

kako je wilt mogao uticat na to? da kaze majci da saceka sa porodom 30 godina? ne kontam.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#42922 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Raigor Stonehoof wrote: 01/10/2020 23:21
kakavdanakneiskustvu wrote: 01/10/2020 22:48 chamberlain i russell su igrali u vremenima kad je bilo 10 timova u citavoj ligi,wilt je visinom i fizikalijama bio nesto što bi danas bio neko visok 230 i njegovom skocnošću,russell imao srecu da igra sa cousiem,havlicekom,jonesom ,zato je wilt imao onakve statistike,zato je russell izmedju ostalog osvojio toliko titula,ne moze se porediti kosarka iz vremena kad su oni igrali sa kosarkom 20-tak godina nakon sto su oni zavrsili karijere,wilt je u jednoj sezoni igrao više minuta nego što utakmica traje,48,5 minuta,neozbiljna kosarka gledajuci je sa iz danasnje perspektive,a ja fakat ne znam po čemu je russell bolji igrač od npr. olajuwona
ja, i?

kako je wilt mogao uticat na to? da kaze majci da saceka sa porodom 30 godina? ne kontam.


Evo protiv koga. :D
User avatar
spree
Posts: 8668
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#42923 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Wilt je bio cudo prirode. I u današnjem vaktu bi dominirao, samo ne ovoliko.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#42924 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ultima_palabra »

spree wrote: 01/10/2020 23:18
ultima_palabra wrote: 01/10/2020 22:47
Raigor Stonehoof wrote: 01/10/2020 22:37

to ja trubim povazdan :D ako cemo po prstenovima, russel je goat. ako cemo po statistici, wiltu ne moze niko prismrdit. po kojem je kriteriju onda jordan najbolji, bog zna :D
Najdominantniji ikada. Kad je on igrao niko drugi se nije ni nadao tituli.
Haj reci u cemu je bio najdominantniji? Koliko je igrao godina a koliko ima titula? Cuj niko se nije nadao tituli :-) . Razumijem da ga obozavas, ali daj mrvicu objektivnosti. I meni je goat, ali hajmo malo realnosti. Dok nije dobio pippena konstantno je ispadao. Realno njemu se posrecilo da je usao u prime kad su ostali superstarovi odlazili sa scene. Nikada nije ni blizu imao protivnika kao npr gsw sa 4 allstara. LeBron ako uzme ovaj prsten i postane najbolji strijelac svih vremena mislim preuzima titulu goata, a da ne kazem ako uz to uzme jos 1 prsten.
Pa malo je igrao, mozda 12-13 sezona ako izuzmemo Wizardse. Isto tako je imao nesrecu u ranim godinama da su tu bili Celticsi i Pistonsi, i Lakersi isto tako ali oni su druga konferencija.

I bilo je i kasnije superstarova ali ih je on ostavljao bez titule... Drexler, Barkley, Payton, Ewing, Miller, Malone, Stockton. Hakeem uzeo dvije kad je MJ igrao golfa.

Da ne govorim da su druge tri titule dosle sa skroz promijenjenom ekipom, samo je Pippen bio od starih.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#42925 Re: NBA - National Basketball Association

Post by madner »

Ne moze nikad preuzeti titulu jer Jordan ne bi izgubio ono protiv Dalasa.
Nema se tu sta previse pricati, ko je vidio obojicu zna koliko je teze onda bilo postici kos i koliko se tvrdje igralo.
Post Reply