NBA - National Basketball Association
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
Korovjev
- Posts: 846
- Joined: 17/03/2018 18:42
- spree
- Posts: 8668
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#42902 Re: NBA - National Basketball Association
Kad bude 3:0 hoces li i dalje govoriti da se mogu vratiti? Neki ljudi bi rekli da je Jordan goat da LeBron osvoji jos 10 titula. Samo da se zna da i ja mislim da je Jordan goat, ali nije nedodirljiv. Ako LeBron ovo uzme i jos nekada jedan prsten, realno preuzima tu titulu.
-
Korovjev
- Posts: 846
- Joined: 17/03/2018 18:42
#42903 Re: NBA - National Basketball Association
A ako bude 1:1 hoćeš ti i dalje govoriti da je metla?
- ZyzzSar
- Posts: 2450
- Joined: 08/04/2017 02:14
- Location: Sarajevo
#42904 Re: NBA - National Basketball Association
moze biti goat po statistici i dostignucimaspree wrote: ↑01/10/2020 21:22 Kad bude 3:0 hoces li i dalje govoriti da se mogu vratiti? Neki ljudi bi rekli da je Jordan goat da LeBron osvoji jos 10 titula. Samo da se zna da i ja mislim da je Jordan goat, ali nije nedodirljiv. Ako LeBron ovo uzme i jos nekada jedan prsten, realno preuzima tu titulu.
ali nikad ne moze biti goat po kvaliteti, ali top5 je sigurno
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65983
- Joined: 03/08/2010 19:04
#42905 Re: NBA - National Basketball Association
po pojedinacnoj,ukupnoj statistici jamesa se moze smatrati za dvije ,tri sezone najboljim ikad,biti ce najbolji strijelac vjerovatno, u 5 najboljih asistenata,u 35 najboljih skakača,ali nije sve u statistici
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#42906 Re: NBA - National Basketball Association
Treba mu ovaj prsten i još jedan i više nema price.
A kad bi se izjednacio s Jordanom onda baš nema diskusije ni za najvece Jordanove fanove.
Sve u svemu daleko smo od bilo kakve rasprave i treba završiti s tom pricom.
A kad bi se izjednacio s Jordanom onda baš nema diskusije ni za najvece Jordanove fanove.
Sve u svemu daleko smo od bilo kakve rasprave i treba završiti s tom pricom.
- ZyzzSar
- Posts: 2450
- Joined: 08/04/2017 02:14
- Location: Sarajevo
#42907 Re: NBA - National Basketball Association

daleko je Lebron od Jordana po trofejima i licnim nagradama
jedino po cemu ikad moze biti najbolji je cista statistika: kombinacija poeni, asistencije, skokovi i slicno
3 prstena mu trebaju da Jordana stigne, to se nece desiti
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#42908 Re: NBA - National Basketball Association
Ovaj i još jedan i najveci je uz sve ostalo gdje ga je prešišao.
A kad bi se poravnao tad ni najveci fanovi koji mu ljube stope kojim hoda ne bi mogli ništa reci, uglavnom ponavljam bezveze ulazimo u pricu znacemo tek za dvije godine na cemu smo.
A kad bi se poravnao tad ni najveci fanovi koji mu ljube stope kojim hoda ne bi mogli ništa reci, uglavnom ponavljam bezveze ulazimo u pricu znacemo tek za dvije godine na cemu smo.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65983
- Joined: 03/08/2010 19:04
#42909 Re: NBA - National Basketball Association
da je svestraniji od jordana jeste,da je bolji,nije,,ne znam ni da je od jabbara bolji,statistike su daleko na strani chamberlaina kad se porede on i russell pa malo ko ce reci da je wilt daleko bolji ili uopće bočlji
- spree
- Posts: 8668
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#42910 Re: NBA - National Basketball Association
Nece biti 1:1. A ako bude bice takozvana dzentlmenska metla. Eto ja odgovorio prvi iako sam prvi pitao. Haj sad ti na prvo pitanje.
@danak Wilt je bolji, ali Bill je igrao u boljim ekipama. A posebno je bio bolji van terena. 20000 zena jbt.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65983
- Joined: 03/08/2010 19:04
#42911 Re: NBA - National Basketball Association
i ja mislim da je wilt bolji,ali na puno lista najboljih kosarkasa ikad,obicno je rusell ispred
- spree
- Posts: 8668
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#42912 Re: NBA - National Basketball Association
Jbg 11 prstena. Po jordanovoj analogiji najbolji ikada.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65983
- Joined: 03/08/2010 19:04
#42913 Re: NBA - National Basketball Association
nije russell ni u top 10 najboljih ikad
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
- ultima_palabra
- Posts: 59307
- Joined: 15/12/2008 16:53
#42915 Re: NBA - National Basketball Association
Najdominantniji ikada. Kad je on igrao niko drugi se nije ni nadao tituli.Raigor Stonehoof wrote: ↑01/10/2020 22:37to ja trubim povazdanako cemo po prstenovima, russel je goat. ako cemo po statistici, wiltu ne moze niko prismrdit. po kojem je kriteriju onda jordan najbolji, bog zna
![]()
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65983
- Joined: 03/08/2010 19:04
#42916 Re: NBA - National Basketball Association
chamberlain i russell su igrali u vremenima kad je bilo 10 timova u citavoj ligi,wilt je visinom i fizikalijama bio nesto što bi danas bio neko visok 230 i njegovom skocnošću,russell imao srecu da igra sa cousiem,havlicekom,jonesom ,zato je wilt imao onakve statistike,zato je russell izmedju ostalog osvojio toliko titula,ne moze se porediti kosarka iz vremena kad su oni igrali sa kosarkom 20-tak godina nakon sto su oni zavrsili karijere,wilt je u jednoj sezoni igrao više minuta nego što utakmica traje,48,5 minuta,neozbiljna kosarka gledajuci je sa iz danasnje perspektive,a ja fakat ne znam po čemu je russell bolji igrač od npr. olajuwona
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#42917 Re: NBA - National Basketball Association
Naravno da nije igrao protiv raspalih bijelaca
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#42918 Re: NBA - National Basketball Association
-
__Phoenix__
- Posts: 2758
- Joined: 25/10/2013 20:44
#42919 Re: NBA - National Basketball Association
Svaka era je nadogradnja na sljedeću, svaki veliki igrač je samo bolja verzija od prethodne, svaki potez je samo poboljšana verzija viđenog ranije, svaka filozofija odbrane i napada je samo poboljšanje na sljedeću, pa Don Nelson je furao small ball kad niko to nije ni zvao small ball, kao što je Dr J bio uzor Jordanu, tako je ovom Jordan itd. Ne mogu se ere jednostavno porediti, niti isti igrači stavljati u takav kontekst, to je kao da porediš Golf 1 sa ovim novim Golf 8, ne ide, niti je ista tehnologija, niti su iste ceste, niti su isti vozači, niti su ljudi vidjeli šta nudi taj isti golf do tad/sad. A o ukusima sigurno ne treba raspravljati, nekom je Kobe sinonim za košarku, nekome Toni Kukoc, to je tako, uzivajte dok LeBron igra jer igrač njegovog kalibra se drafta svakih 15-20 godina
- spree
- Posts: 8668
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#42920 Re: NBA - National Basketball Association
Haj reci u cemu je bio najdominantniji? Koliko je igrao godina a koliko ima titula? Cuj niko se nije nadao tituliultima_palabra wrote: ↑01/10/2020 22:47Najdominantniji ikada. Kad je on igrao niko drugi se nije ni nadao tituli.Raigor Stonehoof wrote: ↑01/10/2020 22:37to ja trubim povazdanako cemo po prstenovima, russel je goat. ako cemo po statistici, wiltu ne moze niko prismrdit. po kojem je kriteriju onda jordan najbolji, bog zna
![]()
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#42921 Re: NBA - National Basketball Association
ja, i?kakavdanakneiskustvu wrote: ↑01/10/2020 22:48 chamberlain i russell su igrali u vremenima kad je bilo 10 timova u citavoj ligi,wilt je visinom i fizikalijama bio nesto što bi danas bio neko visok 230 i njegovom skocnošću,russell imao srecu da igra sa cousiem,havlicekom,jonesom ,zato je wilt imao onakve statistike,zato je russell izmedju ostalog osvojio toliko titula,ne moze se porediti kosarka iz vremena kad su oni igrali sa kosarkom 20-tak godina nakon sto su oni zavrsili karijere,wilt je u jednoj sezoni igrao više minuta nego što utakmica traje,48,5 minuta,neozbiljna kosarka gledajuci je sa iz danasnje perspektive,a ja fakat ne znam po čemu je russell bolji igrač od npr. olajuwona
kako je wilt mogao uticat na to? da kaze majci da saceka sa porodom 30 godina? ne kontam.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#42922 Re: NBA - National Basketball Association
Raigor Stonehoof wrote: ↑01/10/2020 23:21ja, i?kakavdanakneiskustvu wrote: ↑01/10/2020 22:48 chamberlain i russell su igrali u vremenima kad je bilo 10 timova u citavoj ligi,wilt je visinom i fizikalijama bio nesto što bi danas bio neko visok 230 i njegovom skocnošću,russell imao srecu da igra sa cousiem,havlicekom,jonesom ,zato je wilt imao onakve statistike,zato je russell izmedju ostalog osvojio toliko titula,ne moze se porediti kosarka iz vremena kad su oni igrali sa kosarkom 20-tak godina nakon sto su oni zavrsili karijere,wilt je u jednoj sezoni igrao više minuta nego što utakmica traje,48,5 minuta,neozbiljna kosarka gledajuci je sa iz danasnje perspektive,a ja fakat ne znam po čemu je russell bolji igrač od npr. olajuwona
kako je wilt mogao uticat na to? da kaze majci da saceka sa porodom 30 godina? ne kontam.
Evo protiv koga.
- spree
- Posts: 8668
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#42923 Re: NBA - National Basketball Association
Wilt je bio cudo prirode. I u današnjem vaktu bi dominirao, samo ne ovoliko.
- ultima_palabra
- Posts: 59307
- Joined: 15/12/2008 16:53
#42924 Re: NBA - National Basketball Association
Pa malo je igrao, mozda 12-13 sezona ako izuzmemo Wizardse. Isto tako je imao nesrecu u ranim godinama da su tu bili Celticsi i Pistonsi, i Lakersi isto tako ali oni su druga konferencija.spree wrote: ↑01/10/2020 23:18Haj reci u cemu je bio najdominantniji? Koliko je igrao godina a koliko ima titula? Cuj niko se nije nadao tituliultima_palabra wrote: ↑01/10/2020 22:47Najdominantniji ikada. Kad je on igrao niko drugi se nije ni nadao tituli.Raigor Stonehoof wrote: ↑01/10/2020 22:37
to ja trubim povazdanako cemo po prstenovima, russel je goat. ako cemo po statistici, wiltu ne moze niko prismrdit. po kojem je kriteriju onda jordan najbolji, bog zna
![]()
. Razumijem da ga obozavas, ali daj mrvicu objektivnosti. I meni je goat, ali hajmo malo realnosti. Dok nije dobio pippena konstantno je ispadao. Realno njemu se posrecilo da je usao u prime kad su ostali superstarovi odlazili sa scene. Nikada nije ni blizu imao protivnika kao npr gsw sa 4 allstara. LeBron ako uzme ovaj prsten i postane najbolji strijelac svih vremena mislim preuzima titulu goata, a da ne kazem ako uz to uzme jos 1 prsten.
I bilo je i kasnije superstarova ali ih je on ostavljao bez titule... Drexler, Barkley, Payton, Ewing, Miller, Malone, Stockton. Hakeem uzeo dvije kad je MJ igrao golfa.
Da ne govorim da su druge tri titule dosle sa skroz promijenjenom ekipom, samo je Pippen bio od starih.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#42925 Re: NBA - National Basketball Association
Ne moze nikad preuzeti titulu jer Jordan ne bi izgubio ono protiv Dalasa.
Nema se tu sta previse pricati, ko je vidio obojicu zna koliko je teze onda bilo postici kos i koliko se tvrdje igralo.
Nema se tu sta previse pricati, ko je vidio obojicu zna koliko je teze onda bilo postici kos i koliko se tvrdje igralo.
