TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#15176 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Cossack wrote: 22/09/2020 00:50
skafiskafsnjak wrote: 22/09/2020 00:43

Hahah tvoj pajdas Bower se ne slaze sigurno... Mislim, ipak su tu recenzije itd. :-)
Prije ce biti da je tvoj pajdas obzirom da imate sličan nivo konverzacije.
Jbg glavno nam nije zajednicko... Ljubav prema Philipsu :lol:
Samo vi preporucujte.... Nije zabranjeno, bar ne jos.

Lp.
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#15177 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Cossack wrote: 22/09/2020 00:34
CooK wrote: 22/09/2020 00:28
Cossack wrote: 22/09/2020 00:18 E moj Cook, mislio sam da si barem trunku pametniji od ova tri trola. Ja samo hocu da dokažem da niste u pravu za Philips jer ga blatite bez razloga. Zato i ne krijem da sam kupio Samsung. I javno sam rekao da sam ga uzeo jer me izašao 970 KM model koji se i sada (5 mjeseci od moje kupovine) vrti za 1099 KM. Da je Philips tada bio na akciji uzeo bih njega. Ali ne, bitno je dokazati da sam ja uzeo Samsung, džaba recenzije renomiranih stanica, recenzenata, džaba sve. Ovo samo govori o tebi i ova tri trola. Pa neka sada korisnici procijene ko je u pravu. Imaju linkove, sve je dostupno.
Ma ne pada mi na pamet ulaziti u raspravu, bas na prethodnoj stranici napisah da ne ulazim vise u rasprave sa "philipsasima" i sto se mene tice reklamirajte ga dok god vam administratori dopustaju ali nemojte sami sebi skakati u usta i biti kontradiktorni.
Znaci pricam ti samo da si procitan jer je svakom sa mrvicu mozga jasno zasto ti branis Philips.
Laku noc i tebi i svima a samo nastavite, ova tema je i onako vec duze vrijeme u qurcu.
Da ti imaš tu mrvicu otišao bi na stranicu firme za koju misliš da radim i vidio da ta firma prodaje sve bendove. Ali je valjda lakše javno lagati, psovati i izmisljati neke priče nego priznati da nisi u pravu.
Ne mislim ja da ti radis za BH Telecom nego da si rektalni alpinist trenutno vladajuce stranke i da imas nekakve veze sa iznad spomenutom kompanijom cim znas da "ide Philips kao halva"(to je tvoja recenica) a gdje si ti uhljebljen to nemam pojma a niti me interesuje.
Da nisi napisao to "ide Philips kao halva" ja ti se ne bih nikako ni obratio kao sto se vec duze vrijeme ne obracam vama koji promovisete Philips ali tom recenicom si se itekako odao da si upucen u neke stvari oko prodaje Philips televizora i aludirao na to da znas nesto sto ne bi znala osoba koja ovdje preporucuje televizore bez ikakvog interesa i da imas neki interes da se proda sto vise Philips televizora.
Aleksa83
Posts: 118
Joined: 11/02/2018 22:00

#15178 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Aleksa83 »

CooK wrote: 22/09/2020 00:00
Aleksa83 wrote: 21/09/2020 23:43
CooK wrote: 21/09/2020 23:27

Nadaj se da je napajanje ili maticna ploca a moli Boga da nije panel. U principu nista se ne zna dok se ne otvori TV a kvar moze biti od prilicno jeftin ako je npr napajanje pa do toliko skup da ti se ne isplati popravljati ako je panel. Pravac servis i nadaj se najboljem.
Svakako sam planirao pocetkom sledeceg mjeseca uzeti novi tv mozda onaj Sony xf9005 ali cekam da stignu i novi modeli TCL da vidim sta i oni nude nesto sam cuo da imaju neki qled modeli a ovaj sto se pokvario je planiran za spavacu sobu pa ako bude jeftina popravka neka ga poprave ako ne ide on u smece skoro 9 godina me sluzio :thumbup:
Ako vec mozes cekati onda sacekaj i decembar jer ce tad biti najboljih snizenja.
Mogu sacekati ako bude isplativo ovaj popraviti ako ne onda moram sad uzeti novi tv
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2861
Joined: 14/02/2013 14:11

#15179 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Hercegoviina »

CooK wrote: 22/09/2020 00:21
Hercegoviina wrote: 22/09/2020 00:14 uzeo sam ovaj tv i sve mi se cini da sam se zezno sto se tice veličine. u prostoriji od 3, 5 metra zauzima bukvalno po zida..jbmu
Hahahha... :lol: Hajde ba, naviknuces se. Bolje da si se zeznuo pa uzeo veci TV nego da si se zeznuo pa uzeo manji TV. Za 10 dana ce ti taj TV biti normalne velicine, vjeruj mi(izuzev ako vecinom gledas SD kanale, onda ce uvijek biti prevelik).
ne znam hocu li se naviknuti.
izgleda da cu morati manji opet kupovati , a ovaj da prodam
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#15180 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

Hercegoviina wrote: 22/09/2020 08:54
CooK wrote: 22/09/2020 00:21
Hercegoviina wrote: 22/09/2020 00:14 uzeo sam ovaj tv i sve mi se cini da sam se zezno sto se tice veličine. u prostoriji od 3, 5 metra zauzima bukvalno po zida..jbmu
Hahahha... :lol: Hajde ba, naviknuces se. Bolje da si se zeznuo pa uzeo veci TV nego da si se zeznuo pa uzeo manji TV. Za 10 dana ce ti taj TV biti normalne velicine, vjeruj mi(izuzev ako vecinom gledas SD kanale, onda ce uvijek biti prevelik).
ne znam hocu li se naviknuti.
izgleda da cu morati manji opet kupovati , a ovaj da prodam
Uzmi manji a taj prodaj. Jednostavno nije svaka dijagonala za svaku prostoriju. Vidi koje ti je odstojanje od TV-a i onda iskoristi onaj kalkulator da izracunas koja dimenzija ti odgovara.
Last edited by Cossack on 22/09/2020 09:23, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#15181 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

Jel ono neko ovdje tvrdio da TV ne moze biti prevelik?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2861
Joined: 14/02/2013 14:11

#15182 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Hercegoviina »

oko tri metra udaljenosti
User avatar
mc-twin
Posts: 4421
Joined: 18/04/2009 23:47

#15183 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

Hercegoviina wrote: 22/09/2020 08:54
CooK wrote: 22/09/2020 00:21
Hercegoviina wrote: 22/09/2020 00:14 uzeo sam ovaj tv i sve mi se cini da sam se zezno sto se tice veličine. u prostoriji od 3, 5 metra zauzima bukvalno po zida..jbmu
Hahahha... :lol: Hajde ba, naviknuces se. Bolje da si se zeznuo pa uzeo veci TV nego da si se zeznuo pa uzeo manji TV. Za 10 dana ce ti taj TV biti normalne velicine, vjeruj mi(izuzev ako vecinom gledas SD kanale, onda ce uvijek biti prevelik).
ne znam hocu li se naviknuti.
izgleda da cu morati manji opet kupovati , a ovaj da prodam
Kod mene je 55" na prvu mi se cinio veliki.Sada vec nije.Cak bi mogao veci. ;) Kako rece CooK kroz par dana ces se navici...
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#15184 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

Hercegoviina wrote: 22/09/2020 09:18 oko tri metra udaljenosti
Ako imaš tri metra udaljenosti i 55" TV to bi trebalo biti taman.

https://blogs.panasonic.com.au/consumer ... o-your-tv/
Bobi
Forum administrator
Posts: 38011
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15185 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Bobi »

I kod mene isti slucaj, sa 32 na 65, prva pomisao bila "Uj jesam se zajebao", ne mozes loptu safatat kad gledas utakmicu glava leta gore dolle ljevo desno :lol: . Sad uzivancija :mrgreen: , kontam mogao bi i veci :lol: . Kad negdje gledam 55 ono "Pih malešan ekran " :D.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2861
Joined: 14/02/2013 14:11

#15186 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Hercegoviina »

koliko je kod tebe udaljenost. meni se već manta od veličine....
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#15187 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Ne more biti velik... Mislim, tv :D
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#15188 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MeanMachine »

drug_profi wrote: 22/09/2020 09:09 Jel ono neko ovdje tvrdio da TV ne moze biti prevelik?
Ja sam napisao da, u slučaju dvojbe da li uzeti manju ili veću dijagonalu TV-a, UVIJEK treba ići sa većom opcijom, osim naravno kada je to potpuno pretjerano (dakle, govorimo o realnim situacijama, dijagonalama, udaljenostima za gledanje isl.). Neće niko razumam na 1 metar udaljenosti staviti 75" TV, ali o tome ovdje nije ni riječ: 55" na 3 - 3.5 m je o više nego OK, ni 65" tu ne bi bilo previše, ali svako ima svoje preferencije.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#15189 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by allem_77 »

Hercegoviina wrote: 22/09/2020 10:01 koliko je kod tebe udaljenost. meni se već manta od veličine....
Zanimljivo, i meni se mantalo. :-)
Dok drugim ukućanima nije. Ne znam šta bi mogao biti problem? Možda smo mi navikli oči na mobitel, na dijagonalu od 6 inča?
Ili zbog toga što rijetko gledam televiziju. Uglavnom sada sam se malo navikao, i skoro da je to mantanje nestalo. :D
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#15190 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by saale »

Cossack wrote: 21/09/2020 08:00
Hercegoviina wrote: 20/09/2020 22:22 najbolji tv do jedno 1100 KM(55 inčni )?
valja li ovo šta?

Image
Odličan! Imam identičan TV i prezadovoljan sam.
I ja sam kupio ovaj model od 50 incha, extra tv :)
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#15191 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

saale wrote: 22/09/2020 10:37
Cossack wrote: 21/09/2020 08:00
Hercegoviina wrote: 20/09/2020 22:22 najbolji tv do jedno 1100 KM(55 inčni )?
valja li ovo šta?

Image
Odličan! Imam identičan TV i prezadovoljan sam.
I ja sam kupio ovaj model od 50 incha, extra tv :)
8-) :thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38011
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15192 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Bobi »

Hercegoviina wrote: 22/09/2020 10:01 koliko je kod tebe udaljenost. meni se već manta od veličine....
Pa je, kazem ti bila nelagoda, prije sto si fokusirao detalje sad oci i mozak ne mogu da se naviknu.Dijalog u nekom filmu oci ideu lijevo desno da uhvate ko govori sadnista od oga,valjda oci otvore fokus više :D, ko ce ga znat. 3 m3trqa od tv gledam
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2861
Joined: 14/02/2013 14:11

#15193 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Hercegoviina »

saale wrote: 22/09/2020 10:37
Cossack wrote: 21/09/2020 08:00
Hercegoviina wrote: 20/09/2020 22:22 najbolji tv do jedno 1100 KM(55 inčni )?
valja li ovo šta?

Image
Odličan! Imam identičan TV i prezadovoljan sam.
I ja sam kupio ovaj model od 50 incha, extra tv :)
kad si kupio? bil se zamjenio?
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#15194 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by saale »

Hercegoviina wrote: 22/09/2020 10:59
saale wrote: 22/09/2020 10:37
Cossack wrote: 21/09/2020 08:00
Odličan! Imam identičan TV i prezadovoljan sam.
I ja sam kupio ovaj model od 50 incha, extra tv :)
kad si kupio? bil se zamjenio?
Kupio nedavno, u TehnoMagu, a ne bih se mjenjao, vidim pišes da ti je prevelik od 55, ja sam zato kupio od 50 jel mi dnevni nije nešto velik, i taman je ispao :)
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#15195 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

Hercegoviina wrote: 22/09/2020 10:59
kad si kupio? bil se zamjenio?

Sta ti znaci 5 inca,gore dolje,pa to je zanemarivo... :?

Do juce je 55 inca bio neki standard a danas je vec to 65 inca koji pase u bilo koju prostoriju osim ako TV ne gledas u spajzu... :-)
U bioskopu sam uvijek volio sjediti u prvim redovima a opet neki vole u zadnjim ili na balkonu a to sve ne radi dobre i optimalne udaljenosti od platna nego zbog koka i mazenjenja... :D
Veliko platno u bioskopu a i velika dijagona TV su i stvoreni za veliki ugodjaj bez obzira na kojoj dalji,bilo kog ugla i bez obzira na kvalitetu slike... :thumbup:


Nesto se mislim na sta bi to licilo kad bi iza velikog platna u bioskopu bio ugradjen Ambilight,kako bi ljudi tumarali ulicom nakon predstave kao zombiji... :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#15196 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

Bobi wrote: 22/09/2020 09:35 I kod mene isti slucaj, sa 32 na 65, prva pomisao bila "Uj jesam se zajebao", ne mozes loptu safatat kad gledas utakmicu glava leta gore dolle ljevo desno :lol: . Sad uzivancija :mrgreen: , kontam mogao bi i veci :lol: . Kad negdje gledam 55 ono "Pih malešan ekran " :D.
Zato sam naručio 75". :mrgreen: Više sam iz razloga što Sony XH80 prave sa VA panelom tek na 75" i 85", a sve dijagonale ispod su sa IPS panelom. Kako pričaju u raznim recenzijama da ova dva procesora FHD rade upscaling na 2K ili skoro pa 4K onda kada se pogleda ova tabela i ne može biti veliko posbeno što ću ja gledati sa 4m udaljenosti. Toliko je od naslonjača i jastučeta do zida. :mrgreen:

Image

A tek kada izvor pusti 21:9 pa sve to smanji.

Image
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#15197 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by saiks »

Prvo sam kontao 55 uzeti. Neki dan isao u goste kad tv 75". Auu koja mrcina i lijepo ga je za vidjeti. Tako da cu sad ili 65 ili 75 uzeti
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#15198 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Hercegoviina wrote: 22/09/2020 08:54
CooK wrote: 22/09/2020 00:21
Hercegoviina wrote: 22/09/2020 00:14 uzeo sam ovaj tv i sve mi se cini da sam se zezno sto se tice veličine. u prostoriji od 3, 5 metra zauzima bukvalno po zida..jbmu
Hahahha... :lol: Hajde ba, naviknuces se. Bolje da si se zeznuo pa uzeo veci TV nego da si se zeznuo pa uzeo manji TV. Za 10 dana ce ti taj TV biti normalne velicine, vjeruj mi(izuzev ako vecinom gledas SD kanale, onda ce uvijek biti prevelik).
ne znam hocu li se naviknuti.
izgleda da cu morati manji opet kupovati , a ovaj da prodam
Sa 3 metra udaljenosti 55" uopste nije preveliko, jedino ako ne gledas samo SD kanale a vjerujem da ne gledas samo njih.
Poslusaj me, ne prodaji, pokusaj na silu gledati desetak dana i vidjeces da ti nece biti prevelik a za mjesec dana ces mi se zahvaljivati sto sam te nagovorio da ne prodajes taj 55" TV i ne kupujes manji.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#15199 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

saiks wrote: 22/09/2020 15:52 Prvo sam kontao 55 uzeti. Neki dan isao u goste kad tv 75". Auu koja mrcina i lijepo ga je za vidjeti. Tako da cu sad ili 65 ili 75 uzeti
Prije deset godina uzeo 40" pa bio nekako povelik poslije CRT 72 cm, pa onda prije 7 godina uzmem 50" i onda prije 4 godine pređem na 65" i brzo se svikne na tu promjenu pa hoću da uradim upgrade na 20 cm više što ne može nikako biti previše u mojoj situaciji, a kroz mjesec dana će biti sasvim normalna dijagonala.
User avatar
mc-twin
Posts: 4421
Joined: 18/04/2009 23:47

#15200 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

CooK wrote: 22/09/2020 16:18
Hercegoviina wrote: 22/09/2020 08:54
CooK wrote: 22/09/2020 00:21

Hahahha... :lol: Hajde ba, naviknuces se. Bolje da si se zeznuo pa uzeo veci TV nego da si se zeznuo pa uzeo manji TV. Za 10 dana ce ti taj TV biti normalne velicine, vjeruj mi(izuzev ako vecinom gledas SD kanale, onda ce uvijek biti prevelik).
ne znam hocu li se naviknuti.
izgleda da cu morati manji opet kupovati , a ovaj da prodam
Sa 3 metra udaljenosti 55" uopste nije preveliko, jedino ako ne gledas samo SD kanale a vjerujem da ne gledas samo njih.
Poslusaj me, ne prodaji, pokusaj na silu gledati desetak dana i vidjeces da ti nece biti prevelik a za mjesec dana ces mi se zahvaljivati sto sam te nagovorio da ne prodajes taj 55" TV i ne kupujes manji.
Ja kontam kod njega 65" pa mu velik. :) Ja gledam s 2 metra pa (po)mal. :lol:
Post Reply