Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Hercegoviina wrote: ↑18/09/2020 10:18
a kako da ga provjerim?
pa brate ukucaš model tv u google i traži kodove, ili ako neki zvanični servis zna zovi i njih pa pitaj, i ne znam što će ti to ikako?
To je npr. izuzetno bitno kod kupovine polovnih televizora.
Ko danas kupuje polovan TV osim nekih izlozbenih modela kod kojih pri kupovini mozes da insistiras da vidis koliko ima radnih sati.
Radni sati i nisu toliko bitni za recimo renomirane marke kao sto su Sony ili Samsung jer su oni projektovani da izdrze najmanje deset godina pa ti njih gledao 24 sata na dan ili samo jedan sat,to je nebitno osim Sony Oleda i generalno Oled TV uredjaja kod kojih je bitan broj radnih sati.
Sve preko dvije godine uz pazljivo rukovanje i redovno saltanje TV programa zbog velike vjerovatnoce pojave burn-in-a je premija za Oled TV uredjaje.
Moja topla preporuka da ko ima para da se protegne za neki dobar Oled te pare ulozi u Samsungov Q90R i imace najbolji TV uredjaj koji se danas nudi na trzistu i uz to miran visegodisnji san...
Nadzornik wrote: ↑18/09/2020 14:52
Ko danas kupuje polovan TV osim nekih izlozbenih modela kod kojih pri kupovini mozes da insistiras da vidis koliko ima radnih sati.
Radni sati i nisu toliko bitni za recimo renomirane marke kao sto su Sony ili Samsung jer su oni projektovani da izdrze najmanje deset godina pa ti njih gledao 24 sata na dan ili samo jedan sat,to je nebitno osim Sony Oleda i generalno Oled TV uredjaja kod kojih je bitan broj radnih sati.
Sve preko dvije godine uz pazljivo rukovanje i redovno saltanje TV programa zbog velike vjerovatnoce pojave burn-in-a je premija za Oled TV uredjaje.
Moja topla preporuka da ko ima para da se protegne za neki dobar Oled te pare ulozi u Samsungov Q90R i imace najbolji TV uredjaj koji se danas nudi na trzistu i uz to miran visegodisnji san...
Ja sam uzeo polovan Sony TV prije par godina. Odličan TV za trećinu cijene. Još uvijek radi kao prvog dana.
Sta je bolje za kupiti i u cemu je razlika?
Meni kao laiku za ovu tehnologiju su tu negdje a svidja mi se ambilight...
Volio bih cuti argumente za i protiv.
bower wrote: ↑18/09/2020 15:33
Pa i ne bi, da nisam vidio takvu glupost..!
Ja vec dugi niz godina kupujem Samsung TV uredjaje,ne samo TV uredjaje,nego i telefone,kuhinjske aparate,vesmasine itd... i ni jedan mi se nikada nije pokvario nego sam ih ili prodao ili poklonio i dan danas rade,pa ti sad vidi.
Sta je bolje za kupiti i u cemu je razlika?
Meni kao laiku za ovu tehnologiju su tu negdje a svidja mi se ambilight...
Volio bih cuti argumente za i protiv.
bower wrote: ↑18/09/2020 15:33
Pa i ne bi, da nisam vidio takvu glupost..!
Ja vec dugi niz godina kupujem Samsung TV uredjaje,ne samo TV uredjaje,nego i telefone,kuhinjske aparate,vesmasine itd... i ni jedan mi se nikada nije pokvario nego sam ih ili prodao ili poklonio i dan danas rade,pa ti sad vidi.
Isto ja mogu reći za Philips:) Ali to ne znaći, da se ne kvari, kao i u tvom primjeru.. Ali to što si napisao valja za televizore godine nazad..
A za današnje televizore nikako:)) Pa dal to bio Sony , Panasonic itd.. Jednostavno ima danas u televizorima previše tehnologije, da bi to na dugi rok izdržalo..! Kod nas dolaze nazad televizori razlićitih proizvođaća, a nemaju odrađenih ni par tisuća radnih sati.. Neki i samo par sto:) Ali to je tisti određen procent, a naravno ne vraćaju se svi.. Što se tiče radnog veka su izdržali najduže Loewe televizori, ali naravno za top model tog proizvođača dobijaš 2 ili 3 televizora drugih renomiranih proizvođaća:))
bower wrote: ↑18/09/2020 15:50
Isto ja mogu reći za Philips:) Ali to ne znaći, da se ne kvari, kao i u tvom primjeru.. Ali to što si napisao valja za televizore godine nazad..
A za današnje televizore nikako:)) Pa dal to bio Sony , Panasonic itd.. Jednostavno ima danas u televizorima previše tehnologije, da bi to na dugi rok izdržalo..! Kod nas dolaze nazad televizori razlićitih proizvođaća, a nemaju odrađenih ni par tisuća radnih sati.. Neki i samo par sto:) Ali to je tisti određen procent, a naravno ne vraćaju se svi.. Što se tiče radnog veka su izdržali najduže Loewe televizori, ali naravno za top model tog proizvođača dobijaš 2 ili 3 televizora drugih renomiranih proizvođaća:))
Imam trenutno Q64R TV u dnevnoj sobi star evo vec 9 mjeseci i LG B9 koji sam nedavno kupio u djecijoj sobi na kojem se iskljucivo vrti Playstation i Netflix.
Vidjecemo u narednim mjesecima i godinama koji ce i koliko dugo izdrzati mada tipujem na Q64R kao pobjednika koji ce opet zavrsiti negdje u Bosni kod rodbine kao velikodusan poklon i koji ce i kod njih jos dugo raditi...
bower wrote: ↑18/09/2020 15:50
Isto ja mogu reći za Philips:) Ali to ne znaći, da se ne kvari, kao i u tvom primjeru.. Ali to što si napisao valja za televizore godine nazad..
A za današnje televizore nikako:)) Pa dal to bio Sony , Panasonic itd.. Jednostavno ima danas u televizorima previše tehnologije, da bi to na dugi rok izdržalo..! Kod nas dolaze nazad televizori razlićitih proizvođaća, a nemaju odrađenih ni par tisuća radnih sati.. Neki i samo par sto:) Ali to je tisti određen procent, a naravno ne vraćaju se svi.. Što se tiče radnog veka su izdržali najduže Loewe televizori, ali naravno za top model tog proizvođača dobijaš 2 ili 3 televizora drugih renomiranih proizvođaća:))
Imam trenutno Q64R TV u dnevnoj sobi star evo vec 9 mjeseci i LG B9 koji sam nedavno kupio u djecijoj sobi na kojem se iskljucivo vrti Playstation i Netflix.
Vidjecemo u narednim mjesecima i godinama koji ce i koliko dugo izdrzati mada tipujem na Q64R kao pobjednika koji ce opet zavrsiti negdje u Bosni kod rodbine kao velikodusan poklon i koji ce i kod njih jos dugo raditi...
Pa ja ti svakako želim, da doćeka neku solidnu starost..
Nadzornik wrote: ↑18/09/2020 16:00
Imam trenutno Q64R TV u dnevnoj sobi star evo vec 9 mjeseci i LG B9 koji sam nedavno kupio u djecijoj sobi na kojem se iskljucivo vrti Playstation i Netflix.
Vidjecemo u narednim mjesecima i godinama koji ce i koliko dugo izdrzati mada tipujem na Q64R kao pobjednika koji ce opet zavrsiti negdje u Bosni kod rodbine kao velikodusan poklon i koji ce i kod njih jos dugo raditi...
Uvijek su mi bili dragi ovi što više ne žive u Bosni ali zato uredno 24/7 vise na njenom forumu i hvale se kako im je dobro. Zato samo tako nastavi
Nedavno sam kupio TV TCL 32ES560.
Kako TV gledam sat, dva navece sinoc sam uspio snimiti da se bez nekog posebnog uzorka pojavilo kao neko titranje - preskakanje na nekom dijelu ekrana (isto se desilo prije par dana na drugom dijelu ekrana).
U nastavku pogledajte video, pa ako neko nešto više zna da mogu reagovati ako treba, dok je još vrijeme. Nekad radi bez ikakvih problema, a onda se ovo desi par minuta i onda sve normalno, ili ako pokrenem aplikaciju neku i vratim na hdmi ulaz opet sve normalno radi. Drugi hdmi kabal nisam probao, ali ako neko ima iskustva i misli da bi to moglo biti, kupit cu i drugi da probam. Probao sam drugi HDMI ulaz na TV-u i isto se desava.
Neki uzorak ne mogu odrediti da kazem da se zagrijao ili ne, jer se prije dvije noci isto desilo nakon par minuta rada.
Molio bi one koji razumiju o cemu se radi da mi kazu sta mi je ciniti...
Nadzornik wrote: ↑18/09/2020 16:00
Imam trenutno Q64R TV u dnevnoj sobi star evo vec 9 mjeseci i LG B9 koji sam nedavno kupio u djecijoj sobi na kojem se iskljucivo vrti Playstation i Netflix.
Vidjecemo u narednim mjesecima i godinama koji ce i koliko dugo izdrzati mada tipujem na Q64R kao pobjednika koji ce opet zavrsiti negdje u Bosni kod rodbine kao velikodusan poklon i koji ce i kod njih jos dugo raditi...
Uvijek su mi bili dragi ovi što više ne žive u Bosni ali zato uredno 24/7 vise na njenom forumu i hvale se kako im je dobro. Zato samo tako nastavi
A i meni dragi oni sto misle da oni sto su otisli ne bi trebali biti na forumu ili pobogu da nemaju pravo
emlas wrote: ↑18/09/2020 17:46
Nedavno sam kupio TV TCL 32ES560.
Kako TV gledam sat, dva navece sinoc sam uspio snimiti da se bez nekog posebnog uzorka pojavilo kao neko titranje - preskakanje na nekom dijelu ekrana (isto se desilo prije par dana na drugom dijelu ekrana).
U nastavku pogledajte video, pa ako neko nešto više zna da mogu reagovati ako treba, dok je još vrijeme. Nekad radi bez ikakvih problema, a onda se ovo desi par minuta i onda sve normalno, ili ako pokrenem aplikaciju neku i vratim na hdmi ulaz opet sve normalno radi. Drugi hdmi kabal nisam probao, ali ako neko ima iskustva i misli da bi to moglo biti, kupit cu i drugi da probam. Probao sam drugi HDMI ulaz na TV-u i isto se desava.
Neki uzorak ne mogu odrediti da kazem da se zagrijao ili ne, jer se prije dvije noci isto desilo nakon par minuta rada.
Molio bi one koji razumiju o cemu se radi da mi kazu sta mi je ciniti...
Cini se kao neki problem sa T-CON ili maticnom plocom. Nosi ga na servis i pokazi im ovaj video.
Cossack wrote: ↑18/09/2020 16:13
Uvijek su mi bili dragi ovi što više ne žive u Bosni ali zato uredno 24/7 vise na njenom forumu i hvale se kako im je dobro. Zato samo tako nastavi
Meni su najdrazi ambilight-ovci...
Mogu ih usporediti sa ovim Jehovinim svjedocima sto redovno kucaju na vrata zaboravljenih asova....
Cossack wrote: ↑18/09/2020 16:13
Uvijek su mi bili dragi ovi što više ne žive u Bosni ali zato uredno 24/7 vise na njenom forumu i hvale se kako im je dobro. Zato samo tako nastavi
Meni su najdrazi ambilight-ovci...
Mogu ih usporediti sa ovim Jehovinim svjedocima sto redovno kucaju na vrata zaboravljenih asova....
Moraš biti baš mudar pa da osobi koja nema nijedan Philips TV napišeš da je ambilightovac Samo tako nastavi i usput nam još par puta ponovi koje sve televizore imaš u kući