Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Cossack wrote: ↑16/09/2020 09:32
Ja odavno ponavljam da Philips, kao i svi drugi brendovi, ima boljih i lošijih modela. Među best buy modelima za 2020. im je zasigurno ovaj PUS8505 model. Apsolutno nigdje na internetu nema loše recenzije, čak naprotiv.
Kod nas je većinom u prodaji PUS7354(sve manje jer ga mjenja ovaj novi), PUS8505, PUS8545.
ovaj prvi je prošlogodišnji model a ova dva su iz 2020 i imaju vrlodobre recenzije.
LG se isto rješava starih modela koji još opstaju ovde pa tako vidim ima serija UN73003, UN71003, LM6300
Samsung Q60TAU serije i vidim ima i ova TU7172U za koju kažu da se zaobilazi i uzima RU serija
Neko napisa da je bolje sačekati kraj godine za kupovinu. Obzirom da mi se previše ne zuri mislim da ce tako i biti. Bio je i komentar da Philips crkava. Kod mene preko 10 godina i nikad mu nista. Nebi opet bježao od Philipsa al posto inače nisam rob nijednog brenda obično kupujem ono što je trenutno najbolje za novac kojim raspolažem.
Pitar sa Kariba wrote: ↑16/09/2020 08:57
Ma hejteri i bitno je pljuvati...
Ja kad sam kupovao TV, Philips je poderao konkurenciju po onome sto sam ja trazio tada, ofc u omjeru cijena/dobijeno. Naravno i ovdje sam trazio misljenje i kada sam pisao/pitao za te prednosti (3D, vertikala, smart RF daljinski sa Querty tastaturom, ambilight...) isti su odgovori bili. Jbo sve to da bi recimo mjesec kasnije drkica se bacala na LG smart remote contr ili kao nema deep black Lvl 7000 (ljudskom oku nevidljivo)?!
Osim toga vecina tih hejtera na temi Kineski mobiteli pisu kako su uzeli na Ali-u neki "Hong-Wue" phone za 66$ i da je bolji od Samsung Notea recimo.
Mislim slazem se ja da su Sony, LG pa eto i Samsung veci level od Philipsa ali mislim da je bolja kupovina top Philips nego mid-level Samsung. Barem po meni.
Ambilight je prilicno dobra stvar, sasvim novo i drugacije iskustvo gledanja filmova. Ovo light-show sprdanje je eto da se nesto "pametno" napise.
I eto ovo je samo licno iskustvo, ne moram biti u pravu.
Opet sto bi CooK rekao svako za svoje pare...
Nikakav hejt nije u pitanju kada napišem za ambilight da je to meni samo obični "light show" niti je to nekakvo šprdanje, već upravo kako si i sam napisao "samo lično iskustvo, ne moram biti upravu". Jedina zlata vrijedna univerzalna istina koju si napisao je zadnja rečenica u tvom postu: svako za svoj novac kupuje ono što smatra da je najbolje - tebi je to Philips TV i što se mene tiče želim ti još mnogo radnih sati na njemu, ali evo konkretno ja sebi više nikad ne bih kupio njihov TV i za mene u obzir trenutno dolaze samo (tačno ovim redoslijedom): Sony, Samsung, LG i Panasonic.
muxa wrote: ↑17/09/2020 00:03
Neko napisa da je bolje sačekati kraj godine za kupovinu. Obzirom da mi se previše ne zuri mislim da ce tako i biti. Bio je i komentar da Philips crkava. Kod mene preko 10 godina i nikad mu nista. Nebi opet bježao od Philipsa al posto inače nisam rob nijednog brenda obično kupujem ono što je trenutno najbolje za novac kojim raspolažem.
Taj Philips prije 10 godina je bio Philips, ovo sad je nesto drugo.
Taj Philips prije 10 godina je bio Philips, ovo sad je nesto drugo.
poređenje tv prije 10 godina i sada, ovako ide logika ovde samsung sony i lg prije 10 godina smeće sada su to giganti, philips prije 10 godina vrh tv a sada smeće nit se može poredit tehnologija nit se može poredit sve ostalo što ide uz tv.
Taj Philips prije 10 godina je bio Philips, ovo sad je nesto drugo.
poređenje tv prije 10 godina i sada, ovako ide logika ovde samsung sony i lg prije 10 godina smeće sada su to giganti, philips prije 10 godina vrh tv a sada smeće nit se može poredit tehnologija nit se može poredit sve ostalo što ide uz tv.
Sony i Samsung prije 10 godina vrh, i sada isto vrh
Gorka Dinja wrote: ↑17/09/2020 06:26
@bower koje su razlike modela PUS8505 I PUS8545
Model 8545 ima kromirano postolje, a model 8505 ima mat srebrno. To je sva razlika. A imaš poslije i model 8535 i 8555 koja imata prošlogodišnji daljinski sa tipkovnicom, dok imata modela 8505 i 8545 sasvim nov daljinski bez tipkovnice ali sa osvetljenjem samog daljinskog.
Last edited by bower on 17/09/2020 09:28, edited 1 time in total.
Hercegoviina wrote: ↑18/09/2020 10:04
Postoji li mogućnost da se na tv otkrije koliko je sati radio . npr ako je bio izložbeni primjerak i sl
imaju kodovi to se može na netu naći, ali mislim da je svaki tv imao proceduru radnih sati prije nego je izašao iz fabrike pa onda upakovan u kutije.
ja sam 2 puta uzeo LG tv izložbeni na jednom nakon 6 godina otišlo pozadinsko i led šipka u pitanju je 50 inča tv i kvar me koštao 250 maraka
ovaj drugi 32 inča kupljen prije nekih 12 godina i danas radi i nikad kvara, sve što bi trebao na istom je očistit ga iznutra od prašine i provjerit pozadinsko osvjetljenje!
Hercegoviina wrote: ↑18/09/2020 10:04
Postoji li mogućnost da se na tv otkrije koliko je sati radio . npr ako je bio izložbeni primjerak i sl
imaju kodovi to se može na netu naći, ali mislim da je svaki tv imao proceduru radnih sati prije nego je izašao iz fabrike pa onda upakovan u kutije.
ja sam 2 puta uzeo LG tv izložbeni na jednom nakon 6 godina otišlo pozadinsko i led šipka u pitanju je 50 inča tv i kvar me koštao 250 maraka
ovaj drugi 32 inča kupljen prije nekih 12 godina i danas radi i nikad kvara, sve što bi trebao na istom je očistit ga iznutra od prašine i provjerit pozadinsko osvjetljenje!