TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#14976 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

Maraschino wrote: 15/09/2020 13:48 Skoro sam u Tuzli vidio Toshiba oled 55'' i kostao je 1.900KM

Je li to u redu?
Nije to to,za te pare se moze uzeti mnogo bolji,kvaliteniji i sigurniji TV.

Prema recenzijama,kontrast i svjetlina mu je slaba,malo prikljucnih veza i ogranicen OS.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#14977 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Maraschino »

Nadzornik wrote: 15/09/2020 14:21
Maraschino wrote: 15/09/2020 13:48 Skoro sam u Tuzli vidio Toshiba oled 55'' i kostao je 1.900KM

Je li to u redu?
Nije to to,za te pare se moze uzeti mnogo bolji,kvaliteniji i sigurniji TV.

Prema recenzijama,kontrast i svjetlina mu je slaba,malo prikljucnih veza i ogranicen OS.
Gdje i sta ima za te pare oled kvaliteta?
Ozbiljno pitam za sebe nije za druga.
adsubzero
Posts: 3352
Joined: 08/02/2013 15:52

#14978 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by adsubzero »

Ima li taj Philips koje druge prednosti? Taj ambilight mi nema neku drugu svrhu osim da djeci bude interesantnije. Makni ambilight i onda uporedi.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#14979 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

Maraschino wrote: 15/09/2020 14:30

Gdje i sta ima za te pare oled kvaliteta?
Ozbiljno pitam za sebe nije za druga.
Za te pare Oleda kvaliteta nema,medjutim moras da se odlucis da li TV kupujes za sebe ili radi komsija.
I Mercedes imas od A pa do S klase i naravno,svi su oni Mercedesi i sa A klasom mozes reci da vozis Mercedesa ako zanemarimo da u A, B i GLA Mercedesu brunda Renaultov motor a takodje u CLA i C klasi se takodje nalaze francuski motori... :-)

p.s. salim se,samo ti njega kupi,to siba ko ludo... :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#14980 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Maraschino »

Racunam oled je oled. Ne moze svaki prodavac/prizvodjac razradjivati svu tu tehnologiju svake godine pa ih vecina nabalja recimo od LG i ugradjuje u svoje proizvode.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#14981 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

Maraschino wrote: 15/09/2020 15:08 Racunam oled je oled. Ne moze svaki prodavac/prizvodjac razradjivati svu tu tehnologiju svake godine pa ih vecina nabalja recimo od LG i ugradjuje u svoje proizvode.
Bilo koji proizvod da kupis u zivotu,gledaj da nije najjeftiniji.
Nije toshiba los zato sto je Kineski proizvod vec sto je najjeftiniji a to podrazumijeva jeftine dijelove itd... jedino sto ima kvalitetan Oled panel.
Slab procesor,losi zvucnici,slabo osvjetljenje i kontrast,ocajan toshibin OS,nikakav daljinski itd...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#14982 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Maraschino »

Nadzornik wrote: 15/09/2020 15:26
Maraschino wrote: 15/09/2020 15:08 Racunam oled je oled. Ne moze svaki prodavac/prizvodjac razradjivati svu tu tehnologiju svake godine pa ih vecina nabalja recimo od LG i ugradjuje u svoje proizvode.
Bilo koji proizvod da kupis u zivotu,gledaj da nije najjeftiniji.
Nije toshiba los zato sto je Kineski proizvod vec sto je najjeftiniji a to podrazumijeva jeftine dijelove itd... jedino sto ima kvalitetan Oled panel.
Slab procesor,losi zvucnici,slabo osvjetljenje i kontrast,ocajan toshibin OS,nikakav daljinski itd...
:thumbup:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#14983 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

adsubzero wrote: 15/09/2020 14:33 Ima li taj Philips koje druge prednosti? Taj ambilight mi nema neku drugu svrhu osim da djeci bude interesantnije. Makni ambilight i onda uporedi.
Na zalost nema ni jedne druge prednosti osim ambilight-a ako se to moze uopste nazvati nekom prednosti... :-?
adsubzero
Posts: 3352
Joined: 08/02/2013 15:52

#14984 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by adsubzero »

Nadzornik wrote: 15/09/2020 15:41
adsubzero wrote: 15/09/2020 14:33 Ima li taj Philips koje druge prednosti? Taj ambilight mi nema neku drugu svrhu osim da djeci bude interesantnije. Makni ambilight i onda uporedi.
Na zalost nema ni jedne druge prednosti osim ambilight-a ako se to moze uopste nazvati nekom prednosti... :-?
Ne kontam onda sto toliko vidjam preporuke za njega
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14985 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

MeanMachine wrote: 15/09/2020 14:08
CooK wrote: 15/09/2020 13:46
saiks wrote: 15/09/2020 13:40

6500k ti nikako nije boja dnevne svijetlosti. 4300k je boja dnevne svijetlosti. I sto ides vise gore svijetlo ide u plavu boju
Hajde se vrati pa ponovo procitaj sta sam iznad napisao jer posle tog "boja dnevne svjetlosti" nisam zavrsio recenicu i ima jedan veoma bitan uslov.
A jest vam mrsko procitati cijeli post, pa sta je ovo braco moja mila. :lol: :D
"Objekat je bio žute boje ... ovaj, bio je zelen, ustvari crveni je bio ... nemojte me više molim Vas pitati" :lol: :lol: :lol:
:lol:

Bio je zut... zelenkaste boje... povremeno.... :lol: :lol:
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14986 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

adsubzero wrote: 15/09/2020 16:00
Nadzornik wrote: 15/09/2020 15:41
adsubzero wrote: 15/09/2020 14:33 Ima li taj Philips koje druge prednosti? Taj ambilight mi nema neku drugu svrhu osim da djeci bude interesantnije. Makni ambilight i onda uporedi.
Na zalost nema ni jedne druge prednosti osim ambilight-a ako se to moze uopste nazvati nekom prednosti... :-?
Ne kontam onda sto toliko vidjam preporuke za njega
Zato sto se ovdje nakotilo nekoliko Philipsovih placenih botova a neki imaju i vise accounta pa kad udare propagandu nema im kraja.
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#14987 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MeanMachine »

Nadzornik wrote: 15/09/2020 15:41
adsubzero wrote: 15/09/2020 14:33 Ima li taj Philips koje druge prednosti? Taj ambilight mi nema neku drugu svrhu osim da djeci bude interesantnije. Makni ambilight i onda uporedi.
Na zalost nema ni jedne druge prednosti osim ambilight-a ako se to moze uopste nazvati nekom prednosti... :-?
Ma kakav crni ambilight i prednost, ne znam ko može uživati u gledanju TV-a dok mu u pozadini radi light show ko' u disku. Razumijem ja da su ukusi različiti i TP Vision svakako ima solidnih televizora po kokrektnim cijenama, ali ambilight je vic - barem meni.
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#14988 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MeanMachine »

adsubzero wrote: 15/09/2020 16:00
Nadzornik wrote: 15/09/2020 15:41
adsubzero wrote: 15/09/2020 14:33 Ima li taj Philips koje druge prednosti? Taj ambilight mi nema neku drugu svrhu osim da djeci bude interesantnije. Makni ambilight i onda uporedi.
Na zalost nema ni jedne druge prednosti osim ambilight-a ako se to moze uopste nazvati nekom prednosti... :-?
Ne kontam onda sto toliko vidjam preporuke za njega
Uglavnom zato što su na našem tržištu marketinški dobro zastupljeni i prodaju se po relativno prihvatljivim cijenama u odnosu na top brendove, a kod nas zbog kupovne moći cijena je ipak apsolutni prodajni argument broj jedan (što je i potpuno razumljivo). S druge strane, konkretno na ovom forumu toliko preporuka viđaš zbog nekoliko pojedinaca koji forsiraju takve preporuke (ponekad argumentovano, ali često i bez osnova, međutim na kraju svako kupuje za svoj novac ono što smatra da je najbolje).
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#14989 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Maraschino wrote: 15/09/2020 15:35
Nadzornik wrote: 15/09/2020 15:26
Maraschino wrote: 15/09/2020 15:08 Racunam oled je oled. Ne moze svaki prodavac/prizvodjac razradjivati svu tu tehnologiju svake godine pa ih vecina nabalja recimo od LG i ugradjuje u svoje proizvode.
Bilo koji proizvod da kupis u zivotu,gledaj da nije najjeftiniji.
Nije toshiba los zato sto je Kineski proizvod vec sto je najjeftiniji a to podrazumijeva jeftine dijelove itd... jedino sto ima kvalitetan Oled panel.
Slab procesor,losi zvucnici,slabo osvjetljenje i kontrast,ocajan toshibin OS,nikakav daljinski itd...
:thumbup:
Toshiba je prodala prava na korištenje imena turskom Vestelu. Panel je LG i sa njim ne bi trebalo biti problema, a ovo o slabom kontrastu jednostavno nije istina. Smart je nezgrapan i spor, ali to se da riješiti dongleom. Ko hoće oled sliku za male pare nije uopšte loš izbor.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#14990 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Pitar sa Kariba »

Ma hejteri i bitno je pljuvati...
Ja kad sam kupovao TV, Philips je poderao konkurenciju po onome sto sam ja trazio tada, ofc u omjeru cijena/dobijeno. Naravno i ovdje sam trazio misljenje i kada sam pisao/pitao za te prednosti (3D, vertikala, smart RF daljinski sa Querty tastaturom, ambilight...) isti su odgovori bili. Jbo sve to da bi recimo mjesec kasnije drkica se bacala na LG smart remote contr ili kao nema deep black Lvl 7000 (ljudskom oku nevidljivo)?!
Osim toga vecina tih hejtera na temi Kineski mobiteli pisu kako su uzeli na Ali-u neki "Hong-Wue" phone za 66$ i da je bolji od Samsung Notea recimo. :lol:
Mislim slazem se ja da su Sony, LG pa eto i Samsung veci level od Philipsa ali mislim da je bolja kupovina top Philips nego mid-level Samsung. Barem po meni.
Ambilight je prilicno dobra stvar, sasvim novo i drugacije iskustvo gledanja filmova. Ovo light-show sprdanje je eto da se nesto "pametno" napise.
I eto ovo je samo licno iskustvo, ne moram biti u pravu.
Opet sto bi CooK rekao svako za svoje pare...
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#14991 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

Ja odavno ponavljam da Philips, kao i svi drugi brendovi, ima boljih i lošijih modela. Među best buy modelima za 2020. im je zasigurno ovaj PUS8505 model. Apsolutno nigdje na internetu nema loše recenzije, čak naprotiv.
Last edited by Cossack on 16/09/2020 09:49, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#14992 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Cossack wrote: 16/09/2020 09:32 Ja odavno ponavljam da Philips, kao i svi drugi brendovi, ima boljih i lošijih modela. Među best buy modelima za 2020. im je zasigurno ovaj PUS8505 model. Apsolutno nigdje nema na internetu nema loše recenzije, čak naprotiv.
Mislim da niije problem u kvalitetu slike , sto se u recenzijama moze procitati. Veci je problem sto korisnici ne vjeruju u dugotrajnost Philipsa...

Evo ja prvi cu zbog toga uzeti Sony. Al haj, moze i on nakon godinu ckrnuti.... Ali svaki do sad koji sam imao, bio Samsung ili Sony, nikad niije crkao... Poklonjen dalje ili stoji u drugoj sobi sad.

Mozda se za par godina promjeni misljenje o Philipsu... Ali mislim da je trenutno tako.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#14993 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

skafiskafsnjak wrote: 16/09/2020 09:44
Cossack wrote: 16/09/2020 09:32 Ja odavno ponavljam da Philips, kao i svi drugi brendovi, ima boljih i lošijih modela. Među best buy modelima za 2020. im je zasigurno ovaj PUS8505 model. Apsolutno nigdje nema na internetu nema loše recenzije, čak naprotiv.
Mislim da niije problem u kvalitetu slike , sto se u recenzijama moze procitati. Veci je problem sto korisnici ne vjeruju u dugotrajnost Philipsa...

Evo ja prvi cu zbog toga uzeti Sony. Al haj, moze i on nakon godinu ckrnuti.... Ali svaki do sad koji sam imao, bio Samsung ili Sony, nikad niije crkao... Poklonjen dalje ili stoji u drugoj sobi sad.

Mozda se za par godina promjeni misljenje o Philipsu... Ali mislim da je trenutno tako.
Zato se gleda garancija koja im nerijetko bude 5 godina. Nakon 5 godina svakako bude vrijeme za novi TV :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#14994 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Cossack wrote: 16/09/2020 09:48
skafiskafsnjak wrote: 16/09/2020 09:44
Cossack wrote: 16/09/2020 09:32 Ja odavno ponavljam da Philips, kao i svi drugi brendovi, ima boljih i lošijih modela. Među best buy modelima za 2020. im je zasigurno ovaj PUS8505 model. Apsolutno nigdje nema na internetu nema loše recenzije, čak naprotiv.
Mislim da niije problem u kvalitetu slike , sto se u recenzijama moze procitati. Veci je problem sto korisnici ne vjeruju u dugotrajnost Philipsa...

Evo ja prvi cu zbog toga uzeti Sony. Al haj, moze i on nakon godinu ckrnuti.... Ali svaki do sad koji sam imao, bio Samsung ili Sony, nikad niije crkao... Poklonjen dalje ili stoji u drugoj sobi sad.

Mozda se za par godina promjeni misljenje o Philipsu... Ali mislim da je trenutno tako.
Zato se gleda garancija koja im nerijetko bude 5 godina. Nakon 5 godina svakako bude vrijeme za novi TV :)
Istina, ali opet je bolje sto manje se zajebavati s tim. Plus, sve manje ima garancija od 5 godina...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#14995 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Maraschino »

I garancija je uredjena u uredjenim drzavama.
Meni je Samsung crkao nakon isteka garancije ali je dosao ciko iz servisa i objasnio mi da ja jos uvijek imam garanciju jer uredjaj nije napravljen da traje 3-5-7 godina nego (lupam) 15 god. Sve do 15 god mi imamo duznost da ga servisiramo.
To sto je tebi crkao nakon isteka garancije i na pola puta eksploatacije ti ces platiti 50% a ostalo ide na garanciju.
Ja sam konkretno platio 10% od iznosa racuna.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#14996 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Maraschino wrote: 16/09/2020 10:00 I garancija je uredjena u uredjenim drzavama.
Meni je Samsung crkao nakon isteka garancije ali je dosao ciko iz servisa i objasnio mi da ja jos uvijek imam garanciju jer uredjaj nije napravljen da traje 3-5-7 godina nego (lupam) 15 god. Sve do 15 god mi imamo duznost da ga servisiramo.
To sto je tebi crkao nakon isteka garancije i na pola puta eksploatacije ti ces platiti 50% a ostalo ide na garanciju.
Ja sam konkretno platio 10% od iznosa racuna.
U kojoj je to drzavi ziv bio?
I ja u uredjenoj zivim, ali ne znam za to :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#14997 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Maraschino »

skafiskafsnjak wrote: 16/09/2020 10:06
Maraschino wrote: 16/09/2020 10:00 I garancija je uredjena u uredjenim drzavama.
Meni je Samsung crkao nakon isteka garancije ali je dosao ciko iz servisa i objasnio mi da ja jos uvijek imam garanciju jer uredjaj nije napravljen da traje 3-5-7 godina nego (lupam) 15 god. Sve do 15 god mi imamo duznost da ga servisiramo.
To sto je tebi crkao nakon isteka garancije i na pola puta eksploatacije ti ces platiti 50% a ostalo ide na garanciju.
Ja sam konkretno platio 10% od iznosa racuna.
U kojoj je to drzavi ziv bio?
I ja u uredjenoj zivim, ali ne znam za to :D
Pa nazovi Samsungov servis i pitaj. :D
NL
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#14998 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Maraschino wrote: 16/09/2020 10:08
skafiskafsnjak wrote: 16/09/2020 10:06
Maraschino wrote: 16/09/2020 10:00 I garancija je uredjena u uredjenim drzavama.
Meni je Samsung crkao nakon isteka garancije ali je dosao ciko iz servisa i objasnio mi da ja jos uvijek imam garanciju jer uredjaj nije napravljen da traje 3-5-7 godina nego (lupam) 15 god. Sve do 15 god mi imamo duznost da ga servisiramo.
To sto je tebi crkao nakon isteka garancije i na pola puta eksploatacije ti ces platiti 50% a ostalo ide na garanciju.
Ja sam konkretno platio 10% od iznosa racuna.
U kojoj je to drzavi ziv bio?
I ja u uredjenoj zivim, ali ne znam za to :D
Pa nazovi Samsungov servis i pitaj. :D
NL
Hahaha nije mi nikad crko tv... Osim Panasonic plazme. Al to je jos u BiH bilo...haha
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#14999 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

skafiskafsnjak wrote: 16/09/2020 10:11 Hahaha nije mi nikad crko tv... Osim Panasonic plazme. Al to je jos u BiH bilo...haha
Nije ni meni još nikada, a u dnevnom boravku mi 50" Panasonicova plasma GT50 i radi od 2013. nekada i dan i noć mada ja rijetko gledam tv u dnevnom boravku nego u svojoj sobi imam multimedijalni ćošak i volim u miru i tišini odgledati film ili intervju. Tu mora biti isključivo Sony. :mrgreen:


Sada se već kupuju televizori sa većim dijagonalama i to pakovanje, prebacivanje i vuci tamo, vuci 'vamo nije kao da se pokvario telefon nego ulazna vrata. :mrgreen: Lično ja gledam što je iskustveno mi najmanje pravilo probleme ne samo kada je tv u pitanju. Garancije neka u svakom slučaju, ali neka i te kvalitete izdržljivosti uz naravno i prvenstveno kvalitet slike, zvuka, OS-a itd...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#15000 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

skafiskafsnjak wrote: 16/09/2020 09:53 Plus, sve manje ima garancija od 5 godina...
Ovdje možeš dobiti od 5 godina garanciju. Obično kupujem u Tehnomaxu jer su oni premijum partner sa Sonijem.

https://www.olx.ba/artikal/39653077/son ... h8096baep/
Post Reply