Treba Samsung jos deset godina da degradira TV uredjaje a Philips isto toliko da podize ljestvicu da bi bili tu negdje po kvaliteti...
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
- mc-twin
- Posts: 4423
- Joined: 18/04/2009 23:47
#14856 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- Gorka Dinja
- Posts: 211
- Joined: 10/09/2020 15:49
- Location: majke da se najebem kvazi moderatoru Benq
- Contact:
- Gorka Dinja
- Posts: 211
- Joined: 10/09/2020 15:49
- Location: majke da se najebem kvazi moderatoru Benq
- Contact:
#14858 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
dođe i gorenje na svoje
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#14859 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Svako može svoje pare potrošiti kako hoće, ali nagovarati da kupim televizor od firme koja proizvodi fenove i trimere sigurno mene neće uspjeti. Mene zanima šta je na panelu, a ne iza njega.Gorka Dinja wrote: ↑11/09/2020 09:53Dakle ako se pomene Philips idu demonstracije na temu koliko vidim.
- Gorka Dinja
- Posts: 211
- Joined: 10/09/2020 15:49
- Location: majke da se najebem kvazi moderatoru Benq
- Contact:
#14860 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
je vidim da niko nikoga ovde ne nagovara da kupi bilo šta, već samo informacije o TV.
Druga je strana medalje što neko ne voli Philips pa lupeta.
Druga je strana medalje što neko ne voli Philips pa lupeta.
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#14861 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Samsung QE55Q60RATXXH , 999km u Mercatoru na Lozionickoj.
Philips 7354 55" također 999km.
Philips 7354 55" također 999km.
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#14862 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
A ja vidim.Gorka Dinja wrote: ↑11/09/2020 11:00 je vidim da niko nikoga ovde ne nagovara da kupi bilo šta, već samo informacije o TV.
Druga je strana medalje što neko ne voli Philips pa lupeta.
bower wrote: ↑10/09/2020 14:10Ovdje imaš bolji model, uopšte ako će uglavnom gledat filmove i serije.
https://drtechno.ba/televizori/philips- ... droid.html
https://www.olx.ba/artikal/39293872/phi ... k-ultra-h/
A ako može dati još nešto malo više para onda taj model:)
https://tehnodepo.ba/proizvod/philips-5 ... us8545-12/
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#14863 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Znaci otpada i Samsungvatrogasac wrote: ↑11/09/2020 10:40Svako može svoje pare potrošiti kako hoće, ali nagovarati da kupim televizor od firme koja proizvodi fenove i trimere sigurno mene neće uspjeti. Mene zanima šta je na panelu, a ne iza njega.Gorka Dinja wrote: ↑11/09/2020 09:53Dakle ako se pomene Philips idu demonstracije na temu koliko vidim.
- VladaFBiH
- Posts: 6610
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#14864 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Da li je neko probao Tesla 65S905BUS TV? Imam odličnu cijenu za njega (čovjek ga je dobio i prodaje ga sada i cijena je dosta ispod tržišne)? TV nije za mene već za starce koji nisu previše zahtjevni 
https://tesla.info/bs/televizori/65s905bus/
https://tesla.info/bs/televizori/65s905bus/
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#14865 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne otpada zato što je to druga priča o panelima. Display na mobitelu Super Amoled je nešto što je patent Samsunga, a opet Samsung uzima ili je uzimao senzore od Sonija. Samsung daje istina više za iste pare, ali mi ne odgovara Tizen nego Android ili je stvar navike što poslije Sonija teško navići oči na nešto drugo i kada je ukus u pitanju. Eksperimentisao sam sa više brendova od Panasonica preko Samsunga i uvijek se vratim Soniju.Qler wrote: ↑11/09/2020 11:20Znaci otpada i Samsungvatrogasac wrote: ↑11/09/2020 10:40Svako može svoje pare potrošiti kako hoće, ali nagovarati da kupim televizor od firme koja proizvodi fenove i trimere sigurno mene neće uspjeti. Mene zanima šta je na panelu, a ne iza njega.Gorka Dinja wrote: ↑11/09/2020 09:53
Dakle ako se pomene Philips idu demonstracije na temu koliko vidim.![]()
- VladaFBiH
- Posts: 6610
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#14866 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
vidiš... ja sam se kleo u Sony i Android a sada ne znam da li bih pristao da odem s Tizena - jednostavno je brži, ugodniji za raditi i nikada mi se nije desilo neko usporenje ili da mi padne kao Android na Sony TV-u a većina aplikacija koje koristim postoje i za Tizen tako da me taj dio nije pogodio (Kodi svakako više ne koristim tako da mi je nestala jedina prednost Androida).vatrogasac wrote: ↑11/09/2020 11:36Ne otpada zato što je to druga priča o panelima. Display na mobitelu Super Amoled je nešto što je patent Samsunga, a opet Samsung uzima ili je uzimao senzore od Sonija. Samsung daje istina više za iste pare, ali mi ne odgovara Tizen nego Android ili je stvar navike što poslije Sonija teško navići oči na nešto drugo i kada je ukus u pitanju. Eksperimentisao sam sa više brendova od Panasonica preko Samsunga i uvijek se vratim Soniju.
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#14867 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Imam na dva tv-a dva Telecomova STB-a i ti izvori će davati jednako kvalitet na 4K kao i na HD ready. Zato koristim Kodi da uživam u slici tako što pokrenem u FHD zbog trenutne brzine interneta i odradi očito upscaling na 4K, a za zvuk je zadužen Harman kardon mada Clear+ na Soniju izvuče i dobar sound. Čekam ova sniženja i opet planiram Sony veće dijagonale sa VA panelom i atmosom. TV upalim na nekoliko sati dnevno i želim da to vrijeme provedem u maksimalnom ugođaju. Vjerovatno je sporije dok se pokrene, ali dok traje mi je bitnije.VladaFBiH wrote: ↑11/09/2020 11:47vidiš... ja sam se kleo u Sony i Android a sada ne znam da li bih pristao da odem s Tizena - jednostavno je brži, ugodniji za raditi i nikada mi se nije desilo neko usporenje ili da mi padne kao Android na Sony TV-u a većina aplikacija koje koristim postoje i za Tizen tako da me taj dio nije pogodio (Kodi svakako više ne koristim tako da mi je nestala jedina prednost Androida).vatrogasac wrote: ↑11/09/2020 11:36Ne otpada zato što je to druga priča o panelima. Display na mobitelu Super Amoled je nešto što je patent Samsunga, a opet Samsung uzima ili je uzimao senzore od Sonija. Samsung daje istina više za iste pare, ali mi ne odgovara Tizen nego Android ili je stvar navike što poslije Sonija teško navići oči na nešto drugo i kada je ukus u pitanju. Eksperimentisao sam sa više brendova od Panasonica preko Samsunga i uvijek se vratim Soniju.
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#14868 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ja kad sam kupovao TV uslov je bio da nije andorid. Tako je izbor bio Samsung ili LG. Android je generalno smece.. samo nazalost svugdje je...
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#14871 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Vjeruj evo mi Lumia 950 pored mene, nesto gledao.. telefon i danas fluidan i nema stekanja. Fakat je bio ispoliran
A sad ozbiljno, Andorid kao i na svemu ako je na nekom osakacenom HW-u ne moze meda. Moras uzeti neki top tier TV da bi radio kako treba..
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#14872 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kod tv je kvalitet slike.na prvom.mjestu.Qler wrote: ↑11/09/2020 19:25Vjeruj evo mi Lumia 950 pored mene, nesto gledao.. telefon i danas fluidan i nema stekanja. Fakat je bio ispoliran
A sad ozbiljno, Andorid kao i na svemu ako je na nekom osakacenom HW-u ne moze meda. Moras uzeti neki top tier TV da bi radio kako treba..
Radije cu tv sa dobrom slikom i losim.androidom nego obratno.
Imam sony xf9005 ... Daleko od toga da je los android...moze bolje ..al slika vrh
-
Zipman
- Posts: 30
- Joined: 10/08/2020 11:26
#14873 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Sve zavisi sta neko zeli od tv uredjaj i naravno kolicine novca...npr ako tv kosta 1000km neko zeli da dobije najbolje za taj novac marka nije bitna...opet ima nas koji zele brend neko treci operetivni sistem itd... velika ponuda danas tesko se odluciti
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#14874 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Da, sve je do individualne preferencije i na kraju do para. Iskreno meni je bitan i UX, nisam neki filmofil ili ne znam kako da nazovem, da mi je sad extra bitno kakva je slika, trenutno mi je Samsung 55'' 6172 mislim MU.. Za moje potrebe super
u spavacoj Tesla neka najjeftinija 32'' ima netflix i youtube.. Sluzi svrsi...
- MeanMachine
- Posts: 1175
- Joined: 09/03/2011 20:47
#14875 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Naravno da je odabir TV-a, kao i svega drugog u životu, potpuno stvar lične preferencije (u granicama koje dozvoljava raspoloživi budžet
)
Prošao sam, što direktno što indirektno, iskustvo korištenja TV-a: Samsung, Sony, Philips, Panasonic, LG i Grundig i što se mene tiče kod kupovine TV-a u današnje vrijeme bih gledao samo 3 brenda: Sony, Samsung, LG, te eventualno kao alternativa Panasonic. Sve ostalo je svjetlosnu godinu iza nabrojanih (ovdje govorim prije svega o ponudi uređaja u BiH).
Po pitanju androida na TV-u: istina je da je to ranije dosta štekalo, pa se postepeno popravljalo stanje do te mjere da mislim kako današnji najnoviji modeli nekog ozbiljnog proizvođača (ne samo top tier, nego jednostavno nova generacija) mogu bez problema da vrte android jer se i HW na njima prilagodio potrebama OS-a. Jasno je da nisam probao svaki mogući model pa ne mogu tvrditi da je ovo uvijek 100% tačno, ali evo kod mene to na XG9505 ide ko' podmazano, nema apsolutno nikakvih problema, čak ni sitnih bugova kojih u manjoj mjeri, tu i tamo, možda i bude sa vremenom - ali to ne bi trebalo predstavljati nikakav problem dok je zanemarivo rijetko i sve dok neki "clear cache" ili reboot OS-a isl. to može brzo da riješi.
Prošao sam, što direktno što indirektno, iskustvo korištenja TV-a: Samsung, Sony, Philips, Panasonic, LG i Grundig i što se mene tiče kod kupovine TV-a u današnje vrijeme bih gledao samo 3 brenda: Sony, Samsung, LG, te eventualno kao alternativa Panasonic. Sve ostalo je svjetlosnu godinu iza nabrojanih (ovdje govorim prije svega o ponudi uređaja u BiH).
Po pitanju androida na TV-u: istina je da je to ranije dosta štekalo, pa se postepeno popravljalo stanje do te mjere da mislim kako današnji najnoviji modeli nekog ozbiljnog proizvođača (ne samo top tier, nego jednostavno nova generacija) mogu bez problema da vrte android jer se i HW na njima prilagodio potrebama OS-a. Jasno je da nisam probao svaki mogući model pa ne mogu tvrditi da je ovo uvijek 100% tačno, ali evo kod mene to na XG9505 ide ko' podmazano, nema apsolutno nikakvih problema, čak ni sitnih bugova kojih u manjoj mjeri, tu i tamo, možda i bude sa vremenom - ali to ne bi trebalo predstavljati nikakav problem dok je zanemarivo rijetko i sve dok neki "clear cache" ili reboot OS-a isl. to može brzo da riješi.
