Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#18976 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

Haris033 wrote: 24/08/2020 10:30 Ljudi, ignorisite ova dva lika @Neki i @So What!
Zar niste primjetili da je to ili jedan profil, ili su 2 profila koji su trolovi ili botovi EA ili AC.
@Neki samo pise kako mi ostali pričamo gluposti, a najveće gluposti piše baš on i jaran mu @So What :izet:
Jaka ti je argumentacija :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#18977 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

So What! wrote: 24/08/2020 10:19
spreca wrote: 24/08/2020 10:16Nravno da moze,puteve vise ne pravimo uz pomoc ORA lopata i krampova,mi kao da smo stali u XIX a ne XXI vijeku,da se manje krade vec davno bi bile ceste izgradjene,u BiH je ukradeno love vise nego sto je cesta uradjeno,kad kazem ukradeno mislim na lovu i akcize koje su bile odvojene za izgradnju cesta
Ako moze, gdje je tako i uradjeno?
nije ni Swica,ni Austrija ni veliki dio HR ravna ko Semberija,CH i A su radili kad nije postojala danasnj tehnologija,meni jedino nije jasno tvoj stav opravdavanja ove nase zostalosti,neki tunele brze rade nego mi puteve u ravnici,glup mi je izgovor spore gradnje reljefnost BiH ,kako su se nekada radili putevi ?Tito je mogao (jer nije krao) a Bakir,Covic,Dodik nemogu jer sve im je premalo koliko oni i njihove podguzne muhe mogu ukrasti,pa vidis bolan nebio da jedva odrzavaju ono sto je za vrijeme YU bilo uradjeno i ne samo puteve nego su unistili i kakvu takvu industriju koja je bila i koja se je mogla modernizovati,ali nemoze jer je Bakir i banda rjesili da je zaostala :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#18978 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

Haris033 wrote: 24/08/2020 10:30 Ljudi, ignorisite ova dva lika @Neki i @So What!
Zar niste primjetili da je to ili jedan profil, ili su 2 profila koji su trolovi ili botovi EA ili AC.
@Neki samo pise kako mi ostali pričamo gluposti, a najveće gluposti piše baš on i jaran mu @So What :izet:
Vjerovatno na njihovoj sisi
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#18979 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

dr_Evil wrote: 24/08/2020 10:26
So What! wrote: 24/08/2020 10:23
dr_Evil wrote: 24/08/2020 10:21Brze je titova radna akcija bez ijedne masine pravila ceste, nego ovi danas uz svu masineriju, cuj gdje moze, pa pogledaj kako hrvatska napravi duzi put za upola manje vremena, teren potpuno isti
Jasta je, sta covjek poredi to je nevjerovatno.

:sax:
Sta tacno? Dalmatinu, preko planine citave putem? Sta je cudno tebi tacno
Dali je nekad vozio od Karlovca za Rijeku.....autoput ide iz tunela u tunel i nisu ga radili 20 godina,ma pusti ga cijelo vrijeme brani one koji nista ne rade a kradu,nema opravdanja sporoj gradnji
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#18980 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by dr_Evil »

spreca wrote: 24/08/2020 10:44
dr_Evil wrote: 24/08/2020 10:26
So What! wrote: 24/08/2020 10:23

Jasta je, sta covjek poredi to je nevjerovatno.

:sax:
Sta tacno? Dalmatinu, preko planine citave putem? Sta je cudno tebi tacno
Dali je nekad vozio od Karlovca za Rijeku.....autoput ide iz tunela u tunel i nisu ga radili 20 godina,ma pusti ga cijelo vrijeme brani one koji nista ne rade a kradu,nema opravdanja sporoj gradnji
Umjesto da bude dionica 50 km, oni grade po 5km, tako da cijena bude sto skuplja i da se svi mogu sto vise ugraditi. Pukni 50km dionicu pa ces vidit kako pada cijena kilometra
edin_the
Posts: 301
Joined: 26/08/2014 16:14

#18981 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by edin_the »

dr_Evil wrote: 24/08/2020 10:20 E onda fino nadji gdje je linija razdvajanja isla poslije aerodroma juzno. Ima veze jer znaci da ne pravimo put za bosnu nego za treci entitet, jer inace ne bi bilo vazno sto je ostao na podvelezju. Sljedeci korak ce biti da se aerodrom prebaci na medjugorje.
Hahahahhahaha kakav bolestan um. I ono očekuje da se sa njim normalno priča i da ga ozbiljno shvatiš
ovo_mi_je_nick
Posts: 1804
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#18982 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by ovo_mi_je_nick »

Kad neko brani i opravdava dugodišnju gradnju crkavice autoputa pored današnje tehnologije, mehanizacije, računara, senzora, sonara, lasera i ostalog i pored kredita, putarina, akciza sve upućuje na on osobe koje glasaju radi napolitanke u 4 četri godine pod parolom ja sam se ja ovo boriJo.
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#18983 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

spreca wrote: 24/08/2020 10:44
dr_Evil wrote: 24/08/2020 10:26
So What! wrote: 24/08/2020 10:23

Jasta je, sta covjek poredi to je nevjerovatno.

:sax:
Sta tacno? Dalmatinu, preko planine citave putem? Sta je cudno tebi tacno
Dali je nekad vozio od Karlovca za Rijeku.....autoput ide iz tunela u tunel i nisu ga radili 20 godina,ma pusti ga cijelo vrijeme brani one koji nista ne rade a kradu,nema opravdanja sporoj gradnji
Ne bih da ulazim u rasprave o dinamici gradnje našeg autoputa jer generalno mislim da je kilava, ali na ovu glupost moram odgovoriti... :D
AP od Karlovca do Rijeke nije se gradio 20 godina nego 35...od 1972 do 2008.
A što se tunela tiče na navedenom dijelu trase ih ima okruglo 12...što i nije neki broj za trasu dužine 110km..
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#18984 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bobi »

Ma za našu situaciju je predobra dinamika izgradnje AP :D. :thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#18985 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bobi »

neki wrote: 24/08/2020 10:55 AP od Karlovca do Rijeke nije se gradio 20 godina nego 35...od 1972 do 2008.
A što se tunela tiče na navedenom dijelu trase ih ima okruglo 12...što i nije neki broj za trasu dužine 110km..
Tacno, eno Istarski ipsilon otkad je pod Francuzima nije josh full AP a pitaj vraga kada ce a drze ga mislim josh od prije 2000 godine :D nisam siguran.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#18986 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by dr_Evil »

edin_the wrote: 24/08/2020 10:50
dr_Evil wrote: 24/08/2020 10:20 E onda fino nadji gdje je linija razdvajanja isla poslije aerodroma juzno. Ima veze jer znaci da ne pravimo put za bosnu nego za treci entitet, jer inace ne bi bilo vazno sto je ostao na podvelezju. Sljedeci korak ce biti da se aerodrom prebaci na medjugorje.
Hahahahhahaha kakav bolestan um. I ono očekuje da se sa njim normalno priča i da ga ozbiljno shvatiš
Da, lako je iz shehera prdit, dodji u Mostar, pa da vidis koliko ima bosne cim predjes bulevar. To sto vi ne vidite da Neum nije Bosna

https://www.bljesak.info/vijesti/crna-k ... zle/320871

Je odraz medija koji vam servira informacije. Fino obuci Dzekin dres i pravac na rondo opali, pa ces da vidis jesi li u trecem entitetu
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#18987 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bobi »

dr_Evil wrote: 24/08/2020 11:03
edin_the wrote: 24/08/2020 10:50
dr_Evil wrote: 24/08/2020 10:20 E onda fino nadji gdje je linija razdvajanja isla poslije aerodroma juzno. Ima veze jer znaci da ne pravimo put za bosnu nego za treci entitet, jer inace ne bi bilo vazno sto je ostao na podvelezju. Sljedeci korak ce biti da se aerodrom prebaci na medjugorje.
Hahahahhahaha kakav bolestan um. I ono očekuje da se sa njim normalno priča i da ga ozbiljno shvatiš
Da, lako je iz shehera prdit, dodji u Mostar, pa da vidis koliko ima bosne cim predjes bulevar. To sto vi ne vidite da Neum nije Bosna

https://www.bljesak.info/vijesti/crna-k ... zle/320871

Je odraz medija koji vam servira informacije. Fino obuci Dzekin dres i pravac na rondo opali, pa ces da vidis jesi li u trecem entitetu
Pa gle, da obuces džekin dres u Zenici cudno bi te gledali :mrgreen:
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#18988 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by dr_Evil »

Bobi wrote: 24/08/2020 11:05
dr_Evil wrote: 24/08/2020 11:03
edin_the wrote: 24/08/2020 10:50

Hahahahhahaha kakav bolestan um. I ono očekuje da se sa njim normalno priča i da ga ozbiljno shvatiš
Da, lako je iz shehera prdit, dodji u Mostar, pa da vidis koliko ima bosne cim predjes bulevar. To sto vi ne vidite da Neum nije Bosna

https://www.bljesak.info/vijesti/crna-k ... zle/320871

Je odraz medija koji vam servira informacije. Fino obuci Dzekin dres i pravac na rondo opali, pa ces da vidis jesi li u trecem entitetu
Pa gle, da obuces džekin dres u Zenici cudno bi te gledali :mrgreen:
A bi, ali tesko da bi te objesili na stub. Ja realno pricam, koliko god da sam patriota i volim Bosnu, gdje armija nije stala cizmom to bosna nije. Bit ce abd
Q_Line
Posts: 452
Joined: 29/04/2004 09:48
Location: Zenica

#18989 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Q_Line »

Mala ispravka...

Dresove reprezentacije BiH možete komotno vidjeti po Rondou i "onoj strani", kao i "kockaste" dresove po Fejićevoj ili Starom gradu, ne u pretjerano velikom broju, ali ima ih i većinom ih nose djeca, ili npr. pokrivene djevojke po Mepasu ili časne sestre na Starom mostu!

Da problema u Mostaru ima, tačno je, ali nemojte odokativno pričati neke stvari.
Last edited by Q_Line on 24/08/2020 11:10, edited 1 time in total.
User avatar
Haris033
Posts: 5096
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#18990 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Haris033 »

dr_Evil wrote: 24/08/2020 11:03
edin_the wrote: 24/08/2020 10:50
dr_Evil wrote: 24/08/2020 10:20 E onda fino nadji gdje je linija razdvajanja isla poslije aerodroma juzno. Ima veze jer znaci da ne pravimo put za bosnu nego za treci entitet, jer inace ne bi bilo vazno sto je ostao na podvelezju. Sljedeci korak ce biti da se aerodrom prebaci na medjugorje.
Hahahahhahaha kakav bolestan um. I ono očekuje da se sa njim normalno priča i da ga ozbiljno shvatiš
Da, lako je iz shehera prdit, dodji u Mostar, pa da vidis koliko ima bosne cim predjes bulevar. To sto vi ne vidite da Neum nije Bosna

https://www.bljesak.info/vijesti/crna-k ... zle/320871

Je odraz medija koji vam servira informacije. Fino obuci Dzekin dres i pravac na rondo opali, pa ces da vidis jesi li u trecem entitetu
Hipotetički, da nema bošnjaka u BiH, samo se pitam od čega bi živjeli i hrvati i srbi i čime bi popunili prazninu od milion i nesto stanovništva?
U Neum ne bi otišao da mi neko plati, ali to je priča za neke druge teme..
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#18991 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

dr_Evil wrote: 24/08/2020 10:26Sta tacno? Dalmatinu, preko planine citave putem? Sta je cudno tebi tacno
Radne akcije i danasnji sistem izgradnje.

No dboro i Dalmatina je svakako neuporediva, prolazi tu i tamo planinskim vijencima, ali krskim koje mi imamo do i okolo Mostara i to je to.

Ista Dalmatina je planirana do Dubrovnika i cijela bi trebala biti duga 550 km, a izgradnja traje jos od 70ih godina, ranije sam spominjao da su je cak i u ratu pravili.

Trenutno je ima do Ploca i duga je 480 km. Evo ja bih izdvojio tunele od preko 1 kilometar na toj trasi:

- Mala Kapela (5,8 km)
- Brinje (1,5 km)
- Plasina (2,3 km)
- Gric (1,2 km)
- Sveti Rok (5,2 km)
- Konjsko (1,2 km)

A idemo sad malo na 323 km dugu trasu autoputa A1 u BiH i tamo da pobrojimo,:

Planirani sa projektovanom duzinom: (nije konacna lista, jer nemamo sve projekte zavrsene)

- Putnikovo brdo (1,6 km)
- Crni Vrh (1,8 km)
- Golubinja (3,6 km)
- Prenj (10 km)
- Orlov Kuk (2,4 km)
- Debelo Brdo (1 km)
- Ostri Rat (3,3 km)
- Kvanj (2,7 km)

U izgradnji:

- Zenica (2,4 km)
- Pecuj (1 km)
- Ivan (1,7 km)
- Pocitelj (1,2 km)

Izgradjeno:

- 1. mart (2,9 km)
- 25. novembar (2,8 km)
edin_the
Posts: 301
Joined: 26/08/2014 16:14

#18992 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by edin_the »

Ja znam samo da bih se i ja otcjepljivao od takvih bolesnika kao što su dr_Evil i Haris033
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#18993 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by dr_Evil »

Q_Line wrote: 24/08/2020 11:07 Mala ispravka...

Dresove reprezentacije BiH možete komotno vidjeti po Rondou i "onoj strani", kao i "kockaste" dresove po Fejićevoj ili Starom gradu, ne u pretjerano velikom broju, ali ima ih i većinom ih nose djeca, ili npr. pokrivene djevojke po Mepasu ili časne sestre na Starom mostu!

Da problema u Mostaru ima, tačno je, ali nemojte odokativno pričati neke stvari.
Casne sestre mozes vidjeti, mozes i pokrivene po Mepasu, ali dres Bosne druze neces vidjeti po Rondou, hrvatski mozes vidjeti ponekuda Fejicevom.

Fino predjes preko novog mosta i imas zastave sa obje strane da ti bude jasno gdje si. To sto je vecina ljudi normalna ne znaci da neces platiti glavom. Znas ono kad ljetos momak i cura(oboje) dobise degenek u dalekoj obali.
https://www.sarajevograd.ba/nakon-sokan ... saslusani/

Popusti.. prica o tome kako hrvati eto vole bosnu, a politicko sarajevo im ne da je vole.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#18994 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by dr_Evil »

So What! wrote: 24/08/2020 11:13
dr_Evil wrote: 24/08/2020 10:26Sta tacno? Dalmatinu, preko planine citave putem? Sta je cudno tebi tacno
Radne akcije i danasnji sistem izgradnje.

No dboro i Dalmatina je svakako neuporediva, prolazi tu i tamo planinskim vijencima, ali krskim koje mi imamo do i okolo Mostara i to je to.

Ista Dalmatina je planirana do Dubrovnika i cijela bi trebala biti duga 550 km, a izgradnja traje jos od 70ih godina, ranije sam spominjao da su je cak i u ratu pravili.

Trenutno je ima do Ploca i duga je 480 km. Evo ja bih izdvojio tunele od preko 1 kilometar na toj trasi:

- Mala Kapela (5,8 km)
- Brinje (1,5 km)
- Plasina (2,3 km)
- Gric (1,2 km)
- Sveti Rok (5,2 km)
- Konjsko (1,2 km)

A idemo sad malo na 323 km dugu trasu autoputa A1 u BiH i tamo da pobrojimo,:

Planirani sa projektovanom duzinom: (nije konacna lista, jer nemamo sve projekte zavrsene)

- Putnikovo brdo (1,6 km)
- Crni Vrh (1,8 km)
- Golubinja (3,6 km)
- Prenj (10 km)
- Orlov Kuk (2,4 km)
- Debelo Brdo (1 km)
- Ostri Rat (3,3 km)
- Kvanj (2,7 km)

U izgradnji:

- Zenica (2,4 km)
- Pecuj (1 km)
- Ivan (1,7 km)
- Pocitelj (1,2 km)

Izgradjeno:

- 1. mart (2,9 km)
- 25. novembar (2,8 km)
neke tunele se ne moze izbjeci, ostalo je odabir trase. Ne racunas tunele koji se spustaju sa autoceste dalmatinom. Autoput kroz hrvatsku zapoceo 70ih dodji sebi. Sav novac je bio prebacen za bratstvo jedinstvo autoput. De nam dionice predratne pokazi
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#18995 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by avenija »

Ali iskreno ni meni vise ovaj tempo gradnje nema smisla, pa sada vise niko ni ne krije da cijeli koridor nece biti zavrsen prije 2040 godine.
Zenica-Doboj jedna od kljucnih dionica za cijelu BIH pogotovo za Sarajevo jer izlazi na Evropsku mrezu puteva 2030 :-) :-)
40 kilometara covjece.
Q_Line
Posts: 452
Joined: 29/04/2004 09:48
Location: Zenica

#18996 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Q_Line »

dr_Evil wrote: 24/08/2020 11:14
Q_Line wrote: 24/08/2020 11:07 Mala ispravka...

Dresove reprezentacije BiH možete komotno vidjeti po Rondou i "onoj strani", kao i "kockaste" dresove po Fejićevoj ili Starom gradu, ne u pretjerano velikom broju, ali ima ih i većinom ih nose djeca, ili npr. pokrivene djevojke po Mepasu ili časne sestre na Starom mostu!

Da problema u Mostaru ima, tačno je, ali nemojte odokativno pričati neke stvari.
Casne sestre mozes vidjeti, mozes i pokrivene po Mepasu, ali dres Bosne druze neces vidjeti po Rondou, hrvatski mozes vidjeti ponekuda Fejicevom.

Fino predjes preko novog mosta i imas zastave sa obje strane da ti bude jasno gdje si. To sto je vecina ljudi normalna ne znaci da neces platiti glavom. Znas ono kad ljetos momak i cura(oboje) dobise degenek u dalekoj obali.
https://www.sarajevograd.ba/nakon-sokan ... saslusani/

Popusti.. prica o tome kako hrvati eto vole bosnu, a politicko sarajevo im ne da je vole.
Sve je to tačno što navodiš, ali i ja kao i ti pišem ono što vidim.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#18997 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

TESLA_EDISON wrote: 24/08/2020 10:24 Zašto na dionici autoputa Jošanica - Tunel 1. mart nema nikakve promjenjive signalizacije i led obavještenja? Jako je korisno kada su neki radovi, nesreća i sl. da se obavijeste vozači. Promjenjiva signalizacija je prisutna samo na dionici Jošanica - Tarčin te tunel 1.mart - izlaz Drivuša

Također, radio prijem se izgubi u tunelima 1. mart i 25. novembar a ne bi trebalo. Izgleda to pustili da radi do kada radi i kada se pokvari nikom ništa a nije da nemaju dovoljno prihoda i novca za redovno održavanje i unaprjeđenje.
Kriminal je i neshvatljivo da u tunelima dužine 3 kilometra nema signala mobilne telefonije!
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#18998 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by dr_Evil »

Q_Line wrote: 24/08/2020 11:21
dr_Evil wrote: 24/08/2020 11:14
Q_Line wrote: 24/08/2020 11:07 Mala ispravka...

Dresove reprezentacije BiH možete komotno vidjeti po Rondou i "onoj strani", kao i "kockaste" dresove po Fejićevoj ili Starom gradu, ne u pretjerano velikom broju, ali ima ih i većinom ih nose djeca, ili npr. pokrivene djevojke po Mepasu ili časne sestre na Starom mostu!

Da problema u Mostaru ima, tačno je, ali nemojte odokativno pričati neke stvari.
Casne sestre mozes vidjeti, mozes i pokrivene po Mepasu, ali dres Bosne druze neces vidjeti po Rondou, hrvatski mozes vidjeti ponekuda Fejicevom.

Fino predjes preko novog mosta i imas zastave sa obje strane da ti bude jasno gdje si. To sto je vecina ljudi normalna ne znaci da neces platiti glavom. Znas ono kad ljetos momak i cura(oboje) dobise degenek u dalekoj obali.
https://www.sarajevograd.ba/nakon-sokan ... saslusani/

Popusti.. prica o tome kako hrvati eto vole bosnu, a politicko sarajevo im ne da je vole.
Sve je to tačno što navodiš, ali i ja kao i ti pišem ono što vidim.
Sve sta se moze uraditi da mostar ponovno bude jedan grad treba uraditi, ovo sto imamo danas je neodrzivo. Ne treba niko gajiti lazne nade da ce ako ovako ostane grude postati bosna, ili mostar postati hrvatska. Graditi put linijom razdvajanja sa petljom na avijaticarskom samo po sebi ne znaci nista, ali ako tome prethodit izjava Ljube Beslica da ni mrtav se nece penjati na *alisko podvelezje da se ukljuci na autoput, onda znaci da podijela postoji. Pa ako i kosta 200 miliona vise, eto ispunit cemo zelju Ljubi.

Tipa kada je Tudjman sa Bobanom obavljao razgovor da "aerodrom Mostar je resurs koji ni pod koju cijenu ne smijemo izgubit", pa danas je logo aerodroma crven bijeli i plavi, ipak nije zajednicki.

Kazem to zato sto kompletnom putanjom autoput od petlje ide prvo linijom razdvajanja pa teritorijom HZ-HB, znaci ipak nije zajednicki.

I sad ja ispadam ove heheni nacista, sto ukazujem ocigledno, ali nek neko kaze da nisam upravu argumentom
User avatar
Haris033
Posts: 5096
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#18999 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Haris033 »

edin_the wrote: 24/08/2020 11:14 Ja znam samo da bih se i ja otcjepljivao od takvih bolesnika kao što su dr_Evil i Haris033
Nestao @neki, došao @So What!, Nestao @So What došao @edin_the, nestao @Edin_the došao..
Vas trojica ili jedan, nebitno..

Stvarno ne znam šta hoćete da kažete vezano za izgradnju autoputeva u BiH?
Moze li jedan rezime svih Vaših postova?
Koga podržavate?
Jeste li zadovoljni dinamikom izvođenja radova?
Ko je po Vama glavni krivac što BiH nema autoputa u punom profilu već 24 godine nakon rata?
Šta mislite kada će autoput biti završen i od čega najviše ovisi izgradnja?

Btw, zbog čega smo mi bolesnici?!

Zato što iznosimo istinu?
Što javno kažemo da živimo u zemlji kojom vlada mafija i što nismo glupi kao većina primitivnog svijeta s kojima dijelimo ovaj komad zemlje?
Zato što kažem da svakim danom i nepostojanjem autoputa, sve više ljudi gine i strada po magistralnim cestama?

Ili možda sam bolestan što nikada u Neum neću ići ljetovati i davati novac gazdama kojima su idoli fašisti?

Svako ima svoj izbor. Ja sam navikao ljetovati na Korčuli gdje imam prijatelje, a koji razmišljaju na isti način kao i ja..
Jesam li zato bolestan!?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19000 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

neki wrote: 24/08/2020 10:55
spreca wrote: 24/08/2020 10:44
dr_Evil wrote: 24/08/2020 10:26

Sta tacno? Dalmatinu, preko planine citave putem? Sta je cudno tebi tacno
Dali je nekad vozio od Karlovca za Rijeku.....autoput ide iz tunela u tunel i nisu ga radili 20 godina,ma pusti ga cijelo vrijeme brani one koji nista ne rade a kradu,nema opravdanja sporoj gradnji
Ne bih da ulazim u rasprave o dinamici gradnje našeg autoputa jer generalno mislim da je kilava, ali na ovu glupost moram odgovoriti... :D
AP od Karlovca do Rijeke nije se gradio 20 godina nego 35...od 1972 do 2008.
A što se tunela tiče na navedenom dijelu trase ih ima okruglo 12...što i nije neki broj za trasu dužine 110km..
Od kakve 72?o cemu ti pricas,kad je radjen taj tunelski dio i koliko je to km i za koliko vremena je napravljen...koje su to dionice autoputa bile uradjene 1972?
Post Reply