Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#5026 Re: Crna hronika BH cesta

Post by spinel_ »

a u 18 ili 20-oj obavezno da tatin sin vozi audi ili bmw-a
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#5027 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Juka Jebach »

Gori su ovi sto vozaju focuse, fabije... znam zato sto dosta drugova koji su polozili su se glupirali a nisu imali neka auta, i sad se glupiraju al budala je budala.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23421
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#5028 Re: Crna hronika BH cesta

Post by sime_cipol »

Nanox7 wrote: 16/08/2020 14:56
Nista audiu nije. :( :( :(

Image
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sudioni ... /200817119
Otac i druga, 4godisnja, cerka prikopcani na aparate.
:(
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#5029 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

I koliko kazniti bahatog debila, ubicu sa predumišljajem... a da ne bude malo?

Juka Jebach wrote: 17/08/2020 09:09 Gori su ovi sto vozaju focuse, fabije... znam zato sto dosta drugova koji su polozili su se glupirali a nisu imali neka auta, i sad se glupiraju al budala je budala.
Nije do auta već do glave. Samo što su ovi debili sa boljim autima dodatno okuraženi sa moćnim autom i vjerovatno jakom zaleđinom, pa misle da im ne može niko ništa.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#5030 Re: Crna hronika BH cesta

Post by UmaX »

Suvisno je ista i rec dok je kanala “pungas” i slicnih, te sto ih drze (a i prate) sve treba pohapsit...
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#5031 Re: Crna hronika BH cesta

Post by L u c i f e r »

citroen xm wrote: 17/08/2020 18:45 I koliko kazniti bahatog debila, ubicu sa predumišljajem... a da ne bude malo?
Image
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#5032 Re: Crna hronika BH cesta

Post by UmaX »

Joj ne znam, nekako mi to slaba kazna, bolja bi recimo bila javna giljotina ili jos bolje vjesanje.

I to skupit pratioce pungasa i natjerat ih da gledaju.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#5033 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

sime_cipol wrote: 17/08/2020 18:24
Nanox7 wrote: 16/08/2020 14:56
Nista audiu nije. :( :( :(

Image
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sudioni ... /200817119
Otac i druga, 4godisnja, cerka prikopcani na aparate.
:(
Nije jadni fiat mogao da ih zastiti.
Ja sam jedva kolegicu ubjedio da promjeni onaj sepet od Dacie u kojoj vozi dvoje sitne djece i putuje sa njima posvuda od Srbije do Slovenije.
Sto vise celika ispred sebe. Sto vise.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#5034 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Ima li neko, cak i otac i majka ovog 20 godisnjeg nesoja, da kaze da je puno 40 godina zatvora za ovo?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#5035 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

drug_profi wrote: 17/08/2020 21:34
Nije jadni fiat mogao da ih zastiti.
Ja sam jedva kolegicu ubjedio da promjeni onaj sepet od Dacie u kojoj vozi dvoje sitne djece i putuje sa njima posvuda od Srbije do Slovenije.
Sto vise celika ispred sebe. Sto vise.
Eno imali su oni ljudi sa Pala Audija, prilično modernije konstrukcije pa ih sastavi narkomančina i ubi na mjestu. Ne ide to baš tako, zakoni fizike su nešto drugo, da su imali jače auto vjerovatno bi jedina razlika bila što bi i ovaj debil više najebo.

Testovi sigurnosti se rade na 60 km/h, a šta kada se spoje 60 i 160? A ne možemo ni svi tenkove voziti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#5036 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

citroen xm wrote: 17/08/2020 21:51
drug_profi wrote: 17/08/2020 21:34
Nije jadni fiat mogao da ih zastiti.
Ja sam jedva kolegicu ubjedio da promjeni onaj sepet od Dacie u kojoj vozi dvoje sitne djece i putuje sa njima posvuda od Srbije do Slovenije.
Sto vise celika ispred sebe. Sto vise.
Eno imali su oni ljudi sa Pala Audija, prilično modernije konstrukcije pa ih sastavi narkomančina i ubi na mjestu. Ne ide to baš tako, zakoni fizike su nešto drugo, da su imali jače auto vjerovatno bi jedina razlika bila što bi i ovaj debil više najebo.

Testovi sigurnosti se rade na 60 km/h, a šta kada se spoje 60 i 160? A ne možemo ni svi tenkove voziti.
PA na palama ih je sastavilo dvije i po tone. Tona razlike u masi. To ti je gore nego ovo audi vs fiat.
Zakoni fizike su takvi da masa ima inerciju. veca masa pobjedjuje. vise lima i celika te jos uzgred cuva da ne budes zdrobljen. Pojasevi te cuvaju da ostanes u svom kavezu, zracni jastuci da amortizuju G silu.
Sve ima, samo ljudi ne koriste. Masa ljudi je stradala zbog nevezanja jebenog pojasa.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5037 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 17/08/2020 21:55 Masa ljudi je stradala zbog nevezanja jebenog pojasa.
dvojicu drugova sam izgubio zbog toga :(
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#5038 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

Sve jasno, samo kažem da šta god da kupiš može se naći budala koja će te pokositi sa duplo jačim autom. Ok, možeš kupiti neki tenk poput XC90, LC, X5, Q7 i biti najviše moguće zaštićen... ali koliko ljudi u BiH to može sebi priuštiti?

Treba se čuvati i voziti ono što možeš i što ti stvarno treba, pa sada ako je baš neko odlučio da najebeš jbg.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#5039 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Treba jebat' mater i onom ko mu je dao auto. :evil:
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#5040 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

citroen xm wrote: 17/08/2020 22:00 Sve jasno, samo kažem da šta god da kupiš može se naći budala koja će te pokositi sa duplo jačim autom. Ok, možeš kupiti neki tenk poput XC90, LC, X5, Q7 i biti najviše moguće zaštićen... ali koliko ljudi u BiH to može sebi priuštiti?

Treba se čuvati i voziti ono što možeš i što ti stvarno treba, pa sada ako je baš neko odlučio da najebeš jbg.
Da, sve je to tacno, ali povecavas svoje sanse sa cvrscim i jacim autom. Do tebe je da se zastitis maksimalno, spram svojih mogucnosti i realnog rezona. Uz ugrađene sigurnosne sisteme.
Tvoje je da ih koristis i da budes oprezan na cesti.
Koliko nas ovdje ima sa bar 10 godina staza da nije nikad bjezalo sa ceste pred ludakom?
Ja sam u Bradini sa S paketom u kojem su mi bila zena i dvoje male djece pobjegao na bankinu od Pajera koji gari mojom trakom prema meni ocigledno potpuno nesvjestan gdje je. U tunelu Ivan iste godine bjezao od lika sa nekakvim raspadajucim hyundaiem koji je kroz tunel vozio cik cak. Ja lijevo od lijevo, ja desno on desno i nekako se fulismo.
Neko bi batalio voznju od tih stresova. Ja kupio vece auto.
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#5041 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 17/08/2020 22:13
citroen xm wrote: 17/08/2020 22:00 Sve jasno, samo kažem da šta god da kupiš može se naći budala koja će te pokositi sa duplo jačim autom. Ok, možeš kupiti neki tenk poput XC90, LC, X5, Q7 i biti najviše moguće zaštićen... ali koliko ljudi u BiH to može sebi priuštiti?

Treba se čuvati i voziti ono što možeš i što ti stvarno treba, pa sada ako je baš neko odlučio da najebeš jbg.
Da, sve je to tacno, ali povecavas svoje sanse sa cvrscim i jacim autom. Do tebe je da se zastitis maksimalno, spram svojih mogucnosti i realnog rezona. Uz ugrađene sigurnosne sisteme.
Tvoje je da ih koristis i da budes oprezan na cesti.
Koliko nas ovdje ima sa bar 10 godina staza da nije nikad bjezalo sa ceste pred ludakom?
Ja sam u Bradini sa S paketom u kojem su mi bila zena i dvoje male djece pobjegao na bankinu od Pajera koji gari mojom trakom prema meni ocigledno potpuno nesvjestan gdje je. U tunelu Ivan iste godine bjezao od lika sa nekakvim raspadajucim hyundaiem koji je kroz tunel vozio cik cak. Ja lijevo od lijevo, ja desno on desno i nekako se fulismo.
Neko bi batalio voznju od tih stresova. Ja kupio vece auto.
Vece auto ne znaci nuzno i sigurnije.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#5042 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Nego sta znaci?
E ne naprdjivao se ja dalje. Eto.
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#5043 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 17/08/2020 22:17 Nego sta znaci?
E ne naprdjivao se ja dalje. Eto.
Je li to stvarno mislis da vece auto znaci vecu sigurnost?!
Pa dovoljno je pogledati rezultate NCAP testiranja i donijeti zakljucak.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#5044 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Naslovnica wrote: 17/08/2020 22:20
drug_profi wrote: 17/08/2020 22:17 Nego sta znaci?
E ne naprdjivao se ja dalje. Eto.
Je li to stvarno mislis da vece auto znaci vecu sigurnost?!
Pa dovoljno je pogledati rezultate NCAP testiranja i donijeti zakljucak.
Prika, evo nemoj se naljutiti, ali jesi li ti fakat tako ogranicen ko da si pravnik ili farmaceut?
Jel se mora ono bas u miligram tacno odvagat rijec da ti ne nadjes rupu za koju ces se uhvatit?
jeste ima NCAP i tamo proberi medju masivnijim vozilima sta mozes sebi priustiti.
Jer ce 1500 kila uvijek pobijediti 1200 kila, tj manja masa ce podnijeti vecu G silu.
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#5045 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 17/08/2020 22:25
Naslovnica wrote: 17/08/2020 22:20
drug_profi wrote: 17/08/2020 22:17 Nego sta znaci?
E ne naprdjivao se ja dalje. Eto.
Je li to stvarno mislis da vece auto znaci vecu sigurnost?!
Pa dovoljno je pogledati rezultate NCAP testiranja i donijeti zakljucak.
Prika, evo nemoj se naljutiti, ali jesi li ti fakat tako ogranicen ko da si pravnik ili farmaceut?
Jel se mora ono bas u miligram tacno odvagat rijec da ti ne nadjes rupu za koju ces se uhvatit?
jeste ima NCAP i tamo proberi medju masivnijim vozilima sta mozes sebi priustiti.
Jer ce 1500 kila uvijek pobijediti 1200 kila, tj manja masa ce podnijeti vecu G silu.
Apsolutno netacno!
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#5046 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

Ovo jedino ugraditi raketne bacače umjesto maglenki i dugme za lansiranje staviti tamo gdje se aktivira sirena.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5047 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 17/08/2020 22:25

Prika, evo nemoj se naljutiti, ali jesi li ti fakat tako ogranicen ko da si pravnik ili farmaceut?
Jel se mora ono bas u miligram tacno odvagat rijec da ti ne nadjes rupu za koju ces se uhvatit?
jeste ima NCAP i tamo proberi medju masivnijim vozilima sta mozes sebi priustiti.
Jer ce 1500 kila uvijek pobijediti 1200 kila, tj manja masa ce podnijeti vecu G silu.
nisi u pravu ,ima auta od 2 tone starije konstrukcije koji su mekani i bas se sjebu u nekim sudarima .i ja sam se sjebao kad sam to vidio :(
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#5048 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Optimus09 »

Ja bih dosad bio hrana za crve da nisam bjezao s ceste kad lola pretice s suprotne strane,jos ne koci,uzda se da ti pobjegnes s trake.
Bolje jest imati dobro i sigurnije auto,ali je problem suprotna strana.Vecina ljudi gine radi idiota s suprotne strane.
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#5049 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/08/2020 22:28
drug_profi wrote: 17/08/2020 22:25

Prika, evo nemoj se naljutiti, ali jesi li ti fakat tako ogranicen ko da si pravnik ili farmaceut?
Jel se mora ono bas u miligram tacno odvagat rijec da ti ne nadjes rupu za koju ces se uhvatit?
jeste ima NCAP i tamo proberi medju masivnijim vozilima sta mozes sebi priustiti.
Jer ce 1500 kila uvijek pobijediti 1200 kila, tj manja masa ce podnijeti vecu G silu.
nisi u pravu ,ima auta od 2 tone starije konstrukcije koji su mekani i bas se sjebu u nekim sudarima .i ja sam se sjebao kad sam to vidio :(
Naravno.
Pravo je pitanje kako je automobil konstruisan da rasprsi kineticku energiju na unutrasnju energiju uz ocuvanje cjelovitosti putnickog prostora.
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#5050 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

Optimus09 wrote: 17/08/2020 22:31 Ja bih dosad bio hrana za crve da nisam bjezao s ceste kad lola pretice s suprotne strane,jos ne koci,uzda se da ti pobjegnes s trake.
Bolje jest imati dobro i sigurnije auto,ali je problem suprotna strana.Vecina ljudi gine radi idiota s suprotne strane.
Ja sam nekad davno imao nesreću da se vozim sa jednim takvim, koji je preticao kolonu dok su sa suprotne strane nailazila vozila, i kad smo ga opomenuli rekao je "ne brini, neće niko u smrt". Pa idiote, upravo ti ideš u smrt, i još nas vodiš sa sobom. Jasno, nikad više nisam sjeo sa njim u auto, ni kad bi htio da preparkira na dva metra.

Treba li pominjati šta je vozio? Naravno - golf dvojka (sa dvoje vrata "jer je čvršći u sudaru" - možeš zamisliti da neko kupuje auto sa kojim unaprijed planira da će se sudariti).
Post Reply