Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
MeanMachine wrote: ↑07/08/2020 11:04
Cilj mog prethodnog posta je bio da ljudima koji ovdje traže savjet ili preporuku za kupovinu TV-a prikažem kompletnu sliku po pitanju TV brenda Philips jer ga pojedini predstavljaju kao ultimativni best-buy za svaku situaciju, a po mom mišljenju je tu istina poprilično drugačija.
Isto tako, rangiranje Philips, pardon TPV televizora, u klasu VOX-a, Tesle isl. je moje lično viđenje - na kraju svako za svoj novac kupi šta smatra da je najbolje.
Prema tome: je li TPV najgora opcija - nikako; može li se ravnopravno takmičiti sa velikanima Sony, Samsung, LG - nema šanse.
Kao što reče, to je tvoje mišljenje/lično viđenje. Samo mi nije jasno zašto Philips ne zoveš Philipsom? Da li Volvo zoveš po kompaniji koja ga je kupila (Geely)? I sve ostale firme koje su sada u kineskom vlasništvu? Da li Motorolu zoveš Lenovo (kineska kompanija) jer je istu kupio?
History
In 2011, Philips announced its intention to sell a majority stake in its HDTV business to TPV Technology.[1]
In April 2012, all 3300 employees of Philips' TV division transferred to TP Vision, a joint venture 70% owned by TPV Technology, headquartered in Hong Kong, China and 30% by Royal Philips Electronics. Philips also receives royalties from TP Vision.[2][3]
In January 2014 Phillips transferred the remaining 30% equity interest. [4]
Volvo Cars has been majority-owned since 2010 by the Geely Holding Group. Both AB Volvo and Volvo Cars share the Volvo logo, and cooperate in running the Volvo Museum. With approximately 2,300 local dealers from around 100 national sales companies worldwide, Volvo Cars' largest markets are China, the United States, Sweden and other countries in the European Union.[2] Most of its worldwide employees are based in Sweden. Volvo is a subsidiary of the automotive company Geely.
In January 2014, Google announced that it would sell Motorola Mobility to Lenovo for $2.91 billion. The sale, which excluded ATAP and all but 2,000 of Motorola's patents, was completed on October 30, 2014.[3] Lenovo disclosed an intent to use Motorola Mobility as a way to expand into the United States smartphone market. In August 2015, Lenovo's existing smartphone division was subsumed by Motorola Mobility, and in November 2016, Lenovo announced that it would discontinue its existing, self-branded smartphone lines in favor of Motorola-branded devices.
Upravo tako - moje mišljenje Da li ću napisati TPV ili Philips je u ovom slučaju svejedno, evo neka bude Philips ako je tako lakše za čitati, ali to ne mijenja činjenicu da se brend Philips koristi za TPV uređaje isključivo na osnovu ovih "royalties" koje TPV plaća Philipsu. Lenovo je ranije kupio i PC / Laptop diviziju od IMB-a pa ne piše IBM na uređajima nego Lenovo i to je potpuno ispravno. Naravno da nešto nije nekvalitetno samo zato što je kinesko, to ne može niko ozbiljno tvrditi, ali da je današnji TPV pod maskom Philips brenda ravan nekadašnjem Philipsu po kvaliteti - ja lično mislim da nije ni blizu.
Na kraju će svako donijeti odluku i kupiti za svoj novac uređaj koji smatra najboljim, a forum je čisto razmjena mišljenja pa neka svako na osnovu informacija koje prikupi iz različitih izvora donese za sebe najkvalitetniji zaključak.
Radar71 wrote: ↑07/08/2020 16:40
Limitiran sam na 50 inchi
Imas 49Q60R i 50Q60T ali ako ikako mozes "uglavi" onaj 55XF9005 jer je to stvarno vrh TV za 1500KM i trenutno nemas 50" TV da moze prici blizu 55XF9005 za te pare.
Ili sacekaj malo pa kupi LG 48CX OLED, on je ubjedljivo najbolji od sva tri ova televizora koja sam prethodno spomenuo ali ce biti i skuplji od 1500KM.
Radar71 wrote: ↑07/08/2020 16:40
Limitiran sam na 50 inchi
Imas 49Q60R i 50Q60T ali ako ikako mozes "uglavi" onaj 55XF9005 jer je to stvarno vrh TV za 1500KM i trenutno nemas 50" TV da moze prici blizu 55XF9005 za te pare.
Ili sacekaj malo pa kupi LG 48CX OLED, on je ubjedljivo najbolji od sva tri ova televizora koja sam prethodno spomenuo ali ce biti i skuplji od 1500KM.
Radar71 wrote: ↑07/08/2020 16:40
Limitiran sam na 50 inchi
Imas 49Q60R i 50Q60T ali ako ikako mozes "uglavi" onaj 55XF9005 jer je to stvarno vrh TV za 1500KM i trenutno nemas 50" TV da moze prici blizu 55XF9005 za te pare. Ili sacekaj malo pa kupi LG 48CX OLED, on je ubjedljivo najbolji od sva tri ova televizora koja sam prethodno spomenuo ali ce biti i skuplji od 1500KM.
Nije mi frka sačekati
Hvala ti
Ove godine ga sigurno nećeš dobiti za 1500km:) Jer mu je sada cjena barem kod nas 1.500 evra.
Radar71 wrote: ↑07/08/2020 16:40
Limitiran sam na 50 inchi
Imas 49Q60R i 50Q60T ali ako ikako mozes "uglavi" onaj 55XF9005 jer je to stvarno vrh TV za 1500KM i trenutno nemas 50" TV da moze prici blizu 55XF9005 za te pare.
Ili sacekaj malo pa kupi LG 48CX OLED, on je ubjedljivo najbolji od sva tri ova televizora koja sam prethodno spomenuo ali ce biti i skuplji od 1500KM.
Nije 1500 KM nego 1599 €
LG ELECTRONICS Fernseher OLED48CX9LB (2020) 48 Zoll 4K UHD Smart OLED TV trenutno ovdje u Media Markt-u kosta 1599 evra...
Radar71 wrote: ↑07/08/2020 16:40
Limitiran sam na 50 inchi
Imas 49Q60R i 50Q60T ali ako ikako mozes "uglavi" onaj 55XF9005 jer je to stvarno vrh TV za 1500KM i trenutno nemas 50" TV da moze prici blizu 55XF9005 za te pare.
Ili sacekaj malo pa kupi LG 48CX OLED, on je ubjedljivo najbolji od sva tri ova televizora koja sam prethodno spomenuo ali ce biti i skuplji od 1500KM.
Nije 1500 KM nego 1599 €
LG ELECTRONICS Fernseher OLED48CX9LB (2020) 48 Zoll 4K UHD Smart OLED TV trenutno ovdje u Media Markt-u kosta 1599 evra...
Pa zato sam mu i napisao da saceka jer je sad previsoka cijena(zato sto je ovogodisnji model koji se skoro pojavio na trzistu) a i napisao sam mu da ce opet biti i skuplji od 1500KM(kontam oko 2000KM tamo negdje oko Nove godine).
Sta da mu drugo preporucim kad je covjek limitiran na 50" i ne moze ubaciti ovaj 55XF9005 koji je top TV za 1500KM? Napisao sam mu 49Q60R i 50Q60T ali po mom misljenju i oni ne vrijede koliko kostaju s obzirom da su znatno losiji od 55XF9005 a samo malo su jeftiniji.
Da sam ja na njegovom mjestu izbacio bih taj ormar ili sta vec ga sprecava da ubaci 55" TV i kupio bih onaj 55XF9005 za 1500KM.
CooK wrote: ↑07/08/2020 20:33
Da sam ja na njegovom mjestu izbacio bih taj ormar ili sta vec ga sprecava da ubaci 55" TV i kupio bih onaj 55XF9005 za 1500KM.
Cuj izbacio ormar,ja bih i zid istemao samo radi komsija...
CooK wrote: ↑07/08/2020 20:33
Da sam ja na njegovom mjestu izbacio bih taj ormar ili sta vec ga sprecava da ubaci 55" TV i kupio bih onaj 55XF9005 za 1500KM.
Cuj izbacio ormar,ja bih i zid istemao samo radi komsija...
jašta, nek komšija pukne od muke kad vidi kutiju na kojoj piše sonu XF9005
problemnatravunu wrote: ↑07/08/2020 20:56
jašta, nek komšija pukne od muke kad vidi kutiju na kojoj piše sonu XF9005
Ma sta komsije znaju sta je dobar TV,to znamo samo nas 3-4 sa foruma a srecom nismo komsije inace bi bilo komsijskog
prepucavanja ko ima bolji TV,zavisti i kletvi,ono,da Bog da ti dogodine ambillight krasio dnevni boravak...
problemnatravunu wrote: ↑07/08/2020 20:56
jašta, nek komšija pukne od muke kad vidi kutiju na kojoj piše sonu XF9005
Ma sta komsije znaju sta je dobar TV,to znamo samo nas 3-4 sa foruma a srecom nismo komsije inace bi bilo komsijskog
prepucavanja ko ima bolji TV,zavisti i kletvi,ono,da Bog da ti dogodine ambillight krasio dnevni boravak...
problemnatravunu wrote: ↑07/08/2020 20:56
jašta, nek komšija pukne od muke kad vidi kutiju na kojoj piše sonu XF9005
Ma sta komsije znaju sta je dobar TV,to znamo samo nas 3-4 sa foruma a srecom nismo komsije inace bi bilo komsijskog
prepucavanja ko ima bolji TV,zavisti i kletvi,ono,da Bog da ti dogodine ambillight krasio dnevni boravak...
Zamisli da svi mi sa ovog foruma zivimo u istoj zgradi i koje bi to tragikomicne situacije bile a Bower bi bio kao jehovi svjedoci i hodao od vrata do vrata samo sto ne bi nudio one jehovine casopise nego Philips televizore.
Pozdrav vrijedi li ovo ove cijene, za prosjecbog korisnika koji ne razlikuje topline hladnoce boja i tako te cake...
Vise me interesuje jel dobra linija ova i pouzdanost...
ranger wrote: ↑08/08/2020 09:15
Pozdrav vrijedi li ovo ove cijene, za prosjecbog korisnika koji ne razlikuje topline hladnoce boja i tako te cake...
Vise me interesuje jel dobra linija ova i pouzdanost...
OdliĆan.
Kako tek imas boje iza...pfff pretvoris sobu u disko