Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
spinel_ wrote: ↑01/08/2020 10:32
Mozda su ti uvalili Tv iz izloga koji je upaljen 24/7?
I koja je radnja u pitanju da ih izbjegavam u sirokom luku.
Platis tolike novce i ne smije biti ni statisticke greske.
Toga nema ni u Awt.u jbt a ne Samsung.
Ne vjerujem da su mu uvalili TV iz izloga s obzirom da je covjek kupio novi model koji se kod nas pojavio prije nepunih mjesec dana.
Ma znam ja da se oni pokusavaju ograditi i da kazu da je odredjen broj losih(mrtvih, zaglavljenih) piksela prihvatljiv ali uzimajuci u obzir klasu tog tvog televizora i njegovu cijenu po meni je i taj 1 neprihvatljiv s obzirom na mjesto na kojem se nalazi. Da je taj losi piksel negdje na rubu panela odnosno blizu okvira pa bi se to nekako i moglo tolerisati ali ovo ovako bas upada u oci.
Sto se tice toga sto si bacio kutiju, obicno se kod povrata televizora mora predati i sve sto dodje uz njega pa cak i kutija tako da ne znam hoce li ti praviti problem sto je nemas ali im to ne bi smjelo biti jedino opravdanje da ne vrate TV. Inace se ne baca kutija od televizora sve dok je u garantnom roku jer osim povrata ona omogucava siguran transport TV-a.
To je nidje veze sto pises za kutiju, sad bi trebali za sve kucanske aparate koje kupimo cuvati i kutiju hahaha
Jarane jel imas problema sa ocima pa ne vidis da sam napisao da se kod povrata televizora radi tako? Eto boldovao sam ti iznad pa valjda sad procitas kako treba.
Normalno da neces cuvati kutiju od miksera, pegle, itd ali kod TV-a bi trebao jer se radi o osjetljivoj i lomljivoj elektronici velikih dimenzija i jedino fabricka kutija omogucava siguran transport iste.
Ma znam ja da se oni pokusavaju ograditi i da kazu da je odredjen broj losih(mrtvih, zaglavljenih) piksela prihvatljiv ali uzimajuci u obzir klasu tog tvog televizora i njegovu cijenu po meni je i taj 1 neprihvatljiv s obzirom na mjesto na kojem se nalazi. Da je taj losi piksel negdje na rubu panela odnosno blizu okvira pa bi se to nekako i moglo tolerisati ali ovo ovako bas upada u oci.
Sto se tice toga sto si bacio kutiju, obicno se kod povrata televizora mora predati i sve sto dodje uz njega pa cak i kutija tako da ne znam hoce li ti praviti problem sto je nemas ali im to ne bi smjelo biti jedino opravdanje da ne vrate TV. Inace se ne baca kutija od televizora sve dok je u garantnom roku jer osim povrata ona omogucava siguran transport TV-a.
Ovo mi ima smisla samo za situaciju baš kako si napisao: kod povrata uređaja, npr. kad iskoristiš zakonsko pravo povrata u roku od 7 dana (tada obično traže da vratiš kako si i dobio). Ovdje je, međutim, u pitanju kvalitativna reklamacija, praktično kvar uređaja, mislim da tu kutija nije obavezna. Neka im kaže da uzmu kutiju od zamjenskog TV-a i riješen problem
Kvalitativna - nekvalitativna, trazice mu kutiju iz razloga sto ne mogu dalje sigurno transportovati TV bez nje. Svejedno, kao sto sam napisao iznad, to sto on nema kutiju ne bi smio biti razlog da mu ne zamijene TV.
Hajde bolan ne prosipaj se, tu si naso nekog intelektualca glumit, cuj obicno se mora predat, dje to pise da se mora? Za sta sluzi garantni list i racun? Jel pise na garantnom listu da bez kutije ne vrijedi garancija?
De nam odgonetni ocel mu trazit i one zastitne trake sto je skino s televizora?
mc-twin wrote: ↑01/08/2020 23:05
Pretpodstavaljam da ce oni to mozda navesti kao razlog da ne zamjene ili sta vec... Al ja cu ici do kraja,ako treba i u inspekciju se zaliti...
Tako je. Uvijek ce oni pokusati nacin nacin da ti ne zamijene ali ti ne odustaj dok se ne izvrsi zamjena.
spinel_ wrote: ↑01/08/2020 10:32
Mozda su ti uvalili Tv iz izloga koji je upaljen 24/7?
I koja je radnja u pitanju da ih izbjegavam u sirokom luku.
Platis tolike novce i ne smije biti ni statisticke greske.
Toga nema ni u Awt.u jbt a ne Samsung.
Ne vjerujem da su mu uvalili TV iz izloga s obzirom da je covjek kupio novi model koji se kod nas pojavio prije nepunih mjesec dana.
To je nidje veze sto pises za kutiju, sad bi trebali za sve kucanske aparate koje kupimo cuvati i kutiju hahaha
Jarane jel imas problema sa ocima pa ne vidis da sam napisao da se kod povrata televizora radi tako? Eto boldovao sam ti iznad pa valjda sad procitas kako treba.
Normalno da neces cuvati kutiju od miksera, pegle, itd ali kod TV-a bi trebao jer se radi o osjetljivoj i lomljivoj elektronici velikih dimenzija i jedino fabricka kutija omogucava siguran transport iste.
Ovo mi ima smisla samo za situaciju baš kako si napisao: kod povrata uređaja, npr. kad iskoristiš zakonsko pravo povrata u roku od 7 dana (tada obično traže da vratiš kako si i dobio). Ovdje je, međutim, u pitanju kvalitativna reklamacija, praktično kvar uređaja, mislim da tu kutija nije obavezna. Neka im kaže da uzmu kutiju od zamjenskog TV-a i riješen problem
Kvalitativna - nekvalitativna, trazice mu kutiju iz razloga sto ne mogu dalje sigurno transportovati TV bez nje. Svejedno, kao sto sam napisao iznad, to sto on nema kutiju ne bi smio biti razlog da mu ne zamijene TV.
Hajde bolan ne prosipaj se, tu si naso nekog intelektualca glumit, cuj obicno se mora predat, dje to pise da se mora? Za sta sluzi garantni list i racun? Jel pise na garantnom listu da bez kutije ne vrijedi garancija?
De nam odgonetni ocel mu trazit i one zastitne trake sto je skino s televizora?
Ne glumim intelektualca nego to i jesam.
Da si citao i pokusao razumjeti vidio bi da mi ovdje pisemo o zamjeni a ne o garanciji jer covjek hoce da mu zamjene TV a ne da ga popravljaju.
Kod zamjene traze da se vrati i kutija a kod garancije ih to ne zanima i mozes im TV donijeti zamotan u cebetu i njima ce to biti OK sve dok im nisi donio razbijen TV i dok imas racun uz taj TV ali ti je bolje ostaviti kutiju tokom cijelog garantnog roka jer se u njoj vrsi sigurniji transport TV-a do servisa.
I de Bgt citaj sta drugi ljudi pisu prije nego sto odgovoris jer cesto napadas ljude bez ikakvog razloga.
Uglavnom, ponavljam opet, ako su mrvicu korektni morali bi mu zamijeniti TV bez obzira na kutiju.
Još bi samo voljeli čuti gdje je kupljen taj tv sa mrtvim pixelom, dakle koja radnja će to morati odraditi, tako da vidimo kako to ide....
Nadam se da nije u pitanju Njemacka i kakvi saturni i medija marketi, pustimo to, ovo je BiH forum, prije svega...
mc-twin wrote: ↑01/08/2020 23:05
Pretpodstavaljam da ce oni to mozda navesti kao razlog da ne zamjene ili sta vec... Al ja cu ici do kraja,ako treba i u inspekciju se zaliti...
Tako je. Uvijek ce oni pokusati nacin nacin da ti ne zamijene ali ti ne odustaj dok se ne izvrsi zamjena.
Prije nego odes, procitaj malo zakon o zastiti potrosaca...
Poprilicno sam siguran, kad kupis pokvareno, da se mijenja...a ne pravi.
problemnatravunu wrote: ↑02/08/2020 07:18
Još bi samo voljeli čuti gdje je kupljen taj tv sa mrtvim pixelom, dakle koja radnja će to morati odraditi, tako da vidimo kako to ide....
Nadam se da nije u pitanju Njemacka i kakvi saturni i medija marketi, pustimo to, ovo je BiH forum, prije svega...
Hahahahaha pa bolje po njega bi bilo da je Saturn i MM
Sta , ako je bh forum, ne moze se preporuciti tv u saturnu?
Pa.evo forumas je nasao Xf9005 za 700e u MM...ja odem i kupim, vrh.
CooK wrote:
Ne glumim intelektualca nego to i jesam.
Da si citao i pokusao razumjeti vidio bi da mi ovdje pisemo o zamjeni a ne o garanciji jer covjek hoce da mu zamjene TV a ne da ga popravljaju.
Kod zamjene traze da se vrati i kutija a kod garancije ih to ne zanima i mozes im TV donijeti zamotan u cebetu i njima ce to biti OK sve dok im nisi donio razbijen TV i dok imas racun uz taj TV ali ti je bolje ostaviti kutiju tokom cijelog garantnog roka jer se u njoj vrsi sigurniji transport TV-a do servisa.
I de Bgt citaj sta drugi ljudi pisu prije nego sto odgovoris jer cesto napadas ljude bez ikakvog razloga.
Uglavnom, ponavljam opet, ako su mrvicu korektni morali bi mu zamijeniti TV bez obzira na kutiju.
Pa da jesi znao bi sta pricas, nebi tu pricao kao trebalo bi da zamjene hahah, pogledaj zakon o zastiti potrosaca i pise li u njemu da se mora uz zamjenju uredjaja vratit i kutija od uredjaja, za transport se svako snalazi kako umije i zna, bitno je da tv ne stigne fizicki ostecen
Danas sam isao u Tehnomag gdje je kupljen tv (bez tv-a).Rekao sam za problem sa pixelom (nisam jos spominjao kutiju ) Veli on u najgorem slucaju mozemo vam vratiti novac.Trenutno nemaju tv-a na stanju.Ne moze on nista dok ne vidi sa poslovođom.Ostavio sam kontakt broj i rekao me zvati.I na kraju kaze mozda ce mo vam odnjeti tv na servis i zamjeniti panel-reko ko ne zelim,il nov tv ili novac.
mc-twin wrote: ↑02/08/2020 15:14
Danas sam isao u Tehnomag gdje je kupljen tv (bez tv-a).Rekao sam za problem sa pixelom (nisam jos spominjao kutiju ) Veli on u najgorem slucaju mozemo vam vratiti novac.Trenutno nemaju tv-a na stanju.Ne moze on nista dok ne vidi sa poslovođom.Ostavio sam kontakt broj i rekao me zvati.I na kraju kaze mozda ce mo vam odnjeti tv na servis i zamjeniti panel-reko ko ne zelim,il nov tv ili novac.
I ustraj u tome. Reci da si kupio pokvaren, a ne da se pokvario. Reci prvi dan kad si upalio, tacka je bila tu.
Ne glumim intelektualca nego to i jesam.
Da si citao i pokusao razumjeti vidio bi da mi ovdje pisemo o zamjeni a ne o garanciji jer covjek hoce da mu zamjene TV a ne da ga popravljaju.
Kod zamjene traze da se vrati i kutija a kod garancije ih to ne zanima i mozes im TV donijeti zamotan u cebetu i njima ce to biti OK sve dok im nisi donio razbijen TV i dok imas racun uz taj TV ali ti je bolje ostaviti kutiju tokom cijelog garantnog roka jer se u njoj vrsi sigurniji transport TV-a do servisa.
I de Bgt citaj sta drugi ljudi pisu prije nego sto odgovoris jer cesto napadas ljude bez ikakvog razloga.
Uglavnom, ponavljam opet, ako su mrvicu korektni morali bi mu zamijeniti TV bez obzira na kutiju.
Hah real life intelektualac je nivo ispod klix intelektualca...trebas to znati
65EC780 je bolji TV prvenstveno zato sto ima VA panel ali ako ti treba sirok ugao gledanja a ne smeta ti losija crna i los kontrast onda idi na 65XG8196 jer on ima IPS panel.
A nema jos Hisense televizora u BiH. Navodno bi trebali uci na nase trziste sljedece godine ali to jos nije nista sigurno.
Au, do mene je, mislio sam da ova serija iz 2020 ima taj novi HDMI za PS5, ali izgleda da nema nego samo serije iznad Q70. Tako da mi je onda svejedno 2019 ili 2020.
Meni nije jasno zasto raja koja planira da kupe ps5 traze tv s 2.1 hdmi, kad ce igre na ps5 vecinom biti na max rezoluciji u 4k 30 fps, ili losijoj grafici a 60fps, hdmi 2.0 podrzava 8k 30fps i 4k 60fps, jel ima jos nesto a da ja to propustam?
Kad neće Philips da mi ti uručimo jednu forumsku. Stvarno si je zaslužio.
Prije davanja medalje pogledaj specifikacije oba
U svim segmentima ovaj Philips je bolji od tog Samsunga. https://www.displayspecifications.com/e ... fbcd13fa47
Od displeja koji je 10 bitni kod Philipsa do osvjetljena 400 ccdn kid philipsa naspram 250 ccdm kod samsunga . Direkt ked kod philiosa naspram edge led kod samsunga i podrška za audio video formate.
Kad neće Philips da mi ti uručimo jednu forumsku. Stvarno si je zaslužio.
Prije davanja medalje pogledaj specifikacije oba
U svim segmentima ovaj Philips je bolji od tog Samsunga. https://www.displayspecifications.com/e ... fbcd13fa47
Od displeja koji je 10 bitni kod Philipsa do osvjetljena 400 ccdn kid philipsa naspram 250 ccdm kod samsunga . Direkt ked kod philiosa naspram edge led kod samsunga i podrška za audio video formate.
Kad neće Philips da mi ti uručimo jednu forumsku. Stvarno si je zaslužio.
Prije davanja medalje pogledaj specifikacije oba
U svim segmentima ovaj Philips je bolji od tog Samsunga. https://www.displayspecifications.com/e ... fbcd13fa47
Od displeja koji je 10 bitni kod Philipsa do osvjetljena 400 ccdn kid philipsa naspram 250 ccdm kod samsunga . Direkt ked kod philiosa naspram edge led kod samsunga i podrška za audio video formate.
Ti zasluzujes srebrenu
Hvala vidim da si darežljiv ali ipak baci oko na specifikacije. Bolji philips od tog Q60t modela znatno.
Rekao mu je cook da pogleda QR seriju