TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14476 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

mc-twin wrote: 29/07/2020 22:28 Da napisem koju rijec dojma o Samsungu Q80T.Operativni sistem Tizen radi jako dobro i fluidno.Velika mana istog je manjak dostupnih aplikacija (da valjaju) barem za nasu drzavu.Sto se tice kvaliteta slike tu stvarno nema zamjerki.Kako hd tako i 4k sadrzaj je top.Zvuk 60w je takoder dobar bas i jasan.Soundbar (po meni) suvisan.Crna boja je zaista crna.Kotntrast takoder dobar.Da ne bude sve sjajno i bajno potrefio me jedan peh za panelom ili sta vec.Naime kada se zagrije npr.odgledam film pojavi se minimalna tacka na panelu.Jedva primjetna na tamnoj podlozi.Dvoumio sam se da reklamiram to,ali eto nisam jos... Sve u svemu tv je zaista odlican.Dobar allrounder vrijedan kupnje.
Image
Hvala na napisanim dojmovima. Mene sad interesuje ta tacka na panelu, na kojem mjestu na panelu se pojavi? Mozes li fotografisati da vidim kako ta tacka izgleda?
Stargate Atlantis
Posts: 18
Joined: 28/07/2020 18:10

#14477 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Stargate Atlantis »

LG to recall some OLED TVs due to overheating issue

It is offering free power board replacements for around 60,000 OLED TVs in South Korea due to an overheating issue.

The affected models are: The 2016 models of OLED65E6, OLED65G6, and OLED77G6; the 2017 models of OLED65B7, OLED65C7, OLED65E7, OLED65G7, OLED65W7, OLED77G7, and OLED77W7; for 2018 models, they are OLED65G8, OLED65W8, OLED77C8, and OLED77W8; and the affected 2019 models are OLED65W9, OLED77B9, OLED77C9, and OLED77W9.

https://www.zdnet.com/article/lg-to-rec ... ing-issue/
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#14478 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

Stargate Atlantis wrote: 30/07/2020 09:12 LG to recall some OLED TVs due to overheating issue

It is offering free power board replacements for around 60,000 OLED TVs in South Korea due to an overheating issue.

The affected models are: The 2016 models of OLED65E6, OLED65G6, and OLED77G6; the 2017 models of OLED65B7, OLED65C7, OLED65E7, OLED65G7, OLED65W7, OLED77G7, and OLED77W7; for 2018 models, they are OLED65G8, OLED65W8, OLED77C8, and OLED77W8; and the affected 2019 models are OLED65W9, OLED77B9, OLED77C9, and OLED77W9.

https://www.zdnet.com/article/lg-to-rec ... ing-issue/
Još da smo u Južnoj Koreji... :mrgreen:
Stargate Atlantis
Posts: 18
Joined: 28/07/2020 18:10

#14479 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Stargate Atlantis »

Different countries have different power requirements, so there's no reason to think that a flaw in the board design that handles the South Korean specification would affect other countries too. However, LG is investigating to make certain that this is indeed the case.

So for now, there's no need to worry about picked up the LG C9 or LG CX, both of which feature
User avatar
mc-twin
Posts: 4423
Joined: 18/04/2009 23:47

#14480 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

MeanMachine wrote: 30/07/2020 00:31
mc-twin wrote: 29/07/2020 22:28 Da napisem koju rijec dojma o Samsungu Q80T.Operativni sistem Tizen radi jako dobro i fluidno.Velika mana istog je manjak dostupnih aplikacija (da valjaju) barem za nasu drzavu.Sto se tice kvaliteta slike tu stvarno nema zamjerki.Kako hd tako i 4k sadrzaj je top.Zvuk 60w je takoder dobar bas i jasan.Soundbar (po meni) suvisan.Crna boja je zaista crna.Kotntrast takoder dobar.Da ne bude sve sjajno i bajno potrefio me jedan peh za panelom ili sta vec.Naime kada se zagrije npr.odgledam film pojavi se minimalna tacka na panelu.Jedva primjetna na tamnoj podlozi.Dvoumio sam se da reklamiram to,ali eto nisam jos... Sve u svemu tv je zaista odlican.Dobar allrounder vrijedan kupnje.
Nedostatak Tizena sa ponudom aplikacjia riješi na najjednostavniji mogući način - Android TV Box ... mala dodatna investicija, a ogroman dobitak na komforu gledanja TV-a.

Što se tiče te tačke na panelu, a s obzirom da si koliko se sjećam iskeširao cca 3.000 KM za taj TV, ako ti imalo smeta samo reklamiraj ... sa takvim ciframa ja definitivno ne bih trpio nikakve tačke i slične mane panela.
Svakako ukoliko budem trebao zbavim android box.I smeta i ne smeta.Minimalna je,ali kao sto ti rece debelo sam ga platio da bih tako nesto "trpio".
User avatar
mc-twin
Posts: 4423
Joined: 18/04/2009 23:47

#14481 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

CooK wrote: 30/07/2020 00:45
mc-twin wrote: 29/07/2020 22:28 Da napisem koju rijec dojma o Samsungu Q80T.Operativni sistem Tizen radi jako dobro i fluidno.Velika mana istog je manjak dostupnih aplikacija (da valjaju) barem za nasu drzavu.Sto se tice kvaliteta slike tu stvarno nema zamjerki.Kako hd tako i 4k sadrzaj je top.Zvuk 60w je takoder dobar bas i jasan.Soundbar (po meni) suvisan.Crna boja je zaista crna.Kotntrast takoder dobar.Da ne bude sve sjajno i bajno potrefio me jedan peh za panelom ili sta vec.Naime kada se zagrije npr.odgledam film pojavi se minimalna tacka na panelu.Jedva primjetna na tamnoj podlozi.Dvoumio sam se da reklamiram to,ali eto nisam jos... Sve u svemu tv je zaista odlican.Dobar allrounder vrijedan kupnje.
Hvala na napisanim dojmovima. Mene sad interesuje ta tacka na panelu, na kojem mjestu na panelu se pojavi? Mozes li fotografisati da vidim kako ta tacka izgleda?
Malo vise iznad sredine s lijeve strane.Hocu ako se bude uspjelo vidjeti na fotki jer je bas mala.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#14482 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

mc-twin wrote: 30/07/2020 10:44
CooK wrote: 30/07/2020 00:45
mc-twin wrote: 29/07/2020 22:28 Da napisem koju rijec dojma o Samsungu Q80T.Operativni sistem Tizen radi jako dobro i fluidno.Velika mana istog je manjak dostupnih aplikacija (da valjaju) barem za nasu drzavu.Sto se tice kvaliteta slike tu stvarno nema zamjerki.Kako hd tako i 4k sadrzaj je top.Zvuk 60w je takoder dobar bas i jasan.Soundbar (po meni) suvisan.Crna boja je zaista crna.Kotntrast takoder dobar.Da ne bude sve sjajno i bajno potrefio me jedan peh za panelom ili sta vec.Naime kada se zagrije npr.odgledam film pojavi se minimalna tacka na panelu.Jedva primjetna na tamnoj podlozi.Dvoumio sam se da reklamiram to,ali eto nisam jos... Sve u svemu tv je zaista odlican.Dobar allrounder vrijedan kupnje.
Hvala na napisanim dojmovima. Mene sad interesuje ta tacka na panelu, na kojem mjestu na panelu se pojavi? Mozes li fotografisati da vidim kako ta tacka izgleda?
Malo vise iznad sredine s lijeve strane.Hocu ako se bude uspjelo vidjeti na fotki jer je bas mala.
Druze, reklamacija, sta drugo!

Platis tv 3 000 i razmisljas se... Odmah reklamiraj
User avatar
mc-twin
Posts: 4423
Joined: 18/04/2009 23:47

#14483 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

Evo uslikao sam.Uzivo je dosta manje.Slikano je izbliza da se vidi pa se cini vecim.

Image Image
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#14484 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

Šta te košta da pokušaš reklamirati, nije to na sedmicu ili dvije nego za nekoliko godina korištenja. Posebno što ti znaš da ta greška postoji.
vojopd
Posts: 1930
Joined: 28/05/2018 18:14

#14485 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vojopd »

Vracaj to
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#14486 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mirsek »

Vrati pred kraj garancije ako se u medjuvremenu ne bude povecavala ta tacka ili stvarale nove, da se ne peglas bez potrebe jer je haman neprimjetna.
Sad sjedi i uzivaj u tv-u :thumbup:
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#14487 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Ammarzinho »

Pozdrav, preporuka za tv 50"-55" za spavaće sobe cjenovno do 1000km otprilike (Samsung ili Sony naravno) ? Unaprijed hvala ...
Last edited by Ammarzinho on 30/07/2020 15:17, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#14488 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

mc-twin wrote: 30/07/2020 12:52 Evo uslikao sam.Uzivo je dosta manje.Slikano je izbliza da se vidi pa se cini vecim.

Image Image
Druze reklamacija odmah! I trazi novi tv, a ne da taj prave. Nije ti se pokvario nego si dobio pokvaren.
User avatar
HardCore
Posts: 2467
Joined: 17/05/2011 21:46

#14489 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

Mrtav pixel
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#14490 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

Ammarzinho wrote: 30/07/2020 14:26 Pozdrav, preporuka za tv 50"-55" za spavaće sobe cjenovno do 1000km otprilike (Samsung ili Sony naravno) ? Unaprijed hvala ...
Ako ćeš za spavaću sobu onda samo VA panel. Iz kreveta ćeš gledati ditrektno. Imaju sada nekakva ljetna sniženja, ali sve je to izgleda čiščenje magacina.

https://www.televizori.ba/landing/ljetno-snizenje
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#14491 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Ammarzinho »

vatrogasac wrote: 30/07/2020 15:44
Ammarzinho wrote: 30/07/2020 14:26 Pozdrav, preporuka za tv 50"-55" za spavaće sobe cjenovno do 1000km otprilike (Samsung ili Sony naravno) ? Unaprijed hvala ...
Ako ćeš za spavaću sobu onda samo VA panel. Iz kreveta ćeš gledati ditrektno. Imaju sada nekakva ljetna sniženja, ali sve je to izgleda čiščenje magacina.

https://www.televizori.ba/landing/ljetno-snizenje
Da i mislio sam ici na VA obavezno. Citam neke recenzije da se ova nova Samsungova TU serija nije uopste proslavila, i da nista nije bolja od one RU ?
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#14492 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Laertes »

Ammarzinho wrote: 30/07/2020 16:16
vatrogasac wrote: 30/07/2020 15:44
Ammarzinho wrote: 30/07/2020 14:26 Pozdrav, preporuka za tv 50"-55" za spavaće sobe cjenovno do 1000km otprilike (Samsung ili Sony naravno) ? Unaprijed hvala ...
Ako ćeš za spavaću sobu onda samo VA panel. Iz kreveta ćeš gledati ditrektno. Imaju sada nekakva ljetna sniženja, ali sve je to izgleda čiščenje magacina.

https://www.televizori.ba/landing/ljetno-snizenje
Da i mislio sam ici na VA obavezno. Citam neke recenzije da se ova nova Samsungova TU serija nije uopste proslavila, i da nista nije bolja od one RU ?
Meni je Cossack neki dan preporučio RU, a i sam prodavač u Tehnomagu mi je rekao da je taj bolji od ovogodišnjeg TU.
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#14493 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MeanMachine »

Kod Samsunga treba imati na umu da su ove godine izbacili nešto degradirane modele u odnosu na raniju Q seriju, a vjerovatno je slično i kod RU / TU serija. Degradirane u smislu da je npr. Q60T po parametrima ispod Q60R, Q70T je više nasljednik Q60R, Q80T mijenja Q70R itd. Naravno, ovogodišnji modeli imaju svoje dobre strane i generalno su top televizori i ovo apsolutno nije razlog da se ne kupi neki Q model iz 2020. ili TU serija, ali Samsung na ovaj način lagano započinje dvije stvari: uvođenje vlastite varijante OLED-a, kao i pojačanu promociju 8K modela. Samo iz tih razloga su na neki način Q seriju u 2020. godini spustili za po jednu stepenicu iako su još uvijek vrhunski uređaji, bez dileme.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#14494 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by allem_77 »

Laertes wrote: 30/07/2020 20:24
Ammarzinho wrote: 30/07/2020 16:16
vatrogasac wrote: 30/07/2020 15:44

Ako ćeš za spavaću sobu onda samo VA panel. Iz kreveta ćeš gledati ditrektno. Imaju sada nekakva ljetna sniženja, ali sve je to izgleda čiščenje magacina.

https://www.televizori.ba/landing/ljetno-snizenje
Da i mislio sam ici na VA obavezno. Citam neke recenzije da se ova nova Samsungova TU serija nije uopste proslavila, i da nista nije bolja od one RU ?
Meni je Cossack neki dan preporučio RU, a i sam prodavač u Tehnomagu mi je rekao da je taj bolji od ovogodišnjeg TU.
Prati akcije u imtec.ba

Image
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14495 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

mc-twin wrote: 30/07/2020 12:52 Evo uslikao sam.Uzivo je dosta manje.Slikano je izbliza da se vidi pa se cini vecim.

Image Image
Uhh, pa nije ovo bezazleno pogotovo uzimajuci u obzir klasu televizora kojoj pripada. Moj ti je savjet da trazis zamjenu, TV od 3000KM ne smije imati ovakav problem odnosno ne smije mu se ovo tolerisati.
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#14496 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MeanMachine »

CooK wrote: 31/07/2020 00:09
mc-twin wrote: 30/07/2020 12:52 Evo uslikao sam.Uzivo je dosta manje.Slikano je izbliza da se vidi pa se cini vecim.

Image Image
Uhh, pa nije ovo bezazleno pogotovo uzimajuci u obzir klasu televizora kojoj pripada. Moj ti je savjet da trazis zamjenu, TV od 3000KM ne smije imati ovakav problem odnosno ne smije mu se ovo tolerisati.
Ma mijenjati 100%, nikakve popravke i slično jer TV je praktično tek kupljen što upućuje na čistu fabričku grešku (što bi rekli na zapadu "you lost the panel lottery"). Srećom tu je garancija pa obavezno traži zamjenu, nema smisla za toliko love trpiti jedan jedini neispravan pixel na TV-u.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#14497 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

MeanMachine wrote: 31/07/2020 00:13
CooK wrote: 31/07/2020 00:09
mc-twin wrote: 30/07/2020 12:52 Evo uslikao sam.Uzivo je dosta manje.Slikano je izbliza da se vidi pa se cini vecim.

Image Image
Uhh, pa nije ovo bezazleno pogotovo uzimajuci u obzir klasu televizora kojoj pripada. Moj ti je savjet da trazis zamjenu, TV od 3000KM ne smije imati ovakav problem odnosno ne smije mu se ovo tolerisati.
Ma mijenjati 100%, nikakve popravke i slično jer TV je praktično tek kupljen što upućuje na čistu fabričku grešku (što bi rekli na zapadu "you lost the panel lottery"). Srećom tu je garancija pa obavezno traži zamjenu, nema smisla za toliko love trpiti jedan jedini neispravan pixel na TV-u.
Ja sam odmah rekao. Nista popravka, zamjena. Dobio je pokvaren.
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14498 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

skafiskafsnjak wrote: 31/07/2020 00:32
MeanMachine wrote: 31/07/2020 00:13
CooK wrote: 31/07/2020 00:09

Uhh, pa nije ovo bezazleno pogotovo uzimajuci u obzir klasu televizora kojoj pripada. Moj ti je savjet da trazis zamjenu, TV od 3000KM ne smije imati ovakav problem odnosno ne smije mu se ovo tolerisati.
Ma mijenjati 100%, nikakve popravke i slično jer TV je praktično tek kupljen što upućuje na čistu fabričku grešku (što bi rekli na zapadu "you lost the panel lottery"). Srećom tu je garancija pa obavezno traži zamjenu, nema smisla za toliko love trpiti jedan jedini neispravan pixel na TV-u.
Ja sam odmah rekao. Nista popravka, zamjena. Dobio je pokvaren.
Slazem se. Za 55" LED TV koji je kostao skoro 3000KM ovo je nedopustivo. Obavezno traziti zamjenu!
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#14499 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by jarobot »

Zar se Samsung može pokvariti ?
I još nov tek raspakovan i još 3000 km .
Ja sam mislio da su kvarovi rezervisani samo za Teslu , Vox, Philips itd :skoljka:
User avatar
mc-twin
Posts: 4423
Joined: 18/04/2009 23:47

#14500 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

CooK wrote: 31/07/2020 01:15
skafiskafsnjak wrote: 31/07/2020 00:32
MeanMachine wrote: 31/07/2020 00:13

Ma mijenjati 100%, nikakve popravke i slično jer TV je praktično tek kupljen što upućuje na čistu fabričku grešku (što bi rekli na zapadu "you lost the panel lottery"). Srećom tu je garancija pa obavezno traži zamjenu, nema smisla za toliko love trpiti jedan jedini neispravan pixel na TV-u.
Ja sam odmah rekao. Nista popravka, zamjena. Dobio je pokvaren.
Slazem se. Za 55" LED TV koji je kostao skoro 3000KM ovo je nedopustivo. Obavezno traziti zamjenu!
Nesta sam citao da kao mnogi tolerisu 3-5 pixela (kao smatraju "normalnim"). Otici cu iduce sedmice i reklamirati... Ja sam bacio kartonsku kutiju u kojoj je dosao tv.Ne znam koliko ce to i da li ce praviti problem?Slazem se,za ovu seriju i cjenovni rang ne treba tolerisati...
Post Reply