Hvala na napisanim dojmovima. Mene sad interesuje ta tacka na panelu, na kojem mjestu na panelu se pojavi? Mozes li fotografisati da vidim kako ta tacka izgleda?mc-twin wrote: ↑29/07/2020 22:28 Da napisem koju rijec dojma o Samsungu Q80T.Operativni sistem Tizen radi jako dobro i fluidno.Velika mana istog je manjak dostupnih aplikacija (da valjaju) barem za nasu drzavu.Sto se tice kvaliteta slike tu stvarno nema zamjerki.Kako hd tako i 4k sadrzaj je top.Zvuk 60w je takoder dobar bas i jasan.Soundbar (po meni) suvisan.Crna boja je zaista crna.Kotntrast takoder dobar.Da ne bude sve sjajno i bajno potrefio me jedan peh za panelom ili sta vec.Naime kada se zagrije npr.odgledam film pojavi se minimalna tacka na panelu.Jedva primjetna na tamnoj podlozi.Dvoumio sam se da reklamiram to,ali eto nisam jos... Sve u svemu tv je zaista odlican.Dobar allrounder vrijedan kupnje.
![]()
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#14476 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
-
Stargate Atlantis
- Posts: 18
- Joined: 28/07/2020 18:10
#14477 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
LG to recall some OLED TVs due to overheating issue
It is offering free power board replacements for around 60,000 OLED TVs in South Korea due to an overheating issue.
The affected models are: The 2016 models of OLED65E6, OLED65G6, and OLED77G6; the 2017 models of OLED65B7, OLED65C7, OLED65E7, OLED65G7, OLED65W7, OLED77G7, and OLED77W7; for 2018 models, they are OLED65G8, OLED65W8, OLED77C8, and OLED77W8; and the affected 2019 models are OLED65W9, OLED77B9, OLED77C9, and OLED77W9.
https://www.zdnet.com/article/lg-to-rec ... ing-issue/
It is offering free power board replacements for around 60,000 OLED TVs in South Korea due to an overheating issue.
The affected models are: The 2016 models of OLED65E6, OLED65G6, and OLED77G6; the 2017 models of OLED65B7, OLED65C7, OLED65E7, OLED65G7, OLED65W7, OLED77G7, and OLED77W7; for 2018 models, they are OLED65G8, OLED65W8, OLED77C8, and OLED77W8; and the affected 2019 models are OLED65W9, OLED77B9, OLED77C9, and OLED77W9.
https://www.zdnet.com/article/lg-to-rec ... ing-issue/
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#14478 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Još da smo u Južnoj Koreji...Stargate Atlantis wrote: ↑30/07/2020 09:12 LG to recall some OLED TVs due to overheating issue
It is offering free power board replacements for around 60,000 OLED TVs in South Korea due to an overheating issue.
The affected models are: The 2016 models of OLED65E6, OLED65G6, and OLED77G6; the 2017 models of OLED65B7, OLED65C7, OLED65E7, OLED65G7, OLED65W7, OLED77G7, and OLED77W7; for 2018 models, they are OLED65G8, OLED65W8, OLED77C8, and OLED77W8; and the affected 2019 models are OLED65W9, OLED77B9, OLED77C9, and OLED77W9.
https://www.zdnet.com/article/lg-to-rec ... ing-issue/
-
Stargate Atlantis
- Posts: 18
- Joined: 28/07/2020 18:10
#14479 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Different countries have different power requirements, so there's no reason to think that a flaw in the board design that handles the South Korean specification would affect other countries too. However, LG is investigating to make certain that this is indeed the case.
So for now, there's no need to worry about picked up the LG C9 or LG CX, both of which feature
So for now, there's no need to worry about picked up the LG C9 or LG CX, both of which feature
- mc-twin
- Posts: 4423
- Joined: 18/04/2009 23:47
#14480 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Svakako ukoliko budem trebao zbavim android box.I smeta i ne smeta.Minimalna je,ali kao sto ti rece debelo sam ga platio da bih tako nesto "trpio".MeanMachine wrote: ↑30/07/2020 00:31Nedostatak Tizena sa ponudom aplikacjia riješi na najjednostavniji mogući način - Android TV Box ... mala dodatna investicija, a ogroman dobitak na komforu gledanja TV-a.mc-twin wrote: ↑29/07/2020 22:28 Da napisem koju rijec dojma o Samsungu Q80T.Operativni sistem Tizen radi jako dobro i fluidno.Velika mana istog je manjak dostupnih aplikacija (da valjaju) barem za nasu drzavu.Sto se tice kvaliteta slike tu stvarno nema zamjerki.Kako hd tako i 4k sadrzaj je top.Zvuk 60w je takoder dobar bas i jasan.Soundbar (po meni) suvisan.Crna boja je zaista crna.Kotntrast takoder dobar.Da ne bude sve sjajno i bajno potrefio me jedan peh za panelom ili sta vec.Naime kada se zagrije npr.odgledam film pojavi se minimalna tacka na panelu.Jedva primjetna na tamnoj podlozi.Dvoumio sam se da reklamiram to,ali eto nisam jos... Sve u svemu tv je zaista odlican.Dobar allrounder vrijedan kupnje.
Što se tiče te tačke na panelu, a s obzirom da si koliko se sjećam iskeširao cca 3.000 KM za taj TV, ako ti imalo smeta samo reklamiraj ... sa takvim ciframa ja definitivno ne bih trpio nikakve tačke i slične mane panela.
- mc-twin
- Posts: 4423
- Joined: 18/04/2009 23:47
#14481 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Malo vise iznad sredine s lijeve strane.Hocu ako se bude uspjelo vidjeti na fotki jer je bas mala.CooK wrote: ↑30/07/2020 00:45Hvala na napisanim dojmovima. Mene sad interesuje ta tacka na panelu, na kojem mjestu na panelu se pojavi? Mozes li fotografisati da vidim kako ta tacka izgleda?mc-twin wrote: ↑29/07/2020 22:28 Da napisem koju rijec dojma o Samsungu Q80T.Operativni sistem Tizen radi jako dobro i fluidno.Velika mana istog je manjak dostupnih aplikacija (da valjaju) barem za nasu drzavu.Sto se tice kvaliteta slike tu stvarno nema zamjerki.Kako hd tako i 4k sadrzaj je top.Zvuk 60w je takoder dobar bas i jasan.Soundbar (po meni) suvisan.Crna boja je zaista crna.Kotntrast takoder dobar.Da ne bude sve sjajno i bajno potrefio me jedan peh za panelom ili sta vec.Naime kada se zagrije npr.odgledam film pojavi se minimalna tacka na panelu.Jedva primjetna na tamnoj podlozi.Dvoumio sam se da reklamiram to,ali eto nisam jos... Sve u svemu tv je zaista odlican.Dobar allrounder vrijedan kupnje.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#14482 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Druze, reklamacija, sta drugo!mc-twin wrote: ↑30/07/2020 10:44Malo vise iznad sredine s lijeve strane.Hocu ako se bude uspjelo vidjeti na fotki jer je bas mala.CooK wrote: ↑30/07/2020 00:45Hvala na napisanim dojmovima. Mene sad interesuje ta tacka na panelu, na kojem mjestu na panelu se pojavi? Mozes li fotografisati da vidim kako ta tacka izgleda?mc-twin wrote: ↑29/07/2020 22:28 Da napisem koju rijec dojma o Samsungu Q80T.Operativni sistem Tizen radi jako dobro i fluidno.Velika mana istog je manjak dostupnih aplikacija (da valjaju) barem za nasu drzavu.Sto se tice kvaliteta slike tu stvarno nema zamjerki.Kako hd tako i 4k sadrzaj je top.Zvuk 60w je takoder dobar bas i jasan.Soundbar (po meni) suvisan.Crna boja je zaista crna.Kotntrast takoder dobar.Da ne bude sve sjajno i bajno potrefio me jedan peh za panelom ili sta vec.Naime kada se zagrije npr.odgledam film pojavi se minimalna tacka na panelu.Jedva primjetna na tamnoj podlozi.Dvoumio sam se da reklamiram to,ali eto nisam jos... Sve u svemu tv je zaista odlican.Dobar allrounder vrijedan kupnje.
Platis tv 3 000 i razmisljas se... Odmah reklamiraj
- mc-twin
- Posts: 4423
- Joined: 18/04/2009 23:47
#14483 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Evo uslikao sam.Uzivo je dosta manje.Slikano je izbliza da se vidi pa se cini vecim.


- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#14484 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Šta te košta da pokušaš reklamirati, nije to na sedmicu ili dvije nego za nekoliko godina korištenja. Posebno što ti znaš da ta greška postoji.
- mirsek
- Posts: 12951
- Joined: 07/05/2010 15:40
#14486 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Vrati pred kraj garancije ako se u medjuvremenu ne bude povecavala ta tacka ili stvarale nove, da se ne peglas bez potrebe jer je haman neprimjetna.
Sad sjedi i uzivaj u tv-u
Sad sjedi i uzivaj u tv-u
-
Ammarzinho
- Posts: 272
- Joined: 23/08/2012 14:44
#14487 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pozdrav, preporuka za tv 50"-55" za spavaće sobe cjenovno do 1000km otprilike (Samsung ili Sony naravno) ? Unaprijed hvala ...
Last edited by Ammarzinho on 30/07/2020 15:17, edited 1 time in total.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#14490 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako ćeš za spavaću sobu onda samo VA panel. Iz kreveta ćeš gledati ditrektno. Imaju sada nekakva ljetna sniženja, ali sve je to izgleda čiščenje magacina.Ammarzinho wrote: ↑30/07/2020 14:26 Pozdrav, preporuka za tv 50"-55" za spavaće sobe cjenovno do 1000km otprilike (Samsung ili Sony naravno) ? Unaprijed hvala ...
https://www.televizori.ba/landing/ljetno-snizenje
-
Ammarzinho
- Posts: 272
- Joined: 23/08/2012 14:44
#14491 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Da i mislio sam ici na VA obavezno. Citam neke recenzije da se ova nova Samsungova TU serija nije uopste proslavila, i da nista nije bolja od one RU ?vatrogasac wrote: ↑30/07/2020 15:44Ako ćeš za spavaću sobu onda samo VA panel. Iz kreveta ćeš gledati ditrektno. Imaju sada nekakva ljetna sniženja, ali sve je to izgleda čiščenje magacina.Ammarzinho wrote: ↑30/07/2020 14:26 Pozdrav, preporuka za tv 50"-55" za spavaće sobe cjenovno do 1000km otprilike (Samsung ili Sony naravno) ? Unaprijed hvala ...
https://www.televizori.ba/landing/ljetno-snizenje
- Laertes
- Posts: 5065
- Joined: 08/01/2015 18:25
#14492 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Meni je Cossack neki dan preporučio RU, a i sam prodavač u Tehnomagu mi je rekao da je taj bolji od ovogodišnjeg TU.Ammarzinho wrote: ↑30/07/2020 16:16Da i mislio sam ici na VA obavezno. Citam neke recenzije da se ova nova Samsungova TU serija nije uopste proslavila, i da nista nije bolja od one RU ?vatrogasac wrote: ↑30/07/2020 15:44Ako ćeš za spavaću sobu onda samo VA panel. Iz kreveta ćeš gledati ditrektno. Imaju sada nekakva ljetna sniženja, ali sve je to izgleda čiščenje magacina.Ammarzinho wrote: ↑30/07/2020 14:26 Pozdrav, preporuka za tv 50"-55" za spavaće sobe cjenovno do 1000km otprilike (Samsung ili Sony naravno) ? Unaprijed hvala ...
https://www.televizori.ba/landing/ljetno-snizenje
- MeanMachine
- Posts: 1175
- Joined: 09/03/2011 20:47
#14493 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kod Samsunga treba imati na umu da su ove godine izbacili nešto degradirane modele u odnosu na raniju Q seriju, a vjerovatno je slično i kod RU / TU serija. Degradirane u smislu da je npr. Q60T po parametrima ispod Q60R, Q70T je više nasljednik Q60R, Q80T mijenja Q70R itd. Naravno, ovogodišnji modeli imaju svoje dobre strane i generalno su top televizori i ovo apsolutno nije razlog da se ne kupi neki Q model iz 2020. ili TU serija, ali Samsung na ovaj način lagano započinje dvije stvari: uvođenje vlastite varijante OLED-a, kao i pojačanu promociju 8K modela. Samo iz tih razloga su na neki način Q seriju u 2020. godini spustili za po jednu stepenicu iako su još uvijek vrhunski uređaji, bez dileme.
-
allem_77
- Posts: 3422
- Joined: 17/09/2015 15:46
#14494 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Prati akcije u imtec.baLaertes wrote: ↑30/07/2020 20:24Meni je Cossack neki dan preporučio RU, a i sam prodavač u Tehnomagu mi je rekao da je taj bolji od ovogodišnjeg TU.Ammarzinho wrote: ↑30/07/2020 16:16Da i mislio sam ici na VA obavezno. Citam neke recenzije da se ova nova Samsungova TU serija nije uopste proslavila, i da nista nije bolja od one RU ?vatrogasac wrote: ↑30/07/2020 15:44
Ako ćeš za spavaću sobu onda samo VA panel. Iz kreveta ćeš gledati ditrektno. Imaju sada nekakva ljetna sniženja, ali sve je to izgleda čiščenje magacina.
https://www.televizori.ba/landing/ljetno-snizenje

-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#14495 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Uhh, pa nije ovo bezazleno pogotovo uzimajuci u obzir klasu televizora kojoj pripada. Moj ti je savjet da trazis zamjenu, TV od 3000KM ne smije imati ovakav problem odnosno ne smije mu se ovo tolerisati.
- MeanMachine
- Posts: 1175
- Joined: 09/03/2011 20:47
#14496 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma mijenjati 100%, nikakve popravke i slično jer TV je praktično tek kupljen što upućuje na čistu fabričku grešku (što bi rekli na zapadu "you lost the panel lottery"). Srećom tu je garancija pa obavezno traži zamjenu, nema smisla za toliko love trpiti jedan jedini neispravan pixel na TV-u.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#14497 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ja sam odmah rekao. Nista popravka, zamjena. Dobio je pokvaren.MeanMachine wrote: ↑31/07/2020 00:13Ma mijenjati 100%, nikakve popravke i slično jer TV je praktično tek kupljen što upućuje na čistu fabričku grešku (što bi rekli na zapadu "you lost the panel lottery"). Srećom tu je garancija pa obavezno traži zamjenu, nema smisla za toliko love trpiti jedan jedini neispravan pixel na TV-u.
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#14498 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Slazem se. Za 55" LED TV koji je kostao skoro 3000KM ovo je nedopustivo. Obavezno traziti zamjenu!skafiskafsnjak wrote: ↑31/07/2020 00:32Ja sam odmah rekao. Nista popravka, zamjena. Dobio je pokvaren.MeanMachine wrote: ↑31/07/2020 00:13Ma mijenjati 100%, nikakve popravke i slično jer TV je praktično tek kupljen što upućuje na čistu fabričku grešku (što bi rekli na zapadu "you lost the panel lottery"). Srećom tu je garancija pa obavezno traži zamjenu, nema smisla za toliko love trpiti jedan jedini neispravan pixel na TV-u.
-
jarobot
- Posts: 3056
- Joined: 13/06/2016 20:07
#14499 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Zar se Samsung može pokvariti ?
I još nov tek raspakovan i još 3000 km .
Ja sam mislio da su kvarovi rezervisani samo za Teslu , Vox, Philips itd
I još nov tek raspakovan i još 3000 km .
Ja sam mislio da su kvarovi rezervisani samo za Teslu , Vox, Philips itd
- mc-twin
- Posts: 4423
- Joined: 18/04/2009 23:47
#14500 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nesta sam citao da kao mnogi tolerisu 3-5 pixela (kao smatraju "normalnim"). Otici cu iduce sedmice i reklamirati... Ja sam bacio kartonsku kutiju u kojoj je dosao tv.Ne znam koliko ce to i da li ce praviti problem?Slazem se,za ovu seriju i cjenovni rang ne treba tolerisati...CooK wrote: ↑31/07/2020 01:15Slazem se. Za 55" LED TV koji je kostao skoro 3000KM ovo je nedopustivo. Obavezno traziti zamjenu!skafiskafsnjak wrote: ↑31/07/2020 00:32Ja sam odmah rekao. Nista popravka, zamjena. Dobio je pokvaren.MeanMachine wrote: ↑31/07/2020 00:13
Ma mijenjati 100%, nikakve popravke i slično jer TV je praktično tek kupljen što upućuje na čistu fabričku grešku (što bi rekli na zapadu "you lost the panel lottery"). Srećom tu je garancija pa obavezno traži zamjenu, nema smisla za toliko love trpiti jedan jedini neispravan pixel na TV-u.
