TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
HardCore
Posts: 2467
Joined: 17/05/2011 21:46

#14451 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

Totalno si nebitan, po tome sto pises reklo bi se da ti imas 13 godina, da vise temu citas znao bi da se i sony non stop spominje, al eto tebi zapalo za oko samsung i filips ha ha
User avatar
typeOnegative
Posts: 5418
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#14452 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

Ma ko se to prepozn'o hahah. Pročitao sam i više nego što treba. Al dobro bitni, nek si mi rekao :lol:
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14453 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

typeOnegative wrote: 28/07/2020 20:20 Čitam ovu temu i ne vjerujem sve u šta se pretvori . Samsung fan klub vs Philips i kao da je skup klinaca od tlinest i po godina ,a objektivnost i realnost nula bodova :lol:
Koliko god su u q pojedini što guraju Philips po svaku cijenu , niste bolji ni vi jer to isto radite sa samsungom i kad treba i ne treba .. Potpuno ste isti, pa ko se prepoznao prepoznao :D
Razlog više da nikad ne napišem ništa ovdje, kao što ne pišu ni mnogi drugi koji su prije pisali . Niste mi jasni nikako, a ni admin koji sve ovo tolerira.
Ja sam jedan od tih sto sad slabije ovdje pise ali to nema veze sa drugim ljudima nego prvenstveno sa Philips fanaticima.
Jedan od razloga mozes vidjeti samo 2 posta iznad tvog, lik se registrovao i odmah prvi post mu je kako je kupio Philips TV a za par dana ce ga nahvaliti kao da je kupio hologram(mozda sad nece nahvaliti jer je provaljen).
Takvih je sad masa, registruju se i pocnu hvaliti Philips kao da je Bogom dan.
Obicno su do sada ljudi koji bi se tek registrovali i kojim bi prvi post bio u ovoj temi bili ljudi koji su trazili pomoc oko izbora TV-a a sad se ovdje registruju ljudi(klonovi) koji odmah hvale Philips tako da mozes skontati koliko je sati i sta se pokusava uraditi.
User avatar
HardCore
Posts: 2467
Joined: 17/05/2011 21:46

#14454 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

Ma sta mu se pravdas, lik je 0
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#14455 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PlusSA »

Ufonije wrote: 28/07/2020 18:53 Sutra stiže i javim za koji dan utiske :D

https://www.olx.ba/artikal/37080504/phi ... d-android/

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ne javljaj ništa Bogati, nema potrebe :thumbup:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#14456 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mirsek »

Sta je ovo sa garancijama od 5 godina na poznatije marke, ni za lijeka ih nema ?
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14457 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

mirsek wrote: 29/07/2020 00:23 Sta je ovo sa garancijama od 5 godina na poznatije marke, ni za lijeka ih nema ?
Bilo bi 5 godina garancije da nije odgodjeno Evropsko prvenstvo u fudbalu a ovako sumnjam da ce biti prije sezone Novogodisnjih praznika(novembar-decembar).
Mada nikad se ne zna, moguce da ce ova korona promijeniti uobicajeno ponasanje proizvodjaca kada je rijec o produzenoj garanciji pa da je daju npr i u septembru.
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#14458 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by reboot »

Zanima me navedeni TV, da li se isplati za ovu cijenu, nisam zahtjevan korisnik.

https://www.televizori.ba/samsung-telev ... smart-crni
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14459 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

reboot wrote: 29/07/2020 02:53 Zanima me navedeni TV, da li se isplati za ovu cijenu, nisam zahtjevan korisnik.

https://www.televizori.ba/samsung-telev ... smart-crni
Isplati pogotovo kada se uracuna da dodju gratis bezicna tastatura i mis. Samo imaj u vidu da je to novi model i da ce mu cijena za mjesec-dva opasti pa ako ti nije zurba sacekaj.
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#14460 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by reboot »

CooK wrote: 29/07/2020 08:12
reboot wrote: 29/07/2020 02:53 Zanima me navedeni TV, da li se isplati za ovu cijenu, nisam zahtjevan korisnik.

https://www.televizori.ba/samsung-telev ... smart-crni
Isplati pogotovo kada se uracuna da dodju gratis bezicna tastatura i mis. Samo imaj u vidu da je to novi model i da ce mu cijena za mjesec-dva opasti pa ako ti nije zurba sacekaj.
Hvala ti puno. Nažalost žurba je, roditeljima crkao TV pa bih im dao svoj trenutni, a sebi ovaj kupio.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#14461 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PlusSA »

Šta je ba ovo phillips se fokusira na forum marketing i prodaju :D

:lol: :lol: :lol:

Registruju se i prvi post TV reklama :mrgreen:

Koliko je lik providan samo :skoljka:
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#14462 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

Pustite čovjeka da se ispuca, manja je šteta od lijepljenja na njegove postove.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#14463 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

mirsek wrote: 29/07/2020 00:23 Sta je ovo sa garancijama od 5 godina na poznatije marke, ni za lijeka ih nema ?
Eh,toga nema ovdje na zapadu,do duse,nije ni potrebno jer je ovdje kupac Bog i ima sva prava... :thumbup:
Doplatis samo jos 3 dodatne godine i mirna Bosna,cist racun i duga ljubav.
Garanciju od 5 godinna izgleda daju samo za balkansko trziste a zasto je to tako,ne bih znao odgovoriti.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#14464 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

CooK wrote: 29/07/2020 00:53
Bilo bi 5 godina garancije da nije odgodjeno Evropsko prvenstvo u fudbalu a ovako sumnjam da ce biti prije sezone Novogodisnjih praznika(novembar-decembar).
Mada nikad se ne zna, moguce da ce ova korona promijeniti uobicajeno ponasanje proizvodjaca kada je rijec o produzenoj garanciji pa da je daju npr i u septembru.
Ne razumijem tu poslovnu politiku... :?
Upravo radi nekih velikih sportskih dogadja raste prodaja TV uredja i nije potrebna nikakva garancija od 5 godina upravo suprotno
treba biti,kad pada prodaja TV uredjaja treba nekako stimulisati kupce a upravo garancija od 5 godina je jedna od najvecih stimulacija za kupovinu novog TV-ea.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#14465 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

reboot wrote: 29/07/2020 09:57
Hvala ti puno. Nažalost žurba je, roditeljima crkao TV pa bih im dao svoj trenutni, a sebi ovaj kupio.
Kad je vec crkao stari TV,navedi koji je model i koja marka i nakon koliko godina je ispustio dusu.
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#14466 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by reboot »

Nadzornik wrote: 29/07/2020 13:42
reboot wrote: 29/07/2020 09:57
Hvala ti puno. Nažalost žurba je, roditeljima crkao TV pa bih im dao svoj trenutni, a sebi ovaj kupio.
Kad je vec crkao stari TV,navedi koji je model i koja marka i nakon koliko godina je ispustio dusu.
Sonyev, model ti tacno ne znam, ali otisao je ekran, a ne da mi se popravljati. 8 godina :D
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#14467 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ovajonaj »

mirsek wrote: 29/07/2020 00:23 Sta je ovo sa garancijama od 5 godina na poznatije marke, ni za lijeka ih nema ?
Ja kad sam prije par mjeseci uzimao Philipsa preko ekupi dobio sam 5 godina garancije, ali sam ga vratio i uzeo Samsung koji je imao samo 2 godine garancije. Međutim nakon mjesec dana dolazi mi pismo od Ekupi i unutra dodatna garancija od Uniqa osiguranja za još tri godine...
ne znam jel to dobije svako ko kupi Samsung ili su samo meni poslali jer je prvi tv imao 5 godina garanciju...
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#14468 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Nadzornik wrote: 29/07/2020 13:37
CooK wrote: 29/07/2020 00:53
Bilo bi 5 godina garancije da nije odgodjeno Evropsko prvenstvo u fudbalu a ovako sumnjam da ce biti prije sezone Novogodisnjih praznika(novembar-decembar).
Mada nikad se ne zna, moguce da ce ova korona promijeniti uobicajeno ponasanje proizvodjaca kada je rijec o produzenoj garanciji pa da je daju npr i u septembru.
Ne razumijem tu poslovnu politiku... :?
Upravo radi nekih velikih sportskih dogadja raste prodaja TV uredja i nije potrebna nikakva garancija od 5 godina upravo suprotno
treba biti,kad pada prodaja TV uredjaja treba nekako stimulisati kupce a upravo garancija od 5 godina je jedna od najvecih stimulacija za kupovinu novog TV-ea.
Ne ide to tako. Kada raste potraznja za televizorima onda se i brendovi bore da prodaju sto vise televizora jer u tom periodu prodaju vise televizora nego za cijeli ostatak godine. Jedan od nacina te borbe je, osim spustanja cijena, davanje produzene garancije.
User avatar
mc-twin
Posts: 4423
Joined: 18/04/2009 23:47

#14469 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

Da napisem koju rijec dojma o Samsungu Q80T.Operativni sistem Tizen radi jako dobro i fluidno.Velika mana istog je manjak dostupnih aplikacija (da valjaju) barem za nasu drzavu.Sto se tice kvaliteta slike tu stvarno nema zamjerki.Kako hd tako i 4k sadrzaj je top.Zvuk 60w je takoder dobar bas i jasan.Soundbar (po meni) suvisan.Crna boja je zaista crna.Kotntrast takoder dobar.Da ne bude sve sjajno i bajno potrefio me jedan peh za panelom ili sta vec.Naime kada se zagrije npr.odgledam film pojavi se minimalna tacka na panelu.Jedva primjetna na tamnoj podlozi.Dvoumio sam se da reklamiram to,ali eto nisam jos... Sve u svemu tv je zaista odlican.Dobar allrounder vrijedan kupnje.
Image
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#14470 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PlusSA »

Najveca mana Samsunga tj tizena je nemogucnost da se instalira kodi.

Al da fecera dobro to stoji :-D
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#14471 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

ovajonaj wrote: 29/07/2020 15:29
Ja kad sam prije par mjeseci uzimao Philipsa preko ekupi dobio sam 5 godina garancije, ali sam ga vratio i uzeo Samsung koji je imao samo 2 godine garancije. Međutim nakon mjesec dana dolazi mi pismo od Ekupi i unutra dodatna garancija od Uniqa osiguranja za još tri godine...
ne znam jel to dobije svako ko kupi Samsung ili su samo meni poslali jer je prvi tv imao 5 godina garanciju...
Ne svako nego samo onaj sto vrati Philips u nekom razumnom roku biva nagradjen sa jos tri dodatne godine garancije kao
savjestan i drustveno odgovoran kupac... :thumbup:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#14472 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

CooK wrote: 29/07/2020 18:26

Ne ide to tako. Kada raste potraznja za televizorima onda se i brendovi bore da prodaju sto vise televizora jer u tom periodu prodaju vise televizora nego za cijeli ostatak godine. Jedan od nacina te borbe je, osim spustanja cijena, davanje produzene garancije.
Pa da,u pravu si,jos tokom studiranja sam skontao da mi marketing nije jaca strana i da se drzim proizvodnog procesa kao
odgovoran nadzornik produkcije... :thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#14473 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Maraschino »

Ufonije wrote: 28/07/2020 18:53 Sutra stiže i javim za koji dan utiske :D

https://www.olx.ba/artikal/37080504/phi ... d-android/

Puno para ni za sta.
Mozes ti kupiti ne znam kakvu tehnologiju kada te signal ne podrzava.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#14474 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

mc-twin wrote: 29/07/2020 22:28 Da napisem koju rijec dojma o Samsungu Q80T.Operativni sistem Tizen radi jako dobro i fluidno.Velika mana istog je manjak dostupnih aplikacija (da valjaju) barem za nasu drzavu.Sto se tice kvaliteta slike tu stvarno nema zamjerki.Kako hd tako i 4k sadrzaj je top.Zvuk 60w je takoder dobar bas i jasan.Soundbar (po meni) suvisan.Crna boja je zaista crna.Kotntrast takoder dobar.Da ne bude sve sjajno i bajno potrefio me jedan peh za panelom ili sta vec.Naime kada se zagrije npr.odgledam film pojavi se minimalna tacka na panelu.Jedva primjetna na tamnoj podlozi.Dvoumio sam se da reklamiram to,ali eto nisam jos... Sve u svemu tv je zaista odlican.Dobar allrounder vrijedan kupnje.
Kao sto kaze mr. Cook,inace moj dobar prijatelj,sa Q linijom neces pogrijesiti... :-D
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#14475 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MeanMachine »

mc-twin wrote: 29/07/2020 22:28 Da napisem koju rijec dojma o Samsungu Q80T.Operativni sistem Tizen radi jako dobro i fluidno.Velika mana istog je manjak dostupnih aplikacija (da valjaju) barem za nasu drzavu.Sto se tice kvaliteta slike tu stvarno nema zamjerki.Kako hd tako i 4k sadrzaj je top.Zvuk 60w je takoder dobar bas i jasan.Soundbar (po meni) suvisan.Crna boja je zaista crna.Kotntrast takoder dobar.Da ne bude sve sjajno i bajno potrefio me jedan peh za panelom ili sta vec.Naime kada se zagrije npr.odgledam film pojavi se minimalna tacka na panelu.Jedva primjetna na tamnoj podlozi.Dvoumio sam se da reklamiram to,ali eto nisam jos... Sve u svemu tv je zaista odlican.Dobar allrounder vrijedan kupnje.
Image
Nedostatak Tizena sa ponudom aplikacjia riješi na najjednostavniji mogući način - Android TV Box ... mala dodatna investicija, a ogroman dobitak na komforu gledanja TV-a.

Što se tiče te tačke na panelu, a s obzirom da si koliko se sjećam iskeširao cca 3.000 KM za taj TV, ako ti imalo smeta samo reklamiraj ... sa takvim ciframa ja definitivno ne bih trpio nikakve tačke i slične mane panela.
Post Reply