Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11776 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 15:46
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 15:43 ti si me fino podsjetio kako funkcionira muska biologija

kurve i kuravi postoje u svijesti pojedinaca u raznim drustvima
U svim drustvima postoji ta etiketa, my dear. Bas to sto je cross-cultural ti treba biti isaret da se radi o necemu sto je covecanstvo usvojilo kao konvenciju koja je od koristi.

doticna etiketa je produkt licmjernosti, ljubomore i drugih drustvenih frustracija :)

drustvo nije mjerilo za neciji seksulani zivot ;-)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#11777 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 15:33
ovo je tvoja predrasuda, odnosno najmanje je u jednakoj mjeri kao i zelja muskarca da se ozene i imaju djecu, zar ne!?
Naravno da i muskarci imaju slicnu zelju za brakom i potomstvom, to nam je u genetskom kodu i neporeciva je cinjenica.
znam da ce ti ovo biti sokantno, ali dopadanje muskarcima nije osnova razmisljanja iti jedne zene sa zerom samosvijesti odnosno spoznaje o sopstvenoj vrijednosti i licnosti.

razumijem pak da se lakse tjesiti tako i davatio sebi na vaznosti.
Kako sam i napisao, nije zenama to glavna svrha, ali isto tako se ne moze iskljuciti i taj aspekt. To je kao ona prica da se zena lepo oblaci zbog sebe, sto naravno nije istina. Ona se skocka za grad da je vide ili muskarci ili druge zene, dok kad je sama kuci ne nosi stikle i skine brus, i onako cupava sedi u pidzami i jede Nutellu velikom kasikom. :-D

Primer sam karikirao, ali poenta ostaje da zene nisu neovisne o muskoj validaciji i paznji.
mijesas drustvo i muskarce.
odnosno izmedju toga dvoga stavljas znak jednakosti kojemu tu nije mjesto.
vrlo je uproscena slika koju slikas iz svojih predrasuda.

zena se lijepo/pristojno obuce kao i muskarac ili svaka osoba koja drzi do sebe kad izlazi iz kuce. to se valjda ponese od pelena - da se po kuci ne hoda u onome u cemu ides vani, da ces se razlicito obuci kad ides na piknik ili u pozoriste, i sl. individualne interpretacije su pozeljne i dokazuju zrelost i neopterecenost drustvenim normama odnosno time ko ce sta reci.

tvoje vulgarno svodjenje ovog kompleksnog pitanja (izmedju ostalog individualiteta) na svidjanje ili kako si ti to rekao - skocka se za grad da je vide, oznacava plitkost onoga koji dotjeranu zenu vidi kroz tu vizuru, kao i one koja se zaista dotjeruje za muske oci. sto ne mozes pripisati svim zenama a to cinis, a gdje upadas u vlastitu zamku generalizacije izazvane kako rekoh - predrasudama.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11778 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 15:25 A sta mislis zasto je to tako? Zasto se muskarac ne zove kurvarom u pezorativnom smislu, a zene se zovu kurvama? Nemoj mi samo reci patrijarhat jer je to lenjo objasnjenje, probaj sa evolucijom, tamo ces naci logicnije argumente.
Evolucijom smo dosli do zakljucka zasto su zene kurve, a muskarci nisu kurvari.🤣🤣

Bas me zanima ko koristi usluge kurvi...🤣🤣

Dabome da jeste patrijarhat,jer pojam kurva je nametnut na zene,i ne odnosi se samo na one koje picke daju.
Kurva je sustinsi izasao iz muske vizije o zenama iz nekih licnih motiva. Taj pojam su dodatno raspirile i zene obicno neugledne,neyspjesne,koje nisu lijepe i koje nisu imale dobrih ljubavnika...pozadina je obicno bila ljubomora i zavist...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11779 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

vjeshalica wrote: 22/07/2020 15:52
saint_mirad wrote: 22/07/2020 15:25 A sta mislis zasto je to tako? Zasto se muskarac ne zove kurvarom u pezorativnom smislu, a zene se zovu kurvama? Nemoj mi samo reci patrijarhat jer je to lenjo objasnjenje, probaj sa evolucijom, tamo ces naci logicnije argumente.
Evolucijom smo dosli do zakljucka zasto su zene kurve, a muskarci nisu kurvari.🤣🤣

Bas me zanima ko koristi usluge kurvi...🤣🤣

Dabome da jeste patrijarhat,jer pojam kurva je nametnut na zene,i ne odnosi se samo na one koje picke daju.
Kurva je sustinsi izasao iz muske vizije o zenama iz nekih licnih motiva. Taj pojam su dodatno raspirile i zene obicno neugledne,neyspjesne,koje nisu lijepe i koje nisu imale dobrih ljubavnika...pozadina je obicno bila ljubomora i zavist...
:thumbup: :-D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11780 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 15:50
saint_mirad wrote: 22/07/2020 15:46
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 15:43 ti si me fino podsjetio kako funkcionira muska biologija

kurve i kuravi postoje u svijesti pojedinaca u raznim drustvima
U svim drustvima postoji ta etiketa, my dear. Bas to sto je cross-cultural ti treba biti isaret da se radi o necemu sto je covecanstvo usvojilo kao konvenciju koja je od koristi.

doticna etiketa je produkt licmjernosti, ljubomore i drugih drustvenih frustracija :)

drustvo nije mjerilo za neciji seksulani zivot ;-)
Tacno, nije merilo, ali ako se seksualne navike pojedinca razlikuju mnogo od drustvenih normi, samo drustvo kaznjava pojedinca iskljucivanjem iz drustvenih tokova ili javnim posramljivanjem, npr slut shaming.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11781 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 15:53
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 15:50
saint_mirad wrote: 22/07/2020 15:46

U svim drustvima postoji ta etiketa, my dear. Bas to sto je cross-cultural ti treba biti isaret da se radi o necemu sto je covecanstvo usvojilo kao konvenciju koja je od koristi.

doticna etiketa je produkt licmjernosti, ljubomore i drugih drustvenih frustracija :)

drustvo nije mjerilo za neciji seksulani zivot ;-)
Tacno, nije merilo, ali ako se seksualne navike pojedinca razlikuju mnogo od drustvenih normi, samo drustvo kaznjava pojedinca iskljucivanjem iz drustvenih tokova ili javnim posramljivanjem, npr slut shaming.
otkud drustvu pravo da kaznjava nekoga jer je nekom cejf da uziva u seksu onako kako njum ili njoj odgovoara :shock:

halo, svi se seksamo u skladu sa vlastitim afinitetima i zeljama :-D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11782 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

hadzinicasa wrote: 22/07/2020 15:50

tvoje vulgarno svodjenje ovog kompleksnog pitanja (izmedju ostalog individualiteta) na svidjanje ili kako si ti to rekao - skocka se za grad da je vide, oznacava plitkost onoga koji dotjeranu zenu vidi kroz tu vizuru, kao i one koja se zaista dotjeruje za muske oci. sto ne mozes pripisati svim zenama a to cinis, a gdje upadas u vlastitu zamku generalizacije izazvane kako rekoh - predrasudama.
Naravno da je njegovana i sredjena zena koja izadje medju ljude kurva. Ne mora to biti vulgarnost ili oskudno odjevena zena. Ali je zakljucak o njenom tom izgledu da je picke dala i zato je takva. I svi ce reci za nju da je kurva,i zene i muskarci.
Obukla se lijepo jer zeli musku paznju,zeli muskarce,fakticki nosa na sebi natpis pojebi me...odma tu dolazi do izrazaja njeno malipulisanje pickom i izazivanje dizanja falusa okolo ali samo sa ciljem da se pojebe i nista vise...kako da ne🤣🤣
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11783 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

mijesas drustvo i muskarce.
odnosno izmedju toga dvoga stavljas znak jednakosti kojemu tu nije mjesto.
vrlo je uproscena slika koju slikas iz svojih predrasuda.
Nisu predrasude, sadasnje socijalne norme su kreirali bas muskarci. :-D
zena se lijepo/pristojno obuce kao i muskarac ili svaka osoba koja drzi do sebe kad izlazi iz kuce. to se valjda ponese od pelena - da se po kuci ne hoda u onome u cemu ides vani, da ces se razlicito obuci kad ides na piknik ili u pozoriste, i sl. individualne interpretacije su pozeljne i dokazuju zrelost i neopterecenost drustvenim normama odnosno time ko ce sta reci.
A zasto je ovo ovako? Zasto se zene lepo oblace kad hoce ici na neki drustveni dogadjaj, na mesto gde ce ih videti i oceniti drugi ljudi? Ako se zaista oblace samo zbog sebe, onda bi i kucna varijanta bila slicna onoj za neku gala-vecer jer, pobogu, zena zeli da je lepa sama sebi cak i kad je niko ne gleda. Praksa pokazuje da to nije tako, i ti si gore se slozila s tim. Ja tebe pitam opet zasto je ta drustvena konvencija takva kakva jeste?
tvoje vulgarno svodjenje ovog kompleksnog pitanja (izmedju ostalog individualiteta) na svidjanje ili kako si ti to rekao - skocka se za grad da je vide, oznacava plitkost onoga koji dotjeranu zenu vidi kroz tu vizuru, kao i one koja se zaista dotjeruje za muske oci. sto ne mozes pripisati svim zenama a to cinis, a gdje upadas u vlastitu zamku generalizacije izazvane kako rekoh - predrasudama.
Sad i ti ko Karlinka pravis strawman. Evo sta sam napisao u vezi toga ponovo
Kako sam i napisao, nije zenama to glavna svrha, ali isto tako se ne moze iskljuciti i taj aspekt. To je kao ona prica da se zena lepo oblaci zbog sebe, sto naravno nije istina. Ona se skocka za grad da je vide ili muskarci ili druge zene, dok kad je sama kuci ne nosi stikle i skine brus, i onako cupava sedi u pidzami i jede Nutellu velikom kasikom. :-D
Iz podebljanog dela se lako razume nijansirani stav da se zene ne oblace iskljucivo zbog muskaraca, ali i da se isto tako ne oblace iskljucivo zbog sebe. Radi se o vise uticaja pri odabiru.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11784 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:00
Nisu predrasude, sadasnje socijalne norme su kreirali bas muskarci. :-D
na cemu su bazirane doticne norme :?
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#11785 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:00
mijesas drustvo i muskarce.
odnosno izmedju toga dvoga stavljas znak jednakosti kojemu tu nije mjesto.
vrlo je uproscena slika koju slikas iz svojih predrasuda.
Nisu predrasude, sadasnje socijalne norme su kreirali bas muskarci. :-D
zena se lijepo/pristojno obuce kao i muskarac ili svaka osoba koja drzi do sebe kad izlazi iz kuce. to se valjda ponese od pelena - da se po kuci ne hoda u onome u cemu ides vani, da ces se razlicito obuci kad ides na piknik ili u pozoriste, i sl. individualne interpretacije su pozeljne i dokazuju zrelost i neopterecenost drustvenim normama odnosno time ko ce sta reci.
A zasto je ovo ovako? Zasto se zene lepo oblace kad hoce ici na neki drustveni dogadjaj, na mesto gde ce ih videti i oceniti drugi ljudi? Ako se zaista oblace samo zbog sebe, onda bi i kucna varijanta bila slicna onoj za neku gala-vecer jer, pobogu, zena zeli da je lepa sama sebi cak i kad je niko ne gleda. Praksa pokazuje da to nije tako, i ti si gore se slozila s tim. Ja tebe pitam opet zasto je ta drustvena konvencija takva kakva jeste?
tvoje vulgarno svodjenje ovog kompleksnog pitanja (izmedju ostalog individualiteta) na svidjanje ili kako si ti to rekao - skocka se za grad da je vide, oznacava plitkost onoga koji dotjeranu zenu vidi kroz tu vizuru, kao i one koja se zaista dotjeruje za muske oci. sto ne mozes pripisati svim zenama a to cinis, a gdje upadas u vlastitu zamku generalizacije izazvane kako rekoh - predrasudama.
Sad i ti ko Karlinka pravis strawman. Evo sta sam napisao u vezi toga ponovo
Kako sam i napisao, nije zenama to glavna svrha, ali isto tako se ne moze iskljuciti i taj aspekt. To je kao ona prica da se zena lepo oblaci zbog sebe, sto naravno nije istina. Ona se skocka za grad da je vide ili muskarci ili druge zene, dok kad je sama kuci ne nosi stikle i skine brus, i onako cupava sedi u pidzami i jede Nutellu velikom kasikom. :-D
Iz podebljanog dela se lako razume nijansirani stav da se zene ne oblace iskljucivo zbog muskaraca, ali i da se isto tako ne oblace iskljucivo zbog sebe. Radi se o vise uticaja pri odabiru.
oj.

ja objasnih, a ti ne shvati, pa je najbolje da se razilazimo. margaritas i to.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11786 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 15:53
Tacno, nije merilo, ali ako se seksualne navike pojedinca razlikuju mnogo od drustvenih normi, samo drustvo kaznjava pojedinca iskljucivanjem iz drustvenih tokova ili javnim posramljivanjem, npr slut shaming.
Slut shaming se odnosi na zene koje imaju pravo na "birth control" ili su zrtve seksualnog zlostavljanja(u prevodu izazivale su zlostavljanje🙄)...obicno je to izaslo iz mozgova bolesnih ljudi, a ne zdravog drustva. Upotrebljavas termine kojima ne znas ni porijeklo niti znacenje niti sustinu!
Termin se koristi i za zene koje su privatno imale odnose sa nekim muskarcem(sniman) pa je sporni materijal izasao u javnost sa ciljem posramljivanja zene,a ne onoga ko je to stavio,a vidi paradoksa isto je ucestvovao u istom????


Dakle potrebno je primjeniti slut shaming na zenu koja je lijepa dotjerana i zgodna, iz kojih motiva?
Zato sto je lijepa? Zato sto je zgodna? Zato sto je njegovana? Zato sto je obukla komad odjece koji samo pristaje zenama sa lijepom građom tjelesnom?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11787 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:02
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:00
Nisu predrasude, sadasnje socijalne norme su kreirali bas muskarci. :-D
na cemu su bazirane doticne norme :?
Na osnovu prakse su nastala pravila koja omogucavaju drustveni opstanak i unutrasnju koheziju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11788 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:02
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:00
Nisu predrasude, sadasnje socijalne norme su kreirali bas muskarci. :-D
na cemu su bazirane doticne norme :?
Na bolesnim umovima uglavnom.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11789 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

hadzinicasa wrote: 22/07/2020 16:06 oj.

ja objasnih, a ti ne shvati, pa je najbolje da se razilazimo. margaritas i to.
Ok, mozemo se razici. TI si napisala nesto sto smatras objasnjenjem, sto ne znaci da isto to zaista i jeste, ili da je kohezivno i smisleno. Isto vazi i za moje stavove, da budem fer.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11790 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:06
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:02
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:00
Nisu predrasude, sadasnje socijalne norme su kreirali bas muskarci. :-D
na cemu su bazirane doticne norme :?
Na osnovu prakse su nastala pravila koja omogucavaju drustveni opstanak i unutrasnju koheziju.
Iz prakse koja je nazadna ne moze biti implikacija drustveni opstanak
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11791 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:08
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:06
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:02

na cemu su bazirane doticne norme :?
Na osnovu prakse su nastala pravila koja omogucavaju drustveni opstanak i unutrasnju koheziju.
Iz prakse koja je nazadna ne moze biti implikacija drustveni opstanak
Kako ne moze kad se pokazalo da ta pravila funkcinisu i drze drustva na okupu vekovima unazad? Moderne alternative koje se nude nemaju nikakav track record uspeha.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11792 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:06
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:02
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:00
Nisu predrasude, sadasnje socijalne norme su kreirali bas muskarci. :-D
na cemu su bazirane doticne norme :?
Na osnovu prakse su nastala pravila koja omogucavaju drustveni opstanak i unutrasnju koheziju.
mnoge drustvene norme upravo bazirane na stereotipima, jer isti odgovaraju kontoroli aka diskriminaciji statusa zena u tom istom drustvu kreiranom od strane muskraca

sad zene digle frku oko promjena socijalnih normi, i vama se ne dopada :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11793 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:00 Zasto se zene lepo oblace kad hoce ici na neki drustveni dogadjaj, na mesto gde ce ih videti i oceniti drugi ljudi? Ako se zaista oblace samo zbog sebe, onda bi i kucna varijanta bila slicna onoj za neku gala-vecer jer, pobogu, zena zeli da je lepa sama sebi cak i kad je niko ne gleda.
Zasto bi ja dosla na dodjelu Nobelove nagrade u vrecastoj trenerci? Ako obucem se lijepo i pristojno shodno tom dogadjaju ja se oblacim radi muskaraca? Ili radi toga sto zelim manipulisati pickom? Ohani bgt.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11794 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:09
vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:08
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:06

Na osnovu prakse su nastala pravila koja omogucavaju drustveni opstanak i unutrasnju koheziju.
Iz prakse koja je nazadna ne moze biti implikacija drustveni opstanak
Kako ne moze kad se pokazalo da ta pravila funkcinisu i drze drustva na okupu vekovima unazad? Moderne alternative koje se nude nemaju nikakav track record uspeha.
definniraj moderno :D modernsot se konstatno desava ;-)
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11795 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:11 mnoge drustvene norme upravo bazirane na stereotipima, jer isti odgovaraju kontoroli aka diskriminaciji statusa zena u tom istom drustvu kreiranom od strane muskraca

sad zene digle frku oko promjena socijalnih normi, i vama se ne dopada
Kome normalnom se dopadaju nove drustvene norme koje vode unistenju porodice kao osnovne drustvene celije? Ima manje brakova, vise razvoda, manje dece, vise bracnih prevara, kurvarluk se slavi kao nacin zivota itd. Ovakvim putem ce Zapad zavrsiti kao RImsko carstvo, bice unisten iznutra.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11796 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:09
vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:08
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:06

Na osnovu prakse su nastala pravila koja omogucavaju drustveni opstanak i unutrasnju koheziju.
Iz prakse koja je nazadna ne moze biti implikacija drustveni opstanak
Kako ne moze kad se pokazalo da ta pravila funkcinisu i drze drustva na okupu vekovima unazad? Moderne alternative koje se nude nemaju nikakav track record uspeha.
Komentar stoljeca na forumu.
Ne mozes nazadnim praksama i djelovanjem prema licnim kompleksima u drustvu u istom ocekivati napredak i drzati drustvo na okupu. Upravo danas je to dokaz da ne mozes dominirati tudjem zivotu, i raditi ono sto ti perfidno provodis u diskusiji. Sve su prilike da imas neki licni problem iliti kompleks koji pokusava kompenzirati iznosenjem budalastina.Pretezno.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11797 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:14
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:11 mnoge drustvene norme upravo bazirane na stereotipima, jer isti odgovaraju kontoroli aka diskriminaciji statusa zena u tom istom drustvu kreiranom od strane muskraca

sad zene digle frku oko promjena socijalnih normi, i vama se ne dopada
Kome normalnom se dopadaju nove drustvene norme koje vode unistenju porodice kao osnovne drustvene celije? Ima manje brakova, vise razvoda, manje dece, vise bracnih prevara, kurvarluk se slavi kao nacin zivota itd. Ovakvim putem ce Zapad zavrsiti kao RImsko carstvo, bice unisten iznutra.
Koji su razlozi za manje brakova?
Djece?
Bracnih prevara?
Kurvaluka?
Koji su razlozi?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11798 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Komentar stoljeca na forumu.
Thanks, but you aint seen nothing yet. :izet:
Ne mozes nazadnim praksama i djelovanjem prema licnim kompleksima u drustvu u istom ocekivati napredak i drzati drustvo na okupu.
Te prakse su nazadne samo iz perspektive modernizma. Ono sto se uvek presucuje jeste da su te prakse funkcionalne, za razliku od ovih sto sad imamo. Ove sada prakse vode levicarskoj tiraniji gde ce orvelovska zbilja biti nasa nova realnost, i to ce se desiti u buducnosti.
Upravo danas je to dokaz da ne mozes dominirati tudjem zivotu, i raditi ono sto ti perfidno provodis u diskusiji.
Ovo nije tacno na vise nivoa. Ja ne namecem nikom nista nit imam sredstva da nekog prisilim, a nemam ni zelju. Nudim svoje vidjenje, ti nisi u obavezi da se slozis s bilo cim. Cak i danas drzava uzima sebi za pravo da ti oduzme licne slobode u odredjenim uslvoima, imas svez primer policijskog casa gde ti je bilo zabranjeno kretanje svidjalo se tebi to ili ne.
Sve su prilike da imas neki licni problem iliti kompleks koji pokusava kompenzirati iznosenjem budalastina.Pretezno.
Oh wow, ocekivao sam ad hominem kao davljenicku slamku spasa nesto kasnije u diskusiji. Poranila si. :D
Pretezno
..Si u krivu. :P
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11799 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:14
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:11 mnoge drustvene norme upravo bazirane na stereotipima, jer isti odgovaraju kontoroli aka diskriminaciji statusa zena u tom istom drustvu kreiranom od strane muskraca

sad zene digle frku oko promjena socijalnih normi, i vama se ne dopada
Kome normalnom se dopadaju nove drustvene norme koje vode unistenju porodice kao osnovne drustvene celije? Ima manje brakova, vise razvoda, manje dece, vise bracnih prevara, kurvarluk se slavi kao nacin zivota itd. Ovakvim putem ce Zapad zavrsiti kao RImsko carstvo, bice unisten iznutra.
bracne prevare nece nikad nestati, jer brak, kao drustvena tvorevina nije za visoki broj populacije , i zene i muskraci povremeno imaju seksulane avanture :)

za razvode su krive zene, jer su postale ekonomski samostalne, ne moraju vise biti sluzavke muzevima :D :lol: zna se da bracna zajednica vise prija msukracima , a ne zenama :-D moderna verzija ravnopravnog braka moze opstati ako muskraci prihvate dijeliti obaveze sa zenom :-D

Sto podrazumijvas pod "kurvaluk , kao nacin zivota" !? :?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11800 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:16
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:14
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:11 mnoge drustvene norme upravo bazirane na stereotipima, jer isti odgovaraju kontoroli aka diskriminaciji statusa zena u tom istom drustvu kreiranom od strane muskraca

sad zene digle frku oko promjena socijalnih normi, i vama se ne dopada
Kome normalnom se dopadaju nove drustvene norme koje vode unistenju porodice kao osnovne drustvene celije? Ima manje brakova, vise razvoda, manje dece, vise bracnih prevara, kurvarluk se slavi kao nacin zivota itd. Ovakvim putem ce Zapad zavrsiti kao RImsko carstvo, bice unisten iznutra.
Koji su razlozi za manje brakova?
Djece?
Bracnih prevara?
Kurvaluka?
Koji su razlozi?
Odgovor na ovo pitanje je kompleksan u meri da zahteva posebnu temu ili cak vise njih, ali je usko vezan za urusavanje porodicnih vrednosti.
Post Reply