La Liga Santander

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9976 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

Je li tačno da se ne igra finale kupa?
Ne vidim što to...
senturk
Posts: 801
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#9977 Re: La Liga Santander

Post by senturk »

Pa sto ne svirnu penal sinoc za leganes? :?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9978 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

Šta je bilo objašnjenje...mislim ako je gledao VAR vjerovatno je pisalo zašto nije penal...mada bi ovako gledajući trebao biti

LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#9979 Re: La Liga Santander

Post by LSD »

Utakmice Reala jednostavno ne mogu bez sudijskog cirkusa.
Svaku njihovu utakmicu bude kontraverznih odluka. Ali svaku od restarta sezone :lol: :lol: nevjerovatno...sinoc ne dosudiše penal Leganesu i ljudi ispadoše iz lige :lol: što je najsmiješnije titula vec ranije navucena i riješena, nije im trebao dodatni cirkus, al džaba :lol:
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#9980 Re: La Liga Santander

Post by dzipalo »

senturk wrote: 20/07/2020 10:13 Pa sto ne svirnu penal sinoc za leganes? :?
Pa to je jasno kao dan zasto. VAR ne radi kontra Real Madrida, cak ni kad im ne treba, takve su postavke :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#9981 Re: La Liga Santander

Post by Nadzorna_ploca »

Pa ovaj Joviceva ruka ili ko je vec samo bolje namjestila loptu za ovog levata u sredini, ali dzabe kad ne zna. :D
User avatar
avetinja
Posts: 32228
Joined: 19/07/2014 13:31

#9982 Re: La Liga Santander

Post by avetinja »

Vjerovatno nije svirao zato što ima elemenata da se ne svira. Potpuno prirodan položaj igrača, kojeg lopta pogađa dok on ne gleda u nju, nego vraća ruku prema naprijed zbog skoka. Ali se mogao i svirati penal. UEFA bi trebala donijeti pravilo da je svaki kontakt lopte sa rukom, bez obzira na namjeru i situaciju, ali izuzev očite namjere igrača da iznudi penal (napucavanje), penal. Ovako može jedno, ali može i drugo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9983 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

Nadzorna_ploca wrote: 20/07/2020 11:07 Pa ovaj Joviceva ruka ili ko je vec samo bolje namjestila loptu za ovog levata u sredini, ali dzabe kad ne zna. :D
Doduše, ali je čudno da je gledao i nije dosudio penal.

Trebalo bi opet biti to neko objašnjenje, nisam pratio utakmicu, a ovo što ima na ovom snimku nema taj dio kad je donio odluku.

Vjerovatno da nije bilo namjere, a koliko znam svako igranje rukom u 16 je po novom penal.


Al jok, @LSD jedva dočekao da skuje jednu o zavjeri :mrgreen:
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#9984 Re: La Liga Santander

Post by diablobih »

Nije, samo je u napadu tako, svako igranje ruke, namjerno, nenamjerno, svejedno, ponistava se gol.
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#9985 Re: La Liga Santander

Post by c_g »

Ko da je neka urota bila protiv Leganesa da ispadne, morao je svirati penal. Ruka je bila odmaknuta od tela i tu se sva priča završava.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#9986 Re: La Liga Santander

Post by AmiĐa_Idriz »

Tomahawk11 wrote: 20/07/2020 09:52 Je li tačno da se ne igra finale kupa?
Ne vidim što to...
Glupost.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9987 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

Iako smo imali nekih nesporazuma tokom pisanja, konkretno na temu dešavanja u La Ligi, iznenadio me stav @Korovjev , pozitivno svakako :thumbup:
Onda se čovjek zapita koliko stavova je zapravo konstantna trola, a ko fakat ozbiljno misli ono što piše.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9988 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

c_g wrote: 20/07/2020 13:58 Ko da je neka urota bila protiv Leganesa da ispadne, morao je svirati penal. Ruka je bila odmaknuta od tela i tu se sva priča završava.
Al fakat su dušu ispustili ne bi li nekako dobili i ni u kom slučaju ne bi bilo nezasluženo, samo ih handri što je završnica baš loša. Dobro, malo i vruća glava, ipak se skupilo sve u jednu utakmicu gdje ti zavisi hoćeš li dogodine u Segundu ili pak opet na megdan Realu, Barsi, Atleticu, Sevili, Valensiji i ostalim La Ligašima.
Nekako se stiče utisak da Celta nije ozbiljno shvatila mogućnost da ispadne iz lige i da su trebali sinoć ispasti.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9989 Re: La Liga Santander

Post by saint_mirad »

Leganes je na 2-2 promašio 3 zicera za pobedu, ljudi su chokirali i sami sebe izbacili iz lige. Onaj jedan poslednji napad idu u kontru 6 na 3, Realov vezni red se i ne vraća nazad, ovaj iz Leganesa s loptom hoće da bude heroj, ide sam do kraja, šutira preko prečke. A imao pas i levo i desno.

Treba nekad i hladna glava.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9990 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

saint_mirad wrote: 20/07/2020 14:20 Leganes je na 2-2 promašio 3 zicera za pobedu, ljudi su chokirali i sami sebe izbacili iz lige. Onaj jedan poslednji napad idu u kontru 6 na 3, Realov vezni red se i ne vraća nazad, ovaj iz Leganesa s loptom hoće da bude heroj, ide sam do kraja, šutira preko prečke. A imao pas i levo i desno.

Treba nekad i hladna glava.
Real je prvo poslao prilično šaren sastav i nije se igralo punom snagom.
Sad što je ekipa i u tom rasterećenom fazonu zabila dva komada, to je nešto drugo.
Što kažeš, izgorjeli i to je to.
Crvena Tifoza
Posts: 11780
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#9991 Re: La Liga Santander

Post by Crvena Tifoza »

Leganes se sam ukopao. Sa penalom ili bez. Previše je igrača na kraju utakmice željelo titulu heroja. Zadnji napad i puca preko gola. :-)

Jel iko upratio zašto su Espanyolu poništili gol?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9992 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

Crvena Tifoza wrote: 20/07/2020 14:29 Leganes se sam ukopao. Sa penalom ili bez. Previše je igrača na kraju utakmice željelo titulu heroja. Zadnji napad i puca preko gola. :-)

Jel iko upratio zašto su Espanyolu poništili gol?
Igrao rukom neki igrač u akciji koja je prethodila golu. Šteta, baš dobar gol bio. Mada mislim i da je izgubila Celta ne bi ispala sa ovim rezultatima.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9993 Re: La Liga Santander

Post by saint_mirad »

Da je Celta izgubila, a ovamo ostalo remi, gledao bi se head to head ova dva tima. E tu ne znam ko je bolji.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9994 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

saint_mirad wrote: 20/07/2020 14:32 Da je Celta izgubila, a ovamo ostalo remi, gledao bi se head to head ova dva tima. E tu ne znam ko je bolji.
Govorio je komentator kako je Leganes dobio kući 3-2, Celta valjda 1-0 i to se gleda kao egal.
Onda se gleda gol razlika, tu je Celta bila u plusu 9 golova više datih, a isto imali primljenih.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9995 Re: La Liga Santander

Post by saint_mirad »

Tomahawk11 wrote: 20/07/2020 14:34
saint_mirad wrote: 20/07/2020 14:32 Da je Celta izgubila, a ovamo ostalo remi, gledao bi se head to head ova dva tima. E tu ne znam ko je bolji.
Govorio je komentator kako je Leganes dobio kući 3-2, Celta valjda 1-0 i to se gleda kao egal.
Onda se gleda gol razlika, tu je Celta bila u plusu 9 golova više datih, a isto imali primljenih.
Pošteno ako ne računaju gol u gostima. U EPL je gol razlika, pa dati golovi, pa tek onda međusobni skor.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#9996 Re: La Liga Santander

Post by ultima_palabra »

saint_mirad wrote: 20/07/2020 14:20 Leganes je na 2-2 promašio 3 zicera za pobedu, ljudi su chokirali i sami sebe izbacili iz lige. Onaj jedan poslednji napad idu u kontru 6 na 3, Realov vezni red se i ne vraća nazad, ovaj iz Leganesa s loptom hoće da bude heroj, ide sam do kraja, šutira preko prečke. A imao pas i levo i desno.

Treba nekad i hladna glava.
Zadnjih 10 minuta Real ih haman pustao da zabiju.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9997 Re: La Liga Santander

Post by saint_mirad »

ultima_palabra wrote: 20/07/2020 14:44
saint_mirad wrote: 20/07/2020 14:20 Leganes je na 2-2 promašio 3 zicera za pobedu, ljudi su chokirali i sami sebe izbacili iz lige. Onaj jedan poslednji napad idu u kontru 6 na 3, Realov vezni red se i ne vraća nazad, ovaj iz Leganesa s loptom hoće da bude heroj, ide sam do kraja, šutira preko prečke. A imao pas i levo i desno.

Treba nekad i hladna glava.
Zadnjih 10 minuta Real ih haman pustao da zabiju.
I ja sam slično mislio, onaj poslednji napad se haman i ne vraćaju, nonsalantno se postavili, a ovi opet zajebase stvar. Ne da se usranom do potoka. :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9998 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

Najjače je bilo Levante - Getafe, tri gola im poništava VAR, onda iz penala pogode stativu...na kraju i zijan u 99. :mrgreen: i ode Evropa :oops:
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#9999 Re: La Liga Santander

Post by ANamelessGhoul »

A šta je s kupom ?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10000 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

ANamelessGhoul wrote: 20/07/2020 15:23 A šta je s kupom ?
To je komentator multiprenosa spomenuo sinoć---kao ne igra se, ono baš me iznenadilo.
Post Reply