Nadzornik wrote: ↑19/07/2020 11:26
diablobih wrote: ↑19/07/2020 02:00
Zar u garanciju ne spada burn in? Ne znam zasto strah, nije to toliko cesto.
Burn in ne spada u garanciju a da se deseva,to da,to je kao lutrija,neko ima vise srece a neko ne mada kod kupovine Oleda treba ici
na ove skuplje modele od 4000 KM pa na gore
jer oni imaju napredne opcije koje sprecavaju burn in i daju koliku toliku garanciju.
Oled je kao stvoren za napredne korisnike a nikako se ne preporucuje za obicno domacinstvo i konstantno gledanje OBN TV i njenih
neprekidnih turskih i indijskih sapunica.
Evo ja imam B9 koje to napredne opcije C9 ili E9 ima više za prevenciju burnin-a?
Imaš screen shift, pixel refresher i logo luminescence kao i svi LG modeli.
Što nije za običnog korisnika? Upravo ulazni modeli se preporučuju za nezahtjevne korisnike, koji hoće upgrade na led.
Statična slika, news barovi i logo ne pogoduju burnin-u a serije nigdje veze.
Razlika između b9 i C9 i jačih modela oleda je samo 150 nits brightnesa te zavisno od modela zvučnici i procesor, panel isti.
Pogledaj malo tech gianta na yt q90 ne može prismrditi oled-u a kamoli q80.
Nemojte plasirati dezinformacije ću za napredne korisnike i ne mogu za serije

Eto toliko qled dobar a Samsung odustao od njega i razvija svoju verziju oleda ma hajte molim vas
