
Razoruzan. Izgleda da su mu oduzeta neka ovlastenja kojima je disciplinirao nase politicare. Sad njega discipliniraju nasi politicari po onaj narodnoj " gdje macka nema tu misevi kolo vode".

Nije republika, već bosanskohercegovački entitet rs."BiH kao država pokazuje ponovo sve svoje nedostatke, a Republika Srpska kao stabilna republika pokazuje sve ono što jesu njena sjajna, dobra obilježja. Idemo naprijed, razvijamo Republiku Srpsku i nemamo više vremena da se zamajavamo svim onim što se dešava na nivou BiH. Ali, imamo mehanizme da zaustavimo mnoge stvari", poručila je predsjednica, Željka Cvijanović.
"Ja sam protiv te politike. Nisam se prepao Palmera, jer da jesam ja bih ili napustio ili promijenio politiku", rekao je večeras Dodik.
"Spreman sam da idem do kraja, a za ovo mi treba podrška naroda koju ću tražiti. Ne zanima me šta Palmer misli, nego mi treba da narod shvati da je ugrožen činjenicom da je međunarodni faktor dao mogućnost Izetbegoviću da 10 mjeseci neće da prihvati izbornu volju naroda, nego hoće one koji su izgubili", rekao je Dodik
Povodom izjave lidera SDA Bakira Izetbegovića da ništa u BiH nije samo srpsko osim naziva Republika Srpska, Dodik je rekao da Izetbegović "može samo da se zanosi".
- U Banjoj Luci su institucije koje su pod upravom srpskog naroda. Ne želimo time da pošaljemo poruku Bošnjacima da nisu dobrodošli, ali to je činjenica - istakao je Dodik.
Komentarišući izjavu Inzka kojom najavljuje nametanje "zakona o zabrani negiranja genocida", Dodik je upitao da li je potrebno da se nečija istina brani takvim nametanjem i nasiljem.
- Mi to odbacujemo, kao i prethodne odluke koji su donosili visoki predstavnici, jer to nije u skladu sa Dejtonskim sporazumom, to je međunarodni kriminal i nasilje, istakao je Dodik na konferenciji za medije u Banjaluci.
On je poručio Incku da se "pokupi i ode ako već nema šta da radi".
Dodik uprkos presudi: Niko nas neće spriječiti da obilježavamo Dan RS-a 9. januara

Čuuuj, oni bi da svako ima prava kao jedinka?!?!?! Kakva podvala? Oni bi da dozvole svakom građaninu Bosne i Hercegovine da rođenjem uživa prava dostojna ljudskog bića?!? E kaVineeeee! Prava možeš dobiti samo ako si srbin i ako te mi primimo u stranku!"Ovi monstrumi, visoki predstavnici, niz njih su bili obični kreteni, kao što je bio Paddy Ashdown. Umro je, pa ga sada nećemo moći ganjati. U svakom slučaju, pokušavaju se sakriti iza neke velike sile."
"Da nema onakvih kao što je visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini i da nema onih morbidnih ambasadora i predstavnika međunarodne zajednice koji pokušavaju da nametnu svoj liberalni model u multietničko društvo. Pokušaju da se eliminišu elementi pripadništva i konstitutivnosti. Nego da se gradi politički sistem koji bi uvažavao da postoji samo čovjek sa svim njegovim pravima. Mi znamo da je to globalna podvala. Ta podvala je vezana za činjenicu da oni koji su moćni upravljaju, oni koji imaju novac upravljaju, a nikakav čovjek u tome nema nikakvog značaja. To je podvala koja se kreće čitavim svijetom," rekao je Dodik.
Da, i on odlucuje o nasim zivotima.archi_a wrote: ↑17/01/2020 15:30Čuuuj, oni bi da svako ima prava kao jedinka?!?!?! Kakva podvala? Oni bi da dozvole svakom građaninu Bosne i Hercegovine da rođenjem uživa prava dostojna ljudskog bića?!? E kaVineeeee! Prava možeš dobiti samo ako si srbin i ako te mi primimo u stranku!"Ovi monstrumi, visoki predstavnici, niz njih su bili obični kreteni, kao što je bio Paddy Ashdown. Umro je, pa ga sada nećemo moći ganjati. U svakom slučaju, pokušavaju se sakriti iza neke velike sile."
"Da nema onakvih kao što je visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini i da nema onih morbidnih ambasadora i predstavnika međunarodne zajednice koji pokušavaju da nametnu svoj liberalni model u multietničko društvo. Pokušaju da se eliminišu elementi pripadništva i konstitutivnosti. Nego da se gradi politički sistem koji bi uvažavao da postoji samo čovjek sa svim njegovim pravima. Mi znamo da je to globalna podvala. Ta podvala je vezana za činjenicu da oni koji su moćni upravljaju, oni koji imaju novac upravljaju, a nikakav čovjek u tome nema nikakvog značaja. To je podvala koja se kreće čitavim svijetom," rekao je Dodik.![]()
Sad bez zaHebancije, jel vidite vi ljudi o kakvom monstruoznim umovima se ovdje radi? Vidite li vi kakva je to zatupljena životinja sa iskrivljenim stavovima? Kakve konstrukcije, kakvo poimanje svijeta. Ono bi da dijeli prava ljudima, po principu ti možeš, ti nemožeš, ebiga rođen si pod pogrešnim imenom!?! Nenormalno, ebeno nenormalno!
![]()
Brate moj, mi živimo na prostoru koji je još u srednjem vijeku.archi_a wrote: ↑17/01/2020 15:30Čuuuj, oni bi da svako ima prava kao jedinka?!?!?! Kakva podvala? Oni bi da dozvole svakom građaninu Bosne i Hercegovine da rođenjem uživa prava dostojna ljudskog bića?!? E kaVineeeee! Prava možeš dobiti samo ako si srbin i ako te mi primimo u stranku!"Ovi monstrumi, visoki predstavnici, niz njih su bili obični kreteni, kao što je bio Paddy Ashdown. Umro je, pa ga sada nećemo moći ganjati. U svakom slučaju, pokušavaju se sakriti iza neke velike sile."
"Da nema onakvih kao što je visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini i da nema onih morbidnih ambasadora i predstavnika međunarodne zajednice koji pokušavaju da nametnu svoj liberalni model u multietničko društvo. Pokušaju da se eliminišu elementi pripadništva i konstitutivnosti. Nego da se gradi politički sistem koji bi uvažavao da postoji samo čovjek sa svim njegovim pravima. Mi znamo da je to globalna podvala. Ta podvala je vezana za činjenicu da oni koji su moćni upravljaju, oni koji imaju novac upravljaju, a nikakav čovjek u tome nema nikakvog značaja. To je podvala koja se kreće čitavim svijetom," rekao je Dodik.![]()
Sad bez zaHebancije, jel vidite vi ljudi o kakvom monstruoznim umovima se ovdje radi? Vidite li vi kakva je to zatupljena životinja sa iskrivljenim stavovima? Kakve konstrukcije, kakvo poimanje svijeta. Ono bi da dijeli prava ljudima, po principu ti možeš, ti nemožeš, ebiga rođen si pod pogrešnim imenom!?! Nenormalno, ebeno nenormalno!
![]()
Incko je dio međunarodnog ugovora. U jednom trenutku njegova pozicija ne odgovara srpskoj strani u BiH, a odgovara bošnjačkoj, u drugom trenutku je obrnuto. Jednom je pritisnuo i hrvatsku stranu. Uglavnom, nijednoj strani ne odgovara, a istovremeno odgovara svim stranama.
Sve male zemlje su suštinski nečiji protektorati. I da nema šupka Valentina i dejtonskog ludila BiH bi morala da se kači za neki voz.high_volume wrote: ↑12/07/2020 18:38Incko je dio međunarodnog ugovora. U jednom trenutku njegova pozicija ne odgovara srpskoj strani u BiH, a odgovara bošnjačkoj, u drugom trenutku je obrnuto. Jednom je pritisnuo i hrvatsku stranu. Uglavnom, nijednoj strani ne odgovara, a istovremeno odgovara svim stranama.
Bosna i Hercegovina je protektorat UN, a na čelu tog protektorata sjedi Valentin Inzko. Da mu se napušta ova bogomdana pozicija, sam bi je napustio svojom voljom.
To što su "sve male zemlje nečiji protektorati" nije nužno da i BiH bude protektorat. Uz to, za razliku od tih malih zemalja, koji su suštinski protektorati, BiH je i formalno protektorat. To svi znamo, i ne treba glumiti naivnost. Zasluga za protektorat pripada Daytonskim "pregovaračima", koji su nas ojadili svojim političkim umijećemdumpa wrote: ↑12/07/2020 20:33Sve male zemlje su suštinski nečiji protektorati. I da nema šupka Valentina i dejtonskog ludila BiH bi morala da se kači za neki voz.high_volume wrote: ↑12/07/2020 18:38Incko je dio međunarodnog ugovora. U jednom trenutku njegova pozicija ne odgovara srpskoj strani u BiH, a odgovara bošnjačkoj, u drugom trenutku je obrnuto. Jednom je pritisnuo i hrvatsku stranu. Uglavnom, nijednoj strani ne odgovara, a istovremeno odgovara svim stranama.
Bosna i Hercegovina je protektorat UN, a na čelu tog protektorata sjedi Valentin Inzko. Da mu se napušta ova bogomdana pozicija, sam bi je napustio svojom voljom.
Hrvatska je protektorat EU po katoličkoj liniji.
Srbija je protektorat Rusije preko SPC kartela.
Kosovo, Makedonija, CG i BiH su američka priča.
Rumune i Bugare su ogradili EU paranoici zbog Rusije.
Ista priča sa Mađarskom, Slovačkom...
U svijetu ima 4-5 velikih igrača, sve ostalo je njima podređeno.
Jeste, marta 2009. godine, amandmanom broj 1. na Ustav BiH, Distrikt Brčko.Nekako s proljeća wrote: ↑12/07/2020 20:45Taj mirovni sporazum nikada nije ratifikovan u Parlamentu Bosne i Hercegovine.
![]()