Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11401 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

https://lolamagazin.com/2020/07/07/devo ... isu-krive/
pise: Iva Parađanin
U poslednjih deset godina u Srbiji je u porodičnom nasilju ubijena 321 žena.Nebrojano puta desilo se da su žene koje su prethodno prijavljivale nasilje – ubijene.

Živimo u državi u kojoj se revnosno neguje ženomrzačka kultura u kojoj se ženama žrtvama silovanja ne veruje, nasilje se obesmišljava, a kult patrijarhalnog mužjaka gazde verno zaliva svakog časa.

Međutim ono što se izdešavalo u prethodnih nekoliko dana, čini mi se, ima posebno jake i opasne posledice. Kao jedno od osnovnog i najvažnijeg oružja za život u pravednijoj i slobodnijoj zemlji uvek se navodi edukacija i osnaživanje mladih, koje je događajem koji sledi posebno narušeno i poljuljano.

Sa Bogdanom Ilićem (poznatijim pod glupavim nadimkom koji zbog njegove banalnosti ne mogu ni da napišem) imam odavno problem. Sa sadržajem koji proizvodi i načinom na koji se obraća svojoj publici koja je u ovom slučaju posebno važna.

Drugarica mi je pre nekoliko meseci poslala skrinšot njegovog storija u kom on ismeva devojku koja mu je poslala poruku da je možda trudna sa njim. Nisam zalazila dublje u opus ovog čoveka sve do pre nekoliko dana kada ga je šesnaestogodišnja devojčica optužila za napastvovanje.

Ljudi će uvek govoriti gluposti i snimati se, ali kada je u pitanju uticajno lice čija je publika mahom maloletna, tu mora da postoji jedna ogromna i presudna stvar, a to je – odgovornost. Odgovornost prema sadržaju koji kreiraš i odgovornost u ponašanju.

U videu koji je snimio kako bi opravdao svoje postupke Ilić se još više zakopava, ali i daje šlagvort šovinističkoj zajednici na internetu da se naslađuje onim u čemu najviše uživa – da okrivi žrtvu.

U samom videu on opravdava sebe navodeći da nije mogao da zna da su devojke koje poziva u stan-kola-gdegod stigne maloletne, da on nije kriv što mu se „nude“ i „bacaju oko vrata“.


Kao i u svom sadržaju, on i u životu koji vodi jasno dokazuje da odgovornost nema nikakvo značenje. Najbolje što je umeo jeste da devojku koja je obelodanila skrinšotove kako bi upozorila na njegovo ponašanje nazove narkomankom.

Kako je mogao da zna da su maloletne i da li treba da im proveri ličnu kartu? Jednostavno mora da zna, i da, ako je potrebno MORA da im proveri ličnu kartu.<

Ubrzo po internetu su krenule da pljušte slike devojčica koje imaju šesnaest godina, ali ko bi rekao „jer vidi kako izgledaju“ u odbranu poznatog jutjubera. Vode se rasprave o tome da ukoliko su i same seksualno aktivne, ovo nije uznemiravanje i napastvovanje. Ali, da – jeste.

Seksualni odnos i navođenje na isti nije u redu kada neko ima šesnaest godina i ovaj jutjuber jeste seksualni predator jednako kao što je to neko od pedeset godina. Jer je on odrasla i formirana osoba i mora imati odgovornost. On je pre svega poznati muškarac koji ima moć.

Devojčice nisu krive kada nose kratke suknje, devojčice nisu krive kada šalju „tajne signale“ ili se „nude“, devojčice nisu krive kada izgledaju kao da imaju 25, a devojčice naročito nisu krive kada je u pitanju poznata ličnost koja im se možda sviđa, jer one su DEVOJČICE, one su još uvek deca.

Neoformljeni mladi ljudi koji još uvek nisu u stanju da vladaju svojim odlukama i stavovima. Na starijem muškarcu je sva odgovornost ovog sveta i tu je Ilić zakazao i ono što je uradio, i što će verovatno nastaviti da radi zbog potpunog odsustva svesti o problemu, je krivično delo i zato treba da ga osudimo.

I dok u njemu ne tinja ni zrnce odgovornosti prema maloletnim devojčicima, a ni prema celokupnoj publici kojoj se potpuno neprimereno obraća, odgovornost je i na nama.

Odgovornost da ne delimo ovakve sadržaje, da ih ukoliko imamo moć sprečimo, da ne kupujemo majice sa njegovim likom i ne podržavamo silovateljsku retoriku i mizogino ponašanje.
Preuzeto sa: buro247.rs
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11402 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

https://lolamagazin.com/2020/07/07/zast ... bakaprase/
Zašto je bitno sada pljunuti BakaPrase
Pre dve godine kada je tim Bogdana Ilića, odnosno tim iza brenda BakaPrase tražio zakup sale jednog pozorišta, mnogi su se pobunili jer takvom sadržaju nije mesto u pozorištu.

Moje mišljenje je tada bilo da sadržajima za mlade, kao i mladima jeste mesto svuda i tada sam pitala nekoliko kulturnih radnica i radnika – da li znaju u čemu je tajna popularnosti jutjubera i posebno – Baka Praseta, zašto se za njih traži karta više a za neke druge – možda važnije ili vrednije sadržaje moramo da smišljamo način da dođu do publike.

Vrednost.

Vrednost je odgovor – u početku, svaki jutjuber davao je neku vrednost svojim subskrajberima, neko je nudio način da se pređe nivo na igrici, jedan broj je pokazivao kako izabrati korisne kozmetičke preparate, izboriti se sa ponižavanjem i hejterima, a neko je nudio zabavu na maternjem jeziku za one koji ne znaju engleski.

Vrednost svakako poseduju i kulturni ili umetnički sadržaji odraslih – ali ta vrednost nije uvek konvertibilna.

Kada ideš u pozorište ili na koncert to je kao da si milioner u dolarima, a nigde nema menjačnice u tvom razredu.

Da preživiš dan u odeljenju treba ti hitno malo interneta, malo sitnine za automat, novih života u igrici, neka jeftina forica, a dolari nek čekaju velika i komplikovana životna putovanja. I te jeftine i skupe vrednosti se međusobno ne isključuju. Ali problem je kad jeftini fazoni postanu sve što imamo, ili još gore kad shvatimo – da je vrednosti nestalo – da je sve bio jedan veliki zajeb.



RODITELJI (NI)SU KRIVI
Za x-faktor popularnosti današnjih zvezda treba dodati marketinške trikove – mini nagradne igre sa izvlačenjem iz virtuelnog bubnja (inače regulisane Zakonom o igrama na sreću i uglavnom zabranjene, ali u nedovoljno regulisanom polju interneta još uvek moguće), nagrade za broj subskrajbera sa tri četiri i pet nula, trgovanje uticajem, lajkovima (setimo se like4like, like4follow) meetupovima ili čak nastupanjem na bini sa poznatima – što je činilo, a možda i dalje čini vrh postignuća jednog malog bića.

E upravo taj vrh – obezbedio im je Baka Prase.

I nemojte da se čudite što ga mladi vole – ili su ga voleli dok nisu znali za bolje. Roditelji retko ili nikako ne mogu da učine deci taj vrh – sve i da su poznati – jer ako takvu vrstu usluge roditelji čine za decu ona je obojena protekcijom, izdvajanjem od drugih. Dok BakaPrase baš zato što nije ničiji ćale, daje privid objektivnog autoriteta koji je u stanju ne samo da proceni (jer on ne procenjuje i suštinski mu je svejedno ko je s njim na bini) već da imenuje one koji su uz njega – na pravoj strani, na strani uspeha, popularnosti, fit tela, novog poršea i svega što je naj i više – da proziva, vređa i naruži one koji nisu.

I naravno da će horda dece i omladine pohrliti da se toj proceni podvrgne uz šansu da budu deo svega naj, postanu deo pobedničke ekipe i s visine pljunu na one luzere, kojima su za dlaku izmakli, tačno za onoliko koliko su bliži Baki ili bilo kome na vrhu, oni osećaju i čvrsto veruju – dalji su od poraza koji im svima – baš kao i nama preti i smeška se iza ugla.

Ako smo realni priznaćemo, isto tako funkcioniše i svet odraslih – mali i obični ljudi koji se slikaju pored svojih idola bilo da su glumci, filozofi ili mafijaši.

Premda deca imaju malo drugačije simboličke monete pa umesto novca, znanja, slave i popularnosti trguju lajkovima i subskrajbovima, jasno je da im kao i svima odnos sa poznatima pomaže da se izvuku iz turobnog perioda detinjstva i tinejdžerstva koji odrasli, možda ophrvani problemima pamte kao – najsrećnije i najbezbrižnije doba – ali koje to definitivno i ni u kom slučaju – NIJE!

Zašto sve ovo pišem sad? Mislim da moramo da razumemo koren problema da bismo uopšte mogli da mislimo o rešenju. Koliko god bilo odvratno – želim da razumemo da milioni mladih koji iz bilo kog razloga prate BakaPrase nisu manje vredni, oni su publika jednog maestralno izvedenog šou programa koji je možda nekad nudio neke vrednosti, ali je danas jasno mesto medijske manipulacije, demonstracije moći i nasilja.

Kada sam branila pravo na nastup BakaPraseta, branila sam pravo svakog deteta da bira, da odlučuje šta voli, da ima svoj trenutak slave, samostalnost i vrednosti, pa i da greši – uz obećanje da ćemo mi – medijske i kulturne radnice i drugi stvaraoci raditi na tome da budemo bolji, da ih uključimo, pozovemo na binu, da im obezbedimo iste ili bolje uslove da steknu vrednost i društveno priznanje, popularnost u društvu i sve ono što im znači uz obećanje da će to biti stvarno, možda teže, a zato ne fejk i ne trenutno.



NIKAD PRE NIJE BILO BOLJE
Najčešće čujem kako je sada gore nego ikad.

Nije.

Koliko god bilo užasno, sada je bolje nego ikad.

Nedavno je povodom Baka skandala izašao tekst pod nazivom Kad je seksualna eksploatacija dece postala uobičajena stvar i zašto se ne bunimo dovoljno? i nažalost premda pitanje iz naslova zvuči zdravorazumski tačno – odgovor na njega može zapanjiti – seksualna eksploatacija dece jeste uobičajena stvar oduvek a mi se ne bunimo dovoljno jer u tome prećutno učestvuju svi sem onih koji se eksplicitno bore protiv.

Da, užasno je ali je tako – seksualna eksploatacija dece seže do prvih izdanaka kulture kakvu znamo do Antike, proteže se kroz celu istoriju naše civilizacije i traje i u našem dobu.

Izvinite što kvarim zabavu ali da li ste čitali Kjerkegora, Hajdegera, Nabokova ili gledali Bertolučija, Polanskog, Vudi Alena, slušali Majkl Džeksona, 2paca ili Drejka, znate za Čarli Čaplina, Gandija, Elvisa, Karl Malouna, Kobi Brajanta, Lenona, Bouvija, možda?

Mi se ne bunimo dovoljno jer je seksualna eksploatacija uobičajena i više – normalizovana.

Spisak ljudi koji su seksualno ili drugačije zlostavljali maloletnice (i maloletnike takođe) ne ograničava se na heroje i vladare iz drugih vekova – tu su i izuzetni stvaraoci, filmske, muzičke, filozofske, političke ili sportske veličine. A mislim da je sada bolje nego ikad jer će direktor Miramaksa da odgovara za silovanje, fizijatar američkog olimpijskog tima je dobio više od 100 godina zbirne kazne za zlostavljanje gimnastičarki, odvratni političar iz južne Srbije će valjda dolijati zakonu, a poznati jutjuber će možda izgubiti popularnost.

Sve to nema šanse da bi se desilo ranije. Životi mnogih žena koje su imale nesreću da ih zlostavlja neko poznat završili su se često u tišini, oprhvane mnogim psihičkim poremećajima i nerazumevanjem okoline. Za one koji žele da znaju više o tome neka poslušaju šta je rekla Marija Šnajder ili Monika Levinski. A bez obzira šta su one rekle, nepravda ovog sveta se ogleda u tome što ljudi i dalje veličaju Marlon Branda i Bil Klintona, grubo se izrugujući na fore sa puterom i analnim seksom, oralom i ovalnom sobom i tako dalje.

Svet nije bolji za žene, a posebno za žene koje su imale nesreću da ih seksualno uznemirava poznata osoba. Ali trudimo se da bude. I sada imamo više šanse da pobedimo, nego što smo ikad u istoriji sveta imale.



KAKO SE TO BORIMO ZA BOLJI SVET?
Svakodnevno vidim ljude kako na internetu iznose svoja mišljenja o svemu i svačemu. Postoji ceo taj, možda i najveći segment javnosti koji se zove Opšte mesto. Opšte mesto je najčešće odraz većinskog, masovnog mišljenja koje odmah po izricanju donosi klimanje glavom i brojne lajkove. Opšte mesto je reći nije mala naivna/sve polazi iz kuće/krivi su roditelji/pad svih vrednosti/…

Iako je mnogo puta i tačno, opšte mesto svakako nije najnaprednije što ima ljudski um – to je obični mulj u kome se svi valjamo svakoga dana iz koga nema izlaska pa ipak i iz koga neki od nas pokušavaju da ustanu i izvuku još ponekog.

Dok se javnost mulja u blatu opštemestašenja stvarnost postaje sve opasnija i opasnija. Baka Prase više nije još-jedan-jutjuber, nije samo pop-kulturni fenomen već vrlo društveno aktivna individua čije je delovanje loše i opasno. Ako se sećate, pre samo par meseci najavio je kandidaturu na izborima cinično se hvaleći podrškom koju ima valjda pokazujući nama odraslima koliko uspeva u onome što mi ne – da animiramo i pokrenemo mlade.

Ništa zato, ubrzo je jasno obznanio i drugovanje sa ekstremnim desničarima koji su se (kao i on iza zabavnih sadržaja) krili iza zaštite životinja, i zajedno su stali protiv projekta za medijsku pismenost i etiku (projekat YouTube Ethics – koji u saradnji DW Akademie, a uz podršku Federalnog ministarstva za ekonomsku kooperaciju i razvoj Nemačke razotkrivaju medijske alate kojih smo svi mi zajedno žrtve) optužujući ih da su antisrpski.

Jer njima jeste u interesu da što veći broj ljudi bude medijski nepismen i da pada na jeftine fore.

Ali tu se ne staje – jer dok je zemlja tonula u zdravstvenu krizu BakaPrase tim je to video kao priliku da zaradi prodajući maske istom tom narodu koji navodno voli i za koje se bori. Kao u vicu u kome kanta sa sonom kiselinom u koju guramo ruku nema dno – posle gomile skandala, prozivki sa jutjuberima i jutjuberkama, šurovanja sa nacistima i likovanja nad zdravstvenom krizom, glasanja o potencijalnom abortusu potencijalno trudne devojke – dešava se najnovije smeće: temeljni medijski i potencijalno sudski linč devojke koja se drznula da mu se suprotstavi.

I hajde da tu stanemo i udahnemo vazduh. Hajde da izaberemo pravu stranu.

Sva naša i vaša deca koja već gledaju gomile sranja, odrastaju u nezdravom društvu i pogrešnim vrednostima, koja se smeju grubim šalama, troše novac na gluposti, učestvuju u reprodukciji opštih mesta i opasnih klišea u kojima živimo i verovatno rade još gomile pogrešnih stvari – sada imaju šansu da budu na pravoj strani, mogu da budu deo #metoo pokreta. I mi sa njima.

Umesto da decu počastite glupim opštim mestima kako je sve sranje, to je ionako sve glupo, oni su svi isti – imate šansu da jednom za svagda učinite razliku.

Vi ovog trenutka sada imate šansu i argumente da kažete prave reči i budete na strani pravih vrednosti. Bez obzira šta kaže većina, bez obzira šta kaže zakon.

I više od toga – mi moramo da učinimo sranju i opštim mestima kraj. Nazovimo stvari pravim imenom.

Baka Prase koristi popularnost da eksploatiše mlade, on od mladih uzima daleko više nego što im daje – konkretno sada: daje im iluzije moći a najdirektnije zarađuje novac, popularnost, simpatije i poverenje koje onda grubo izda i izvrgne ruglu, a u poslednjem slučaju preti i zakonom. Sve devojke koje su ikad bile zaljubljene u njega – sve one koje su želele da podele sa njim radosti popularnosti – najdirektnije su izmanipulisane i u riziku da im se ovaj moćni i bogati klinac usere u život. Razumem da je to izazov – ali prosto nije vredan.

Baka Prase nije jedan od mladih – on je povlašćen, odrastao i deklariše se kao vredniji od drugih, što je najgore – vredniji od onih koji ga uopšte i gledaju, svojih subskribera. Mladi su ucenjeni time što su ga poštovali, Baka Prase zna da je u univerzumu odraslih on manje bitna osoba jer u svetu odraslih postoje Šešelj, Jutka, Levijatan i Firer – i zato bira da zauvek ostane među mladima da tamo dominira i pravi sranja. Ali Baka Prase je odrasla osoba koja radi loše stvari za koje ne želi da preuzme odgovornost.

Kao prema priručniku, Baka Prase je cyber-bully, nasilnik koga se mnogi plaše i kome se sa puta sklanjaju jer je njegovo zlostavljanje javno i prihvaćeno hiljadama pregleda i lajkova, a do sada nije snosio ni jednu posledicu zbog bilo čega što je uradio loše drugima, svakim novim pregledom i lajkom raste njegov osećaj moći.

Za tim Baka Prase, ovo je samo još jedan od skandala, možda kratkotrajna kriza koja će se prevazići i zaboraviti, ali možda nismo tako nemoćni kao što izgleda. Možda možemo da prijavimo svako širenje mržnje na mrežama ili utičemo na brendove da otkažu poverenje nasilnicima, možda padne broj pregleda ili subskrajberi nestanu. Ne očekujem puno, jer Baka Prase razotkriva naš svet u malom – loše ne biva kažnjeno, loše vozi skupa kola, živi bezbrižno okruženo novim žrtvama i smeje se u lice svima koje je povredio. Loše je već 1000 puta pobedilo.

I tako izgleda svet – ako se sami ne potrudimo da ga promenimo.

Mnogi ne mogu ili ne smeju, i to je okej. Ovo nije borba od jedan dan. Svako u bilo kom trenutku može da se priključi.

Olivera Mitić je napisala odličan osvrt na skandal i pozvala nas da prijavimo sadržaje BakaPraseta što je jedan od načina da izgubi vrednost, Iva Parađanin je napisala tekst Devojčice nisu krive – kliknite na njega – zaslužuje da bude čitaniji nego sve što rade ili govore zlostavljači i njihovi pomagači, Ovarijum su napisale post o toksičnom ponašanju, Kristina Kastelec već godinama priča o zlostavljanju koje je doživela i koje je pobedila, Milica Lepotica mačuje se sa sranjima na netu, Milica Sretenović napisala je sjajan tekst na temu, Magda, Brankica, Nataša, Jovana, Jelena, Maja, Tanja, Minja i hiljade njih crtaju i pišu kolumne, drame, predstave, i sve vrste sadržaja ili samo podržavaju.

Na kraju, tu smo onda i sve mi koje se virtuelno grlimo sa njima i svakoga dana radimo na osnaživanju žena i devojčica ali i njihovih roditelja, davanjem prostora i alternative – eto tako se borimo.

Pridružite se!
Piše: Marija Ratković
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11403 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Problem je zakon ko kojem je age of consent u Srbiji fuckin' 14 godina. Ono što je Prasac uradio jeste legalno, ali nije moralno.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11404 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

navodno ga je djevojka optuzila za prisiljavanje na odnos, tj za silovanje

dobra stvar je da ga napustaju sponzori. kad vec nema ko drugi da zastiti djecu...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#11405 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

I kaze nisam feministica jer postujem muskarce.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11406 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Ok, hajde da se malo igram djavoljeg advokata. :evil: Njegov deo krivice je jasan, on je iskoristio slavu i popularnost da dobije sta zeli od tih cura, ali sta je sa njima? Zasto se one ponasaju kao groupie devojke neke rok zvezde? Zasto im je uzor neki coban jutjuber a ne ucesnik matematicke olimpijade?

Zasto cure u tim godinama balave za opasnim momcima, a kad se igras vatrom, cesto se i opeces. Dzaba posle pricati muh feminism hurr durr muskarci ne valjaju.

U redu je kritika u ovom slucaju, ali treba nekad pogledati i u sebe i razmisliti o svom delu odgovornosti.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11407 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

wewa wrote: 08/07/2020 14:20 navodno ga je djevojka optuzila za prisiljavanje na odnos, tj za silovanje

dobra stvar je da ga napustaju sponzori. kad vec nema ko drugi da zastiti djecu...
Ovo zaista nisam cuo do sad, citation needed.
User avatar
alexz
Posts: 270
Joined: 23/03/2010 19:16

#11408 Re: Danasnji "feminizam"

Post by alexz »

saint_mirad wrote: 08/07/2020 14:47 Ok, hajde da se malo igram djavoljeg advokata. :evil: Njegov deo krivice je jasan, on je iskoristio slavu i popularnost da dobije sta zeli od tih cura, ali sta je sa njima? Zasto se one ponasaju kao groupie devojke neke rok zvezde? Zasto im je uzor neki coban jutjuber a ne ucesnik matematicke olimpijade?

Zasto cure u tim godinama balave za opasnim momcima, a kad se igras vatrom, cesto se i opeces. Dzaba posle pricati muh feminism hurr durr muskarci ne valjaju.

U redu je kritika u ovom slucaju, ali treba nekad pogledati i u sebe i razmisliti o svom delu odgovornosti.
Ako ti, kao tinejdžer, nisi bar jednom uradio nešto nemjerljivo glupo, za čiju si težinu tek nekad poslije u glavi stekao osjećaj, onda bar probaj shvatiti da postoji hrpa ljudi koji imaju takve stvari iza sebe. Neovisno od toga da li pripadaju muškoj ili ženskoj "rasi". Razlika je ipak u tome, koliko koga košta glupa odluka iz mladosti.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11409 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

saint_mirad wrote: 08/07/2020 14:47 Ok, hajde da se malo igram djavoljeg advokata. :evil: Njegov deo krivice je jasan, on je iskoristio slavu i popularnost da dobije sta zeli od tih cura, ali sta je sa njima? Zasto se one ponasaju kao groupie devojke neke rok zvezde? Zasto im je uzor neki coban jutjuber a ne ucesnik matematicke olimpijade?

Zasto cure u tim godinama balave za opasnim momcima, a kad se igras vatrom, cesto se i opeces. Dzaba posle pricati muh feminism hurr durr muskarci ne valjaju.

U redu je kritika u ovom slucaju, ali treba nekad pogledati i u sebe i razmisliti o svom delu odgovornosti.
eto, ako ti nije zahmet, procitaj drugi tekst koji sam kopirala.

odgovornost je na nama svima, jer smo dozvolili da nam djeca odrastaju u drustvu poremecenih vrijednosti. sva djeca.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#11410 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

Pozitivna vest, dok je nisu samoubili ko Epstein-a.

https://www.theguardian.com/us-news/202 ... est-emerge

Ghislaine Maxwell, who is accused of grooming underage victims for sexual abuse by the disgraced US financier Jeffrey Epstein, is scheduled to appear in a New York court this week as fresh details emerge of her arrest in an FBI raid.

More than 20 armed agents and police are reported to have taken part in the early-morning operation on Thursday that led to her being handcuffed at her secluded, rural retreat in New Hampshire and taken into custody.

Officers were said to have broken down the front door at the 156-acre property, which is called Tucked Away. Her arrest ended almost a year of speculation over her whereabouts following the death of Epstein in a New York jail last summer; some reports had suggested she was in Los Angeles, others that she had moved to Paris.

Na Epstein-ovom otoku su privatnim letovima (Lolita express) dolazili mnogi ugledni pripadnici svetske elite ukljucujuci milijardere, princeve, plemstvo i politicare medju kojima barem 3 precednika Sjedinjenih Americkih Drzava (Trump, Obama, Clinton) kao i vidjeniji ljudi Hollywood-a.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11411 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

wewa wrote: 08/07/2020 15:12
saint_mirad wrote: 08/07/2020 14:47 Ok, hajde da se malo igram djavoljeg advokata. :evil: Njegov deo krivice je jasan, on je iskoristio slavu i popularnost da dobije sta zeli od tih cura, ali sta je sa njima? Zasto se one ponasaju kao groupie devojke neke rok zvezde? Zasto im je uzor neki coban jutjuber a ne ucesnik matematicke olimpijade?

Zasto cure u tim godinama balave za opasnim momcima, a kad se igras vatrom, cesto se i opeces. Dzaba posle pricati muh feminism hurr durr muskarci ne valjaju.

U redu je kritika u ovom slucaju, ali treba nekad pogledati i u sebe i razmisliti o svom delu odgovornosti.
eto, ako ti nije zahmet, procitaj drugi tekst koji sam kopirala.

odgovornost je na nama svima, jer smo dozvolili da nam djeca odrastaju u drustvu poremecenih vrijednosti. sva djeca.
Tekst sam pročitao i pre komentara, on ne daje nikakve konkretne smernice niti odgovore zašto se cure u tim godinama lepe za jutjubere umesto za momke koji vrednuju neke druge stvari. Sigurno bi i roditelji preferirali da im se ćerke zabavljaju sa pristojnim momcima umesto sa potencijalnim silovateljima, al takvi su tinejdžerkama dosadni.

Najlakše je svalit sve na društvo, to je opšte mesto o kojem se u tekstu i govori. Ironično, sam tekst je pun opštih mesta. :-D

Da nije Baka Prase, bila bi neka druga životinja. Već vekovima su žene omamljene popularnoscu, i to podjednako one od 16 kao i one od 36.
broj dva
Posts: 5454
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#11412 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

saint_mirad wrote: 08/07/2020 14:47 Ok, hajde da se malo igram djavoljeg advokata. :evil: Njegov deo krivice je jasan, on je iskoristio slavu i popularnost da dobije sta zeli od tih cura, ali sta je sa njima? Zasto se one ponasaju kao groupie devojke neke rok zvezde? Zasto im je uzor neki coban jutjuber a ne ucesnik matematicke olimpijade?

Zasto cure u tim godinama balave za opasnim momcima, a kad se igras vatrom, cesto se i opeces. Dzaba posle pricati muh feminism hurr durr muskarci ne valjaju.

U redu je kritika u ovom slucaju, ali treba nekad pogledati i u sebe i razmisliti o svom delu odgovornosti.
Jedna rječ - djeca.I tinejdžeri su djeca. Zato nikada nisu kriva. Jer ne vide šta ja i ti vidimo, ne znaju šta ja i ti znamo nego razmišljaju kao djeca, rade kao djeca i zato ih moramo zaštiti.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11413 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

broj dva wrote: 08/07/2020 16:00
saint_mirad wrote: 08/07/2020 14:47 Ok, hajde da se malo igram djavoljeg advokata. :evil: Njegov deo krivice je jasan, on je iskoristio slavu i popularnost da dobije sta zeli od tih cura, ali sta je sa njima? Zasto se one ponasaju kao groupie devojke neke rok zvezde? Zasto im je uzor neki coban jutjuber a ne ucesnik matematicke olimpijade?

Zasto cure u tim godinama balave za opasnim momcima, a kad se igras vatrom, cesto se i opeces. Dzaba posle pricati muh feminism hurr durr muskarci ne valjaju.

U redu je kritika u ovom slucaju, ali treba nekad pogledati i u sebe i razmisliti o svom delu odgovornosti.
Jedna rječ - djeca.I tinejdžeri su djeca. Zato nikada nisu kriva. Jer ne vide šta ja i ti vidimo, ne znaju šta ja i ti znamo nego razmišljaju kao djeca, rade kao djeca i zato ih moramo zaštiti.
Fair enough, mogu se sloziti. Zasto je onda donja dob pristanka na sex spustena u nekim evropskim zemaljama na svega 14 godina ako se radi o deci koja ne mogu donositi tako znacajne odluke niti razumeti potencijalne rizike?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#11414 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 08/07/2020 14:47 Ok, hajde da se malo igram djavoljeg advokata. :evil: Njegov deo krivice je jasan, on je iskoristio slavu i popularnost da dobije sta zeli od tih cura, ali sta je sa njima? Zasto se one ponasaju kao groupie devojke neke rok zvezde? Zasto im je uzor neki coban jutjuber a ne ucesnik matematicke olimpijade?

Zasto cure u tim godinama balave za opasnim momcima, a kad se igras vatrom, cesto se i opeces. Dzaba posle pricati muh feminism hurr durr muskarci ne valjaju.

U redu je kritika u ovom slucaju, ali treba nekad pogledati i u sebe i razmisliti o svom delu odgovornosti.
Ma znas sta, meni se sve dlake na siji nakostrijese kad cujem ovako nesto. Zasto cure balave? Zasto je onog zavela strina, pa ubio strica? Sta je vama ljudi? Dje vi zivite.
Danas djecu do 12. Ne smijes ostaviti kuci same, a sa petnaest su same sebi krive.
Prestanite vec jednom svijet gledati iz svojih vlastitih tinejdzerskih dana kad vas je odbila neka sto joj mama kupuje uloske.
I NE ZANIMA me kako izgledaju. Imam necakinju od deset. Napredno dijete, ko sve iz familije. Znam kako izgleda, a znam i da je mogu kupiti za barbiku.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11415 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

pustopoljina wrote: 08/07/2020 16:15
saint_mirad wrote: 08/07/2020 14:47 Ok, hajde da se malo igram djavoljeg advokata. :evil: Njegov deo krivice je jasan, on je iskoristio slavu i popularnost da dobije sta zeli od tih cura, ali sta je sa njima? Zasto se one ponasaju kao groupie devojke neke rok zvezde? Zasto im je uzor neki coban jutjuber a ne ucesnik matematicke olimpijade?

Zasto cure u tim godinama balave za opasnim momcima, a kad se igras vatrom, cesto se i opeces. Dzaba posle pricati muh feminism hurr durr muskarci ne valjaju.

U redu je kritika u ovom slucaju, ali treba nekad pogledati i u sebe i razmisliti o svom delu odgovornosti.
Ma znas sta, meni se sve dlake na siji nakostrijese kad cujem ovako nesto. Zasto cure balave? Zasto je onog zavela strina, pa ubio strica? Sta je vama ljudi? Dje vi zivite.
Danas djecu do 12. Ne smijes ostaviti kuci same, a sa petnaest su same sebi krive.
Prestanite vec jednom svijet gledati iz svojih vlastitih tinejdzerskih dana kad vas je odbila neka sto joj mama kupuje uloske.
I NE ZANIMA me kako izgledaju. Imam necakinju od deset. Napredno dijete, ko sve iz familije. Znam kako izgleda, a znam i da je mogu kupiti za barbiku.
Ima li sta vrednije kao argument od spustanja na licni nivo i nagadjanja ko je odbio koga? Narocito o drugim ljudima na forumu o kojima ne znas nista. Pitanje je i dalje legitimno, i decaci u tom dobu su podlozni manipulacijama. Opet pitam, ako su u tom dobu deca naivna (a jesu) zasto niko nema problem sa age of consent?

Kako to devojcice po zakonu mogu dati pristanak sa 14, a svi mi privatno mislimo da to nije u redu?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#11416 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 08/07/2020 16:22
pustopoljina wrote: 08/07/2020 16:15
saint_mirad wrote: 08/07/2020 14:47 Ok, hajde da se malo igram djavoljeg advokata. :evil: Njegov deo krivice je jasan, on je iskoristio slavu i popularnost da dobije sta zeli od tih cura, ali sta je sa njima? Zasto se one ponasaju kao groupie devojke neke rok zvezde? Zasto im je uzor neki coban jutjuber a ne ucesnik matematicke olimpijade?

Zasto cure u tim godinama balave za opasnim momcima, a kad se igras vatrom, cesto se i opeces. Dzaba posle pricati muh feminism hurr durr muskarci ne valjaju.

U redu je kritika u ovom slucaju, ali treba nekad pogledati i u sebe i razmisliti o svom delu odgovornosti.
Ma znas sta, meni se sve dlake na siji nakostrijese kad cujem ovako nesto. Zasto cure balave? Zasto je onog zavela strina, pa ubio strica? Sta je vama ljudi? Dje vi zivite.
Danas djecu do 12. Ne smijes ostaviti kuci same, a sa petnaest su same sebi krive.
Prestanite vec jednom svijet gledati iz svojih vlastitih tinejdzerskih dana kad vas je odbila neka sto joj mama kupuje uloske.
I NE ZANIMA me kako izgledaju. Imam necakinju od deset. Napredno dijete, ko sve iz familije. Znam kako izgleda, a znam i da je mogu kupiti za barbiku.
Ima li sta vrednije kao argument od spustanja na licni nivo i nagadjanja ko je odbio koga? Narocito o drugim ljudima na forumu o kojima ne znas nista. Pitanje je i dalje legitimno, i decaci u tom dobu su podlozni manipulacijama. Opet pitam, ako su u tom dobu deca naivna (a jesu) zasto niko nema problem sa age of consent?

Kako to devojcice po zakonu mogu dati pristanak sa 14, a svi mi privatno mislimo da to nije u redu?
Nije licno, nisi ti sam.
Zasto? Opet: tradicija.
Prije su djeca od 10+ gurana u rudnike, dan danas djeca negdje robuju. Danas su blentavi i sa 20 u ovim "normalnim" zemljama.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#11417 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

I kako niko nema, problem..ima svako sa djecom u tom uzrastu.
Nemaju problem matorci koji imaju moc i koji koriste moderno robovlasnistvo da ljudi jedni druge od muke ni ne gledaju.
Isplativije je praviti tv emisije o mladim mamama koje ne mogu skolu zavrsiti zbog trudnoce...i opet na tv dospiju samo one sto su sa istim takvim tatama bile...one kad padne na starijeg lika se elegantno preskoce, da se ne bismo previse cesali po glavi..haj' ba...bice skole, neka djece...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11418 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

saint_mirad wrote: 08/07/2020 16:22 Ima li sta vrednije kao argument od spustanja na licni nivo i nagadjanja ko je odbio koga? Narocito o drugim ljudima na forumu o kojima ne znas nista. Pitanje je i dalje legitimno, i decaci u tom dobu su podlozni manipulacijama. Opet pitam, ako su u tom dobu deca naivna (a jesu) zasto niko nema problem sa age of consent?

Kako to devojcice po zakonu mogu dati pristanak sa 14, a svi mi privatno mislimo da to nije u redu?
Jučer bio bio slučaj sa u BiH kad je jedan čovjek u 30+ kidnapovao djevojčicu i ocu javio da nju više nikad neće vidjeti. Stvar je u tome što je ta djevojčica u nekoj, da kažem, vezi s njim i da je dobrovoljno otišla. To što je ona mislila da je ok nema veze sa Zakonom koji kaže da ipak bez dozvole roditelja to ne može učiniti.

Age of consent je upravo zbog tradicije takav kakav jeste. U Japanu je recimo 13 ako se dobro sjećam, a u nekim Afričkim državama i još niži.

To se odnosi uglavnom na veze koje tinejdžeri imaju jedni s drugima - barem u državama gdje je demokratija. Age of consent bi trebao da važi za tinejdžere i s jedne i s druge strane. Kad je u pitanju tinejdžer na jednoj, a osoba sa 20+ (još gore 30+) onda to stvara skroz drugu sliku i takve osobe mnogu na tinejdžere uticati kako žele. U tom slučaju te tinejdžere treba maksimalno zaštiti i po mogućnosti angažovati i državu i ustanove - što bi rekla jedna forumašica sa imenom Rainwolf :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11419 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

AleksoMKD wrote: 08/07/2020 15:32 Pozitivna vest, dok je nisu samoubili ko Epstein-a.

https://www.theguardian.com/us-news/202 ... est-emerge

Ghislaine Maxwell, who is accused of grooming underage victims for sexual abuse by the disgraced US financier Jeffrey Epstein, is scheduled to appear in a New York court this week as fresh details emerge of her arrest in an FBI raid.

More than 20 armed agents and police are reported to have taken part in the early-morning operation on Thursday that led to her being handcuffed at her secluded, rural retreat in New Hampshire and taken into custody.

Officers were said to have broken down the front door at the 156-acre property, which is called Tucked Away. Her arrest ended almost a year of speculation over her whereabouts following the death of Epstein in a New York jail last summer; some reports had suggested she was in Los Angeles, others that she had moved to Paris.

Na Epstein-ovom otoku su privatnim letovima (Lolita express) dolazili mnogi ugledni pripadnici svetske elite ukljucujuci milijardere, princeve, plemstvo i politicare medju kojima barem 3 precednika Sjedinjenih Americkih Drzava (Trump, Obama, Clinton) kao i vidjeniji ljudi Hollywood-a.
Konačno. Monstrum koji je podržavao monstruma.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11420 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

saint_mirad wrote: 08/07/2020 15:46 Tekst sam pročitao i pre komentara, on ne daje nikakve konkretne smernice niti odgovore zašto se cure u tim godinama lepe za jutjubere umesto za momke koji vrednuju neke druge stvari. Sigurno bi i roditelji preferirali da im se ćerke zabavljaju sa pristojnim momcima umesto sa potencijalnim silovateljima, al takvi su tinejdžerkama dosadni.

Najlakše je svalit sve na društvo, to je opšte mesto o kojem se u tekstu i govori. Ironično, sam tekst je pun opštih mesta. :-D

Da nije Baka Prase, bila bi neka druga životinja. Već vekovima su žene omamljene popularnoscu, i to podjednako one od 16 kao i one od 36.
zasto se roditelji lijepe na Zadrugu i sapunice, umjesto na dokumentarne filmove na National Geopraphicu?

zasto je bitnije imati odjecu po posljednjoj modi umjesto ulaznice za pozoriste?

zasto na javnim servisima vise nema obrazovnog programa?

zasto se od jedne plate ne moze zivjeti, pa cak ni od dvije naoko prosjecne?

ali ne, hajde da krenemo od djevojcica, jer njihovo ponasanje je najgore sto mozemo danas vidjeti.

btw age of consent u Srbiji je 14 godina zbog brojne romske populacije i pokusaja da se postuje njihova tradicija a na neki nacin ipak zastite djeca.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11421 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Meni sad zao sto nisam dok sam predavala u srednjoj, smotala nekog mirisnog, mladog i ljepuskastog 16godisnjaka.. :|
Koja je varijacija na Najbolje je pice kad mu dlaka nice za djecake?

Najbolji je kurko koji jos nije naucio kontrolisati nocne polucije?


Hmmm...
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11422 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

eeeeeee ali ne funkcionise to za zene, tj djecake. oni uvijek bivaju zavedeni - jer ne nose minjake, jasno k'o beli dan.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11423 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

wewa wrote: 09/07/2020 09:21 eeeeeee ali ne funkcionise to za zene, tj djecake. oni uvijek bivaju zavedeni - jer ne nose minjake, jasno k'o beli dan.
Zaboravih...mi smo tu uvijek.aktivne igracice..predatori...
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11424 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Bloo wrote: 09/07/2020 09:24
wewa wrote: 09/07/2020 09:21 eeeeeee ali ne funkcionise to za zene, tj djecake. oni uvijek bivaju zavedeni - jer ne nose minjake, jasno k'o beli dan.
Zaboravih...mi smo tu uvijek.aktivne igracice..predatori...
sukube! sve do jedne.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11425 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

U sta mi mladost prode...umjesto da zavodim Pusku, Mileta, Tustu dok je jos ziv i zdrav bio (jbg u ta doba nije bilo jutjubera), ja ucila tekstove pred svirke da se ne ofiram...
Post Reply