Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#4751 Re: Crna hronika BH cesta

Post by dobar osjecaj »

BadBoy wrote: 29/06/2020 14:20 Pa ne znam šta se čudite, bilo je hiljadu ispovijesti i na ovom forumu kako psuju i tersaju ženama :D

Jel onaj jedan zdrudzjo kako već ide nick psovao ženi što se sporo isparkirava. Standardna pojava iživljavanja nad ženama i onima koji su percipirani kao slabiji
Ovih dana više puta vozila na relaciji Sarajevo Mostar i raznim obliznjim cestama. Ustajem sa svitanjem, bezbroj poslova i briga u glavi. Poslovne obaveze, briga o porodici, komunikacija s bezbroj kontakata da sredim razne obaveze, neke bolesti u porodici. Svejedno rasporedim obaveze, odspavam kadgod stignem, posebno se trudim odmoriti pred izlazak na cestu jer sam odgovorna i razmisljam i o sebi i o drugima. Kakve sam sve scene dozivljavala ovih dana, kakve su me sve siledžije gurale s ceste, kako pritišću na krivinama gdje je s razlogom ograničenje 30 a oni voze preko 80.

Ovih dana biciklista na magistrali kao u prici i neka ih, moje je da pazim i na sebe i na njih ali jure idioti iza mene i ovi iz suprotnog smjera sto ne znaju voziti u svojoj traci. Nakon svakog gašenja vozila samo sam bila sretna sto nisam ubila nikoga i sto mene nisu gurnuli da spucam u stijene. I nisu samo neki mladi šupljeglavi đilkoši, bila je tu gomila porodičnih ljudi s djecom u autima. Ne mogu ja kroz naseljena mjesta gdje je s razlogom ograničenje 50 voziti 100 i ubiti nečije dijete.
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#4752 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Supruga mi posjeduje vozačku preko 25 godina ali ne vozi.
Nešto je bilo posljednjih godina ko i vozila bi, nećka se, eto čisto da nije uvijek zavisna od mene što se toga tiče.
Elem, ja sam sretniji ako ne sjeda za volan.
Ne zbog nje same, nego upravo zbog ovih siledžija na drumovima.
Znajući nju i smisao za paniku, bolje da se drži mjesta suvozača i da ona meni zvoca.
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#4753 Re: Crna hronika BH cesta

Post by alipasijaner »

drug_profi wrote: 29/06/2020 14:13 Kad sam god vozio zenino auto (a ima i cvjetic na zadnjoj sajbi) uvijek je na mene nalijetao neki junacina.
A ne znam, nisam nesto velik, ali se brzo skuliraju... ko ce ga znat sta im je.
Mozda si samo glavat k'o i ja :D
komsinica_s_drugog
Posts: 889
Joined: 23/12/2018 19:16

#4754 Re: Crna hronika BH cesta

Post by komsinica_s_drugog »

dobar osjecaj wrote: 29/06/2020 14:45
BadBoy wrote: 29/06/2020 14:20 Pa ne znam šta se čudite, bilo je hiljadu ispovijesti i na ovom forumu kako psuju i tersaju ženama :D

Jel onaj jedan zdrudzjo kako već ide nick psovao ženi što se sporo isparkirava. Standardna pojava iživljavanja nad ženama i onima koji su percipirani kao slabiji
Ovih dana više puta vozila na relaciji Sarajevo Mostar i raznim obliznjim cestama. Ustajem sa svitanjem, bezbroj poslova i briga u glavi. Poslovne obaveze, briga o porodici, komunikacija s bezbroj kontakata da sredim razne obaveze, neke bolesti u porodici. Svejedno rasporedim obaveze, odspavam kadgod stignem, posebno se trudim odmoriti pred izlazak na cestu jer sam odgovorna i razmisljam i o sebi i o drugima. Kakve sam sve scene dozivljavala ovih dana, kakve su me sve siledžije gurale s ceste, kako pritišću na krivinama gdje je s razlogom ograničenje 30 a oni voze preko 80.

Ovih dana biciklista na magistrali kao u prici i neka ih, moje je da pazim i na sebe i na njih ali jure idioti iza mene i ovi iz suprotnog smjera sto ne znaju voziti u svojoj traci. Nakon svakog gašenja vozila samo sam bila sretna sto nisam ubila nikoga i sto mene nisu gurnuli da spucam u stijene. I nisu samo neki mladi šupljeglavi đilkoši, bila je tu gomila porodičnih ljudi s djecom u autima. Ne mogu ja kroz naseljena mjesta gdje je s razlogom ograničenje 50 voziti 100 i ubiti nečije dijete.
Da, bas, kao da se neka sklopka u glavi pretumba kad kompleksasi vide zenu, jos kad imas P. Zabavi nikad kraja :D
User avatar
Qler
Posts: 25834
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4755 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Qler »

Kaze mi jaran koji ima Cayenne, nisam ni znao da su ljudi ovako nervozni u saobracaju dok nisam uzeo Clia da provozam :D
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#4756 Re: Crna hronika BH cesta

Post by alipasijaner »

Qler wrote: 29/06/2020 15:30 Kaze mi jaran koji ima Cayenne, nisam ni znao da su ljudi ovako nervozni u saobracaju dok nisam uzeo Clia da provozam :D
Živa istina, na isti način, istim tempom vozim i svoje i ženino auto i kad vozim njeno to nešto blicaju, granaju rukama, to bi da preskoče preko Fieste..
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#4757 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BadBoy »

dobar osjecaj wrote: 29/06/2020 14:45
BadBoy wrote: 29/06/2020 14:20 Pa ne znam šta se čudite, bilo je hiljadu ispovijesti i na ovom forumu kako psuju i tersaju ženama :D

Jel onaj jedan zdrudzjo kako već ide nick psovao ženi što se sporo isparkirava. Standardna pojava iživljavanja nad ženama i onima koji su percipirani kao slabiji
Ovih dana više puta vozila na relaciji Sarajevo Mostar i raznim obliznjim cestama. Ustajem sa svitanjem, bezbroj poslova i briga u glavi. Poslovne obaveze, briga o porodici, komunikacija s bezbroj kontakata da sredim razne obaveze, neke bolesti u porodici. Svejedno rasporedim obaveze, odspavam kadgod stignem, posebno se trudim odmoriti pred izlazak na cestu jer sam odgovorna i razmisljam i o sebi i o drugima. Kakve sam sve scene dozivljavala ovih dana, kakve su me sve siledžije gurale s ceste, kako pritišću na krivinama gdje je s razlogom ograničenje 30 a oni voze preko 80.

Ovih dana biciklista na magistrali kao u prici i neka ih, moje je da pazim i na sebe i na njih ali jure idioti iza mene i ovi iz suprotnog smjera sto ne znaju voziti u svojoj traci. Nakon svakog gašenja vozila samo sam bila sretna sto nisam ubila nikoga i sto mene nisu gurnuli da spucam u stijene. I nisu samo neki mladi šupljeglavi đilkoši, bila je tu gomila porodičnih ljudi s djecom u autima. Ne mogu ja kroz naseljena mjesta gdje je s razlogom ograničenje 50 voziti 100 i ubiti nečije dijete.
Sve znam. Svađao sam se sa tim nadrkanim "sileždijama" na onim drugim temama na podforumu "auto". Svi su oni manji od makovog zrna čim vide nekog brudu u zatamnjenom autu, ali zato sve po spisku psuju ženama ili "djeci" za koju ocjene da su slabiji.

Znam, lično doživio takvu situaciju puno puta. Živim u Starom Gradu gdje ima dosta "žestokih momaka". Jedne prilike me takav jedan žestoki momak, komšija povukao sa sobom. Vozi Grand Cherokee, zatamnjeno sve. U po vožnje stade na sred ceste da se ispriča sa jaranom. Hladno, pet minuta, na tenane pričaju, taj jaran se komotno "nalaktio" na otovren prozor Cherokee-a. Iza nas kolona, svi mirno stoje i čekaju, nema sirena, nema psovski, nema blicanja.

Lijepo stoje i čekaju. Glavu smijem dati da je jedan od tih kroz 20tak minuta psovao nekoj ženi sve po spisku. Licemjernost je naš nacionalni sport.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#4758 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

alipasijaner wrote: 29/06/2020 15:57
Qler wrote: 29/06/2020 15:30 Kaze mi jaran koji ima Cayenne, nisam ni znao da su ljudi ovako nervozni u saobracaju dok nisam uzeo Clia da provozam :D
Živa istina, na isti način, istim tempom vozim i svoje i ženino auto i kad vozim njeno to nešto blicaju, granaju rukama, to bi da preskoče preko Fieste..
Mog bivseg kolegu sa posla jedan Sandzos i Makedonac ulupali sakama negdje na lokalitetu Elidze a bili u Corsi davno prije 15tak godina...
Prica moron kaze natrpali nekakvih cekera onih velikih nista se ne vidi,i guslaju do semafora i valjda kako su se dokotrljali ugasi im se auto,i on izaso da im grana rukama i prigovara, ova dvojica ga nasamaraju ko kretena,a vozio je u to vrijeme audija msm 6 ona velika ko bubasvaba....makedonac imao 1,5m visine opalio mu 20 samara, i tu su se nakon psovki i prijetnji i kukanja razisli
Sreca nije policija dolazila...
A inace je lik kreten da valja, u voznji se vazda bahatio i mudrovo ali onaj poremeceni histericar sto se uzme tresti ko epilepticar na heroinu
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#4759 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Dope_Man »

Hemel wrote: 26/06/2020 20:59 Image

ma taman ga dig'o a ono bandijera :(
jesu ih poredali i gdje treba i gdje ne treba
Jucer vidim slicnu scenu tamo negdje izmedju Kiseljaka i Busovace.. A klasa, prva generacija.. lola na ravnom, i relativno blagoj krivini, zagrlio drvo i tako i ostalo auto.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#4760 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Hemel »

Naslovnica wrote: 29/06/2020 14:48 Supruga mi posjeduje vozačku preko 25 godina ali ne vozi.
Nešto je bilo posljednjih godina ko i vozila bi, nećka se, eto čisto da nije uvijek zavisna od mene što se toga tiče.
Elem, ja sam sretniji ako ne sjeda za volan.
Ne zbog nje same, nego upravo zbog ovih siledžija na drumovima.
Znajući nju i smisao za paniku, bolje da se drži mjesta suvozača i da ona meni zvoca.
Koliko je ovakvih koje i ja znam.
''I moja polozila...'' a ne smije tri pive da popije. Zene zadnji put sjele za volan prilikom polaganja i nikada vise.

Moja je otvoreo rekla, mene to ne interesuje...posteno od nje.

p.s. nista licno :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#4761 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Hemel wrote: 29/06/2020 18:59
Naslovnica wrote: 29/06/2020 14:48 Supruga mi posjeduje vozačku preko 25 godina ali ne vozi.
Nešto je bilo posljednjih godina ko i vozila bi, nećka se, eto čisto da nije uvijek zavisna od mene što se toga tiče.
Elem, ja sam sretniji ako ne sjeda za volan.
Ne zbog nje same, nego upravo zbog ovih siledžija na drumovima.
Znajući nju i smisao za paniku, bolje da se drži mjesta suvozača i da ona meni zvoca.
Koliko je ovakvih koje i ja znam.
''I moja polozila...'' a ne smije tri pive da popije. Zene zadnji put sjele za volan prilikom polaganja i nikada vise.

Moja je otvoreo rekla, mene to ne interesuje...posteno od nje.

p.s. nista licno :thumbup:
Ma moja je i vozila prije nego se udala.
Nakon što sam se ja pojavio u njenom životu volan je prešao na mene. Trudnoće, đeca...i tako godina za godinom, a ona nema potrebu da vozi. I danas kada se vozimo kada vidi šta se dešava u saobraćaju, haman da je strah sjesti za volan. A ja neću da insistiram.
Mislim da je tako i bolje
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#4762 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Throttle »

Dope_Man wrote: 29/06/2020 18:56
Hemel wrote: 26/06/2020 20:59 Image

ma taman ga dig'o a ono bandijera :(
jesu ih poredali i gdje treba i gdje ne treba
Jucer vidim slicnu scenu tamo negdje izmedju Kiseljaka i Busovace.. A klasa, prva generacija.. lola na ravnom, i relativno blagoj krivini, zagrlio drvo i tako i ostalo auto.
Prolazio sam i ja, ujutro ga nije bilo, popodne je vec bio zakucan, kisica naletila i od onolike ravnice pogodio u jedino drvo :-)
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4763 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Romeo 80 »

BadBoy wrote: 29/06/2020 16:16
dobar osjecaj wrote: 29/06/2020 14:45
BadBoy wrote: 29/06/2020 14:20 Pa ne znam šta se čudite, bilo je hiljadu ispovijesti i na ovom forumu kako psuju i tersaju ženama :D

Jel onaj jedan zdrudzjo kako već ide nick psovao ženi što se sporo isparkirava. Standardna pojava iživljavanja nad ženama i onima koji su percipirani kao slabiji
Ovih dana više puta vozila na relaciji Sarajevo Mostar i raznim obliznjim cestama. Ustajem sa svitanjem, bezbroj poslova i briga u glavi. Poslovne obaveze, briga o porodici, komunikacija s bezbroj kontakata da sredim razne obaveze, neke bolesti u porodici. Svejedno rasporedim obaveze, odspavam kadgod stignem, posebno se trudim odmoriti pred izlazak na cestu jer sam odgovorna i razmisljam i o sebi i o drugima. Kakve sam sve scene dozivljavala ovih dana, kakve su me sve siledžije gurale s ceste, kako pritišću na krivinama gdje je s razlogom ograničenje 30 a oni voze preko 80.

Ovih dana biciklista na magistrali kao u prici i neka ih, moje je da pazim i na sebe i na njih ali jure idioti iza mene i ovi iz suprotnog smjera sto ne znaju voziti u svojoj traci. Nakon svakog gašenja vozila samo sam bila sretna sto nisam ubila nikoga i sto mene nisu gurnuli da spucam u stijene. I nisu samo neki mladi šupljeglavi đilkoši, bila je tu gomila porodičnih ljudi s djecom u autima. Ne mogu ja kroz naseljena mjesta gdje je s razlogom ograničenje 50 voziti 100 i ubiti nečije dijete.
Sve znam. Svađao sam se sa tim nadrkanim "sileždijama" na onim drugim temama na podforumu "auto". Svi su oni manji od makovog zrna čim vide nekog brudu u zatamnjenom autu, ali zato sve po spisku psuju ženama ili "djeci" za koju ocjene da su slabiji.

Znam, lično doživio takvu situaciju puno puta. Živim u Starom Gradu gdje ima dosta "žestokih momaka". Jedne prilike me takav jedan žestoki momak, komšija povukao sa sobom. Vozi Grand Cherokee, zatamnjeno sve. U po vožnje stade na sred ceste da se ispriča sa jaranom. Hladno, pet minuta, na tenane pričaju, taj jaran se komotno "nalaktio" na otovren prozor Cherokee-a. Iza nas kolona, svi mirno stoje i čekaju, nema sirena, nema psovski, nema blicanja.

Lijepo stoje i čekaju. Glavu smijem dati da je jedan od tih kroz 20tak minuta psovao nekoj ženi sve po spisku. Licemjernost je naš nacionalni sport.
Jesi li se sjetio tom jaranu reci da to sto radi nije u redu i da je papcina? Mislim, kad vec pricamo o dvostrukim arsinima jelte :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4764 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

Romeo 80 wrote: 29/06/2020 20:59
Jesi li se sjetio tom jaranu reci da to sto radi nije u redu i da je papcina? Mislim, kad vec pricamo o dvostrukim arsinima jelte :D
ma nije smio,''zestok'' je jaran,mogao ga je istjerat vani :lol: lakse je na forumu srat drugima :razz:
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#4765 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BadBoy »

Romeo 80 wrote: 29/06/2020 20:59 Jesi li se sjetio tom jaranu reci da to sto radi nije u redu i da je papcina? Mislim, kad vec pricamo o dvostrukim arsinima jelte :D
Jesam mu rekao da krenemo jer se stvorila kolona na šta je on rekao "aha" i onda "ljubi brat vidimo se" sa ovim svojim. Nisam mu rekao da je papčina,
ali isto tako nikada nisam ni pičketao niti psovao ženama u saobraćaju.
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#4766 Re: Crna hronika BH cesta

Post by alipasijaner »

Naslovnica wrote: 29/06/2020 19:04
Ma moja je i vozila prije nego se udala.
Nakon što sam se ja pojavio u njenom životu volan je prešao na mene. Trudnoće, đeca...i tako godina za godinom, a ona nema potrebu da vozi. I danas kada se vozimo kada vidi šta se dešava u saobraćaju, haman da je strah sjesti za volan. A ja neću da insistiram.
Mislim da je tako i bolje
Moja je vozila i prije nego se udala i isto je nastavila, imamo različito radno vrijeme, ne bi se sreli ni u putu, a zborno mjesto je kuća :D na kraju krajeva treba me i odvest u kafanu i doć' po mene... jer kad pijem ne cugam.. tako samo nek' ona, što se moje tiče, vozi...
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#4767 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

alipasijaner wrote: 29/06/2020 23:58
Naslovnica wrote: 29/06/2020 19:04
Ma moja je i vozila prije nego se udala.
Nakon što sam se ja pojavio u njenom životu volan je prešao na mene. Trudnoće, đeca...i tako godina za godinom, a ona nema potrebu da vozi. I danas kada se vozimo kada vidi šta se dešava u saobraćaju, haman da je strah sjesti za volan. A ja neću da insistiram.
Mislim da je tako i bolje
Moja je vozila i prije nego se udala i isto je nastavila, imamo različito radno vrijeme, ne bi se sreli ni u putu, a zborno mjesto je kuća :D na kraju krajeva treba me i odvest u kafanu i doć' po mene... jer kad pijem ne cugam.. tako samo nek' ona, što se moje tiče, vozi...
Kod mene sve naopako: moja nije vozila dok se nije udala, a kad se udala počela je da vozi (zbog posla, slično kao kod tebe).
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#4768 Re: Crna hronika BH cesta

Post by RagibUzoriti »

bitanga_sa_otesa wrote: 29/06/2020 21:02
Romeo 80 wrote: 29/06/2020 20:59
Jesi li se sjetio tom jaranu reci da to sto radi nije u redu i da je papcina? Mislim, kad vec pricamo o dvostrukim arsinima jelte :D
ma nije smio,''zestok'' je jaran,mogao ga je istjerat vani :lol: lakse je na forumu srat drugima :razz:
Dok mu jaranu neko jednog dana kockastu glavu macolom ne popravi.

Pa umjesto da prica,onda ce da nabada ko retardiran...
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#4769 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nepass1 »

Hemel wrote: 29/06/2020 18:59
Naslovnica wrote: 29/06/2020 14:48 Supruga mi posjeduje vozačku preko 25 godina ali ne vozi.
Nešto je bilo posljednjih godina ko i vozila bi, nećka se, eto čisto da nije uvijek zavisna od mene što se toga tiče.
Elem, ja sam sretniji ako ne sjeda za volan.
Ne zbog nje same, nego upravo zbog ovih siledžija na drumovima.
Znajući nju i smisao za paniku, bolje da se drži mjesta suvozača i da ona meni zvoca.
Koliko je ovakvih koje i ja znam.
''I moja polozila...'' a ne smije tri pive da popije. Zene zadnji put sjele za volan prilikom polaganja i nikada vise.

Moja je otvoreo rekla, mene to ne interesuje...posteno od nje.

p.s. nista licno :thumbup:
Moja nije 12g vozila sad je natjerao, nmg vise sofer da budem. Zadnja dva tri mjeseca vozi konstantno, po mojim uputama a ne od autoskole. Gora mi je ko suvozac, evo ti i auto i sve samo popusti.
Jutros klimu na 22,5 stavim, normalan svijet to cak smatra grijanjem a ne hladjenjem. Sviraj qrcu, ne mozes ti to objasniti, zima mi ugasi to, hladna mi koza, pareza, imunitet, sinusi.
I kaze zeni se, prestani pusiti, ne nerviraj se....
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4770 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Tako je i kod mene svirala klima na 16, nakon sat led na šajbi, sad je na 25-26 :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#4771 Re: Crna hronika BH cesta

Post by basicm »

mk ultra wrote: 30/06/2020 09:53 Tako je i kod mene svirala klima na 16, nakon sat led na šajbi, sad je na 25-26 :mrgreen:
joj reklame :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4772 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

basicm wrote: 30/06/2020 09:54
mk ultra wrote: 30/06/2020 09:53 Tako je i kod mene svirala klima na 16, nakon sat led na šajbi, sad je na 25-26 :mrgreen:
joj reklame :D
Hercegovački klimatronik :mrgreen:
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#4773 Re: Crna hronika BH cesta

Post by alipasijaner »

nepass1 wrote: 30/06/2020 09:38 Jutros klimu na 22,5 stavim, normalan svijet to cak smatra grijanjem a ne hladjenjem. Sviraj qrcu, ne mozes ti to objasniti, zima mi ugasi to, hladna mi koza, pareza, imunitet, sinusi.
I kaze zeni se, prestani pusiti, ne nerviraj se....
Jel joj smetalo dok se nije udala? :D
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#4774 Re: Crna hronika BH cesta

Post by UmaX »

Zato su ljudi napravili dvozonsku klimu. :-D

Zbog zvocavih zena.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#4775 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nepass1 »

Ma jasta je, mada u fabiji tad bila manuelna pa se nije moglo ni nariktati.
Sad auto iz garaze, nije pregrijano, klima sama regulise temp, ja i ne osjetim a nju raznese
Post Reply