Moze se razvuci samo po visini i da se ne odreze dio slike ali to nikome ne bih preporucio jer se sve izduzi pa npr debela glumica lici da je normalne tezine a ova normalne tezine lici na glistu a kuce lice na male zgrade.Better Man wrote: ↑17/06/2020 22:39Razvlačenjem slike praviš goru stvar, jer jer time odrežeš dio slike. Te crne linije su zbog formata u kojem je sniman film.
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#13901 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#13903 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Skidam gotov svaki film sa yifija 55" TV garant je manji
Kod vecine filmova moram ih razvuci, nekad više nekad manje
Kod vecine filmova moram ih razvuci, nekad više nekad manje
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#13905 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ups ne vidjeh ovo. Odlijepio ti se difuzor sa jedne LED lampice. Sitan kvar koji i sam mozes popraviti ako si vican rasklapanju elektronike.Hercegoviina wrote: ↑17/06/2020 21:18 pojavila mi se ova bijela svijetleća mrlja na ekranu. zna li neko šta je ovo?
photo hosting
post image
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#13906 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- Hercegoviina
- Posts: 2861
- Joined: 14/02/2013 14:11
#13907 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ok, vidjeću šta se može uraditiCooK wrote: ↑17/06/2020 23:02Ups ne vidjeh ovo. Odlijepio ti se difuzor sa jedne LED lampice. Sitan kvar koji i sam mozes popraviti ako si vican rasklapanju elektronike.Hercegoviina wrote: ↑17/06/2020 21:18 pojavila mi se ova bijela svijetleća mrlja na ekranu. zna li neko šta je ovo?
photo hosting
post image
-
allem_77
- Posts: 3422
- Joined: 17/09/2015 15:46
#13908 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Visok 1,93 cm. Ma nisam navikao na veći tv. A noga je oko 40 cm do TV-a. Ne znam ni jesam li ga dobro postavio što se tiče visine? Oko 50 cm od plafona.

-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#13909 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Sa 3,5m te donekle i razumijem zasto razvlacis sliku ali sa 3m se film na 55" TV-u moze i gledati u letterbox formatu.
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#13910 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Bilo bi malo povisoko da ga ne mozes micati ali posto ti je zglobni nosac sa nagibom onda nema veze koja je visina jer ga mozes nageti sto vidim da si i uradio.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#13911 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Po meni si dosta prostora izgubio sa zglobnim nosacem. Trebao si uzeti ona koji ide direktno uz zid sa mogucnoscu tiltanja prema dole. U tvojoj situaciji je svaki cm prostora bitan.
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#13913 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Greška.
Last edited by arnes_king on 18/06/2020 16:01, edited 1 time in total.
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
#13915 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Bravo, pravo si pametan decko kad poredis televizor s konzolom, mozda je moj tv velicine kao tvoj zid, al kod mene nije tako, kao sto vidis napisao sam da bih mogao nabavit jos veci i nebih se zajebo, jer mi je udaljenost televizora od ugla veca od 3.5m :*arnes_king wrote: ↑18/06/2020 15:54Nas tamo smaras sto kupujemo konzole i legalno igre a ti kupujes TV velicine zida![]()
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#13916 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Opusti se malo, samo sam se našalio s tobom jer u drugoj temi kukaš kao da si najveća bijeda a ovdje se hvališ veličinom zidova i TV-aHardCore wrote: ↑18/06/2020 16:09Bravo, pravo si pametan decko kad poredis televizor s konzolom, mozda je moj tv velicine kao tvoj zid, al kod mene nije tako, kao sto vidis napisao sam da bih mogao nabavit jos veci i nebih se zajebo, jer mi je udaljenost televizora od ugla veca od 3.5m :*arnes_king wrote: ↑18/06/2020 15:54Nas tamo smaras sto kupujemo konzole i legalno igre a ti kupujes TV velicine zida![]()
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
#13917 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Evo satra se kukajuci, al nmg nikako da dostignem tvoj nivo 

- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#13919 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
U cemu je prob?
Bas lijepo svijetli to iza
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#13920 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ganjaju tamo nekakve sitnice, a može se gledat. Jest da je apstarkcija i treba pogađati šta je inženjer htio reći, ali u tome je veličina umjetničkog djela.
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
#13921 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
@ovajonaj jesil zadovoljan soundbarom? I ja planiram zbavljat ovih dana, al vidim nema nista spec za male pare xD Voljan sam 400 izdvojit... Gledao sam nedavno onaj sony htrt3 lafo 5.1, al mi zvuk nekako bezveze nije uopste "kristalan" vise mi baca na buku..
- ovajonaj
- Posts: 428
- Joined: 01/02/2008 11:44
- Location: Bihac
#13922 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
U odnosu na tv zvucnike razlika je nebo i zemlja. što se tiče samog soundbara ima 4 moda (standard, dts virutal x, asc i bass)
Nekad drzim na dts virtual x nekad na bass, ima i ekvilajzer ali to nisam namještao to stoji standardno.
Npr na dts virtual je zvuk nekako širok ne znam kako da objasnim više razaznaješ pojedinačne instrumente, a na bass je logično bass baš jak.
Ovo asc je ne znam ni ja..nešto slično kao standard. Većinu vremena mi je postavka na virtual dts i to mi je ok na većini sadržaja.
evo sad sam upalio neki set od fernande martins sa yt prebacio na bass mode i pod se trese, a pojačano je na 20 od 30.
Po meni je zvuk čist i nema nekih distorzija ali ja nisam neki audiofil pa tako da... E da ako ga uporedim sa starim panasonic 5.1 sistemom od 1000w što je u spavaćoj sobi mislim da prilično drži korak iako je samo 2.1 sistem i "samo" 400w
doduše ovo u spavaćoj je pravi 5.1 samo kada staviš takav dvd inače sa tv-a prima samo stereo signal pa ga pretvara u 5.1 i ne može na nove televizore zato stoji u spavaćoj na starom samsungu koji ima analogni stereo izlaz.
edit* evo nisam bio lijen pa sam upalio malo bethowena i poslije labudje jezero (nemam pojma sta slusas i sta trazis od soundbara) i čak i na bass modu zvuči odlično na dts virtual se neki instrumenti čuju glasnije od drugih , na asc je isto ok skoro kao na dts ali su ujednačeniji zvukovi.
Mislim ako ga možeš dobiti za do 400KM da je jako dobar ali opet nisam stručnjak za zvuk jbg...
Last edited by ovajonaj on 18/06/2020 21:33, edited 1 time in total.
- problemnatravunu
- Posts: 18749
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#13924 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Usla prasina
Kvalitet na nivou
Kvalitet na nivou
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
#13925 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Cini mi se 50pus6262 sa saphi os, placen oko 1300KM u fisu, znaci tv uzas, non stop mu puca konekcija na tv-u i vazda radi update al nikad da ga dovrsi...problemnatravunu wrote: ↑18/06/2020 21:28Znači, ušla prašina, plus nejednako osvjetljenje!Koji je model?
@ovajonaj hvala na brzom odgovoru uzet cu ga uveliko u razmatranje




