TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#13901 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Better Man wrote: 17/06/2020 22:39
PlusSA wrote: 17/06/2020 10:03
mc-twin wrote: 17/06/2020 09:58

Kako mrzim ovaj format kad nije puna slika.
Kod Samsung MU6172 serija gotov svaki film moram razvlaciti gore dole, šteta što nema automatski da prebaci u full screen, ovo važi za USB stik filmove :thumbup:
Razvlačenjem slike praviš goru stvar, jer jer time odrežeš dio slike. Te crne linije su zbog formata u kojem je sniman film.
Moze se razvuci samo po visini i da se ne odreze dio slike ali to nikome ne bih preporucio jer se sve izduzi pa npr debela glumica lici da je normalne tezine a ova normalne tezine lici na glistu a kuce lice na male zgrade. :lol: :D
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#13902 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

allem_77 wrote: 15/06/2020 20:29 Image

TV pronađe ovaj 2.4G, ali nema 5G...?
Prebaci 5GHz mrezu na kanal 36 pa probaj opet.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#13903 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PlusSA »

Skidam gotov svaki film sa yifija 55" TV garant je manji :mrgreen:

Kod vecine filmova moram ih razvuci, nekad više nekad manje :thumbup:
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#13904 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

PlusSA wrote: 17/06/2020 22:55 Skidam gotov svaki film sa yifija 55" TV garant je manji :mrgreen:

Kod vecine filmova moram ih razvuci, nekad više nekad manje :thumbup:
Ma nema veze odakle skidas, ako je film sniman u letterbox formatu takav ce se i distribuirati.
A sa koje udaljenosti gledas taj 55" TV?
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#13905 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Hercegoviina wrote: 17/06/2020 21:18 pojavila mi se ova bijela svijetleća mrlja na ekranu. zna li neko šta je ovo?

Image
photo hosting

Image
post image
Ups ne vidjeh ovo. Odlijepio ti se difuzor sa jedne LED lampice. Sitan kvar koji i sam mozes popraviti ako si vican rasklapanju elektronike.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#13906 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PlusSA »

CooK wrote: 17/06/2020 23:01
PlusSA wrote: 17/06/2020 22:55 Skidam gotov svaki film sa yifija 55" TV garant je manji :mrgreen:

Kod vecine filmova moram ih razvuci, nekad više nekad manje :thumbup:
Ma nema veze odakle skidas, ako je film sniman u letterbox formatu takav ce se i distribuirati.
A sa koje udaljenosti gledas taj 55" TV?
Oko 3 do 3.5 metra.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2861
Joined: 14/02/2013 14:11

#13907 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Hercegoviina »

CooK wrote: 17/06/2020 23:02
Hercegoviina wrote: 17/06/2020 21:18 pojavila mi se ova bijela svijetleća mrlja na ekranu. zna li neko šta je ovo?

Image
photo hosting

Image
post image
Ups ne vidjeh ovo. Odlijepio ti se difuzor sa jedne LED lampice. Sitan kvar koji i sam mozes popraviti ako si vican rasklapanju elektronike.
ok, vidjeću šta se može uraditi
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#13908 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by allem_77 »

CooK wrote: 17/06/2020 22:40

Stani ba, ti rece da ces gledati TV sa 2 - 2,2 metra a na ovoj fotki ti noge dosle skoro do TV-a. Jesil ti neki kosarakas? :D
:D

Visok 1,93 cm. Ma nisam navikao na veći tv. A noga je oko 40 cm do TV-a. Ne znam ni jesam li ga dobro postavio što se tiče visine? Oko 50 cm od plafona.

Image
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#13909 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

PlusSA wrote: 17/06/2020 23:14
CooK wrote: 17/06/2020 23:01
PlusSA wrote: 17/06/2020 22:55 Skidam gotov svaki film sa yifija 55" TV garant je manji :mrgreen:

Kod vecine filmova moram ih razvuci, nekad više nekad manje :thumbup:
Ma nema veze odakle skidas, ako je film sniman u letterbox formatu takav ce se i distribuirati.
A sa koje udaljenosti gledas taj 55" TV?
Oko 3 do 3.5 metra.
Sa 3,5m te donekle i razumijem zasto razvlacis sliku ali sa 3m se film na 55" TV-u moze i gledati u letterbox formatu.
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#13910 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

allem_77 wrote: 18/06/2020 00:49
CooK wrote: 17/06/2020 22:40

Stani ba, ti rece da ces gledati TV sa 2 - 2,2 metra a na ovoj fotki ti noge dosle skoro do TV-a. Jesil ti neki kosarakas? :D
:D

Visok 1,93 cm. Ma nisam navikao na veći tv. A noga je oko 40 cm do TV-a. Ne znam ni jesam li ga dobro postavio što se tiče visine? Oko 50 cm od plafona.

Image
Bilo bi malo povisoko da ga ne mozes micati ali posto ti je zglobni nosac sa nagibom onda nema veze koja je visina jer ga mozes nageti sto vidim da si i uradio.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#13911 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

allem_77 wrote: 18/06/2020 00:49
CooK wrote: 17/06/2020 22:40

Stani ba, ti rece da ces gledati TV sa 2 - 2,2 metra a na ovoj fotki ti noge dosle skoro do TV-a. Jesil ti neki kosarakas? :D
:D

Visok 1,93 cm. Ma nisam navikao na veći tv. A noga je oko 40 cm do TV-a. Ne znam ni jesam li ga dobro postavio što se tiče visine? Oko 50 cm od plafona.

Image
Po meni si dosta prostora izgubio sa zglobnim nosacem. Trebao si uzeti ona koji ide direktno uz zid sa mogucnoscu tiltanja prema dole. U tvojoj situaciji je svaki cm prostora bitan.
User avatar
HardCore
Posts: 2467
Joined: 17/05/2011 21:46

#13912 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

Evo kako izgleda philips nakon godinu i po koristenja.


Image

Sreca pa je pod garancijom, inace je za otpada...
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#13913 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by arnes_king »

Greška.
Last edited by arnes_king on 18/06/2020 16:01, edited 1 time in total.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#13914 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by arnes_king »

HardCore wrote: 17/06/2020 08:12 Istio sam mislio kad sam nabavio 65cu, al evo vec sad kontam mogo sam ici i na 70, ovaj mi nekako sad djeluje mali hahja
Nas tamo smaras sto kupujemo konzole i legalno igre a ti kupujes TV velicine zida :oops:
User avatar
HardCore
Posts: 2467
Joined: 17/05/2011 21:46

#13915 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

arnes_king wrote: 18/06/2020 15:54
HardCore wrote: 17/06/2020 08:12 Istio sam mislio kad sam nabavio 65cu, al evo vec sad kontam mogo sam ici i na 70, ovaj mi nekako sad djeluje mali hahja
Nas tamo smaras sto kupujemo konzole i legalno igre a ti kupujes TV velicine zida :oops:
Bravo, pravo si pametan decko kad poredis televizor s konzolom, mozda je moj tv velicine kao tvoj zid, al kod mene nije tako, kao sto vidis napisao sam da bih mogao nabavit jos veci i nebih se zajebo, jer mi je udaljenost televizora od ugla veca od 3.5m :*
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#13916 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by arnes_king »

HardCore wrote: 18/06/2020 16:09
arnes_king wrote: 18/06/2020 15:54
HardCore wrote: 17/06/2020 08:12 Istio sam mislio kad sam nabavio 65cu, al evo vec sad kontam mogo sam ici i na 70, ovaj mi nekako sad djeluje mali hahja
Nas tamo smaras sto kupujemo konzole i legalno igre a ti kupujes TV velicine zida :oops:
Bravo, pravo si pametan decko kad poredis televizor s konzolom, mozda je moj tv velicine kao tvoj zid, al kod mene nije tako, kao sto vidis napisao sam da bih mogao nabavit jos veci i nebih se zajebo, jer mi je udaljenost televizora od ugla veca od 3.5m :*
Opusti se malo, samo sam se našalio s tobom jer u drugoj temi kukaš kao da si najveća bijeda a ovdje se hvališ veličinom zidova i TV-a :lol:
User avatar
HardCore
Posts: 2467
Joined: 17/05/2011 21:46

#13917 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

Evo satra se kukajuci, al nmg nikako da dostignem tvoj nivo ❤️❤️
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#13918 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PlusSA »

HardCore wrote: 18/06/2020 15:40 Evo kako izgleda philips nakon godinu i po koristenja.


Image

Sreca pa je pod garancijom, inace je za otpada...
Al dobro oni se fokusiraju više na ambilight nego na panel, tako da samo nek jelka iza svijetli :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#13919 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

PlusSA wrote: 18/06/2020 16:35
HardCore wrote: 18/06/2020 15:40 Evo kako izgleda philips nakon godinu i po koristenja.


Image

Sreca pa je pod garancijom, inace je za otpada...
Al dobro oni se fokusiraju više na ambilight nego na panel, tako da samo nek jelka iza svijetli :lol:
U cemu je prob?
Bas lijepo svijetli to iza :D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#13920 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

skafiskafsnjak wrote: 18/06/2020 16:49
PlusSA wrote: 18/06/2020 16:35
HardCore wrote: 18/06/2020 15:40 Evo kako izgleda philips nakon godinu i po koristenja.


Image

Sreca pa je pod garancijom, inace je za otpada...
Al dobro oni se fokusiraju više na ambilight nego na panel, tako da samo nek jelka iza svijetli :lol:
U cemu je prob?
Bas lijepo svijetli to iza :D
Ganjaju tamo nekakve sitnice, a može se gledat. Jest da je apstarkcija i treba pogađati šta je inženjer htio reći, ali u tome je veličina umjetničkog djela.
User avatar
HardCore
Posts: 2467
Joined: 17/05/2011 21:46

#13921 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

@ovajonaj jesil zadovoljan soundbarom? I ja planiram zbavljat ovih dana, al vidim nema nista spec za male pare xD Voljan sam 400 izdvojit... Gledao sam nedavno onaj sony htrt3 lafo 5.1, al mi zvuk nekako bezveze nije uopste "kristalan" vise mi baca na buku..
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#13922 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ovajonaj »

HardCore wrote: 18/06/2020 20:30 @ovajonaj jesil zadovoljan soundbarom? I ja planiram zbavljat ovih dana, al vidim nema nista spec za male pare xD Voljan sam 400 izdvojit... Gledao sam nedavno onaj sony htrt3 lafo 5.1, al mi zvuk nekako bezveze nije uopste "kristalan" vise mi baca na buku..
U odnosu na tv zvucnike razlika je nebo i zemlja. što se tiče samog soundbara ima 4 moda (standard, dts virutal x, asc i bass)
Nekad drzim na dts virtual x nekad na bass, ima i ekvilajzer ali to nisam namještao to stoji standardno.
Npr na dts virtual je zvuk nekako širok ne znam kako da objasnim više razaznaješ pojedinačne instrumente, a na bass je logično bass baš jak.
Ovo asc je ne znam ni ja..nešto slično kao standard. Većinu vremena mi je postavka na virtual dts i to mi je ok na većini sadržaja.
evo sad sam upalio neki set od fernande martins sa yt prebacio na bass mode i pod se trese, a pojačano je na 20 od 30.
Po meni je zvuk čist i nema nekih distorzija ali ja nisam neki audiofil pa tako da... E da ako ga uporedim sa starim panasonic 5.1 sistemom od 1000w što je u spavaćoj sobi mislim da prilično drži korak iako je samo 2.1 sistem i "samo" 400w
doduše ovo u spavaćoj je pravi 5.1 samo kada staviš takav dvd inače sa tv-a prima samo stereo signal pa ga pretvara u 5.1 i ne može na nove televizore zato stoji u spavaćoj na starom samsungu koji ima analogni stereo izlaz.

edit* evo nisam bio lijen pa sam upalio malo bethowena i poslije labudje jezero (nemam pojma sta slusas i sta trazis od soundbara) i čak i na bass modu zvuči odlično na dts virtual se neki instrumenti čuju glasnije od drugih , na asc je isto ok skoro kao na dts ali su ujednačeniji zvukovi.
Mislim ako ga možeš dobiti za do 400KM da je jako dobar ali opet nisam stručnjak za zvuk jbg...
Last edited by ovajonaj on 18/06/2020 21:33, edited 1 time in total.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18749
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#13923 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by problemnatravunu »

HardCore wrote: 18/06/2020 15:40 Evo kako izgleda philips nakon godinu i po koristenja.


Image

Sreca pa je pod garancijom, inace je za otpada...
Znači, ušla prašina, plus nejednako osvjetljenje!Koji je model?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#13924 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Usla prasina :skoljka:
Kvalitet na nivou :lol:
User avatar
HardCore
Posts: 2467
Joined: 17/05/2011 21:46

#13925 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

problemnatravunu wrote: 18/06/2020 21:28
HardCore wrote: 18/06/2020 15:40 Evo kako izgleda philips nakon godinu i po koristenja.


Image

Sreca pa je pod garancijom, inace je za otpada...
Znači, ušla prašina, plus nejednako osvjetljenje!Koji je model?
Cini mi se 50pus6262 sa saphi os, placen oko 1300KM u fisu, znaci tv uzas, non stop mu puca konekcija na tv-u i vazda radi update al nikad da ga dovrsi...


@ovajonaj hvala na brzom odgovoru uzet cu ga uveliko u razmatranje
Post Reply