Nije se odnosilo na članak već na tvoj upis nakon njega.Niemand wrote: ↑12/06/2020 16:15Pa dobro, ako je tebi banaliziranje sta kaze struka, fajn vit mi.dale cooper wrote: ↑12/06/2020 16:10
Pa sve se na ovaj način da banalizirati ako se hoće i ako je to cilj. Ti ćeš u svakom slučaju postupati onako kako ti je ćejf i kako si naučila.![]()
Danasnji "feminizam"
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#11026 Re: Danasnji "feminizam"
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11027 Re: Danasnji "feminizam"
A ovaj ima vaginu.pustopoljina wrote: ↑12/06/2020 16:24Covjece...saint_mirad wrote: ↑12/06/2020 16:22Ovo je poznata transgender youtuberka Blaire White. Znaci po svemu deluje ko žensko, a dole ćuna.
Poenta je da ljudi koriste sekundarne sexualne karakteristike (u njenom slučaju grudi, duga kosa, telo kao peščani sat..) pri određivanju nečijeg roda. Ako neko ne zna ko je ona, po automatizmu će kazati da je žensko. Nije uvek ni sve do genitalija.

Neke transrodne osobe su izuzetno passable.
Last edited by saint_mirad on 12/06/2020 16:30, edited 2 times in total.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11028 Re: Danasnji "feminizam"
Aj nou vat ju min, ali one nekako sa strane uguraju penis pa se čini ravno dole.Niemand wrote: ↑12/06/2020 16:26Zar se ne vidi na hlacama, if ju nou vat aj min?saint_mirad wrote: ↑12/06/2020 16:22Ovo je poznata transgender youtuberka Blaire White. Znaci po svemu deluje ko žensko, a dole ćuna.
Poenta je da ljudi koriste sekundarne sexualne karakteristike (u njenom slučaju grudi, duga kosa, telo kao peščani sat..) pri određivanju nečijeg roda. Ako neko ne zna ko je ona, po automatizmu će kazati da je žensko. Nije uvek ni sve do genitalija.![]()
Ma bjez, glava me zaboli. Jednostavno, ludilo. Stane eto u jednu rijec. Brate, operisi se i budi il musko il zensko, ove mutante ne mogu uopste popamtiti kamoli razumijeti u cemu je poenta. A pogotovo besmislene teorije i kojekakve osjecaje.
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#11029 Re: Danasnji "feminizam"
A to, meni bgm nije banaliziranje, napisala sam ono sto mislim. Na clanak nista? Najs.dale cooper wrote: ↑12/06/2020 16:27Nije se odnosilo na članak već na tvoj upis nakon njega.Niemand wrote: ↑12/06/2020 16:15Pa dobro, ako je tebi banaliziranje sta kaze struka, fajn vit mi.dale cooper wrote: ↑12/06/2020 16:10
Pa sve se na ovaj način da banalizirati ako se hoće i ako je to cilj. Ti ćeš u svakom slučaju postupati onako kako ti je ćejf i kako si naučila.![]()
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#11030 Re: Danasnji "feminizam"
Zarsaint_mirad wrote: ↑12/06/2020 16:27A ovaj ima vaginu.pustopoljina wrote: ↑12/06/2020 16:24Covjece...saint_mirad wrote: ↑12/06/2020 16:22
Ovo je poznata transgender youtuberka Blaire White. Znaci po svemu deluje ko žensko, a dole ćuna.
Poenta je da ljudi koriste sekundarne sexualne karakteristike (u njenom slučaju grudi, duga kosa, telo kao peščani sat..) pri određivanju nečijeg roda. Ako neko ne zna ko je ona, po automatizmu će kazati da je žensko. Nije uvek ni sve do genitalija.
Neke transrodne osobe su izuzetno passable.
Ovome bi i fudo rekao svaka cast
-
Strpljiva
- Posts: 3123
- Joined: 30/01/2010 23:49
#11031 Re: Danasnji "feminizam"

Zenstvenija od mnogih zena. Preporuka za seriju Pose. Dva goruca problema trenutno: biti transrodna osoba i crn u 80-im.
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#11032 Re: Danasnji "feminizam"
Tobejarabi, naumpade mi ono iz rata "skidaj gace da vidim ko si".

- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#11033 Re: Danasnji "feminizam"
Ja da me ubiješ ne mogu izvući zaključak kakvo je tvoje mišljene vezano za transrodne osobe.Niemand wrote: ↑12/06/2020 16:29A to, meni bgm nije banaliziranje, napisala sam ono sto mislim. Na clanak nista? Najs.
Vidim samo da si puna kritika na njihov račun.
Pa sigurno da stvari nisu savršene i da odredjene terapije nekada ne daju željene rezultate. Siguran sam i da ako proguglam mogu naći i studije koje govore u korist pozitivnih rezultata.
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#11034 Re: Danasnji "feminizam"
Pitala sam te za clanak, ne da nagadjas sta ja mislim, jer i nema potrebe, napisala sam, za djecu koja nisu sposobna donositi puno manje odluke kamoli nesto takvo, zbog cega uostalom i imaju staratelje i zakon ih tretira inace tako, apsolutno sam protiv bez obzira sta kazu kojekakvi strucnjaci, jer ni tkz strucnjaci tu vise nisu objektivni vec ideoloski obojeni kao sto vidis iz clanka.dale cooper wrote: ↑12/06/2020 16:37Ja da me ubiješ ne mogu izvući zaključak kakvo je tvoje mišljene vezano za transrodne osobe.
Vidim samo da si puna kritika na njihov račun.
Pa sigurno da stvari nisu savršene i da odredjene terapije nekada ne daju željene rezultate. Siguran sam i da ako proguglam mogu naći i studije koje govore u korist pozitivnih rezultata.
slicno i za ove sto su malo ovo-malo ono i eto, osjecam se tako i nemoj me diskriminisati ako sam danas se probudio kao zena i usao u zensku svlacionicu, jer dje prestaje to uopste, silujes nekog i odjednom kazes da si zensko pa ides u zenski zatvor al odbijas operaciju i hormone? Milion upitnika a odgovori su-to je transfobija. Sve to na osnovu osjecaja?
Za odrasle osobe a koje se operisu, kao sto sam rekla, nek rade sta hoce, stvarno me se ne tice, oslovljavacu ih kao i svakog drugog, bez obzira sta mislila o tom. Meni uostalom i sve to oko socijalnog konstrukta i roda ni nema smisla.
Na sta ne pristajem je da ne smijem nista reci.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11035 Re: Danasnji "feminizam"
Takvih u Tajlandu svaka četvrtasaint_mirad wrote: ↑12/06/2020 16:18 @Niemand a i za ostale, kad vidis ovu osobu, da li pretpostavis da je muško ili žensko?![]()
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11036 Re: Danasnji "feminizam"
zelis reci, da emocije ne upravaljaju namasaint_mirad wrote: ↑12/06/2020 14:35Naravno da primećujes emocije jer muškarci nisu roboti, pobogu. Jedno je imati emocije i kad treba ih ispoljiti, a sasvim drugo dopustiti da emocije upravljaju osobom.Connaisseur Karlin wrote: ↑12/06/2020 14:30jedna od oblika kontorle emocija je upravo potisikivanje emocija , iako se emocije mogu racionalizirati , nekako rafinirati, ali to nije iskljcuvo rezrvirano za muskracesaint_mirad wrote: ↑12/06/2020 14:27
Iracionalno je potiskivati emocije po svaku cenu, a kontrolisati ih je itekako racionalno.meni je smijesno, kad uporno tvrdite, da ih imate pod kontrolom , a na licu , glasu, gestovima, raznim pokretima primjeteimo drugacije reakcije
![]()
najvise volim kad muskarci kazu "budi razumna"
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11037 Re: Danasnji "feminizam"
to nema veze sa tvojom kontrolim, ti imas cilj , i nemas problema pokusati dobti ono sto zelisHakiz wrote: ↑12/06/2020 15:00Ja ih ne kontrolišem.Connaisseur Karlin wrote: ↑12/06/2020 14:30jedna od oblika kontorle emocija je upravo potisikivanje emocija , iako se emocije mogu racionalizirati , nekako rafinirati, ali to nije iskljcuvo rezrvirano za muskracesaint_mirad wrote: ↑12/06/2020 14:27
Iracionalno je potiskivati emocije po svaku cenu, a kontrolisati ih je itekako racionalno.meni je smijesno, kad uporno tvrdite, da ih imate pod kontrolom , a na licu , glasu, gestovima, raznim pokretima primjeteimo drugacije reakcije
![]()
Priđem i kažem, biću kratak, ženska imaš strahovit batak.
Znam, nije to, ali eto.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11038 Re: Danasnji "feminizam"
Ovo. Nema ništa gore kad pročitam izjave nekog stručnjaka koji lupa teške gluposti. Ne znam kako ih nije sramota struke jbt kad su se toliko srozali da istu ideološki oboje.
Baš je ovdje na ovoj temi bilo svakakvih članaka koji su za
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#11039 Re: Danasnji "feminizam"
Problem je kad se ne moze otvoreno govoriti jer si odmah transfobican. Jer stas reci nekoj mami koja dodje na konsultacije i dovede djecaka i kaze da oni misle da je djevojcica, umislila si i ti i djecak? Jer zapravo onda i jesi transfobican ako je dovoljno da djecak kaze da se tako osjeca i nista vise. Dosli su samo da ti klimnes glavom, bez obzira sta ti kao strucnjak mislio o tom.MarlboroGold wrote: ↑12/06/2020 17:04Ovo. Nema ništa gore kad pročitam izjave nekog stručnjaka koji lupa teške gluposti. Ne znam kako ih nije sramota struke jbt kad su se toliko srozali da istu ideološki oboje.
Baš je ovdje na ovoj temi bilo svakakvih članaka koji su za![]()
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#11040 Re: Danasnji "feminizam"
Teška zabluda koju LGBT uporno nameće, majmun je uporediv sa čovjekom, a da ne budu ljudi između sebe.dale cooper wrote: ↑12/06/2020 01:53Pa dosta njih te porive otkrije tokom odrastanja, a vjerovatno su neki i rođeni sa time. Ali nisu ni po čemu drugom usporediviDEMONIKA wrote: ↑12/06/2020 01:33ali svi su jednostavno tako rođeni, kao što ti rečedale cooper wrote: ↑12/06/2020 01:32
Mislim da sam dovoljno rekao o pedofiliji i mojem mišljenju o njoj u prethodnim postovima i ne namjeravam to ponavljati.
Osim da kažem da je to odnos seksualnog predatora sa jedinkom koja nije sposobna da razumije ili da pristanak na jedan
takav odnos.
sa homoseksualnim i transgender osobama koji su odrasli ljudi koji ulaze u međusobno sporazumne odnose.
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#11041 Re: Danasnji "feminizam"
Samo potvrda da, kao u slučaju priče o silovanju, svako ima pravo da se osjeća kako hoće, ali institucionalno, pravno, pojmovi moraju biti jasno i precizno definisani.
Pravno mora buti definisano "šta" je muško a "šta" žensko. Transrodne odobe moraju odlučiti šta žele biti i izvršiti potrebne operacije da zadovolje kriterije određivanja šta su. Ako to ne žele imaju pravne probleme na primjer lična karta ili pasoš ne mogu biti izdani osobi koja se ne opredijeli za spol.
Genitalije du bitan, ali ne moraju biti oflučujući faktor. Možda materica? Ko je ima žensko je, ko je nema muško je bez obzira na genitalije? Ko je nema zbog neke anomalije a po svemu ostalom je žensko, žensko je. Ako je nema a ima muške genitalije, nije žensko. Ako to želi biti, mora ga odstraniti. Itd.
Pravno mora buti definisano "šta" je muško a "šta" žensko. Transrodne odobe moraju odlučiti šta žele biti i izvršiti potrebne operacije da zadovolje kriterije određivanja šta su. Ako to ne žele imaju pravne probleme na primjer lična karta ili pasoš ne mogu biti izdani osobi koja se ne opredijeli za spol.
Genitalije du bitan, ali ne moraju biti oflučujući faktor. Možda materica? Ko je ima žensko je, ko je nema muško je bez obzira na genitalije? Ko je nema zbog neke anomalije a po svemu ostalom je žensko, žensko je. Ako je nema a ima muške genitalije, nije žensko. Ako to želi biti, mora ga odstraniti. Itd.
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#11042 Re: Danasnji "feminizam"
XX XY simple as pasuljHakiz wrote: ↑12/06/2020 20:07 Samo potvrda da, kao u slučaju priče o silovanju, svako ima pravo da se osjeća kako hoće, ali institucionalno, pravno, pojmovi moraju biti jasno i precizno definisani.
Pravno mora buti definisano "šta" je muško a "šta" žensko. Transrodne odobe moraju odlučiti šta žele biti i izvršiti potrebne operacije da zadovolje kriterije određivanja šta su. Ako to ne žele imaju pravne probleme na primjer lična karta ili pasoš ne mogu biti izdani osobi koja se ne opredijeli za spol.
Genitalije du bitan, ali ne moraju biti oflučujući faktor. Možda materica? Ko je ima žensko je, ko je nema muško je bez obzira na genitalije? Ko je nema zbog neke anomalije a po svemu ostalom je žensko, žensko je. Ako je nema a ima muške genitalije, nije žensko. Ako to želi biti, mora ga odstraniti. Itd.
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#11043 Re: Danasnji "feminizam"
Može li se spol po hromozomima odrediti hermafroditima? Imaju li oni matericu?MorningStar wrote: ↑12/06/2020 20:44XX XY simple as pasuljHakiz wrote: ↑12/06/2020 20:07 Samo potvrda da, kao u slučaju priče o silovanju, svako ima pravo da se osjeća kako hoće, ali institucionalno, pravno, pojmovi moraju biti jasno i precizno definisani.
Pravno mora buti definisano "šta" je muško a "šta" žensko. Transrodne odobe moraju odlučiti šta žele biti i izvršiti potrebne operacije da zadovolje kriterije određivanja šta su. Ako to ne žele imaju pravne probleme na primjer lična karta ili pasoš ne mogu biti izdani osobi koja se ne opredijeli za spol.
Genitalije du bitan, ali ne moraju biti oflučujući faktor. Možda materica? Ko je ima žensko je, ko je nema muško je bez obzira na genitalije? Ko je nema zbog neke anomalije a po svemu ostalom je žensko, žensko je. Ako je nema a ima muške genitalije, nije žensko. Ako to želi biti, mora ga odstraniti. Itd.![]()
Da li je zebra crno-bijela ili bijelo-crna?
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#11044 Re: Danasnji "feminizam"
Članak na koji si se ti referirala se odnosi na tinejdžere u dobi kada se već mogu odlučiti na tranziciju i početi primati određene terapije uzNiemand wrote: ↑12/06/2020 16:55Pitala sam te za clanak, ne da nagadjas sta ja mislim, jer i nema potrebe, napisala sam, za djecu koja nisu sposobna donositi puno manje odluke kamoli nesto takvo, zbog cega uostalom i imaju staratelje i zakon ih tretira inace tako, apsolutno sam protiv bez obzira sta kazu kojekakvi strucnjaci, jer ni tkz strucnjaci tu vise nisu objektivni vec ideoloski obojeni kao sto vidis iz clanka.dale cooper wrote: ↑12/06/2020 16:37Ja da me ubiješ ne mogu izvući zaključak kakvo je tvoje mišljene vezano za transrodne osobe.
Vidim samo da si puna kritika na njihov račun.
Pa sigurno da stvari nisu savršene i da odredjene terapije nekada ne daju željene rezultate. Siguran sam i da ako proguglam mogu naći i studije koje govore u korist pozitivnih rezultata.
slicno i za ove sto su malo ovo-malo ono i eto, osjecam se tako i nemoj me diskriminisati ako sam danas se probudio kao zena i usao u zensku svlacionicu, jer dje prestaje to uopste, silujes nekog i odjednom kazes da si zensko pa ides u zenski zatvor al odbijas operaciju i hormone? Milion upitnika a odgovori su-to je transfobija. Sve to na osnovu osjecaja?
Za odrasle osobe a koje se operisu, kao sto sam rekla, nek rade sta hoce, stvarno me se ne tice, oslovljavacu ih kao i svakog drugog, bez obzira sta mislila o tom. Meni uostalom i sve to oko socijalnog konstrukta i roda ni nema smisla.
Na sta ne pristajem je da ne smijem nista reci.
psihijatrijsku pomoć. Mi smo, ako se sjećaš, govorili o petogodišnjacima i ja sam u tom kontekstu rekao da roditelji, ako primjete određene
znake, se mogu posavjetovati sa stručnjacima, misleći naravno na psihologe. U tim godinama je svakako nepoželjno i nemoguće bilo šta
drugo uraditi. A naravno da će biti i promašaja i pogrešnih dijagnoza u tretiranju gender dysphorie, jer su ovo još relativno nove stvari
za medicinsku struku. Da ne govorimo o tome da je adolescencija svakako vrijeme kada djeca istražuju ko su i šta su u smislu svog
identiteta i to ne samo seksualnog.
Ne znam, ja ne vidim stvari tako jednostavno da se može reći da se neko samo tako probudi jedan dan i počne osjećati kao žena ili kao
muškarac. To su mnogo kompleksnije stvari nego što možemo i ja i ti adekvatno sagledati i odgovoriti u okviru ove teme.
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#11045 Re: Danasnji "feminizam"
Clanak na koji sam se ja referirala se odnosi na strucnjake sa kojim bi se roditelji trebali konsultovati, posto si spomenuo da ce se konsultovati sa strucnjacima jel, sto sam ti uostalom i boldovala u odgovoru gdje sam ti i ostavila link. O kakvim se tacno strucnjacima radi si valjda procitao. Isto tako, u clanku mozes procitati i dadale cooper wrote: ↑12/06/2020 22:40
Članak na koji si se ti referirala se odnosi na tinejdžere u dobi kada se već mogu odlučiti na tranziciju i početi primati određene terapije uz
psihijatrijsku pomoć. Mi smo, ako se sjećaš, govorili o petogodišnjacima i ja sam u tom kontekstu rekao da roditelji, ako primjete određene
znake, se mogu posavjetovati sa stručnjacima, misleći naravno na psihologe. U tim godinama je svakako nepoželjno i nemoguće bilo šta
drugo uraditi. A naravno da će biti i promašaja i pogrešnih dijagnoza u tretiranju gender dysphorie, jer su ovo još relativno nove stvari
za medicinsku struku. Da ne govorimo o tome da je adolescencija svakako vrijeme kada djeca istražuju ko su i šta su u smislu svog
identiteta i to ne samo seksualnog.
Ne znam, ja ne vidim stvari tako jednostavno da se može reći da se neko samo tako probudi jedan dan i počne osjećati kao žena ili kao
muškarac. To su mnogo kompleksnije stvari nego što možemo i ja i ti adekvatno sagledati i odgovoriti u okviru ove teme.
Koliko ih tacno ima 5 ili 6 godina, ne znamo, ali da rade iskljucivo sa tinejdzerima, ocito nije tacno.It sees children under the age of 18 and, in rare cases, some as young as three
Poenta je da nema smisla citava ta prica "ja se tako osjecam i moras mi vjerovati".
Ako ja kazem da se osjecam ko tito, hocetel mi vjerovati i mogul nastaviti uzivati u titovoj imovini, tj.mojoj?
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#11046 Re: Danasnji "feminizam"
Pa rade u smislu savjetovanja, neće neko sigurno djetetu od 3 godine dati hormonsku terapiju.Niemand wrote: ↑12/06/2020 23:12Clanak na koji sam se ja referirala se odnosi na strucnjake sa kojim bi se roditelji trebali konsultovati, posto si spomenuo da ce se konsultovati sa strucnjacima jel, sto sam ti uostalom i boldovala u odgovoru gdje sam ti i ostavila link. O kakvim se tacno strucnjacima radi si valjda procitao. Isto tako, u clanku mozes procitati i dadale cooper wrote: ↑12/06/2020 22:40
Članak na koji si se ti referirala se odnosi na tinejdžere u dobi kada se već mogu odlučiti na tranziciju i početi primati određene terapije uz
psihijatrijsku pomoć. Mi smo, ako se sjećaš, govorili o petogodišnjacima i ja sam u tom kontekstu rekao da roditelji, ako primjete određene
znake, se mogu posavjetovati sa stručnjacima, misleći naravno na psihologe. U tim godinama je svakako nepoželjno i nemoguće bilo šta
drugo uraditi. A naravno da će biti i promašaja i pogrešnih dijagnoza u tretiranju gender dysphorie, jer su ovo još relativno nove stvari
za medicinsku struku. Da ne govorimo o tome da je adolescencija svakako vrijeme kada djeca istražuju ko su i šta su u smislu svog
identiteta i to ne samo seksualnog.
Ne znam, ja ne vidim stvari tako jednostavno da se može reći da se neko samo tako probudi jedan dan i počne osjećati kao žena ili kao
muškarac. To su mnogo kompleksnije stvari nego što možemo i ja i ti adekvatno sagledati i odgovoriti u okviru ove teme.
Koliko ih tacno ima 5 ili 6 godina, ne znamo, ali da rade iskljucivo sa tinejdzerima, ocito nije tacno.It sees children under the age of 18 and, in rare cases, some as young as three
Poenta je da nema smisla citava ta prica "ja se tako osjecam i moras mi vjerovati".
Ako ja kazem da se osjecam ko tito, hocetel mi vjerovati i mogul nastaviti uzivati u titovoj imovini, tj.mojoj?![]()
https://assets.publishing.service.gov.u ... tsheet.pdf
Sa stranice vlade UK.Children are not put at risk
Reform to the Gender Recognition Act will not change the legal rights of trans children. The minimum age for legal gender recognition is 18, aligned with the full rights and responsibilities of adult citizenship, and the Government has no intention of changing this. We have also said that the Equality Act 2010 provisions will not change. As a result, existing arrangements of separate sex facilities, like toilets, changing rooms, and communal accommodation on school trips will not change. The age for accessing medical NHS gender identity treatment is decided on by the NHS, not the Gender Recognition Act. Surgical treatment is not available to people under 18. Cross-sex hormones are available to those aged 16 and above under guidance. Trans minors only receive treatment whilst receiving ongoing psychological support.
Ne znam, je li Tito spol ili rod?
Mislim možemo banalizirati i lupati ovako do pola noći.
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#11047 Re: Danasnji "feminizam"
Nece mu dati hormonsku terapiju, savjetovace ga da sacekata do puberteta a do tad ce sta, otici kuci i zaboraviti do puberteta na to sve ili? Jesi ti procito uopste sta je problem sa strucnjacima? Jer iz tog je jasno i sta je problem sa savjetovanjem.dale cooper wrote: ↑12/06/2020 23:26Pa rade u smislu savjetovanja, neće neko sigurno djetetu od 3 godine dati hormonsku terapiju.Niemand wrote: ↑12/06/2020 23:12Clanak na koji sam se ja referirala se odnosi na strucnjake sa kojim bi se roditelji trebali konsultovati, posto si spomenuo da ce se konsultovati sa strucnjacima jel, sto sam ti uostalom i boldovala u odgovoru gdje sam ti i ostavila link. O kakvim se tacno strucnjacima radi si valjda procitao. Isto tako, u clanku mozes procitati i dadale cooper wrote: ↑12/06/2020 22:40
Članak na koji si se ti referirala se odnosi na tinejdžere u dobi kada se već mogu odlučiti na tranziciju i početi primati određene terapije uz
psihijatrijsku pomoć. Mi smo, ako se sjećaš, govorili o petogodišnjacima i ja sam u tom kontekstu rekao da roditelji, ako primjete određene
znake, se mogu posavjetovati sa stručnjacima, misleći naravno na psihologe. U tim godinama je svakako nepoželjno i nemoguće bilo šta
drugo uraditi. A naravno da će biti i promašaja i pogrešnih dijagnoza u tretiranju gender dysphorie, jer su ovo još relativno nove stvari
za medicinsku struku. Da ne govorimo o tome da je adolescencija svakako vrijeme kada djeca istražuju ko su i šta su u smislu svog
identiteta i to ne samo seksualnog.
Ne znam, ja ne vidim stvari tako jednostavno da se može reći da se neko samo tako probudi jedan dan i počne osjećati kao žena ili kao
muškarac. To su mnogo kompleksnije stvari nego što možemo i ja i ti adekvatno sagledati i odgovoriti u okviru ove teme.
Koliko ih tacno ima 5 ili 6 godina, ne znamo, ali da rade iskljucivo sa tinejdzerima, ocito nije tacno.It sees children under the age of 18 and, in rare cases, some as young as three
Poenta je da nema smisla citava ta prica "ja se tako osjecam i moras mi vjerovati".
Ako ja kazem da se osjecam ko tito, hocetel mi vjerovati i mogul nastaviti uzivati u titovoj imovini, tj.mojoj?![]()
![]()
https://assets.publishing.service.gov.u ... tsheet.pdf
Sa stranice vlade UK.Children are not put at risk
Reform to the Gender Recognition Act will not change the legal rights of trans children. The minimum age for legal gender recognition is 18, aligned with the full rights and responsibilities of adult citizenship, and the Government has no intention of changing this. We have also said that the Equality Act 2010 provisions will not change. As a result, existing arrangements of separate sex facilities, like toilets, changing rooms, and communal accommodation on school trips will not change. The age for accessing medical NHS gender identity treatment is decided on by the NHS, not the Gender Recognition Act. Surgical treatment is not available to people under 18. Cross-sex hormones are available to those aged 16 and above under guidance. Trans minors only receive treatment whilst receiving ongoing psychological support.
Ne znam, je li Tito spol ili rod?Volio bih i ja da izvršim tranziciju u Džedaja, ali nemam konekcije sa silom.
![]()
Mislim možemo banalizirati i lupati ovako do pola noći.
Da budem iskrena, otprilike svako drugi put kad razgovoramo mi kazes kako banaliziram, nebitno o cemu pricamo, pa na to necu ni obracati paznju.
A tito, pa ako neko dijete zeli biti tito, indijanac il dinosaurs, to je smijesno, ne mozes dijete drago to biti, ali drugi spol? Vaj nat. Jer mozes. Bez obzira sto to govori isto ono dijete koje zeli biti i tito, al eto ne moze.
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#11048 Re: Danasnji "feminizam"
Posto mi se cini kao da se ne razumijemo o cemu pricamo, clanak:
A transgender clinic has been hit by 35 resignations in three years, as psychologists warn of “overdiagnoses” of gender dysphoria among children.
The whistleblowers said too many children were being put on puberty-blocking drugs when they should not have been given the diagnosis.
Former staff said they were unable to properly assess patients over fears they will be branded "transphobic".
The concerns were raised by six psychologists who have resigned from London's children's gender-identity service in the past three years.
One psychologist, who wished to remain anonymous, said: "Our fears are that young people are being over-diagnosed and then over-medicalised.
"We are extremely concerned about the consequences for young people... For those of us who previously worked in the service, we fear that we have had front row seats to a medical scandal."
Thirty-five psychologists have resigned from London's Gender Identity Development Service (GIDS) at the Tavistock and Portman NHS Foundation Trust since 2016, the investigation by Sky News reveals.
One psychologist said: "The alarm started ringing for me... I didn't feel able to voice my concerns, or when I did I was often shut down by other affirmative clinicians. Looking back there are young people who I now wouldn't necessarily put on medication."
Data shows the number of children treated at the Gender Identity Development Service (GIDS) has risen more than thirty-fold in a decade - from 77 to 2,590
The GIDS in Camden, north London, is where children with gender dysphoria are treated on the NHS.
The service had 2,590 young patients referred to them last year, compared with just 77 patients a decade ago.
It sees children under the age of 18 and, in rare cases, some as young as three.
In a statement, the GIDS said it supports every young person on a case-by-case basis, as an individual.
“GIDS takes a considered and thoughtful approach, and supports clinicians to engage openly and supportively with patients and parents.
'We have conducted exit interviews with all departing staff to understand their motivations and identify any areas of concern.
'The work is demanding and the pressures of operating in a busy service facing a high level of unfair criticism are intense, their motivations are as individual as they are.”
People with gender dysphoria experience discomfort or distress because they feel there is mismatch between their biological sex and identity.
Almost half of children treated at the GIDS are prescribed hormone-blockers that halt puberty, which resumes when the patient stops taking the drugs.
This gives children the time to consider whether they truly want to make the transition to the opposite sex.
But the drugs interfere with natural hormone production and can cause mood swings.
The next stage is hormone therapy. It sees youngsters take testosterone, if transitioning to a male, or oestrogen, if switching to female. This is normally not given to people under 16 because it is irreversible and can eventually make patients infertile.
Gender-reassignment surgery, the final step in transitioning from one sex to another, is reserved for patients over 18.
Thomasin, who spent most of her teen years identifying as male, switched back to being a female this year at the age of 19.
She was diagnosed with gender dysphoria by the Tavistock at 17 but was never prescribed medication.
Thomasin de-transitioned this year after realising she was struggling with her sexuality as a lesbian.
She said she was glad she never took irreversible steps to become male.
She said: “Mainly the thing that was fueling me was that I didn't fit in and then I was slowly drip fed this idea that you could change sex.”
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#11049 Re: Danasnji "feminizam"
Pa neće psiholozi pričati sa trogodišnjim djetetom o hormonskim terapijama, pričaće sa roditeljima o mogućim opcijama kad i akoNiemand wrote: ↑12/06/2020 23:34Nece mu dati hormonsku terapiju, savjetovace ga da sacekata do puberteta a do tad ce sta, otici kuci i zaboraviti do puberteta na to sve ili? Jesi ti procito uopste sta je problem sa strucnjacima? Jer iz tog je jasno i sta je problem sa savjetovanjem.dale cooper wrote: ↑12/06/2020 23:26Pa rade u smislu savjetovanja, neće neko sigurno djetetu od 3 godine dati hormonsku terapiju.Niemand wrote: ↑12/06/2020 23:12
Clanak na koji sam se ja referirala se odnosi na strucnjake sa kojim bi se roditelji trebali konsultovati, posto si spomenuo da ce se konsultovati sa strucnjacima jel, sto sam ti uostalom i boldovala u odgovoru gdje sam ti i ostavila link. O kakvim se tacno strucnjacima radi si valjda procitao. Isto tako, u clanku mozes procitati i da
Koliko ih tacno ima 5 ili 6 godina, ne znamo, ali da rade iskljucivo sa tinejdzerima, ocito nije tacno.
Poenta je da nema smisla citava ta prica "ja se tako osjecam i moras mi vjerovati".
Ako ja kazem da se osjecam ko tito, hocetel mi vjerovati i mogul nastaviti uzivati u titovoj imovini, tj.mojoj?![]()
![]()
https://assets.publishing.service.gov.u ... tsheet.pdf
Sa stranice vlade UK.Children are not put at risk
Reform to the Gender Recognition Act will not change the legal rights of trans children. The minimum age for legal gender recognition is 18, aligned with the full rights and responsibilities of adult citizenship, and the Government has no intention of changing this. We have also said that the Equality Act 2010 provisions will not change. As a result, existing arrangements of separate sex facilities, like toilets, changing rooms, and communal accommodation on school trips will not change. The age for accessing medical NHS gender identity treatment is decided on by the NHS, not the Gender Recognition Act. Surgical treatment is not available to people under 18. Cross-sex hormones are available to those aged 16 and above under guidance. Trans minors only receive treatment whilst receiving ongoing psychological support.
Ne znam, je li Tito spol ili rod?Volio bih i ja da izvršim tranziciju u Džedaja, ali nemam konekcije sa silom.
![]()
Mislim možemo banalizirati i lupati ovako do pola noći.
Da budem iskrena, otprilike svako drugi put kad me citiras mi kazes kako banaliziram, nebitno o cemu pricamo, pa na to necu ni obracati paznju.
A tito, pa ako neko dijete zeli biti tito, indijanac il dinosaurs, to je smijesno, ne mozes dijete drago to biti, ali drugi spol? Vaj nat. Jer mozes. Bez obzira sto to govori isto ono dijete koje zeli biti i tito, al eto ne moze.
dijete počne izražavati nelagodu sa spolom sa kojim je rođen.
Pročitao sam članak i najveća zamjerka je da stručnjaci nemaju dovoljno vremena da procjene pacijenta i da daju dijagnozu pa smatraju
da zato postoji bojazan da se previše pacijenata pogrešno dijagnozira sa gender dysphoriom. Kao i da smatraju da se djeci daje previše
lijekova za blokiranje puberteta. Jesam li dobro sažeo? Ah da, bivši zaposlenici su se žalili da nisu mogli propisno da procjene pacijenta
zbog straha da će ih označiti kao transfobične. Što mi je najsporniji dio članka, jer sugeriše da je NHS namjerno požurivao da se pacijenti
dijagnoziraju sa gender dysphoriom. U koju svrhu? Ali onda sam skontao da članak dolazi od Telegrapha koji se opez poziva na istragu Sky Newsa
Oba medija sa jakom desničarskom propagandom u vlasništvu prominentnih desničarskih figura u UK.
Jel' mogu reći da karikiraš? Jer ne znam koju drugu riječ da nađem za poređenje spola i roda sa titom, kaubojima i indijancima.
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#11050 Re: Danasnji "feminizam"
Tako je, pricace sa roditeljima o mogucim opcijama, jer sto bi uzelo u obzir da to prica dijete, koje je nase drustvo u necem sto se zove zakon okarakterisalo da nije sposobno jos uvijek za donijeti razumne procjene. Uostalom, sta ce mu i opcije, to je ionako samo socijalna konstrukcija, nista vise.dale cooper wrote: ↑13/06/2020 00:16
Pa neće psiholozi pričati sa trogodišnjim djetetom o hormonskim terapijama, pričaće sa roditeljima o mogućim opcijama kad i ako
dijete počne izražavati nelagodu sa spolom sa kojim je rođen.
Pročitao sam članak i najveća zamjerka je da stručnjaci nemaju dovoljno vremena da procjene pacijenta i da daju dijagnozu pa smatraju
da zato postoji bojazan da se previše pacijenata pogrešno dijagnozira sa gender dysphoriom. Kao i da smatraju da se djeci daje previše
lijekova za blokiranje puberteta. Jesam li dobro sažeo? Ah da, bivši zaposlenici su se žalili da nisu mogli propisno da procjene pacijenta
zbog straha da će ih označiti kao transfobične. Što mi je najsporniji dio članka, jer sugeriše da je NHS namjerno požurivao da se pacijenti
dijagnoziraju sa gender dysphoriom. U koju svrhu? Ali onda sam skontao da članak dolazi od Telegrapha koji se opez poziva na istragu Sky Newsa
Oba medija sa jakom desničarskom propagandom u vlasništvu prominentnih desničarskih figura u UK.
Jel' mogu reći da karikiraš? Jer ne znam koju drugu riječ da nađem za poređenje spola i roda sa titom, kaubojima i indijancima.![]()
Al nista, ako to kaze stranica koja ima veze sa cim desnim, to sigurno ne moze biti istina.
A ti mozes reci sta ti volja, mada sam se vec na banaliziranje pomalo navikla.
