Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Pa to sto postoje ove, ne mijenja da je huliganstvo jedna od onih bas muskih stvari. Ove su toliko ceste da su u novinama.
Kao sto zene idu vristati na dzastina bibera, iako i pokoji muskarac pada u fan trans.
MarlboroGold wrote: ↑12/06/2020 07:48
Dobro je Peterson rekao vezano za ljevicu, a to je da je otišla predaleko i da se više ne može ni vidjeti kad je počela ići predaleko.
JKR je oduvijek bila lijevo orijentirana, ali je shvatila da je ljevica krenula putem kojeg ni ona sama ne može prihvatiti. Nije jedina. Masa je ljevičara (umjerenih) koji počinju okretati leđa ultraljevičarskoj, pa donekle i fašističkoj, ideologiji zasnovana na ušutkivanju, cenzuri, outcry-u na svim platformama, forsiranoj političkoj korektnosti koja nema veze sa zdravim razumom itd.
Da sam na njenom mjestu nastavio bih istim stilom dalje, pa neka vrište i galame koliko hoće. Svakako ne prihvataju biološke činjenice.
Sve to ne može poništiti činjenicu da transgender osobe i drugi pripadnici LGBTQ populacije postoje i da neće nestati, kao i problemi sa kojima se suočavaju.
Zato njima kao manjini treba omogućiti prava koja ne narušavaju prava većine. U ovome leži problem, jer uporno traže nešto što se kosi sa zdravim razumom i što ide na štetu prava većine. Lijepo treba naložiti gradnju UNISEX WC-ova pored regularnih svugdje i riješen problem. Ali moraju agresivne transgender osobe ovo popljuvati jer im gaziš i ne priznaješ rodni identitet time što ih tjeraš u UNISEX WC-ove.
Last edited by MarlboroGold on 12/06/2020 14:27, edited 1 time in total.
U ovom gore slučaju koji si boldala govorio sam o pedofiliji.
Znam, pitam jel isto mislis i za trans djecu.
Mislim da roditelji trebaju slušati šta im djeca govore i shvatiti ih ozbiljno. Obična dob kod izjašnjavana trangender omladine je izmedju 15 i 17 godine u prosjeku, po nekim studijama. Tako da su to svakako poprilično ranjive godine.
Dobro prosjek, u npr prosjek plata u bosni ulaze i plate politicara, al na stranu i to, slazem se svakako da to jesu ranjive godine, al djecak od 5 odluci jedan dan da zeli biti elza iz frozena, sto je sasvim normalno u godinama kad razvijaju mastu, i treba ga shvatiti ozbiljno i poceti zvati elza?
vase izjave nisu bile ni blizu nivou razumskog pronipa
Zasto muskarci tvrde da kontoriraju emocije ( jesu tako uceni i nauceni) , ali to je iracionalan stav
Iracionalno je potiskivati emocije po svaku cenu, a kontrolisati ih je itekako racionalno.
jedna od oblika kontorle emocija je upravo potisikivanje emocija , iako se emocije mogu racionalizirati , nekako rafinirati, ali to nije iskljcuvo rezrvirano za muskrace meni je smijesno, kad uporno tvrdite, da ih imate pod kontrolom , a na licu , glasu, gestovima, raznim pokretima primjeteimo drugacije reakcije
MarlboroGold wrote: ↑12/06/2020 14:24
Zato njima kao manjini treba omogućiti prava koja ne narušavaju prava većine. U ovome leži problem, jer uporno traže nešto što se kosi sa zdravim razumom i što ide na štetu prava većine. Lijepo treba naložiti gradnju UNISEX WC-ova pored regularnih svugdje i riješen problem. Ali moraju agresivne transgender osobe ovo popljuvati jer im gaziš i ne priznaješ rodni identitet time što ih tjeraš u UNISEX WC-ove.
Ma to sa wc-om ne bi ni bio problem da se jednostavno operisu i kraj price, al ne, transgender lezbejka sa fimejl penisom, citaj-potpuno normalan lik koji ima penis i privlace ga zene.
MarlboroGold wrote: ↑12/06/2020 14:24
Zato njima kao manjini treba omogućiti prava koja ne narušavaju prava većine. U ovome leži problem, jer uporno traže nešto što se kosi sa zdravim razumom i što ide na štetu prava većine. Lijepo treba naložiti gradnju UNISEX WC-ova pored regularnih svugdje i riješen problem. Ali moraju agresivne transgender osobe ovo popljuvati jer im gaziš i ne priznaješ rodni identitet time što ih tjeraš u UNISEX WC-ove.
Ma to sa wc-om ne bi ni bio problem da se jednostavno operisu i kraj price, al ne, transgender lezbejka sa fimejl penisom, citaj-potpuno normalan lik koji ima penis i privlace ga zene.
vase izjave nisu bile ni blizu nivou razumskog pronipa
Zasto muskarci tvrde da kontoriraju emocije ( jesu tako uceni i nauceni) , ali to je iracionalan stav
Iracionalno je potiskivati emocije po svaku cenu, a kontrolisati ih je itekako racionalno.
jedna od oblika kontorle emocija je upravo potisikivanje emocija , iako se emocije mogu racionalizirati , nekako rafinirati, ali to nije iskljcuvo rezrvirano za muskrace meni je smijesno, kad uporno tvrdite, da ih imate pod kontrolom , a na licu , glasu, gestovima, raznim pokretima primjeteimo drugacije reakcije
Naravno da primećujes emocije jer muškarci nisu roboti, pobogu. Jedno je imati emocije i kad treba ih ispoljiti, a sasvim drugo dopustiti da emocije upravljaju osobom.
Ja ne mogu znati ni kako se neko osjeca povodom bilo kojeg pitanja u zivotu ako mi to ne kaze, i ja sad trebam u zenskom wc-u za nekog ko izgleda ko i svaki drugi muskarac dumati kako se on osjeca jer ako pitam, pa diskriminacija.
Stvarno, prijateljica mi ima djecu, prosle godine su bili 3 i 5 god i sad u vrticu, fasnik..naravno djecak je supermen, curica elza...
Sta biste uradili u tom uzrastu da curica hoce da bude supermen, a djecak elza?
Al' bas da hoce (jednako kako su tada trazili da budu supermen i elza svako shodno svom spolu)?
Vi kao roditelji?
Npr. Po dvoristu u augustu pustis dijete u gumenim cizmama, ili da vuce sanke po travi...dijete je, sta ono zna...
Pogotovo vi sto imate stariju djecu, koliko je bitno ako mali djecak hoce biti elza i curica supermen?
pustopoljina wrote: ↑12/06/2020 14:23
Pa to sto postoje ove, ne mijenja da je huliganstvo jedna od onih bas muskih stvari. Ove su toliko ceste da su u novinama.
Kao sto zene idu vristati na dzastina bibera, iako i pokoji muskarac pada u fan trans.
Pa ja i kažem da jeste muška stvar, ali ne i primarno.
Zato sam i okačio onaj članak. Žene u mnogo čemu oponašaju muškarce.
Mislim da roditelji trebaju slušati šta im djeca govore i shvatiti ih ozbiljno. Obična dob kod izjašnjavana trangender omladine je izmedju 15 i 17 godine u prosjeku, po nekim studijama. Tako da su to svakako poprilično ranjive godine.
Dobro prosjek, u npr prosjek plata u bosni ulaze i plate politicara, al na stranu i to, slazem se svakako da to jesu ranjive godine, al djecak od 5 odluci jedan dan da zeli biti elza iz frozena, sto je sasvim normalno u godinama kad razvijaju mastu, i treba ga shvatiti ozbiljno i poceti zvati elza?
Ludilo.
Pa ako pokazuje i druge znake u toj dobi to je prvi signal roditeljima da su neke stvari drugačije kod njihovog djeteta. Ali da su premladi za tranziciju u toj dobi to svakako.
Last edited by dale cooper on 12/06/2020 14:48, edited 1 time in total.
pustopoljina wrote: ↑12/06/2020 14:42
Stvarno, prijateljica mi ima djecu, prosle godine su bili 3 i 5 god i sad u vrticu, fasnik..naravno djecak je supermen, curica elza...
Sta biste uradili u tom uzrastu da curica hoce da bude supermen, a djecak elza?
Al' bas da hoce (jednako kako su tada trazili da budu supermen i elza svako shodno svom spolu)?
Vi kao roditelji?
Npr. Po dvoristu u augustu pustis dijete u gumenim cizmama, ili da vuce sanke po travi...dijete je, sta ono zna...
Pogotovo vi sto imate stariju djecu, koliko je bitno ako mali djecak hoce biti elza i curica supermen?
Ma to je igra i masta, ko sto zele biti i indijanci il dinosaursi. Al ovo je nesto drugo, isto da pocnem dijete zvati tiranosaurus i zamolim i druge da to postuju jer eto, kaze da se tako osjeca.
E onda se tu ne kontamo, za mene je copor sa jasnom hijerarhijom, ko predvodi, kako se ide u lov, kako se brani od napada i kako se plijen raspodjeljuje. A nekako mi se cini da kod muskaraca to bolje funkcionira.
Znači, žene u masi nisu čopor one su rulja?
Volim razmisljati o zenama kao vecim individualistima
Znaš i sama da se individualnost u masi gubi. Pogledaj stadione. I žene idu na utakmice, isti smo bez obzira na spol. A onda ako nema hijerarhije, kao što ti kažeš nije čopor. Dakle, ostaje samo rulja.
Pa ako pokazuje i druge znake u toj dobi to je prvi signal roditeljima da su neke stvari drugačije kod njihovog djeteta. Ali da su premladi za tranziciju u toj dobi to svakako.
Problem je kad se na te prve signale reaguje sa-pa dobro sine, od danas si scer.
odrasle osobe ako ce se operisati, oke, njihova stvar, ne tice me se, al ovo sa djecom i ovo ocekivanje da citam misli nekome il eto, zamislim da je neko nesto na osnovu osjecaja, van pameti.
pustopoljina wrote: ↑12/06/2020 14:42
Stvarno, prijateljica mi ima djecu, prosle godine su bili 3 i 5 god i sad u vrticu, fasnik..naravno djecak je supermen, curica elza...
Sta biste uradili u tom uzrastu da curica hoce da bude supermen, a djecak elza?
Al' bas da hoce (jednako kako su tada trazili da budu supermen i elza svako shodno svom spolu)?
Vi kao roditelji?
Npr. Po dvoristu u augustu pustis dijete u gumenim cizmama, ili da vuce sanke po travi...dijete je, sta ono zna...
Pogotovo vi sto imate stariju djecu, koliko je bitno ako mali djecak hoce biti elza i curica supermen?
Ovo prvo sa sankama mi je slatko to bih pripisala mašti.
Ovo drugo bih pripisala experimentiranju, ali naravno da bih ukazala na posljedice "Rugat će ti se djeca, neće htjeti da se igraju s tobom!", što bi se vjerovatno i desilo. Ako ih ne zanima izopćavanje i nije dovoljan razlog da ih poljulja, pustila bih.
Nisam roditelj, pa ne znam da li važi, jer je drugačije sve u praksi.
vase izjave nisu bile ni blizu nivou razumskog pronipa
Zasto muskarci tvrde da kontoriraju emocije ( jesu tako uceni i nauceni) , ali to je iracionalan stav
Iracionalno je potiskivati emocije po svaku cenu, a kontrolisati ih je itekako racionalno.
jedna od oblika kontorle emocija je upravo potisikivanje emocija , iako se emocije mogu racionalizirati , nekako rafinirati, ali to nije iskljcuvo rezrvirano za muskrace meni je smijesno, kad uporno tvrdite, da ih imate pod kontrolom , a na licu , glasu, gestovima, raznim pokretima primjeteimo drugacije reakcije
Ja ih ne kontrolišem.
Priđem i kažem, biću kratak, ženska imaš strahovit batak.
pustopoljina wrote: ↑12/06/2020 14:55
Potrosacka rulja.
Mogu li biti zensko, ako se nikad nisam razvlacila oko jedne majice na snizenju sa drugom zenom?
pustopoljina wrote: ↑12/06/2020 14:42
Stvarno, prijateljica mi ima djecu, prosle godine su bili 3 i 5 god i sad u vrticu, fasnik..naravno djecak je supermen, curica elza...
Sta biste uradili u tom uzrastu da curica hoce da bude supermen, a djecak elza?
Al' bas da hoce (jednako kako su tada trazili da budu supermen i elza svako shodno svom spolu)?
Vi kao roditelji?
Npr. Po dvoristu u augustu pustis dijete u gumenim cizmama, ili da vuce sanke po travi...dijete je, sta ono zna...
Pogotovo vi sto imate stariju djecu, koliko je bitno ako mali djecak hoce biti elza i curica supermen?
Ovo prvo sa sankama mi je slatko to bih pripisala mašti.
Ovo drugo bih pripisala experimentiranju, ali naravno da bih ukazala na posljedice "Rugat će ti se djeca, neće htjeti da se igraju s tobom!", što bi se vjerovatno i desilo. Ako ih ne zanima izopćavanje i nije dovoljan razlog da ih poljulja, pustila bih.
Nisam roditelj, pa ne znam da li važi, jer je drugačije sve u praksi.
Vidis nisam ni ja, ali bih mrzila sebe da kazem djetetu da ce mu se druga djeca rugati, da mu govorim da mora kud i svi drugi..pogotovo ako nije kao vecina djece sto hoce sve sto drugi imaju.
Sve kontam da djeca u tom uzrastu pojma nemaju i da se nece toga ni sjecati, prije ce se sjecati ako bih zabranila...
Al' fakat ne znam...
S druge strane, zapamtio bi i ako bi mu se djeca bas rugala..
pustopoljina wrote: ↑12/06/2020 14:55
Potrosacka rulja.
Mogu li biti zensko, ako se nikad nisam razvlacila oko jedne majice na snizenju sa drugom zenom?
E, to je vrhunski test
Mozes, tipicno zenske stvari vaze za oko 80% zena, onih ostalih 20% su atipicne. Isti procenti su i za muskarce.