Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post Reply

Cije interese brani Fahrudin Radoncic?

Velikosrpske
142
20%
Velikohrvatske
14
2%
Vlastite kriminalne hobotnice
419
59%
Americke
21
3%
Njemacke
4
1%
Neke druge
38
5%
Sve nabrojane
71
10%
 
Total votes: 709

kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#6251 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by kluz franjo »

bunk wrote: 09/06/2020 21:00 Bas ..onako ako ti nije bad ,edituj i obrisi te moje obzervacije..
Ponese me ljutnja zbog nekih stvari koje prodjoh a nisam morao pa opletem..
Neka ide do djavola gdje god zavrsi i svi takvi..
Sve OK.
Naravno da ću editovati, ako želiš.
Pozdrav
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#6252 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by putokaz1 »

Kakav rezultat očekuje SBB na ovim izborima
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#6253 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Maraschino »

potop :D
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#6254 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by malakh »

Styling wrote: 09/06/2020 07:03 Cemu malicioznost? Ko kaze da je covjek usao u bilo koju stranku? Fahro ga imanovao jer je kadar, narod ga voli, a i zasluzio je. Ne mora se covjek odmah etiketirati. Hvala Bogu pa strucan covjek dodje da vodi bolnicu.
nista protiv njega kao otropeda, kao profesora i doktora. ustati pa spomenuti ismeta, kada pricamo o struci.

ali ovo je, da izvines najobicnije politicko kurvanje. doveden je preko stranke, preko naredbi da bude tu i sutra ce slusati stranku. tako uvijek ide i tako ce i ici. paradigma koja je prisutna u nasoj drzavi i ismet je na to pristao. sama si u postu rekla "fahro ga imenovao", a tko je fahro?

poznato je da se lizao sa konakovicem i nipom, na kraju se otisao u sbb i dobio mjesto. tako da sam je sebi stavio etiketu.

sa druge strane, potivna stvar je da ce tjerati inat seki, jer to moze donijeti pozitivne stvari. neka pozitivna nadmetanja i pozitivna konkurencija.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6255 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Styling »

malakh wrote: 10/06/2020 00:11
Styling wrote: 09/06/2020 07:03 Cemu malicioznost? Ko kaze da je covjek usao u bilo koju stranku? Fahro ga imanovao jer je kadar, narod ga voli, a i zasluzio je. Ne mora se covjek odmah etiketirati. Hvala Bogu pa strucan covjek dodje da vodi bolnicu.
nista protiv njega kao otropeda, kao profesora i doktora. ustati pa spomenuti ismeta, kada pricamo o struci.

ali ovo je, da izvines najobicnije politicko kurvanje. doveden je preko stranke, preko naredbi da bude tu i sutra ce slusati stranku. tako uvijek ide i tako ce i ici. paradigma koja je prisutna u nasoj drzavi i ismet je na to pristao. sama si u postu rekla "fahro ga imenovao", a tko je fahro?

poznato je da se lizao sa konakovicem i nipom, na kraju se otisao u sbb i dobio mjesto. tako da sam je sebi stavio etiketu.

sa druge strane, potivna stvar je da ce tjerati inat seki, jer to moze donijeti pozitivne stvari. neka pozitivna nadmetanja i pozitivna konkurencija.
Bez obzira, ja i dalje mislim da je on pravi covjek na pravom mjestu. Stranka u ovom slucaju nije bitna. Treba nam neko da ljude lijeci a ne rastjeruje.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#6256 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Patton44 »

Styling wrote: 10/06/2020 07:50
malakh wrote: 10/06/2020 00:11
Styling wrote: 09/06/2020 07:03 Cemu malicioznost? Ko kaze da je covjek usao u bilo koju stranku? Fahro ga imanovao jer je kadar, narod ga voli, a i zasluzio je. Ne mora se covjek odmah etiketirati. Hvala Bogu pa strucan covjek dodje da vodi bolnicu.
nista protiv njega kao otropeda, kao profesora i doktora. ustati pa spomenuti ismeta, kada pricamo o struci.

ali ovo je, da izvines najobicnije politicko kurvanje. doveden je preko stranke, preko naredbi da bude tu i sutra ce slusati stranku. tako uvijek ide i tako ce i ici. paradigma koja je prisutna u nasoj drzavi i ismet je na to pristao. sama si u postu rekla "fahro ga imenovao", a tko je fahro?

poznato je da se lizao sa konakovicem i nipom, na kraju se otisao u sbb i dobio mjesto. tako da sam je sebi stavio etiketu.

sa druge strane, potivna stvar je da ce tjerati inat seki, jer to moze donijeti pozitivne stvari. neka pozitivna nadmetanja i pozitivna konkurencija.
Bez obzira, ja i dalje mislim da je on pravi covjek na pravom mjestu. Stranka u ovom slucaju nije bitna. Treba nam neko da ljude lijeci a ne rastjeruje.
Samim postavljenjem na mjesto direktora ...prestaje rad na lijecenju pacijenata....osim probranih naravno.
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#6257 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by klixoris »

putokaz1 wrote: 09/06/2020 22:54 Kakav rezultat očekuje SBB na ovim izborima
Isti kao npr rezultat testa inteligencije Hane Hadžiavdagaić - NEGATIVAN :mrgreen:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#6258 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Roccohljup »

O ismetu sve najbolje, ali greška koja s ekod nas često pravi je da se zanemari činjenica da dobra doktor ne znači dobar menadžer (ka ni dobar igrač da ce biti dobar trener, itd.). Nisu džabe u normalnim zemljama na čelu bolnica ljudi koji nisu doktori već oni koji su se školovali za medicinski menadždment.
Ovdje postoji velika opasnost da prvo Ismet neće moći toliko da liječi pacijente jer će se morati baviti upravljanjem, a ako ni to ne bude radio kako treba (ili bude sputavan) efekat će biti još gori. Iskreno se nadam kako radi njega a tako i radi svih pacijenata da do toga neće doći al eto.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6259 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by high_volume »

malakh wrote: 10/06/2020 00:11
Styling wrote: 09/06/2020 07:03 .... Hvala Bogu pa strucan covjek dodje da vodi bolnicu.
nista protiv njega kao otropeda, kao profesora i doktora. ustati pa spomenuti ismeta, kada pricamo o struci.

ali ovo je, da izvines najobicnije politicko kurvanje. doveden je preko stranke, preko naredbi da bude tu i sutra ce slusati stranku. tako uvijek ide i tako ce i ici. paradigma koja je prisutna u nasoj drzavi i ismet je na to pristao. sama si u postu rekla "fahro ga imenovao", a tko je fahro?

poznato je da se lizao sa konakovicem i nipom, na kraju se otisao u sbb i dobio mjesto. tako da sam je sebi stavio etiketu.

sa druge strane, potivna stvar je da ce tjerati inat seki, jer to moze donijeti pozitivne stvari. neka pozitivna nadmetanja i pozitivna konkurencija.
Banksy wrote: 09/06/2020 19:15 Dierktor mora biti menadžer, a Gavrankapetanović to nije. Bez ikakvog razloga, tjera se inat Sebiji.
I jeste jedan od bitnih razloga Gavrankapetanovićevog imenovanja na direktorsku poziciju, ali i razlog je taj malograđanski mentalitet kojem ni vrhunski ljekari nisu imuni, a to je neki unutrašnji poriv da bude "glavni", da bude šef, da je direktor.. Kad već nije u Koševu, nek je direktor Opće bolnice. Ubijeđen sam da je i I. Gavrankapetanović grebao i rukama i nogama za ovu poziciju, i imenovanjem za "glavnog u Općoj" degradirao svoj status u društvu, pokazao primitivizam i moguće ugrozio zdravlje ljudi koje osobno liječi
Kako se ne mogu raditi dva posla paralelno, gubi se vrhunski liječnik, dobija upitan menadžer. Bez veze.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#6260 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

A ko je u BiH završio medicinsko upravljanje?

P.S.
Naravno da nije isto, ali ovo me podjeća na priču da samo dobar direktor može biti onaj koji je završio smjer menadžmenta na ekononomiji.
izvrsni direktor
Posts: 14753
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#6261 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by izvrsni direktor »

Roccohljup wrote: 10/06/2020 08:48 Nisu džabe u normalnim zemljama na čelu bolnica ljudi koji nisu doktori već oni koji su se školovali za medicinski menadždment.
A takvih u bosni ima koliko??

Zanemarujete cinjenicu da se sa njegovim imenovanjem nece desiti slucaj kao sa imenovanjem sebije kada je doslo do egzodusa kvalitetnih doktora. I da ce mozda doci do toga da u bolnicu dodju isti ti koji su kosevo napustili.
Ovaj covjek je cijenjen medju kolegama
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6262 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by high_volume »

izvrsni direktor wrote: 10/06/2020 11:39
Roccohljup wrote: 10/06/2020 08:48 Nisu džabe u normalnim zemljama na čelu bolnica ljudi koji nisu doktori već oni koji su se školovali za medicinski menadždment.
A takvih u bosni ima koliko??

Zanemarujete cinjenicu da se sa njegovim imenovanjem nece desiti slucaj kao sa imenovanjem sebije kada je doslo do egzodusa kvalitetnih doktora. I da ce mozda doci do toga da u bolnicu dodju isti ti koji su kosevo napustili.
Ovaj covjek je cijenjen medju kolegama
Da, ako su svi ti ljekari sada na birou rada, da nisu već počeli privatne poslove ili su u inostranstvu. Neće niko doći iz te kategorije, doći će redovnim putem samo mladi ljekari, pripravnici, ili neki iz drugih manjih gradova, željni velikog grada i moguće s pretpostavkom da će na svaki način ovdje više zaraditi. Možda neko i nešto naučiti, ko zna..
izvrsni direktor
Posts: 14753
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#6263 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by izvrsni direktor »

Sta kazu, nece oni nista da imaju sa sda:
Zanimljivo je da je protiv smjene Staše Košarca glasala zastupnica SBB-a Edita Đapo, a da su suzdržani bili članovi Kluba DF-a Vlatko Glavaš i Enver Bijedić
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6264 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Banksy »

izvrsni direktor wrote: 10/06/2020 15:38
Sta kazu, nece oni nista da imaju sa sda:
Zanimljivo je da je protiv smjene Staše Košarca glasala zastupnica SBB-a Edita Đapo, a da su suzdržani bili članovi Kluba DF-a Vlatko Glavaš i Enver Bijedić

Eno, srušili su nekidan još jednu kuću pred tornjem, polako, ide ta transverzala... Po slobodnoj procjeni, do završwtka, moraće još triput ući i zaći iz vlasti.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#6265 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Roccohljup »

izvrsni direktor wrote: 10/06/2020 11:39
Roccohljup wrote: 10/06/2020 08:48 Nisu džabe u normalnim zemljama na čelu bolnica ljudi koji nisu doktori već oni koji su se školovali za medicinski menadždment.
A takvih u bosni ima koliko??

Zanemarujete cinjenicu da se sa njegovim imenovanjem nece desiti slucaj kao sa imenovanjem sebije kada je doslo do egzodusa kvalitetnih doktora. I da ce mozda doci do toga da u bolnicu dodju isti ti koji su kosevo napustili.
Ovaj covjek je cijenjen medju kolegama
Na zalost nema i to ke problem. Nemoj me.pogresno shvatiti ja o Ismetu sve najbolje mislim jer sam se iz licnog iskustva uvjerio kakav je strucnjak a prije svega covjek. I bas zbog toga bi mi bilo zao da bude manje imao vremena za pacijente jer se mora baviti spletkama u menadzmentu.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#6266 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by putokaz1 »

izvrsni direktor wrote: 10/06/2020 15:38 Sta kazu, nece oni nista da imaju sa sda:
Zanimljivo je da je protiv smjene Staše Košarca glasala zastupnica SBB-a Edita Đapo, a da su suzdržani bili članovi Kluba DF-a Vlatko Glavaš i Enver Bijedić
Tako bili su s SDA 2010 Bijedić i Glavaš
2014 samo Glavaš
2018 Opet Glavaš
2019 i Bijedić opet
Neće više :lol: :lol: :lol:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#6267 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Roccohljup »

Neovisni avaz :skoljka:
POLEMIKE Državna ministrica oštro odgovorila zastupniku u Parlamentu BiH

Turković "patosirala" Arnauta


Briga na daljinu, to je on već pokazao da umije tokom rata studirajući u Americi, dok su njegovi vršnjaci u BiH branili zemlju, rekla Turković
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#6268 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by malakh »

high_volume wrote: 10/06/2020 08:52
I jeste jedan od bitnih razloga Gavrankapetanovićevog imenovanja na direktorsku poziciju, ali i razlog je taj malograđanski mentalitet kojem ni vrhunski ljekari nisu imuni, a to je neki unutrašnji poriv da bude "glavni", da bude šef, da je direktor.. Kad već nije u Koševu, nek je direktor Opće bolnice. Ubijeđen sam da je i I. Gavrankapetanović grebao i rukama i nogama za ovu poziciju, i imenovanjem za "glavnog u Općoj" degradirao svoj status u društvu, pokazao primitivizam i moguće ugrozio zdravlje ljudi koje osobno liječi
Kako se ne mogu raditi dva posla paralelno, gubi se vrhunski liječnik, dobija upitan menadžer. Bez veze.
nepunih kilometar od vojne bolnice nalazi se njegova poliklinika. nije baš da neće liječiti ljude, dapače, mišljenja sam da će to i intenzivirati, samo za vlastitu korist.

nitko direktora ne pita kada dolazi na posao i kada odlazi sa posla, biti zašto ga nema na radnom mjestu.

ali, o tom po tom.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6269 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by high_volume »

Roccohljup wrote: 10/06/2020 19:37 Neovisni avaz :skoljka:
POLEMIKE Državna ministrica oštro odgovorila zastupniku u Parlamentu BiH

Turković "patosirala" Arnauta


Briga na daljinu, to je on već pokazao da umije tokom rata studirajući u Americi, dok su njegovi vršnjaci u BiH branili zemlju, rekla Turković
Sličnim antiNS-tonom danas je komunikaciju Arnaut-Turković opisao i KLIX portal:

Kad Turkovićka odgovara Arnautu, onda je to "oštra kritika", kad Arnaut odgovara Turkovićki, onda je to "prepucavanje" :-)

Image
Image
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#6270 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by horkesh »

high_volume wrote: 10/06/2020 22:41
Roccohljup wrote: 10/06/2020 19:37 Neovisni avaz :skoljka:
POLEMIKE Državna ministrica oštro odgovorila zastupniku u Parlamentu BiH

Turković "patosirala" Arnauta


Briga na daljinu, to je on već pokazao da umije tokom rata studirajući u Americi, dok su njegovi vršnjaci u BiH branili zemlju, rekla Turković
Sličnim antiNS-tonom danas je komunikaciju Arnaut-Turković opisao i KLIX portal:

Kad Turkovićka odgovara Arnautu, onda je to "oštra kritika", kad Arnaut odgovara Turkovićki, onda je to "prepucavanje" :-)

Image
Image
Ma, to je šega. Uredničko/novinarski previd, ali teško da to iza sebe ima neku strategiju.

Pogledajte kako se to radi, preneseš samo vijest o Turkovićki koja "patosira" ljude, a replike ignorišeš :roll:
Inače, zadnji put kad je Arnaut spomenut u Havazu je bilo kad mu je Vulićka "održala moralnu lekciju". Da, dobro ste pročitali. Za Avaz je Vulićka, djevojka koja je rekla da je za nju Milorad Dodik "bog" paragon vrlina naspram Arnauta:

https://avaz.ba/vijesti/bih/571193/vuli ... ju-arnautu
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#6271 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

Znači, Arnaut izgubio naklonost Avaza kada je izašao iz SBB?

Kakve veze imaju SBB i Avaz? :run:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6272 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by JThomas »

misterija.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#6273 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Maraschino »

toga sam se plasio
naklonost je tesko steci
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6274 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Styling »

Maraschino wrote: 11/06/2020 10:52 toga sam se plasio
naklonost je tesko steci
Ko god nema naklonost Avaza znaci da nesto dobro radi.
User avatar
Better Man
Posts: 18740
Joined: 01/10/2006 20:10

#6275 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Better Man »

Roccohljup wrote: 10/06/2020 19:37 Neovisni avaz :skoljka:
POLEMIKE Državna ministrica oštro odgovorila zastupniku u Parlamentu BiH

Turković "patosirala" Arnauta


Briga na daljinu, to je on već pokazao da umije tokom rata studirajući u Americi, dok su njegovi vršnjaci u BiH branili zemlju, rekla Turković
A šta drugo očekivati od Avaza. Arnaut je doktor nauka za ovu debelu kravu, koja čitavu svoju karijeru radi na ličnom bogaćenju i pljački i zapošljavanju svoje porodice.
Post Reply