znam, ali Hakiz je napisao da su zene krive, a ovo nije prvi put da se spominje "krivica" zena koje su trazile da rade, umjesto da su ostale domacicesaint_mirad wrote: ↑10/06/2020 17:43Ko je kriv? Nisu ni muskarci ni zene, nego kapitalizam.Connaisseur Karlin wrote: ↑10/06/2020 17:36 jedna plata u braku ili u porodici danas nije dovoljna, tko je kriv za to
Danasnji "feminizam"
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10701 Re: Danasnji "feminizam"
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#10702 Re: Danasnji "feminizam"
@Niemand
Izvini, to nisam vidjela, brzinski sam prelistala.
Zamolila bih te da se suzdržiš od takvog načina komunikacije, nismo svi ovdje derišta, niti smo zajedno ovce napasali.
Izvini, to nisam vidjela, brzinski sam prelistala.
Zamolila bih te da se suzdržiš od takvog načina komunikacije, nismo svi ovdje derišta, niti smo zajedno ovce napasali.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10703 Re: Danasnji "feminizam"
Hakiz je samo tvrdio da su žene same sebi krive jer pored karijere tu su i djeca... dakle više obaveza. U jednu ruku je ovo tačno, ali s druge strane žene imaju pravo izbora i to je suština feminizma - onog zdravog dijela.
-
omar little
- Posts: 17414
- Joined: 14/03/2008 21:14
#10704 Re: Danasnji "feminizam"
ovo razvlacenje zene koja je otvorila temu svako malo prelazi sve granice.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10705 Re: Danasnji "feminizam"
Niemand je najveća vještica od svih nasomar little wrote: ↑10/06/2020 17:50 ovo razvlacenje zene koja je otvorila temu svako malo prelazi sve granice.
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#10706 Re: Danasnji "feminizam"
Pa zato sam ti i rekla da procitas ponovo? A ti mi i drugi put odgovoras isto, jer.. nisi vidjela?
Vidi, nije problem, sve oke, al nemoj me praviti budalom o toliko besmislenim sitnicama pa me jos nakon sto ti odgovorim upucivati na pozeljne nacine komunikacije. Dovoljno je samo procitati napisano, u tom slucaju ne bi ni ti meni nista zamjerala bas kao sto ne bi ni ja tebi.
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#10707 Re: Danasnji "feminizam"
Ma vjeruj šta hoćeš, boli me kurac.Niemand wrote: ↑10/06/2020 17:55Pa zato sam ti i rekla da procitas ponovo? A ti mi i drugi put odgovoras isto, jer.. nisi vidjela?
Vidi, nije problem, sve oke, al nemoj me praviti budalom o toliko besmislenim sitnicama pa me jos nakon sto ti odgovorim upucivati na pozeljne nacine komunikacije. Dovoljno je samo procitati napisano, u tom slucaju ne bi ni ti meni nista zamjerala bas kao sto ne bi ni ja tebi.
![]()
Over and out, bilo je lijepo družiti s vama.
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#10708 Re: Danasnji "feminizam"
Pa jadan ne bio, praksa pobacivanja ženske djece u želji za jednim muškićem je stara stvar i ono najtragičnije - još uvijek živi. I sigurno žene nisu te koje svojevoljno pobacuju žensku djecu, pogodi ko ih prisiljava!? A ti nama ovo
Evo ti jedan filmić
https://www.imdb.com/title/tt0105761/
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10709 Re: Danasnji "feminizam"
izmisljas bezobrazno, kao i uvijekomar little wrote: ↑10/06/2020 17:50 ovo razvlacenje zene koja je otvorila temu svako malo prelazi sve granice.
nitko nije kritikovao Niemand, vec njen naslov teme i uvodni tekst, stoga, "razvlacenje" zene se nije desilo
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10710 Re: Danasnji "feminizam"
pa nisu krive, vec su prisiljene ici na posao, kao i muskraci, od jednog ceka se ne zivi, kako mozete pisati da su sebi krive,MarlboroGold wrote: ↑10/06/2020 17:47 Hakiz je samo tvrdio da su žene same sebi krive jer pored karijere tu su i djeca... dakle više obaveza. U jednu ruku je ovo tačno, ali s druge strane žene imaju pravo izbora i to je suština feminizma - onog zdravog dijela.
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#10711 Re: Danasnji "feminizam"
@piupiu,
Da sam ja tebe uvrijedila pa da dramis tu hajd i nekako bi bilo mi jasno to tvoje over&out, al nakon sto doslovno samo te uputim na vec napisano i kazem da pocinjem misliti da si bezobrazna ako to ignorises, ja se trebam suzdrzati od takvog nacina komunikacije, jer tebe u suprotnom "boli kurac" i over&out?
Vrlo odraslo a i nadasve razumno.
Da sam ja tebe uvrijedila pa da dramis tu hajd i nekako bi bilo mi jasno to tvoje over&out, al nakon sto doslovno samo te uputim na vec napisano i kazem da pocinjem misliti da si bezobrazna ako to ignorises, ja se trebam suzdrzati od takvog nacina komunikacije, jer tebe u suprotnom "boli kurac" i over&out?
Vrlo odraslo a i nadasve razumno.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10712 Re: Danasnji "feminizam"
Da znam i gledao sam film. Šta si htjela sa time reći?cLo wrote: ↑10/06/2020 18:01Jao šta ti podmećeš kao argumente, strašno
![]()
![]()
Pa jadan ne bio, praksa pobacivanja ženske djece u želji za jednim muškićem je stara stvar i ono najtragičnije - još uvijek živi. I sigurno žene nisu te koje svojevoljno pobacuju žensku djecu, pogodi ko ih prisiljava!? A ti nama ovo![]()
Evo ti jedan filmić: Virgina (1991)
https://www.imdb.com/title/tt0105761/
Last edited by MarlboroGold on 10/06/2020 18:36, edited 2 times in total.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79560
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#10713 Re: Danasnji "feminizam"
Uh kakvih pacijenata na tom reddit threadu 
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#10714 Re: Danasnji "feminizam"
Da si "lampica" kao što voliš da se samooznačavaš, ne bi trebao dodatne instrukcije za razumijevanje teksta.MarlboroGold wrote: ↑10/06/2020 18:21Da znam i gledao sam film. Šta si htjela sa time reći?cLo wrote: ↑10/06/2020 18:01Jao šta ti podmećeš kao argumente, strašno
![]()
![]()
Pa jadan ne bio, praksa pobacivanja ženske djece u želji za jednim muškićem je stara stvar i ono najtragičnije - još uvijek živi. I sigurno žene nisu te koje svojevoljno pobacuju žensku djecu, pogodi ko ih prisiljava!? A ti nama ovo![]()
Evo ti jedan filmić: Virgina (1991)
https://www.imdb.com/title/tt0105761/
Htjela sam, što jesam, reći da te šizoidne izjave nekolicine gusaka nemaju uporište - trla baba lan. Dočim, stvarna, tradicionalna praksa jeste pobacivanje ŽENSKE djece, otud i slavna, narodna izreka "prvo, pa muško!".
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10715 Re: Danasnji "feminizam"
Sav normalan svijet odavno osuđuje to što si navela. To ne rade samo feministkinje.cLo wrote: ↑10/06/2020 18:35Da si "lampica" kao što voliš da se samooznačavaš, ne bi trebao dodatne instrukcije za razumijevanje teksta.MarlboroGold wrote: ↑10/06/2020 18:21Da znam i gledao sam film. Šta si htjela sa time reći?cLo wrote: ↑10/06/2020 18:01
Jao šta ti podmećeš kao argumente, strašno
![]()
![]()
Pa jadan ne bio, praksa pobacivanja ženske djece u želji za jednim muškićem je stara stvar i ono najtragičnije - još uvijek živi. I sigurno žene nisu te koje svojevoljno pobacuju žensku djecu, pogodi ko ih prisiljava!? A ti nama ovo![]()
Evo ti jedan filmić: Virgina (1991)
https://www.imdb.com/title/tt0105761/![]()
Htjela sam, što jesam, reći da te šizoidne izjave nekolicine gusaka nemaju uporište - trla baba lan. Dočim, stvarna, tradicionalna praksa jeste pobacivanje ŽENSKE djece, otud i slavna, narodna izreka "prvo, pa muško!".
Za mene su djeca oduvijek bila bolna tačka bez obzira radilo se o dječaku ili djevojčici. Zar ne misliš da je apsurd da se javljaju određene grupacije unutar feminizama sa identičnim stavovima kad su u pitanju muške bebe - istih tih pokreta koji su jedni od najglasnijih upravo po pitanju pobacivanja ženske djece u određenim kulturama?
To što sam postavio nije ni neka vrsta argumenta, već samo ukazivanje kakvih poremećenih umova ima i unutar feminizama i koje nažalost niču kao gljive u posljednje vrijeme u medijima zapadnih država. To je sve.
Ostavi se tih primitivnih doskočica tipa lampice. Ne spuštam se na taj nivo... jesam jednom u vezi wewe i kajem se zbog toga.
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#10716 Re: Danasnji "feminizam"
vidim da si visoki nivo
trebala sam samo jednu stranicu unazad
šta bi našla da se zarovim
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10717 Re: Danasnji "feminizam"
Ako je to sve što imaš da kažeš onda smo završili. Uživaj.
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#10718 Re: Danasnji "feminizam"
jeste, jer ja se i ne smatram nekom feministicom, ali reagujem na laži, nepravde, podmetanja i poturanja.
Ciao!
Ciao!
-
Škobo Habu
- Posts: 9804
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#10719 Re: Danasnji "feminizam"
Industrijalizovana društva Irska i Norveška?piupiu wrote: ↑10/06/2020 15:49
Meni su to kruške i jabuke. Položaj žene u industrijaliziranim društvima i položaj žene u agrarnom društvu koje živi u proširenoj porodičnoj zajednici su dva potpuno različita razvojna puta, zemlje o kojima ti govoriš su ispred nas tačno onoliko dugo koliko i feministički pokret.
Znači govorimo o periodu poslije WW2. Po čemu se razlikovao položaj žene u dominatno katoličkoj Irskoj ili protestanskoj Norveškoj od položaja istih na prostoru bivše Jugoslavije?
Koliko znam, u ta doba je Irska imala više stanovništva u dijaspori nego u domaji, siromaštvo je bilo na nivou kolektivnog očaja, tako da mi nije jasno po čemu su tamošnje žene imale neku prednost nad ostatkom Evrope?
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10720 Re: Danasnji "feminizam"
-
Škobo Habu
- Posts: 9804
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#10721 Re: Danasnji "feminizam"
Problem sa feminstkinjama poput tebe, ako si to i uopšte, jeste ta potrebna za ljepljenjem etiketa. U suštini - malo znaš. Zapravo, onoliko koliko ti je potrebno da misliš kako u svemu imaš pravo. Svijet je suviše veliki da se svede na virgine sa Prokletija.cLo wrote: ↑10/06/2020 18:35
Da si "lampica" kao što voliš da se samooznačavaš, ne bi trebao dodatne instrukcije za razumijevanje teksta.![]()
Htjela sam, što jesam, reći da te šizoidne izjave nekolicine gusaka nemaju uporište - trla baba lan. Dočim, stvarna, tradicionalna praksa jeste pobacivanje ŽENSKE djece, otud i slavna, narodna izreka "prvo, pa muško!".
Fafa have the body of a man but identify as female. They have relationships with heterosexual men mostly and are generally not gay. Meet the Samoan fa'afa, a third gender.
Last edited by Škobo Habu on 10/06/2020 19:09, edited 1 time in total.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10722 Re: Danasnji "feminizam"
To nije bio ni pokušaj uvrede, već gašenje požara iz razloga što nisi shvatila čistu zajebanciju.
Inače cijenim tvoj doprinos forumu i tebe kao forumašicu.
Nešto sasvim drugo je kad sam wewi uletio kao padobranac i rekao da se ne sramoti bezveze. Karlinka nekad također zna izvući živce.
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#10723 Re: Danasnji "feminizam"
Pustiću i puštam
Nisam mogla iskulirati.
Ova tema je probila limite još neku noć, nakon cirkusa se javljaju iz produkcije da su izgladili odnose i da se ne "sIkiramo", žao im i mi smo krivi što smo čitali.
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#10724 Re: Danasnji "feminizam"
Ne dijelim ni po kakvim osnovama.Škobo Habu wrote: ↑10/06/2020 19:07
Problem sa feminstkinjama poput tebe, ako si to i uopšte, jeste ta potrebna za ljepljenjem etiketa. U suštini - malo znaš. Zapravo, onoliko koliko ti je potrebno da misliš kako u svemu imaš pravo. Svijet je suviše veliki da se svede na virgine sa Prokletija.
Fafa have the body of a man but identify as female. They have relationships with heterosexual men mostly and are generally not gay. Meet the Samoan fa'afa, a third gender.
Ne etiketiram.
edit: Virgina je bila kontra argument, ne argument.
Last edited by cLo on 10/06/2020 19:22, edited 1 time in total.
