Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10701 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 10/06/2020 17:43
Connaisseur Karlin wrote: 10/06/2020 17:36 jedna plata u braku ili u porodici danas nije dovoljna, tko je kriv za to
Ko je kriv? Nisu ni muskarci ni zene, nego kapitalizam.
znam, ali Hakiz je napisao da su zene krive, a ovo nije prvi put da se spominje "krivica" zena koje su trazile da rade, umjesto da su ostale domacice :D
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10702 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

@Niemand

Izvini, to nisam vidjela, brzinski sam prelistala.

Zamolila bih te da se suzdržiš od takvog načina komunikacije, nismo svi ovdje derišta, niti smo zajedno ovce napasali.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10703 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Hakiz je samo tvrdio da su žene same sebi krive jer pored karijere tu su i djeca... dakle više obaveza. U jednu ruku je ovo tačno, ali s druge strane žene imaju pravo izbora i to je suština feminizma - onog zdravog dijela.
omar little
Posts: 17414
Joined: 14/03/2008 21:14

#10704 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

ovo razvlacenje zene koja je otvorila temu svako malo prelazi sve granice.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10705 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

omar little wrote: 10/06/2020 17:50 ovo razvlacenje zene koja je otvorila temu svako malo prelazi sve granice.
Niemand je najveća vještica od svih nas :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#10706 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

piupiu wrote: 10/06/2020 17:45 @Niemand

Izvini, to nisam vidjela, brzinski sam prelistala.

Zamolila bih te da se suzdržiš od takvog načina komunikacije, nismo svi ovdje derišta, niti smo zajedno ovce napasali.
Pa zato sam ti i rekla da procitas ponovo? A ti mi i drugi put odgovoras isto, jer.. nisi vidjela?

Vidi, nije problem, sve oke, al nemoj me praviti budalom o toliko besmislenim sitnicama pa me jos nakon sto ti odgovorim upucivati na pozeljne nacine komunikacije. Dovoljno je samo procitati napisano, u tom slucaju ne bi ni ti meni nista zamjerala bas kao sto ne bi ni ja tebi.

:kakoste:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10707 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Niemand wrote: 10/06/2020 17:55
piupiu wrote: 10/06/2020 17:45 @Niemand

Izvini, to nisam vidjela, brzinski sam prelistala.

Zamolila bih te da se suzdržiš od takvog načina komunikacije, nismo svi ovdje derišta, niti smo zajedno ovce napasali.
Pa zato sam ti i rekla da procitas ponovo? A ti mi i drugi put odgovoras isto, jer.. nisi vidjela?

Vidi, nije problem, sve oke, al nemoj me praviti budalom o toliko besmislenim sitnicama pa me jos nakon sto ti odgovorim upucivati na pozeljne nacine komunikacije. Dovoljno je samo procitati napisano, u tom slucaju ne bi ni ti meni nista zamjerala bas kao sto ne bi ni ja tebi.

:kakoste:
Ma vjeruj šta hoćeš, boli me kurac.

Over and out, bilo je lijepo družiti s vama.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#10708 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 22:28
:roll: Jao šta ti podmećeš kao argumente, strašno :izet: :lol:
Pa jadan ne bio, praksa pobacivanja ženske djece u želji za jednim muškićem je stara stvar i ono najtragičnije - još uvijek živi. I sigurno žene nisu te koje svojevoljno pobacuju žensku djecu, pogodi ko ih prisiljava!? A ti nama ovo :-)

Evo ti jedan filmić :D : Virgina (1991)
https://www.imdb.com/title/tt0105761/
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10709 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

omar little wrote: 10/06/2020 17:50 ovo razvlacenje zene koja je otvorila temu svako malo prelazi sve granice.
izmisljas bezobrazno, kao i uvijek :)

nitko nije kritikovao Niemand, vec njen naslov teme i uvodni tekst, stoga, "razvlacenje" zene se nije desilo :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10710 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote: 10/06/2020 17:47 Hakiz je samo tvrdio da su žene same sebi krive jer pored karijere tu su i djeca... dakle više obaveza. U jednu ruku je ovo tačno, ali s druge strane žene imaju pravo izbora i to je suština feminizma - onog zdravog dijela.
pa nisu krive, vec su prisiljene ici na posao, kao i muskraci, od jednog ceka se ne zivi, kako mozete pisati da su sebi krive, :-) :lol:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#10711 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

@piupiu,

Da sam ja tebe uvrijedila pa da dramis tu hajd i nekako bi bilo mi jasno to tvoje over&out, al nakon sto doslovno samo te uputim na vec napisano i kazem da pocinjem misliti da si bezobrazna ako to ignorises, ja se trebam suzdrzati od takvog nacina komunikacije, jer tebe u suprotnom "boli kurac" i over&out?

Vrlo odraslo a i nadasve razumno.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10712 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cLo wrote: 10/06/2020 18:01
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 22:28
:roll: Jao šta ti podmećeš kao argumente, strašno :izet: :lol:
Pa jadan ne bio, praksa pobacivanja ženske djece u želji za jednim muškićem je stara stvar i ono najtragičnije - još uvijek živi. I sigurno žene nisu te koje svojevoljno pobacuju žensku djecu, pogodi ko ih prisiljava!? A ti nama ovo :-)

Evo ti jedan filmić :D : Virgina (1991)
https://www.imdb.com/title/tt0105761/
Da znam i gledao sam film. Šta si htjela sa time reći?
Last edited by MarlboroGold on 10/06/2020 18:36, edited 2 times in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79560
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10713 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

Uh kakvih pacijenata na tom reddit threadu :lol:
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#10714 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

MarlboroGold wrote: 10/06/2020 18:21
cLo wrote: 10/06/2020 18:01
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 22:28
:roll: Jao šta ti podmećeš kao argumente, strašno :izet: :lol:
Pa jadan ne bio, praksa pobacivanja ženske djece u želji za jednim muškićem je stara stvar i ono najtragičnije - još uvijek živi. I sigurno žene nisu te koje svojevoljno pobacuju žensku djecu, pogodi ko ih prisiljava!? A ti nama ovo :-)

Evo ti jedan filmić :D : Virgina (1991)
https://www.imdb.com/title/tt0105761/
Da znam i gledao sam film. Šta si htjela sa time reći?
Da si "lampica" kao što voliš da se samooznačavaš, ne bi trebao dodatne instrukcije za razumijevanje teksta. :D
Htjela sam, što jesam, reći da te šizoidne izjave nekolicine gusaka nemaju uporište - trla baba lan. Dočim, stvarna, tradicionalna praksa jeste pobacivanje ŽENSKE djece, otud i slavna, narodna izreka "prvo, pa muško!".
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10715 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cLo wrote: 10/06/2020 18:35
MarlboroGold wrote: 10/06/2020 18:21
cLo wrote: 10/06/2020 18:01

:roll: Jao šta ti podmećeš kao argumente, strašno :izet: :lol:
Pa jadan ne bio, praksa pobacivanja ženske djece u želji za jednim muškićem je stara stvar i ono najtragičnije - još uvijek živi. I sigurno žene nisu te koje svojevoljno pobacuju žensku djecu, pogodi ko ih prisiljava!? A ti nama ovo :-)

Evo ti jedan filmić :D : Virgina (1991)
https://www.imdb.com/title/tt0105761/
Da znam i gledao sam film. Šta si htjela sa time reći?
Da si "lampica" kao što voliš da se samooznačavaš, ne bi trebao dodatne instrukcije za razumijevanje teksta. :D
Htjela sam, što jesam, reći da te šizoidne izjave nekolicine gusaka nemaju uporište - trla baba lan. Dočim, stvarna, tradicionalna praksa jeste pobacivanje ŽENSKE djece, otud i slavna, narodna izreka "prvo, pa muško!".
Sav normalan svijet odavno osuđuje to što si navela. To ne rade samo feministkinje.
Za mene su djeca oduvijek bila bolna tačka bez obzira radilo se o dječaku ili djevojčici. Zar ne misliš da je apsurd da se javljaju određene grupacije unutar feminizama sa identičnim stavovima kad su u pitanju muške bebe - istih tih pokreta koji su jedni od najglasnijih upravo po pitanju pobacivanja ženske djece u određenim kulturama?

To što sam postavio nije ni neka vrsta argumenta, već samo ukazivanje kakvih poremećenih umova ima i unutar feminizama i koje nažalost niču kao gljive u posljednje vrijeme u medijima zapadnih država. To je sve.

Ostavi se tih primitivnih doskočica tipa lampice. Ne spuštam se na taj nivo... jesam jednom u vezi wewe i kajem se zbog toga.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#10716 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

MarlboroGold wrote: 10/06/2020 17:26
Hajde ne histeriši
vidim da si visoki nivo :lol:
trebala sam samo jednu stranicu unazad :D
šta bi našla da se zarovim :?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10717 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Ako je to sve što imaš da kažeš onda smo završili. Uživaj.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#10718 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

jeste, jer ja se i ne smatram nekom feministicom, ali reagujem na laži, nepravde, podmetanja i poturanja.
Ciao!
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#10719 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

piupiu wrote: 10/06/2020 15:49

Meni su to kruške i jabuke. Položaj žene u industrijaliziranim društvima i položaj žene u agrarnom društvu koje živi u proširenoj porodičnoj zajednici su dva potpuno različita razvojna puta, zemlje o kojima ti govoriš su ispred nas tačno onoliko dugo koliko i feministički pokret.

Industrijalizovana društva Irska i Norveška?

Znači govorimo o periodu poslije WW2. Po čemu se razlikovao položaj žene u dominatno katoličkoj Irskoj ili protestanskoj Norveškoj od položaja istih na prostoru bivše Jugoslavije?

Koliko znam, u ta doba je Irska imala više stanovništva u dijaspori nego u domaji, siromaštvo je bilo na nivou kolektivnog očaja, tako da mi nije jasno po čemu su tamošnje žene imale neku prednost nad ostatkom Evrope?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10720 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

cLo wrote: 10/06/2020 18:46
MarlboroGold wrote: 10/06/2020 17:26
Hajde ne histeriši
vidim da si visoki nivo :lol:
trebala sam samo jednu stranicu unazad :D
šta bi našla da se zarovim :?
Ma pusti...jasno je svakome ko zna citati.
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#10721 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

cLo wrote: 10/06/2020 18:35
Da si "lampica" kao što voliš da se samooznačavaš, ne bi trebao dodatne instrukcije za razumijevanje teksta. :D
Htjela sam, što jesam, reći da te šizoidne izjave nekolicine gusaka nemaju uporište - trla baba lan. Dočim, stvarna, tradicionalna praksa jeste pobacivanje ŽENSKE djece, otud i slavna, narodna izreka "prvo, pa muško!".
Problem sa feminstkinjama poput tebe, ako si to i uopšte, jeste ta potrebna za ljepljenjem etiketa. U suštini - malo znaš. Zapravo, onoliko koliko ti je potrebno da misliš kako u svemu imaš pravo. Svijet je suviše veliki da se svede na virgine sa Prokletija.


Fafa have the body of a man but identify as female. They have relationships with heterosexual men mostly and are generally not gay. Meet the Samoan fa'afa, a third gender.
Last edited by Škobo Habu on 10/06/2020 19:09, edited 1 time in total.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10722 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

pustopoljina wrote: 10/06/2020 19:04 Ma pusti...jasno je svakome ko zna citati.
To nije bio ni pokušaj uvrede, već gašenje požara iz razloga što nisi shvatila čistu zajebanciju.
Inače cijenim tvoj doprinos forumu i tebe kao forumašicu.

Nešto sasvim drugo je kad sam wewi uletio kao padobranac i rekao da se ne sramoti bezveze. Karlinka nekad također zna izvući živce.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#10723 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

pustopoljina wrote: 10/06/2020 19:04 Ma pusti...jasno je svakome ko zna citati.
Pustiću i puštam :D
Nisam mogla iskulirati.
Ova tema je probila limite još neku noć, nakon cirkusa se javljaju iz produkcije da su izgladili odnose i da se ne "sIkiramo", žao im i mi smo krivi što smo čitali. :lol: Isto naši političari kad zavade narod i podijele u tabore, a nakon bitke kopljem u trnje, nema više blema, nastavite gdje ste stali.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#10724 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

Škobo Habu wrote: 10/06/2020 19:07
Problem sa feminstkinjama poput tebe, ako si to i uopšte, jeste ta potrebna za ljepljenjem etiketa. U suštini - malo znaš. Zapravo, onoliko koliko ti je potrebno da misliš kako u svemu imaš pravo. Svijet je suviše veliki da se svede na virgine sa Prokletija.


Fafa have the body of a man but identify as female. They have relationships with heterosexual men mostly and are generally not gay. Meet the Samoan fa'afa, a third gender.
Ne dijelim ni po kakvim osnovama.
Ne etiketiram.
edit: Virgina je bila kontra argument, ne argument.
Last edited by cLo on 10/06/2020 19:22, edited 1 time in total.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#10725 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

...
Post Reply