Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 48402
Joined: 30/07/2015 20:01

#9876 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 05/06/2020 20:29
Hakiz wrote: 05/06/2020 20:27
piupiu wrote: 05/06/2020 18:26 Šta neki film dobija na radnji, priči, itd... scenama seksa i golotinje, na primjer? Nekad mi se čini da su te scene tu samo da bi bile tu. Dakle, pričamo o svrsi.

A možemo i o drugim stvarima... evo, nadjoh nekakvu gomilu 'diversity' statistika, koje mi ponekad idu na živce, ali su svejedno zanimljive. U ovom slučaju, vidimo da su žene gole na filmu 3 puta češće nego muškarci.
Prvi pasus: Slično razmišljamo. Nekada je golotinja simbol ili ima potrebu postojanja, ali najčešće zato što sex sell.

Drugi pasus: Gole žene su prihvatljive da ih gledaju oba spola, muškarci neće gledati gole muškarce.

Dakle, broj gledalaca, tj. profit je odgovor.
psotoje protesti istovrmenom golotinjom oba spola u istoj grupi :-D
Kupio ja Coehlovu "Ljubavnica" da čitam u avionu. Bacio je prije nego što sam ušao u avion.
User avatar
SaraFina
Posts: 24418
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#9877 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

ExNihilo wrote: 05/06/2020 20:30
SaraFina wrote: 05/06/2020 20:28
ExNihilo wrote: 05/06/2020 20:24

Mislim da je, ipak, pogodilo metu u srce srca. :kiss:
Dacu ti link, da naučiš kako se igra bez pravila. Ovdje ih ipak ima. Ja sam sa 20 to apsolvirala. 😘
Ne uče se te stvari preko linka, Saro.
S 20 da. Ako si prisiljen učiti i raditi. Nemaš gdje izbaciti nagomilane frustracije. I tako.🤪
Šta znaš mozda bi tebi moja iskustva sad bila poucna? 😱
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#9878 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Guadalajara »

SaraLink :(
Hakiz
Posts: 48402
Joined: 30/07/2015 20:01

#9879 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:35
ali nemoj vise tvrditi da se knjiga jako dopala zenama, mozda su je mnoge pravo bacile u kantu za smece :)
Ali, knjige i filmovi se jesu dopali ženama, o čemu svedoče prodate kopije knjiga kao i pregledi filmova. Polna struktura konzumenata je izrazito nagnuta ka ženskoj strani.

Naravno da se nije dopala svim ženama jer je to nemoguće čak i za najbolje knjige. To što ti ili tvoja jaranica ne volite knjigu ili niste gledale film su anegdotalni dokazi.
Stereotip američke domaćice koja mašta o zabranjenoj avanturi koja će joj prodrmati monotoni život kao glavnoj konzumentici takvog štiva.

A Seks i grad?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9880 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:35
ali nemoj vise tvrditi da se knjiga jako dopala zenama, mozda su je mnoge pravo bacile u kantu za smece :)
Ali, knjige i filmovi se jesu dopali ženama, o čemu svedoče prodate kopije knjiga kao i pregledi filmova. Polna struktura konzumenata je izrazito nagnuta ka ženskoj strani.

Naravno da se nije dopala svim ženama jer je to nemoguće čak i za najbolje knjige. To što ti ili tvoja jaranica ne volite knjigu ili niste gledale film su anegdotalni dokazi.
ne, zene su ciljana grupa tokom prezentiranja knjige i filma :)

ne, mnogim zenama se nije doplo, a ti uporno tvrdis da jeste :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9881 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

SaraFina wrote: 05/06/2020 20:37
ExNihilo wrote: 05/06/2020 20:30
SaraFina wrote: 05/06/2020 20:28

Dacu ti link, da naučiš kako se igra bez pravila. Ovdje ih ipak ima. Ja sam sa 20 to apsolvirala. 😘
Ne uče se te stvari preko linka, Saro.
S 20 da. Ako si prisiljen učiti i raditi. Nemaš gdje izbaciti nagomilane frustracije. I tako.🤪
Šta znaš mozda bi tebi moja iskustva sad bila poucna? 😱
Možda, da izučavam devijacije. :D
Hakiz
Posts: 48402
Joined: 30/07/2015 20:01

#9882 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

SaraFina wrote: 05/06/2020 20:37
ExNihilo wrote: 05/06/2020 20:30
SaraFina wrote: 05/06/2020 20:28

Dacu ti link, da naučiš kako se igra bez pravila. Ovdje ih ipak ima. Ja sam sa 20 to apsolvirala. 😘
Ne uče se te stvari preko linka, Saro.
S 20 da. Ako si prisiljen učiti i raditi. Nemaš gdje izbaciti nagomilane frustracije. I tako.🤪
Šta znaš mozda bi tebi moja iskustva sad bila poucna? 😱
Ja 20 imao 1980 i neke. Kako sam naučio te i takve stvari kada tada nije postojao internet?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9883 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Hakiz wrote: 05/06/2020 20:40
saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:35
ali nemoj vise tvrditi da se knjiga jako dopala zenama, mozda su je mnoge pravo bacile u kantu za smece :)
Ali, knjige i filmovi se jesu dopali ženama, o čemu svedoče prodate kopije knjiga kao i pregledi filmova. Polna struktura konzumenata je izrazito nagnuta ka ženskoj strani.

Naravno da se nije dopala svim ženama jer je to nemoguće čak i za najbolje knjige. To što ti ili tvoja jaranica ne volite knjigu ili niste gledale film su anegdotalni dokazi.
Stereotip američke domaćice koja mašta o zabranjenoj avanturi koja će joj prodrmati monotoni život kao glavnoj konzumentici takvog štiva.

A Seks i grad?
4 žene rade sve ono na čemu zavide muškarcima. :lol: Ceo narativ I ima smisla samo u USA, kod nas bi to bilo Selo i petting.
User avatar
SaraFina
Posts: 24418
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#9884 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

ExNihilo wrote: 05/06/2020 20:41
SaraFina wrote: 05/06/2020 20:37
ExNihilo wrote: 05/06/2020 20:30

Ne uče se te stvari preko linka, Saro.
S 20 da. Ako si prisiljen učiti i raditi. Nemaš gdje izbaciti nagomilane frustracije. I tako.🤪
Šta znaš mozda bi tebi moja iskustva sad bila poucna? 😱
Možda, da izučavam devijacije. :D
Hajde što si nadmen i samoljubiv. Nego i perverzan😟 nema kraja tvojim manama😱
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9885 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

SaraFina wrote: 05/06/2020 20:43
ExNihilo wrote: 05/06/2020 20:41
SaraFina wrote: 05/06/2020 20:37

S 20 da. Ako si prisiljen učiti i raditi. Nemaš gdje izbaciti nagomilane frustracije. I tako.🤪
Šta znaš mozda bi tebi moja iskustva sad bila poucna? 😱
Možda, da izučavam devijacije. :D
Hajde što si nadmen i samoljubiv. Nego i perverzan😟 nema kraja tvojim manama😱
Zato me i voliš.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9886 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:43
Hakiz wrote: 05/06/2020 20:40
saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:35
Ali, knjige i filmovi se jesu dopali ženama, o čemu svedoče prodate kopije knjiga kao i pregledi filmova. Polna struktura konzumenata je izrazito nagnuta ka ženskoj strani.

Naravno da se nije dopala svim ženama jer je to nemoguće čak i za najbolje knjige. To što ti ili tvoja jaranica ne volite knjigu ili niste gledale film su anegdotalni dokazi.
Stereotip američke domaćice koja mašta o zabranjenoj avanturi koja će joj prodrmati monotoni život kao glavnoj konzumentici takvog štiva.

A Seks i grad?
4 žene rade sve ono na čemu zavide muškarcima. :lol: Ceo narativ I ima smisla samo u USA, kod nas bi to bilo Selo i petting.
Seks i forum. Za pojedine. :oops:
Hakiz
Posts: 48402
Joined: 30/07/2015 20:01

#9887 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:43
Hakiz wrote: 05/06/2020 20:40
saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:35
Ali, knjige i filmovi se jesu dopali ženama, o čemu svedoče prodate kopije knjiga kao i pregledi filmova. Polna struktura konzumenata je izrazito nagnuta ka ženskoj strani.

Naravno da se nije dopala svim ženama jer je to nemoguće čak i za najbolje knjige. To što ti ili tvoja jaranica ne volite knjigu ili niste gledale film su anegdotalni dokazi.
Stereotip američke domaćice koja mašta o zabranjenoj avanturi koja će joj prodrmati monotoni život kao glavnoj konzumentici takvog štiva.

A Seks i grad?
4 žene rade sve ono na čemu zavide muškarcima. :lol: Ceo narativ I ima smisla samo u USA, kod nas bi to bilo Selo i petting.
Htio sam reći da su i Seks i grad i 50 nijansi karikaturalan pristup onome šta kao obrađuju. Upravo namijenjeni strereotipnoj konzumentici takvog štiva.

Stvar je u tome da takav šund najbolje zarađuje. Ozbiljna literatura je teška pa se ne čita masovno.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9888 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:43
Hakiz wrote: 05/06/2020 20:40
saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:35
Ali, knjige i filmovi se jesu dopali ženama, o čemu svedoče prodate kopije knjiga kao i pregledi filmova. Polna struktura konzumenata je izrazito nagnuta ka ženskoj strani.

Naravno da se nije dopala svim ženama jer je to nemoguće čak i za najbolje knjige. To što ti ili tvoja jaranica ne volite knjigu ili niste gledale film su anegdotalni dokazi.
Stereotip američke domaćice koja mašta o zabranjenoj avanturi koja će joj prodrmati monotoni život kao glavnoj konzumentici takvog štiva.

A Seks i grad?
4 žene rade sve ono na čemu zavide muškarcima. :lol: Ceo narativ I ima smisla samo u USA, kod nas bi to bilo Selo i petting.
mislis kopiraju muskrace :D

a na cemu zavide muskarcima :?
User avatar
SaraFina
Posts: 24418
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#9889 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

ExNihilo wrote: 05/06/2020 20:44
SaraFina wrote: 05/06/2020 20:43
ExNihilo wrote: 05/06/2020 20:41

Možda, da izučavam devijacije. :D
Hajde što si nadmen i samoljubiv. Nego i perverzan😟 nema kraja tvojim manama😱
Zato me i voliš.
:cry:

Sad će me Ljubinka na trosjed.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9890 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Hakiz wrote: 05/06/2020 20:47
saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:43
Hakiz wrote: 05/06/2020 20:40

Stereotip američke domaćice koja mašta o zabranjenoj avanturi koja će joj prodrmati monotoni život kao glavnoj konzumentici takvog štiva.

A Seks i grad?
4 žene rade sve ono na čemu zavide muškarcima. :lol: Ceo narativ I ima smisla samo u USA, kod nas bi to bilo Selo i petting.
Htio sam reći da su i Seks i grad i 50 nijansi karikaturalan pristup onome šta kao obrađuju. Upravo namijenjeni strereotipnoj konzumentici takvog štiva.

Stvar je u tome da takav šund najbolje zarađuje. Ozbiljna literatura je teška pa se ne čita masovno.
Slažem se. Pravo pitanje je zašto je to tako.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9891 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 05/06/2020 20:48
saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:43
Hakiz wrote: 05/06/2020 20:40

Stereotip američke domaćice koja mašta o zabranjenoj avanturi koja će joj prodrmati monotoni život kao glavnoj konzumentici takvog štiva.

A Seks i grad?
4 žene rade sve ono na čemu zavide muškarcima. :lol: Ceo narativ I ima smisla samo u USA, kod nas bi to bilo Selo i petting.
mislis kopiraju muskrace :D

a na cemu zavide muskarcima :?
Na životnom stilu. Penis-envy, u suštini.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#9892 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

SaraFina wrote: 05/06/2020 19:37
MarlboroGold wrote: 05/06/2020 15:41
wewa wrote: 05/06/2020 15:37 zato sto namjera doticnog nije diskusija, jer bi ponekad napisao nesto o TEMI, nego dominacija. barem u virtualnom svijetu.
:facepalm:

nemoj se sramotiti matere ti...
Ovdje si mi poput skutonoše E.N.

Zaista.
Onakav komentar je apsolutno zaslužio takav odgovor, jer to što pokušavate Nihilu pripisati je smiješno. Hajde da je neko drugi pa ok.
User avatar
SaraFina
Posts: 24418
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#9893 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

MarlboroGold wrote: 05/06/2020 20:51
SaraFina wrote: 05/06/2020 19:37
MarlboroGold wrote: 05/06/2020 15:41
:facepalm:

nemoj se sramotiti matere ti...
Ovdje si mi poput skutonoše E.N.

Zaista.
Onakav komentar je apsolutno zaslužio takav odgovor, jer to što pokušavate Nihilu pripisati je smiješno. Hajde da je neko drugi pa ok.

Ono što pokušavam ja, on to zna. Odlično. Ne gradi teoriju urote oko gluposti. Plus ne treba odvjetnika. Očigledno.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#9894 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

SaraFina wrote: 05/06/2020 20:56
MarlboroGold wrote: 05/06/2020 20:51
SaraFina wrote: 05/06/2020 19:37

Ovdje si mi poput skutonoše E.N.

Zaista.
Onakav komentar je apsolutno zaslužio takav odgovor, jer to što pokušavate Nihilu pripisati je smiješno. Hajde da je neko drugi pa ok.

Ono što pokušavam ja, on to zna. Odlično. Ne gradi teoriju urote oko gluposti. Plus ne treba odvjetnika. Očigledno.
Ne trebaš ni ti, jer se wewa bezveze uključila u vašu diskusiju iz razloga što je failala nekoliko puta pokušavajući njemu parirati i onda takav komentar.
Neću se više na ovo osvrtati.
Last edited by MarlboroGold on 05/06/2020 20:58, edited 1 time in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9895 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:51
Connaisseur Karlin wrote: 05/06/2020 20:48
saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:43

4 žene rade sve ono na čemu zavide muškarcima. :lol: Ceo narativ I ima smisla samo u USA, kod nas bi to bilo Selo i petting.
mislis kopiraju muskrace :D

a na cemu zavide muskarcima :?
Na životnom stilu. Penis-envy, u suštini.
zivotni stil zena sa novcem je poptuno zadovoljavjuci

penis-envy je tako zastrjela Frojdova teorija proslog stoljeca :D :lol:

zar ti zaista vjerujes da se zene osjecaju nesretno jer nemaju penis :-) :lol:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9896 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Ne sam penis, već ono što simbolički nosi sa sobom. Asertivnost, dominaciju, slobodu, pokretačku energiju..
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9897 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:59 Ne sam penis, već ono što simbolički nosi sa sobom. Asertivnost, dominaciju, slobodu, pokretačku energiju..
eeeee, ti zaista vjerujes u to :-) :lol: tako je nakd bilo, jer o vaginama i klitorisu nije dovoljno znao ni Frojd :D

danas je to drugcije, Bogu hvala, naucna istrzaivanja zenske anatomije su ipak otkrila da je toerija starih muskih analiticara ipak samo teorija :kiss:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#9898 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

piupiu wrote: 05/06/2020 19:32
MarlboroGold wrote: 05/06/2020 18:50Problem je golotinje na javnom mjestu - recimo u centru, na gradskom trgu itd. Pa nismo evoluirali da se ponašamo kao da smo i dalje pećinski ljudi ili da živimo u nekim plemenima koja su odsječena od ostatka svijeta. Slažem se da se taj protest ne može staviti u istu ravan sa porno-performanskom i to je neupitno, ali je neukusno i u većini zemalja neprihvatljivo - izuzetak je par tih gradova koje je Hakiz spomenuo.

Kad bih se ja sad skinuo i hodao gologuz bez ikakvog napastvovanja i slično prvi policajac bi me zaustavio i to ne samo u BiH, a možda bih bio i prebijen od prvih ljudi koje bih sreo. Mnogi od tih protesta su bili rastjerani od strane policije.

edit - iskipjelo mi je mlijeko dok sam ovo pisao :lol:
:lol:

Ebi ga, baš je ružan miris kad pokipi mlijeko.

Pa i to je drugačije... da ti ideš cestom gol (maloprije vidjeh onog migranta u Bihaću kako ko od majke rodjen ide ulicom tamo na temi 'Migranti' :roll:), i da se organizuje i najavi protest u kojem neki ljudi smatraju potrebnim da goli hodaju (iako, opet kažem, ne razumijem baš zašto).
Meni je i jedno i drugo neprihvatljivo i siguran sam da velika većina ljudi tako misli.

Oj šuti usmrdilo se... još uvijek luftiram :mrgreen:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9899 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 05/06/2020 21:01
saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:59 Ne sam penis, već ono što simbolički nosi sa sobom. Asertivnost, dominaciju, slobodu, pokretačku energiju..
eeeee, ti zaista vjerujes u to :-) :lol: tako je nakd bilo, jer o vaginama i klitorisu nije dovoljno znao ni Frojd :D

danas je to drugcije, Bogu hvala, naucna istrzaivanja zenske anatomije su ipak otkrila da je toerija starih muskih analiticara ipak samo teorija :kiss:
Frojd mi na pamet nije pao za ovo, ako veruješ. Očito je načina na koji se ponašaju čemu zavide.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#9900 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

saint_mirad wrote: 05/06/2020 20:51 Na životnom stilu. Penis-envy, u suštini.
Kakve sve gluposti smisli čovjek na opijatima, jes' vidio! :D
Post Reply