Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
jarobot wrote: ↑02/06/2020 15:39
Ovako na prvu privlačan ,ali što neko reče da su to TCL televizori za USA bila bi drruga priča...
Realek RTD procesor od 1,1 GHz upitno je kako će vrtiti android-nije se proslavio u boxovima .
Ima Dled VA panel o kom proizvođač ćuti.
Ako ne možeš kupiti Sony ili Philips sa androidom bolje nemoj ,rađe kupi Samsung i dodatni android box
Vrijedi on nije skup ,ako ćeš još box kupovati dodaj 100-120 km.
Imaš i na tizienu samsunga dosta aplikacija od youtube pa do IPTV jedino nećeš moći kodi ako na to ideš
U toj dimenziji nemožeš naći Philips ili Sony sve je od 1200 im na gore.
Znači to bi te izašlo ispod 1000 km.
jarobot wrote: ↑02/06/2020 15:39
Ovako na prvu privlačan ,ali što neko reče da su to TCL televizori za USA bila bi drruga priča...
Realek RTD procesor od 1,1 GHz upitno je kako će vrtiti android-nije se proslavio u boxovima .
Ima Dled VA panel o kom proizvođač ćuti.
Ako ne možeš kupiti Sony ili Philips sa androidom bolje nemoj ,rađe kupi Samsung i dodatni android box
Vrijedi on nije skup ,ako ćeš još box kupovati dodaj 100-120 km.
Imaš i na tizienu samsunga dosta aplikacija od youtube pa do IPTV jedino nećeš moći kodi ako na to ideš U toj dimenziji nemožeš naći Philips ili Sony sve je od 1200 im na gore.
Znači to bi te izašlo ispod 1000 km.
Skopcas racunar(centralnu) ako imas, putem hdmi kabla na tv direktno, bez monitora i jebes sve smart tv, evo ja godinama derem windows, a tv 65 incha mi dodje kao monitor, uzeo bezicni mis i tastaturu, mogu se sakriti svi ti smart tv android i drugi operativni sistemi... Imao sam i to, jako su nestabilni i spori...
Kaligrafija wrote: ↑02/06/2020 17:18
Skopcas racunar(centralnu) ako imas, putem hdmi kabla na tv direktno, bez monitora i jebes sve smart tv, evo ja godinama derem windows, a tv 65 incha mi dodje kao monitor, uzeo bezicni mis i tastaturu, mogu se sakriti svi ti smart tv android i drugi operativni sistemi... Imao sam i to, jako su nestabilni i spori...
Što se tiče Androida si onda imao koji televizor ispred 2 ili 3 godine.. Jer recimo na Philips modelu 7304, Sony modelu XG8505 radi Android veoma dobro:) A ima i naravno televizora sa Androidom koji rade nešto lošije. Sve zavisi koji Mediatek Chipset je ugrađen, koliko ima memorije i na koji verziji sam Android radi.. Tako, da ne rade svi Android televizori jednako..
Kaligrafija wrote: ↑02/06/2020 17:18
Skopcas racunar(centralnu) ako imas, putem hdmi kabla na tv direktno, bez monitora i jebes sve smart tv, evo ja godinama derem windows, a tv 65 incha mi dodje kao monitor, uzeo bezicni mis i tastaturu, mogu se sakriti svi ti smart tv android i drugi operativni sistemi... Imao sam i to, jako su nestabilni i spori...
Što se tiče Androida si onda imao koji televizor ispred 2 ili 3 godine.. Jer recimo na Philips modelu 7304, Sony modelu XG8505 radi Android veoma dobro:) A ima i naravno televizora sa Androidom koji rade nešto lošije. Sve zavisi koji Mediatek Chipset je ugrađen, koliko ima memorije i na koji verziji sam Android radi.. Tako, da ne rade svi Android televizori jednako..
Kakav god da je pred desktop racunarom, windowsom i dobrom grafickom, mogu se sakriti...!
Kaligrafija wrote: ↑02/06/2020 17:18
Skopcas racunar(centralnu) ako imas, putem hdmi kabla na tv direktno, bez monitora i jebes sve smart tv, evo ja godinama derem windows, a tv 65 incha mi dodje kao monitor, uzeo bezicni mis i tastaturu, mogu se sakriti svi ti smart tv android i drugi operativni sistemi... Imao sam i to, jako su nestabilni i spori...
Što se tiče Androida si onda imao koji televizor ispred 2 ili 3 godine.. Jer recimo na Philips modelu 7304, Sony modelu XG8505 radi Android veoma dobro:) A ima i naravno televizora sa Androidom koji rade nešto lošije. Sve zavisi koji Mediatek Chipset je ugrađen, koliko ima memorije i na koji verziji sam Android radi.. Tako, da ne rade svi Android televizori jednako..
Kakav god da je pred desktop racunarom, windowsom i dobrom grafickom, mogu se sakriti...!
Dobar racunar kosta mnogo vise od tva.... Plus, kako imas zivaca misom saltati kanale... Uostalom, sad imamo opcije eon tv i slicno, prije nije bilo...
Iskreno,.meni je glupost sto to radis al svako ima svoje.
Imam racunar ali me to ne pada na pamet.
Kaligrafija wrote: ↑02/06/2020 17:18
Skopcas racunar(centralnu) ako imas, putem hdmi kabla na tv direktno, bez monitora i jebes sve smart tv, evo ja godinama derem windows, a tv 65 incha mi dodje kao monitor, uzeo bezicni mis i tastaturu, mogu se sakriti svi ti smart tv android i drugi operativni sistemi... Imao sam i to, jako su nestabilni i spori...
Što se tiče Androida si onda imao koji televizor ispred 2 ili 3 godine.. Jer recimo na Philips modelu 7304, Sony modelu XG8505 radi Android veoma dobro:) A ima i naravno televizora sa Androidom koji rade nešto lošije. Sve zavisi koji Mediatek Chipset je ugrađen, koliko ima memorije i na koji verziji sam Android radi.. Tako, da ne rade svi Android televizori jednako..
Kakav god da je pred desktop racunarom, windowsom i dobrom grafickom, mogu se sakriti...!
Svakako je kompjuter nešto bolji odabir.. Ali, da bi se generalno reklo, da je Android na recimo ta dva modela nestabilan , sporiji itd.. onda bi se slagao:)) Jeste , da je bilo na televizorima sa starijim Androidom ponešto problema, ali današnji Android televizori uglavnom rade veoma dobro, čak odlično.
Što se tiče Androida si onda imao koji televizor ispred 2 ili 3 godine.. Jer recimo na Philips modelu 7304, Sony modelu XG8505 radi Android veoma dobro:) A ima i naravno televizora sa Androidom koji rade nešto lošije. Sve zavisi koji Mediatek Chipset je ugrađen, koliko ima memorije i na koji verziji sam Android radi.. Tako, da ne rade svi Android televizori jednako..
Kakav god da je pred desktop racunarom, windowsom i dobrom grafickom, mogu se sakriti...!
Dobar racunar kosta mnogo vise od tva.... Plus, kako imas zivaca misom saltati kanale... Uostalom, sad imamo opcije eon tv i slicno, prije nije bilo...
Iskreno,.meni je glupost sto to radis al svako ima svoje.
Imam racunar ali me to ne pada na pamet.
Ne saltam nista, ima tv posebno, gledam filmove online i serije, koristim youtube... Mogao bi i igre, ali mene to ne zanima... Eto ukljuci ti preko androida neku novu igricu, daljinskim, moze ali u panjevima...
Edit: na Windowsu radi i Kodi... Isprobano... A da hocu mogao bi i daljinski koristit, ali mi ne treba..!
Last edited by Kaligrafija on 02/06/2020 17:55, edited 1 time in total.
Kakav god da je pred desktop racunarom, windowsom i dobrom grafickom, mogu se sakriti...!
Dobar racunar kosta mnogo vise od tva.... Plus, kako imas zivaca misom saltati kanale... Uostalom, sad imamo opcije eon tv i slicno, prije nije bilo...
Iskreno,.meni je glupost sto to radis al svako ima svoje.
Imam racunar ali me to ne pada na pamet.
Ne saltam nista, ima tv posebno, gledam filmove online i serije, koristim youtube... Mogao bi i igre, ali mene to ne zanima... Eto ukljuci ti preko androida neku novu igricu, daljinskim, moze ali u panjevima...
Igram preko PS4
A youtube nadjem na mob, i cast na tv...cas posla.
Last edited by skafiskafsnjak on 02/06/2020 17:56, edited 1 time in total.
Dobar racunar kosta mnogo vise od tva.... Plus, kako imas zivaca misom saltati kanale... Uostalom, sad imamo opcije eon tv i slicno, prije nije bilo...
Iskreno,.meni je glupost sto to radis al svako ima svoje.
Imam racunar ali me to ne pada na pamet.
Ne saltam nista, ima tv posebno, gledam filmove online i serije, koristim youtube... Mogao bi i igre, ali mene to ne zanima... Eto ukljuci ti preko androida neku novu igricu, daljinskim, moze ali u panjevima...
Ne saltam nista, ima tv posebno, gledam filmove online i serije, koristim youtube... Mogao bi i igre, ali mene to ne zanima... Eto ukljuci ti preko androida neku novu igricu, daljinskim, moze ali u panjevima...
Igram preko PS4
Pa eto sve si sam rekao...!
ne koristim android za igranje...ni na tv ni na mob. Nije predvidjeno za to. Niti sam tv kupio radi toga.
Kao sto rekoh, yt pogledam, nadjem na mob, castujem na tv...i to je to
Što se tiče Androida si onda imao koji televizor ispred 2 ili 3 godine.. Jer recimo na Philips modelu 7304, Sony modelu XG8505 radi Android veoma dobro:) A ima i naravno televizora sa Androidom koji rade nešto lošije. Sve zavisi koji Mediatek Chipset je ugrađen, koliko ima memorije i na koji verziji sam Android radi.. Tako, da ne rade svi Android televizori jednako..
Kakav god da je pred desktop racunarom, windowsom i dobrom grafickom, mogu se sakriti...!
Svakako je kompjuter nešto bolji odabir.. Ali, da bi se generalno reklo, da je Android na recimo ta dva modela nestabilan , sporiji itd.. onda bi se slagao:)) Jeste , da je bilo na televizorima sa starijim Androidom ponešto problema, ali današnji Android televizori uglavnom rade veoma dobro, čak odlično.
Cijenim i postujem, ali windows, je windows... Racunar je, racunar... Dobra graficka i neka ugradjena u tv se ne mogu poredit... Zvucnici koje npr ja imam, koji idu preko hdmi ili optike, sa njima se ne mogu poredit ni jedni koji su ugradjeni u tv, taman da je premium model... Ja sam sebi namjestio kino dozivljaj i jako sam zadovoljan...! Imam i android koji nikad ne koristim... Truba mi... Eto jedino youtube nije lose na brzinu da se gleda... A Kodi recimo moze i na windows...
Sve to stoji , ali ne mozes reci tako nesto. Uostalom, tv nije smisljen da se igra na njemu tako da nije za uporedjivanje.
Ja opet kazem, to u tebe je i skuplja varijanta.
Da ne govorim o tome da necu racunar oko tva i slicno.
Ali svak svoje...isto kao pc vs ps... Ne treba raspravljati.
Kakav god da je pred desktop racunarom, windowsom i dobrom grafickom, mogu se sakriti...!
Svakako je kompjuter nešto bolji odabir.. Ali, da bi se generalno reklo, da je Android na recimo ta dva modela nestabilan , sporiji itd.. onda bi se slagao:)) Jeste , da je bilo na televizorima sa starijim Androidom ponešto problema, ali današnji Android televizori uglavnom rade veoma dobro, čak odlično.
Cijenim i postujem, ali windows, je windows... Racunar je, racunar... Dobra graficka i neka ugradjena u tv se ne mogu poredit... Zvucnici koje npr ja imam, koji idu preko hdmi ili optike, sa njima se ne mogu poredit ni jedni koji su ugradjeni u tv, taman da je premium model... Ja sam sebi namjestio kino dozivljaj i jako sam zadovoljan...! Imam i android koji nikad ne koristim... Truba mi... Eto jedino youtube nije lose na brzinu da se gleda... A Kodi recimo moze i na windows...
Vidi to boldirano . Bogami ti onda nikada nisi čuo za sondbar ,audio reciver ili kućno kino koji se također vežu na tv bilo Hdmi ,optikom i u zadnje vrijeme sve više bezžično ( bluetooth ) što je poželjnošto manje žica.
Čovjek traži tv a ti mu predlažeš kompjutor da veže ,još jednu kutijetnu više sa ventilatorom koji galami ( kad je mirno i najtiši ventolatori se iritantno čuju ) .jedino ako nemaš neki mini računar sa pasivnim hlađenjem a tu već dolazimo do android boxa .
Pusti bolan više budženje ,tehnika tehnologija napreduje.
Desktop računara je sve manje i ondje gdje su namjenjenu , samo ih još gejmeri slažu.
Mada cijenim tvoj entuzijazam , i sam sam takav stalno nešto čeprkam ali dnevna soba nije za to..
Svakako je kompjuter nešto bolji odabir.. Ali, da bi se generalno reklo, da je Android na recimo ta dva modela nestabilan , sporiji itd.. onda bi se slagao:)) Jeste , da je bilo na televizorima sa starijim Androidom ponešto problema, ali današnji Android televizori uglavnom rade veoma dobro, čak odlično.
Cijenim i postujem, ali windows, je windows... Racunar je, racunar... Dobra graficka i neka ugradjena u tv se ne mogu poredit... Zvucnici koje npr ja imam, koji idu preko hdmi ili optike, sa njima se ne mogu poredit ni jedni koji su ugradjeni u tv, taman da je premium model... Ja sam sebi namjestio kino dozivljaj i jako sam zadovoljan...! Imam i android koji nikad ne koristim... Truba mi... Eto jedino youtube nije lose na brzinu da se gleda... A Kodi recimo moze i na windows...
Vidi to boldirano . Bogami ti onda nikada nisi čuo za sondbar ,audio reciver ili kućno kino koji se također vežu na tv bilo Hdmi ,optikom i u zadnje vrijeme sve više bezžično ( bluetooth ) što je poželjnošto manje žica.
Čovjek traži tv a ti mu predlažeš kompjutor da veže ,još jednu kutijetnu više sa ventilatorom koji galami ( kad je mirno i najtiši ventolatori se iritantno čuju ) .jedino ako nemaš neki mini računar sa pasivnim hlađenjem a tu već dolazimo do android boxa .
Pusti bolan više budženje ,tehnika tehnologija napreduje.
Desktop računara je sve manje i ondje gdje su namjenjenu , samo ih još gejmeri slažu.
Mada cijenim tvoj entuzijazam , i sam sam takav stalno nešto čeprkam ali dnevna soba nije za to..
Ovom treba zabranit da pise po forumu, zipa kolko je nepismen
Svakako je kompjuter nešto bolji odabir.. Ali, da bi se generalno reklo, da je Android na recimo ta dva modela nestabilan , sporiji itd.. onda bi se slagao:)) Jeste , da je bilo na televizorima sa starijim Androidom ponešto problema, ali današnji Android televizori uglavnom rade veoma dobro, čak odlično.
Cijenim i postujem, ali windows, je windows... Racunar je, racunar... Dobra graficka i neka ugradjena u tv se ne mogu poredit... Zvucnici koje npr ja imam, koji idu preko hdmi ili optike, sa njima se ne mogu poredit ni jedni koji su ugradjeni u tv, taman da je premium model... Ja sam sebi namjestio kino dozivljaj i jako sam zadovoljan...! Imam i android koji nikad ne koristim... Truba mi... Eto jedino youtube nije lose na brzinu da se gleda... A Kodi recimo moze i na windows...
Vidi to boldirano . Bogami ti onda nikada nisi čuo za sondbar ,audio reciver ili kućno kino koji se također vežu na tv bilo Hdmi ,optikom i u zadnje vrijeme sve više bezžično ( bluetooth ) što je poželjnošto manje žica.
Čovjek traži tv a ti mu predlažeš kompjutor da veže ,još jednu kutijetnu više sa ventilatorom koji galami ( kad je mirno i najtiši ventolatori se iritantno čuju ) .jedino ako nemaš neki mini računar sa pasivnim hlađenjem a tu već dolazimo do android boxa .
Pusti bolan više budženje ,tehnika tehnologija napreduje.
Desktop računara je sve manje i ondje gdje su namjenjenu , samo ih još gejmeri slažu.
Mada cijenim tvoj entuzijazam , i sam sam takav stalno nešto čeprkam ali dnevna soba nije za to..
Hajde procitaj jos jednom za zvucnike sta sam napisao pa odgovori... Pricamo o smart tv kao uredjaju... Poredjenje je bilo zbog toga da se navedu nedostatci tva kao tva...! I da imam surround sistem zvucnike na tv direktno uvezane optikom... A centralna je samo vezana hdmi sa tv, preko koje dobija zvuk sa zvucnika... Moglo bi i sa hdmi, hdmi, ali meni draza optika... Elem nejse... Tv kao tv ima brojne nedostatke, ima i racunar, ali kako koji, moj uopste nije glasan vent. I nema tog androida koji me moze uvjerit u suprotno... Windows je majka, otac za android...! Cijenim tudje misljenje, tako da se bar nadam da postujete moje...!
Hajde procitaj jos jednom za zvucnike sta sam napisao pa odgovori... Pricamo o smart tv kao uredjaju... Poredjenje je bilo zbog toga da se navedu nedostatci tva kao tva...! I da imam surround sistem zvucnike na tv direktno uvezane optikom... A centralna je samo vezana hdmi sa tv, preko koje dobija zvuk sa zvucnika... Moglo bi i sa hdmi, hdmi, ali meni draza optika... Elem nejse... Tv kao tv ima brojne nedostatke, ima i racunar, ali kako koji, moj uopste nije glasan vent. I nema tog androida koji me moze uvjerit u suprotno... Windows je majka, otac za android...! Cijenim tudje misljenje, tako da se bar nadam da postujete moje...!
Jesi uporan bokte.... Pa to uopste nije za poredjenje !
To.isto da ja poredim windows za telefone i android. Android se tu pisa po windowsu.
Android na TV uopste niie napravljen za stvari kao sto je windows. Osnova karakteristika tv je dobra slika, a ne sistem.
I to za zvucnike... Onda druze poredi zvucnike koji dodju integrisani u racunar ( ako uopste dodju) pa onda reci jesu bolji nego na tv. Ne mozes to porediti jer te iste zvucnike sto hvalis mozes i na tv direkt.
Jednostavno, nije za poredjenja. Ja ne volim nista dodatno oko tva.... A kamoli racunar.
Cijenim i postujem, ali windows, je windows... Racunar je, racunar... Dobra graficka i neka ugradjena u tv se ne mogu poredit... Zvucnici koje npr ja imam, koji idu preko hdmi ili optike, sa njima se ne mogu poredit ni jedni koji su ugradjeni u tv, taman da je premium model... Ja sam sebi namjestio kino dozivljaj i jako sam zadovoljan...! Imam i android koji nikad ne koristim... Truba mi... Eto jedino youtube nije lose na brzinu da se gleda... A Kodi recimo moze i na windows...
Vidi to boldirano . Bogami ti onda nikada nisi čuo za sondbar ,audio reciver ili kućno kino koji se također vežu na tv bilo Hdmi ,optikom i u zadnje vrijeme sve više bezžično ( bluetooth ) što je poželjnošto manje žica.
Čovjek traži tv a ti mu predlažeš kompjutor da veže ,još jednu kutijetnu više sa ventilatorom koji galami ( kad je mirno i najtiši ventolatori se iritantno čuju ) .jedino ako nemaš neki mini računar sa pasivnim hlađenjem a tu već dolazimo do android boxa .
Pusti bolan više budženje ,tehnika tehnologija napreduje.
Desktop računara je sve manje i ondje gdje su namjenjenu , samo ih još gejmeri slažu.
Mada cijenim tvoj entuzijazam , i sam sam takav stalno nešto čeprkam ali dnevna soba nije za to..
Hajde procitaj jos jednom za zvucnike sta sam napisao pa odgovori... Pricamo o smart tv kao uredjaju... Poredjenje je bilo zbog toga da se navedu nedostatci tva kao tva...! I da imam surround sistem zvucnike na tv direktno uvezane optikom... A centralna je samo vezana hdmi sa tv, preko koje dobija zvuk sa zvucnika... Moglo bi i sa hdmi, hdmi, ali meni draza optika... Elem nejse... Tv kao tv ima brojne nedostatke, ima i racunar, ali kako koji, moj uopste nije glasan vent. I nema tog androida koji me moze uvjerit u suprotno... Windows je majka, otac za android...! Cijenim tudje misljenje, tako da se bar nadam da postujete moje...!
Zvučnici na desktop računaru uopšte ne postoje osim malog Beep zvučnika ugrađenog u kućište i dodatna su oprema koja se kupuje naknadno. Tako da je desktop računar faktički bez zvuka akoćemo bukvalno ,a tv barem ima barem mono zvučnik koji ima funkciju reprodukcije zvuka , U novije vrijeme se u TV ugrađuju sve kvalitetniji zvučnici pa čak 2.1 pa do 7.1 sistema u top OLED modelima.
Tako da to ništa ne stoji. Za mene je puno bolja opcija je dobar android box ili android tv na kog se veže neki zvučni sistem da bi ispunio primarnu funkciju televizora i da dok kupiš dobar tih računar možeš kupiti neku konzolu za igranje.
Moje mišljenje
HardCore wrote:
@Tomahawk11 daj mi 7 dana da odmorim
vojopd wrote: ↑02/06/2020 19:27
Svaka cast, hardcore je ionako regularno dobijao ban zbog psovanja i vrijedjanja, lik je dijete od 15 godina plafon, realno troluje temu zesce.
HardCore wrote:
@Tomahawk11 daj mi 7 dana da odmorim
vojopd wrote: ↑02/06/2020 19:27
Svaka cast, hardcore je ionako regularno dobijao ban zbog psovanja i vrijedjanja, lik je dijete od 15 godina plafon, realno troluje temu zesce.
Mislim da mu je to teško palo
Meni si pomogao oko šarafa za nosač tv-a. Znam ja da ti nisi HardCore.