I meni za taj brand zvuci nerealno puno 3000 KM. Ali mozda su ugradili najbolje panele od ovih najboljih proizvodjaca koji bi u njihovim televizorima kostali npr. preko 4000 KM.
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- semirsar
- Posts: 9030
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#13477 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
e jesi nas'o problem dje ga nejma, crna izolir traka i ugasis svjetlo, klinac ces ga vise vidjet
mozda i ima, pitaj guglj, zna on
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
#13478 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Budimo realni ko odvaja 3k za tv moze odvojit i 4 
-
jarobot
- Posts: 3056
- Joined: 13/06/2016 20:07
#13479 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- mirsek
- Posts: 12948
- Joined: 07/05/2010 15:40
- mirsek
- Posts: 12948
- Joined: 07/05/2010 15:40
#13481 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne razumijem se toliko u materiju oko proizvodaca panela ali zar nema panela razlicite kvalitete bez obzira koji je tip tog panela ? Ne ugradjuje se isti OLED u tv od 1500 i onaj od 3000-4000 KM, zar nije tako ?
- mirsek
- Posts: 12948
- Joined: 07/05/2010 15:40
#13482 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
A ako za tu razliku mozes kupiti vrhunski soundbar sistem + android box ?
Ja recimo nisam prezahtjevan korisnik tv-a. Kad budem useljavao u svoj stan odvojicu 2500-3000 KM za tv, android box i soundbar i necu mijenjati nista bar 5-6 godina.
Znam samo da ce mi tv biti minimum 65" a ostalo je sve otvoreno za promjenu.
Last edited by mirsek on 01/06/2020 22:35, edited 1 time in total.
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
#13483 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
E nemere sve odmah
Edit: @mirsek a zasto android box pod moranje uzmi sony sa androidom i cao il ja nisam upucen u te android boxove
Last edited by player_ on 01/06/2020 22:38, edited 1 time in total.
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
#13484 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pa nije sve u panelu, kontas stavis panel i rjesio si sve hahaha, xiaomi k30 pro od 1200KM ima isti procesor (snapdragon) i gpu kao samsung s20 ultra od 2200 KM
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#13485 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kao prvo, veze ti nemas sta ja znam , a sta ne znam ( pise se odvojeno). Cuo sam , ali nemam te kanale. O to nesto govori jel?
Tu pticurinu nisam mogao naci, ali svakako nije relevantna , na svakom tv dobro izgledaju te boje.
Evo ti slika voditelja.... Samo ti i.bower cete reci da je bolja na Philipsu. Jarane kakva mu je to boja lica ??? Zuticu lik ima ???
Kakav je to blooming iza njega?
Pa i crna je bolja na Sony...
Evo kako treba da izgleda

- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
#13486 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Au kakvo ponizenje za filips hahahhahaahhahahahhahahahaha,
- REDDEVILS
- Posts: 4800
- Joined: 21/02/2011 12:56
#13487 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Moj Sony W815B 42 inca iz 2014 jede za dorucak svaki Philips do 1450 KM

- mirsek
- Posts: 12948
- Joined: 07/05/2010 15:40
#13488 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- mc-twin
- Posts: 4410
- Joined: 18/04/2009 23:47
- mirsek
- Posts: 12948
- Joined: 07/05/2010 15:40
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#13491 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pa jebem ga ja,daje obratna situscija, rekao bih bolja na Philipsu i zdravo.
Al na njegovom tv lik zut..narandzast, kakav vec.
Plus podloga iza bloominga koliko hoces.... A ja jos nisam smanjivao svjetlost kad sam slikao...
Mogu oni sad popravljati, slikati...ne zanima me vise. Dokazao sam sto sam htio
- semirsar
- Posts: 9030
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
- semirsar
- Posts: 9030
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#13493 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ja mislim da LG jos uvijek pravi OLED panele za sve, koliko ja znam, Samsung pokusava neke varijacije na temu, sad kako ce to da izgleda, zivi bili pa vidili
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
- mirsek
- Posts: 12948
- Joined: 07/05/2010 15:40
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
#13496 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Jebiga niko ne poredi profesionalno filips i samsung, sve placene recenzije od strane filipsa... A bas me zanima zasto pored toliko recenzija objavljenih od stane bowera ni jedna nema poredjenja s konkurencijom...
- semirsar
- Posts: 9030
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#13497 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ne znam koji je philips u pitanju, ali usporedbu ova dva druga mozes uraditi ovdje, samo ih trebas izabrati izmedju ponudjenih https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... shold=0.14
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
-
jarobot
- Posts: 3056
- Joined: 13/06/2016 20:07
#13499 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ko išta zna o bojama i fotografiji vidjrće da jedini filips ima prirodne boje.
U postavkama je boja warm slikano sa p30 pro u auto postavkama.
Cold mod nikad ne koristim ,nije prirodan i naporan je noću za gledanje.
Stvara neprirodno svijetlu sliku
Na soniu voditelj izgleda ko vampir ,samsung neću ni komentarisati.
Slika na Sinyu je u Cold modu a neko to voli prenaporne neprirodne boje plavog spektra.
Nipta ti neznaš o bojama
Op sony je 700 km skuplji.
Sad biser na kraju.
Kad sam otvorio obe slike i sony i samsung u samom modu slikanja manipulisano je sa fotkama . Pošto znam postavke huaweia korišten je u mraku dejlajt mod da se dobije efekt dnevnog svjetla u mraku i veći kontrast .
Toliko o tvom komentaru i sa varalicama neželim vipe diskutovati.
Iako bi bilo sasvim normalno da sony ima bolju sliku za cijenu veću oko 700 km ali u realnim uslovima to baš i nije.
Last edited by jarobot on 02/06/2020 07:02, edited 1 time in total.
-
jarobot
- Posts: 3056
- Joined: 13/06/2016 20:07
#13500 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Prirodna boja lica.skafiskafsnjak wrote: ↑01/06/2020 22:39Kao prvo, veze ti nemas sta ja znam , a sta ne znam ( pise se odvojeno). Cuo sam , ali nemam te kanale. O to nesto govori jel?
Tu pticurinu nisam mogao naci, ali svakako nije relevantna , na svakom tv dobro izgledaju te boje.
Evo ti slika voditelja.... Samo ti i.bower cete reci da je bolja na Philipsu. Jarane kakva mu je to boja lica ??? Zuticu lik ima ???
Kakav je to blooming iza njega?
Pa i crna je bolja na Sony...
Evo kako treba da izgleda
![]()
Warm mod. Da prebacim na cold i smanjim boje dobiću isto.
A pogotivo da slikam noću sa dnevni svjetlom moda na telefonu što si ti radio.
Ima u potpisu slike



