
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#27202 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovisi kako si vozio. Ako je bilo agresivne voznje sa dosta jakih ubrzanja na vecim obrtajima, onda da. Ako si vozio lagano 120 ili 130 konstantnom brzinom na 2200 obrtaja, nista od oDĆepljavanja.
- Hemel
- Posts: 6605
- Joined: 08/11/2003 00:00
- Location: prije i poslije tobe ista
#27203 Re: Pitamo Mehanicare ?
Njemacka, Austrija ako znas kakvi su tereni a drugo, VW ne moze imati 2200 obrtaja na 120 ili 130km/h. Jedino nizbrdo.
Meni se lampica upalila u Austriji a u voznji i dalje nista nisam osjecao osim nelagode da se upalila.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#27204 Re: Pitamo Mehanicare ?
VW itekako moze imati 2100 obrtaja na 140 km/h ako se radi o 2.0 TDI motoru i mjenjacem od 6 stepeni prenosa.
Obrtaji pri nekom tempu nemaju ama bas nikakve veze da li ides uzbrdo ili nizbrdo.
Obrtaji pri nekom tempu nemaju ama bas nikakve veze da li ides uzbrdo ili nizbrdo.
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#27205 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne mora ni bit 2.0 TDI, i 1.6TDI sa 6 brzina ce bit na 2200 obrtaja na 130km/h.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#27206 Re: Pitamo Mehanicare ?
Upravo. 2.0 TDI sam naveo kao primjer sa kojim sam imao dodira. 
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#27207 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze i 1.9 tdi pd sa mjenjacem 5 brzina od 1.6 tdi, isto je zvono, razliciti rasponi brzina
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#27208 Re: Pitamo Mehanicare ?
A o cemu vi?
Ako je malo obrtaja, vozi u manjoj brzini.
Ako je malo obrtaja, vozi u manjoj brzini.
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#27209 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne moze ni to. Nisu samo obrtaji u pitanju. Moras ga bas pocerat, uzbrdo pun gas na visokim obrtajima, onda sve proĆepi poyyyyyy
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#27210 Re: Pitamo Mehanicare ?
poredjenja su vrhunska,jaci i veci motor sa manjim
,naravno da ce bit duze brzine
ja sam na dvijeiĆetristo kad ide 130 u sestoj,ne cuje se motor i vise vibracija ima na 2100/110km/h
,duze brzine su odvratne u normalnoj voznji,ako prebacis prerano cekas jedno 10sec da se zavrti turbo
da propuses,ubacis u 5. i vozis 130 15-20min konstantno,ubijanje auta nicemu ne sluzi..
ja sam na dvijeiĆetristo kad ide 130 u sestoj,ne cuje se motor i vise vibracija ima na 2100/110km/h
da propuses,ubacis u 5. i vozis 130 15-20min konstantno,ubijanje auta nicemu ne sluzi..
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- Hemel
- Posts: 6605
- Joined: 08/11/2003 00:00
- Location: prije i poslije tobe ista
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#27213 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sva novija vozila imam osjećaj da razvlače brzine u nekim standard edicijama vozila bez opcije izbora režima vožnje...govorim o manuelcima ! Manja potrošnja i smanjenje buke je valjda razlog za to. Meni je to ok. kad voziš lagano i opušteno, ploviš fino. Kad i nema izbor režima vožnje ili neki sport mod, u suštini ne gubi se puno na osjećaju. Da fali onaj pravi kick down osjećaj sa kraćim prenosom ali nije sad nešto aman zaman drukčije kada govorimo o više manje običnim putničkim vozilima.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#27214 Re: Pitamo Mehanicare ?
joj kakav bi response imao da se ubaci mjenjac od caddy-a sdi 
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27215 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni se ne dopadaju prenosi iz vw 5 brzinskog mjenjaca
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#27216 Re: Pitamo Mehanicare ?
ide nize al sa mjenjacem od 1.6tdi, na 2800 je preko 160kmh, govorim o drugom mjenjacu ne fabrickom vec onom koji ide na 1.6 tdi
Last edited by nivla on 12/05/2020 13:28, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#27217 Re: Pitamo Mehanicare ?
porsche je to najbolje rjesio,za ubrzanje 6b a 7 za stednju goriva 
ovo pravi razliku
focus 1.6tdci obicni
Final drive ratio : 3.611
focus 1.6tdci eco
Final drive ratio : 3.1
isti je mjenjac,iste brzine ali omjer u diferencijalu nije i ovaj eco ce bit ljenstina zesca
ovo pravi razliku
focus 1.6tdci obicni
Final drive ratio : 3.611
focus 1.6tdci eco
Final drive ratio : 3.1
isti je mjenjac,iste brzine ali omjer u diferencijalu nije i ovaj eco ce bit ljenstina zesca
Last edited by amar1994 on 12/05/2020 13:39, edited 2 times in total.
- Hemel
- Posts: 6605
- Joined: 08/11/2003 00:00
- Location: prije i poslije tobe ista
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#27219 Re: Pitamo Mehanicare ?
Govoriš o starijem VW 5-to brzinskom prenosu ?! Da jako je dobar ali mislim da je otišao u prošlost.
edit. Meni se na prvu učinilo da si napisao samo " dopadaju " a vidim sad i ono ispred " ne "
Last edited by artur morgan on 12/05/2020 13:36, edited 1 time in total.
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#27220 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakvi otisao, eno Golf 7 ga ima, uparen sa 1.6TDI.artur morgan wrote: ↑12/05/2020 13:27![]()
![]()
Govoriš o starijem VW 5-to brzinskom prenosu ?! Da jako je dobar ali mislim da je otišao u prošlost.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#27221 Re: Pitamo Mehanicare ?
Te novije VW manuelce u 6 brzini možeš voziti pri brzini od 70-80 km/h, bez bilo kakvih problema jer je tako prenos naštiman a vozila imaju dovoljno Nm... ( osim naravno zamajca jel što kažu da će vrisnut takvom vožnjom do 150 kkm pa će vrisnut i novčanik
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27222 Re: Pitamo Mehanicare ?
odlicno ko voli da vozi mrtvo auto
uostalom proizvodjace to ne interesuje jer je garancija do 100 000 km skoro svima
uostalom proizvodjace to ne interesuje jer je garancija do 100 000 km skoro svima
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#27223 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja mislim da su to primjenili da bude slično kao kod automatika, VW od DSG-a...automatici drže jako nisko obrtaje u normalnom režimu ili eco režimu kada lagano držiš papučicu gasa, pogotovo oni sa više KS i većom kubikažom od 1.6....na youtube se može vidjeti kako recimo 2.0 tdi od 110kw ubrzava u 6-toj sa 80 km/h i nije baš da je mrtav tako da ne pretjerivajte... 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#27225 Re: Pitamo Mehanicare ?
Obzirom na prosjecnu starost auta u BiH i kilometre koje uvezeni primjerci imaju, Ćip Ćunere tek ceka navala gasenja DPF...
I ovdje ce to biti sve cesca pitanja oko DPF.
I ovdje ce to biti sve cesca pitanja oko DPF.
