AMBASADOR PAKISTANA DEMANTOVAO RADONČIĆA: "Pogrešno ste preveli saopćenje..."
- Nažalost, pogrešno ste preveli saopćenje Ambasade Pakistana od 24. aprila 2020. godine, što je pogrešno predstavilo činjenice - istaknuto je u saopćenju.
Politika
Prije 21 min
0
Ambasada Pakistana u Bosni i Hercegovini saopćila je da se ambasador Pakistana Khalid Rao susreo s ministrom sigurnosti BiH Fahrudinom Radončićem u ministrovoj kancelariji 30. januara 2020. godine te da priložena fotografija jasno potvrđuje tu činjenicu.
- Nažalost, pogrešno ste preveli saopćenje Ambasade Pakistana od 24. aprila 2020. godine, što je pogrešno predstavilo činjenice - istaknuto je u saopćenju.
Ambasada traži da se to saopćenje za javnost koje je bilo na engleskom jeziku objavi na engleskom jeziku, a ne prijevod kako bi se razjasnile činjenice, saopćeno je iz Ambasade Pakistana u BiH.
Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#5801 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
Avaz da nesto pogresno prenese......sto bi rekao jedan veliki uhljeb....ma hajte molim vas
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#5802 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
O fahri i kampanji protiv migranata ....
GOVOR MRŽNJE
MEDIJI POTIČU NA MRŽNJU PREMA MIGRANTIMA (VIDEO): Hoće li ministar sigurnosti BiH preuzeti odgovornost za posljedice?Objavljeno: 27.04.2020. u 14:57h
Piše: Branka Mrkić-Radević
Medij, čiji je osnivač ministar sigurnosti BiH Fahrudin Radončić, u svojim tekstovima potiče netrpeljivost prema migrantima. Je li ministar spreman da preuzme odgovornost za to?
Nakon što je izašao iz Koordinacionog tijela BiH za zaštitu i spašavanje ljudi, jer je svoj posao "tamo završio", ministar sigurnosti BiH Fahrudin Radončić posvetio se rješavanju problema migranata u BiH. Riješiti problem, logika je koju iznosi u svojim javnim nastupima, znači izbaciti migrante iz države. Jer oni su, navodi, sigurnosna prijetnja.
Žurnal je već pisao o tome kako je na ovaj način Fahrudin Radončić sa pozicije ministra sigurnosti vlastitu zemlju proglasio nesigurnom i nazvao je potencijalnim terorističkim leglom. Nesporno je da boravak migranata u bilo kojoj svjetskoj zemlji predstavlja sigurnosni izazov, ali je način na koji se države nose sa tim itekako različit.
Kao i kapaciteti državnika.
Ono što se ipak zadnjih dana dešava jeste prava hajka medija čiji je osnivač ministar sigurnosti. U Dnevnom avazu u izdanju od ponedjeljka, 27. aprila objavljen je tekst “Pogledajte koga štite Džaferović i Turkovićka”.
Uz tekst je priložen i video sastavljen od tekstova sa portala o prekršajima koji su počinili migranti. Uz naslove “Migranti napali djevojku”, “Migranti provalili u kuću”, “Tuča migranata”.... te snimaka iz kampa, navodi se: “Koga štite Džaferović i Turkovićka, možda najbolje pokazuje video”.
U maniru Fatmira Alispahića i njegovog portala antimigrant.ba (na koji su stigle brojne pritužbe zbog govora mržnje), video i tekst predstavljaju tipičan primjer govora mržnje kojim se podstiče nasilje prema migrantima. Među njima, jasno je, kao uostalom i u bilo kojoj drugoj grupaciji, mogu se nalaziti pojedinci ili grupe koji predstavljaju neku vrstu prijetnje. Ali to nije tako samo u BiH već u cijelom svijetu. Ipak, da li se ti problemi mogu rješavati na način da se javnost poziva na netrpeljivost i agresiju ili ministar sigurnosti na raspolaganju ima druge metode?
Iako je jasno da je u pozadini politički obračun sa SDA i pokušaj nametanja kao novog lidera, a migranti zgodan kanal za to, teško je prihvatiti da ministar sigurnosti jedne države djeluje na ovaj način.
Moj plan je mrtav!
U tekstovima i istupima se po ko zna koji put prenosi teza kako bi Radončić riješio ovaj problem, ali sada nažalost to ne može jer je dvojac Džaferović-Turković to onemogućio. Između ostalog, i svojim dobronamjernim odnosom prema pakistanskom ambasadoru:
- Moj plan da se migranti deportuju je sada mrtav! - zavapit će nedavno na stranicama glasila čiji je osnivač:
- Neka građani koje uznemirava problem ilegalnih ekonomskih migranata znaju da su to politika i izbor gospodina Šefika Džaferovića, a ne Fahrudina Radončića – skinut će zatim sa sebe odgovornost.
A planirao je, između ostalog, i da uzima otiske prstiju migranata kako bi mogao pratiti njihovo daljnje kretanje.
Jedna digresija: iz trenutnog karantina u Studentskom domu na Bjelavama, za što Žurnal raspolaže dokazima, izlaze ljudi koji uopće nisu testirani na koronavirus jer su testiranje odbili a kasnije je na njih zaboravljeno. Zamislimo sada situaciju u kojoj se uzimaju otisci prstiju hiljada migranata i zatim prati njihovo kretanje a domaće institucije nisu u stanju da isprate kretanje dvjestotinjak vlastitih građana u karantinu i nekoliko stotina građana koji bi trebali poštovati kućnu izolaciju.
Nakon objave ovakvih tekstova, nije jasno da li je ministar Radončić spreman da preuzme odgovornost ukoliko, motivisani njegovim nastupima i objavama Dnevnog avaza, pojedinci “uzmu pravdu u svoje ruke” i, naprimjer, pretuku nekog migranta? Da li će biti kriv Fahrudin Radončić ili Bisera Turković i Šefik Džaferović?
Ili se ipak građani trebaju brinuti ima li Ministarstvo sigurnosti BiH kapacitet da se nosi sa ovim problemom, kad je jedan diplomatski razgovor stranog ambasadora i člana Predsjedništva BiH prepreka ministru da radi svoj posao?
Za to vrijeme, kampovi za migrante u BiH su prepuni, obroci koji se dijele su uglavnom bijedni, uslovi za održavanje higijene katastrofalni. U nekim kampovima maloljetnici su izloženi nasilju, žene i djeca su ugroženi. Nije više nikakva tajna da susjedi BiH “isporučuju” neželjene migrante, i to odavno. Ali, za sada, ništa od toga nije u fokusu Ministarstva sigurnosti BiH.
Kao odgovor na pomenuti video o migrantima u kojem se oni prikazuju kao nasilni kriminalci, Žurnal je pripremio video, također načinjen od novinskih naslova, u kojem se pokazuje odnos države BiH prema njima.
(zurnal.info)
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#5803 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
u istoriji nije smišljen efikasniji način da se ništa ne promijeni od toga da se fahro "protiv" sda zauzme za nešto. zajebali su i kvantnu fiziku, oscilacije i neodređenost. ovo kad se uradi, sistem ostaje stabilan.
-
TheGodfather001
- Posts: 1627
- Joined: 24/05/2004 10:44
#5804 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
Imal' 'đe prvog pendreka (ne)akademskih slikara, znamo da se povukao zbog donacija, al' pos'o se mora raditi... Prošvercovaše mu kinesku robu preko ahbabovog aerdroma i to k'o Pink Panteri, pred kamerama.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#5805 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
ali zaista je i za naše uslove fascinantno kako se likovi iščuđuju na prijedlog zakona koji je vlada sa četiri njihova ministra jednoglasno usvojila. eno vidiš on je protiv toga, on je pošten. stranka ima dobrih kadrova, glasajmo za čovjeka a ne stranku. da se slučajno ne bi šta promijenilo.
-
sahara1428
- Posts: 2172
- Joined: 03/03/2010 07:39
#5806 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
Fahrov potrčko Zvonko Marić u nemilosti ...![]()
![]()
![]()
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#5807 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
Bolje da se nije javljao.....ukupao ih je do bola.
Iz njegovih pokušaja da objasni i da se odbrani sasvim je jasno kakvi su odnosi medju "partnerima", tj ko kosi a ko vodu nosi
Iz njegovih pokušaja da objasni i da se odbrani sasvim je jasno kakvi su odnosi medju "partnerima", tj ko kosi a ko vodu nosi
- Bosanski_kralj
- Posts: 10153
- Joined: 31/03/2007 00:07
#5808 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
Potop biblijskih razmjera.
-
kritikos
- Posts: 784
- Joined: 12/01/2018 09:17
#5809 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
Treba napraviti taktiku pa ovaj ljudski izmet na narednoj sjednici SKS dobro izvozati između četvorke.
03.09.2019.
Marić: Zahtijevam da odgovaraju kočničari izgradnje Prve transverzale
Prođe od tada 8 mjeseci i neoglasi se nikad više po pitanju Prve trandže
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#5810 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
da mu gluho bilo nije sef odustao od gradnje novih čardaka na toij lokaciji jer nije dobio moratorij i otpis duga za kredite?

- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#5812 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
uuuuu bio bi zanimljiv fejs tu fejs
kifla vs.bake pa zeljko pa radoncic hehehe
-
sahara1428
- Posts: 2172
- Joined: 03/03/2010 07:39
#5813 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
PIDŽAMA PARTY KOMIČARA SA PROFESIONALNOM OPREMOM
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#5814 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
Bas na drugoj temi pisem kako je damir "urnirao" marica sinoc u live-u na facebooku a da ne znam kako da prenesem. fala sahara, fala ti đe čuo i đe ne čuo
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#5815 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
Ali nevjerovatno koje smece od novina, pazi prenosa vijesti za Solakov pad sa motora
Citat sa linka
https://avaz.ba/vijesti/bih/565755/otkr ... ina-solaka

Citat sa linka
https://avaz.ba/vijesti/bih/565755/otkr ... ina-solaka
Lik se cijeli vikend za*ebavao i vozao sa ekipom na motoru, ali to prema Avazu ispada da je zapravo "putovao" da doceka respiratoreDirektor Federalne uprave civilne zaštite Fahrudin Solak doživio je danas saobraćajnu nesreću dok je upravljao motociklom.
Prema informacijama iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona, Fahrudin Solak (47) iz Sarajeva, koji je upravljao motociklom marke BMW, pod još neutvrđenim okolnostima, sudario se sa Muharemom D. (52) iz Konjica, koji se nalazio za volanom automobila VW Sharan.
Nesreća se dogodila u 13:30 sati u mjestu Živašnica u Konjicu, nakon čega je Solak u poslijepodnevnim satima prevezen u sarajevsku bolnicu.
Prema saznanjima "Avaza", Solak je u teškom fizičkom stanju. Doživio je prijelom desne nadlaktice, povrede nosa te desne noge.
Ipak, iako u stanju šoka, svjestan je i van životne opasnosti.
Nesreću je Solak doživio putujući prema Sarajevu kako bi dočekao avion s respiratorima iz Kine, koji je došao ranije nego što je najavljeno.
- Prpa.ba
- Posts: 15260
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#5816 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
Presmijesno gledati koprcanje SBB-a u bermudskom trokutu SDA-NiP-SDP/NS u kojem ce im i nestati fin dio glasova na iducim izborima.
A onda ce biti jos beskorisniji za SDA kao kurton za visestruku upotrebu. Zamijenice DF, a DF ce zamijeniti BPS i slicne politicke sline koje je SDA vec sahranila nakon odlamanja NiP-a i nezavisnih..
A onda ce biti jos beskorisniji za SDA kao kurton za visestruku upotrebu. Zamijenice DF, a DF ce zamijeniti BPS i slicne politicke sline koje je SDA vec sahranila nakon odlamanja NiP-a i nezavisnih..
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#5817 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
Da, očajni su. Zbunjeni udaraju gdje stignu i koga stignu, rok trajanja ističe, a sat otkucava.
I što je najgore, i prosječan posmatrač je znao da će sve ovako završiti.
I što je najgore, i prosječan posmatrač je znao da će sve ovako završiti.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#5819 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
https://avaz.ba/vijesti/bih/566756/ko-j ... entilatore
naravno, ono što od početka ovog sranja kolokvijalno svi zovemo respirator stručno medicinski zaista se zove ventilator. dok je u toj terminologiji respirator maska za lice.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ventilator
https://en.wikipedia.org/wiki/Respirator
i ovako se razgađa i otupljuje kritika - vidite kako mumine napadaju a ne znaju ni šta je šta...
naravno, ono što od početka ovog sranja kolokvijalno svi zovemo respirator stručno medicinski zaista se zove ventilator. dok je u toj terminologiji respirator maska za lice.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ventilator
https://en.wikipedia.org/wiki/Respirator
i ovako se razgađa i otupljuje kritika - vidite kako mumine napadaju a ne znaju ni šta je šta...
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#5820 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
uteče kratkom još jedna treba....
GROM IZ VEDRA NEBA: Direktorica Gerontološkog centra, Melisa Alibašić-Hadžić, napustila SBB!
Direktorica Melisa Alibašić-Hadžić je na svom Facebook profilu obavijestila svoje prijatelje da napušta SBB, no nije objasnila razloge ovog neočekivanog poteza
Mini market
Prije 37 min Prije 31 min
Direktorica Gerontološkog centra Sarajevo, Melisa Alibašić-Hadžić, podnijela je neopozivu ostavku na članstvo u partiji SBB koju vodi aktuelni ministar sigurnosti BiH, Fahrudin Radončić.
„Želim da obavijestim sve one koji su na mom profilu, jer su me podržavali na listi SBB-a da od danas više nisam član stranke SBB te da ako žele mogu me izbrisati iz prijatelja“, napisala je direktorica Gerontološkog centra Sarajevo Melisa Alibašić Hadžić, bez ikakvog objašnjenja zbog čega istupa iz partije zahvaljujući kojoj je imenovana na ovu dužnost.
Desetak dana ranije, Melisa Alibašić-Hadžić dospjela je u centar pažnje kada je otkriven prvi slučaj zaraze koronavirusom u Gerontološkom centru Sarajevo s 530 korisnika. Zaražena pacijentinja je prebačena u bolnicu a testiranjem je naknadno utvrđeno da niko od zaposlenih nije zaražen koronavirusom, pa je ovaj incident uskoro zaboravljen.
Melisa Alibašić-Hadžić inače je veoma bliska lideru SBB-a, Fahrudinu Radončiću, koji je i najzasluniji za njenu društevnu promociju. Pretpostavlja se da će Melisa Alibašić-Hadžić napustiti i direktorsku fotelju u Gerontološkom centru i posvetiti se privatnom biznisu s vjenčanicama u čemu ima solidaan uspjeh, sluteći po naglo stečenim nekretninama. Naime, Melisa Alibašić-Hadžić, vlasnica je prostranog stana u novom neselju Šip, koji se nalazi nedaleko od njene kuće, a uz poslovni prostor u centru Sarajeva kupila je i terenac „toureg“ vrijedan 60-tak hiljada KM.
-
sahara1428
- Posts: 2172
- Joined: 03/03/2010 07:39
#5821 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
FAHRI TONE BELA LAĐA ...![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()

- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#5822 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
da koristim ja je ne bi izbrisao iz prijatelja 
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#5824 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
da je valjala ne bi otisla, slijedeci naslov havaza 
-
kritikos
- Posts: 784
- Joined: 12/01/2018 09:17
#5825 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT
Sad kad Fahro hrakne po njoj preko svog glasila! 

