Pa sto se onda republika shumska nije zaduzila, bRez Federacije? Sto se ona dva tri kantona onda nisu zaduzila?
Pa ne MERE druze nista bRez drzave. Zato im Bake i sluzi, da ih pogura na sve moguce nacine. QRC bi dobili, da on nije potpisao!
Pa sto se onda republika shumska nije zaduzila, bRez Federacije? Sto se ona dva tri kantona onda nisu zaduzila?

Bez SDA davno nebi bilo ni HDZa ni SNSDA a ujedno i ni su SDA garant opstanka jebli oni sebi selo od kud ispali
Kako će ta sredstva biti interno raspoređena?
Po dogovoru Federacija će dobiti 62%, a entitet RS 38% novca. To znači da će Federacija dobiti 400,5 miliona, a entitet RS 245,5 miliona.
Federacija ima 62% stanovnika, a entitet RS 34%, a Brčko Distrikt 2,3%. To znači da je FBiH dobila novca koliko i učestvuje u stanovništvu BiH, dok je RS dobio nešto više preko leđa Brčko Distrikta.
Kako je kazao predsjednik SDA Bakir Izetbegović Federacija će od svog dijela preusmjeriti 50% kantonima, koji obavljaju dio nadležnosti značajnih za vrijeme krize (zdravstvo, policija, biroi rada).
Izetbegović je precizirao i da će se novac dijeliti kantonima, proporcionalno, po broju stanovnika iz popisa 2013. godine.
To znači da će 200 miliona Vlada FBiH zadržati na svom računu, a 200 miliona će usmjeriti prema kantonima.
Šta to znači za HDZ, čiji se predsjednik Dragan Čović pohvalio danas da će kantoni dobiti 50% novca?
HDZ drži apsolutnu vlast u tri kantona (Kanton 10, Zapadnohercegovački kanton i Posavski kanton). Po popisu iz 2013. ova tri kantona imala su zajedno 222.478 stanovnika što je 10% od ukupnog broja stanovnika Federacije.
To znači da će u ova tri kantona ići 20 miliona maraka od kredita MMF-a.
U Hercegovačko-neretvanskom i Srednjobosanskom kantonu HDZ dijeli vlast po pola sa SDA.
HNK ima 222.007 stanovnika što je 10% stanovništva Federacije, te će ovaj kanton dobiti 20 miliona maraka. Uz spomenuta tri kantona, to je ukupno 40 miliona za HDZ-ove kantonalne vlade.
SBK ima 254.686 stanovnika što je 11,4% stanovništva Federacije, te će ovaj kanton dobiti 22,8 miliona.
Uz prethodno spomenuta četiri kantona, to je ukupno 62,8 miliona, odnosno 9,7%, dakle za sve kantone u kojima HDZ učestvuje u vlasti.
Međutim, ako imamo u vidu da u HNK i SBK stranka Dragana Čovića dijeli otprilike po pola vlast sa SDA, to znači će moći kontrolisati samo pola sredstava. I to oko 10 miliona u HNK i oko 11,5 miliona u SBK. To je ukupno 21,5 miliona.
Kad se sve sabere (u tri kantona 20 i u još dva kantona 21,5 miliona), HDZ će preko svojih kantonalnih vlada imati na raspolaganju 41,5 miliona KM.
Od 646 miliona maraka, HDZ-u će dakle «u ruke» ići 41,5 miliona MMF-ovog novca, što je 6% od ukupnog aranžmana.
Vladi Federacije BiH i ostalim kantonima (Kantonu Sarajevo, Tuzlanskom, Zeničko-dobojskom, Unsko-sanskom i Bosanskopodrinjskom) će ići 340 miliona, a Vladi entiteta RS 245,5 miliona maraka.
Nakon što je u današnjim pregovorima dobio 6% novca na ruke HDZ-a, Dragan Čović je potrčao se pohvaliti kako će svim kantonima ići 50%, čime je pokušao prikriti svoj težak pregovarački poraz.
Važeći koeficijenti raspodjele sa računa Uprave za indirektno oporezivanje, a koji su slika i prilika procenta raspodjele ranijih kredita od MMF-a izgledaju ovako: Federacija Bosne i Hercegovine bi dobila 64,50 posto; Republika Srpska 31,95 posto, Distrikt Brčko 3,55 posto sredstava.
ova pandemija je pokazala koliko su bake i fadil nesposobni u vanrednim situacijama. i jedini spas nam je da kad patriJote zavrnu kredite velikosrbima i ovi umjesto da se upuste u socijanle nemire i medjusobni gradjanski rat krenu u secesiju da fadil i bakir ne budu na celu bosnjana.
znaci ti tvrdis da su svi krediti MMF-a do sad djeljeni po procentima indirektog oporezivanja?atmel wrote: ↑11/04/2020 20:39Važeći koeficijenti raspodjele sa računa Uprave za indirektno oporezivanje, a koji su slika i prilika procenta raspodjele ranijih kredita od MMF-a izgledaju ovako: Federacija Bosne i Hercegovine bi dobila 64,50 posto; Republika Srpska 31,95 posto, Distrikt Brčko 3,55 posto sredstava.
Dodo digo ulog sa 31,95 posto na 40 posto i dobio 38 posto, da je reko 50% Bake bi mu aminovo 48% i reko evo napravili smo kompromis
Mislim da si profulo temu. Nije ovo tema o haubicama i cyber vojnicima. Možemo na private messages.155_mm wrote: ↑11/04/2020 20:47ova pandemija je pokazala koliko su bake i fadil nesposobni u vanrednim situacijama. i jedini spas nam je da kad patriJote zavrnu kredite velikosrbima i ovi umjesto da se upuste u socijanle nemire i medjusobni gradjanski rat krenu u secesiju da fadil i bakir ne budu na celu bosnjana.
ovaj argumentum ad hominem u vezi godina je toliko jadan i bijedan da ga necu komentarisati.
jos jednom te pozivam da odgovoris na moje pitanje.
Ja u klin ti u ploču. Nema smisla polemisati sa tobom.155_mm wrote: ↑11/04/2020 20:50znaci ti tvrdis da su svi krediti MMF-a do sad djeljeni po procentima indirektog oporezivanja?atmel wrote: ↑11/04/2020 20:39Važeći koeficijenti raspodjele sa računa Uprave za indirektno oporezivanje, a koji su slika i prilika procenta raspodjele ranijih kredita od MMF-a izgledaju ovako: Federacija Bosne i Hercegovine bi dobila 64,50 posto; Republika Srpska 31,95 posto, Distrikt Brčko 3,55 posto sredstava.
Dodo digo ulog sa 31,95 posto na 40 posto i dobio 38 posto, da je reko 50% Bake bi mu aminovo 48% i reko evo napravili smo kompromis
stvarno to tvrdis?
atmel wrote: ↑11/04/2020 20:57Mislim da si profulo temu. Nije ovo tema o haubicama i cyber vojnicima. Možemo na private messages.155_mm wrote: ↑11/04/2020 20:47ova pandemija je pokazala koliko su bake i fadil nesposobni u vanrednim situacijama. i jedini spas nam je da kad patriJote zavrnu kredite velikosrbima i ovi umjesto da se upuste u socijanle nemire i medjusobni gradjanski rat krenu u secesiju da fadil i bakir ne budu na celu bosnjana.
ovaj argumentum ad hominem u vezi godina je toliko jadan i bijedan da ga necu komentarisati.
jos jednom te pozivam da odgovoris na moje pitanje.
Lik je s uobičajenih 32 posto ispregovarao na 38 posto, a Bakir je, po običaju, popustio.