Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#26576 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by studiorum_tuzlaensis »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/04/2020 16:12 mozda je kineski lezaj
Ashika originalni lezaj, Italija, inače preporučen od strane proizvođača. Kia je u pitanju.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26577 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Meni davno na mazda forumu savjetovali da ne stavljam od tog proizvodjaca apsolutno nista a imao sam dobru ponudu za filtere i d.plocice..ta cuda tusi japan auto ako se ne varam..ashika=japanparts,isto sranje samo drugo pakovanje..

Sto se tice lezaja:SKF i FAG znam da su ok..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26578 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

studiorum_tuzlaensis wrote: 09/04/2020 16:15

Ashika originalni lezaj, Italija, inače preporučen od strane proizvođača. Kia je u pitanju.
ashika je smece koje prodaje motorex i japan auto,nije to italija nikad bila niti ce biti,pogotovo za korejski auto..to je kina mtrva ili koreja.ja to sam ugradjujem nekome ko donese i kupi ,kad ja kupujem kupim kvalitetno i nisam imao problema dosad.
da je glavcina kriva primijetio bi to odmah jer bi ti tocak setao ,treslo bi ti u voznji i na kocenju,ako je ostecena vidi se vizuelnim pregledom,a svaki bolji mehanicar ima komparater pa moze sa tim vidjeti.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26579 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma samo SKF ili Nachi, kakva crna Ashika, ali nije da ne zvuci japanski.
Kupis jednom ljudski i rahat. Jeftino na kraju ispadne najskuplje.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26580 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Jel u zivotu ona prodavnica na Stupu Lezaj trade ili tako nekako?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#26581 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by studiorum_tuzlaensis »

Hvala vam na informacijama. Potrazicu SKF ležaj i zamijeniti ga.

@bitanga_sa_otesa možeš li mi ti zamijeniti ovo. :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26582 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

iceman ze wrote: 09/04/2020 18:57 Jel u zivotu ona prodavnica na Stupu Lezaj trade ili tako nekako?
jeste,samo je preselila u tibru ,nije vise kod petlje u onom objektu gdje je grk.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26583 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

studiorum_tuzlaensis wrote: 09/04/2020 19:18

@bitanga_sa_otesa možeš li mi ti zamijeniti ovo. :D
ne mogu, imas ti vrhunskog majstora,zasto ga mijenjati :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#26584 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by studiorum_tuzlaensis »

Stariji čovjek, pa neće biti dostupan duži period kako ovo traje, pa da odma zajmim novog majstora. Kia mi je za 'oko kuće', i mislio sam je na ljeto vratit staroj u prvobitnom stanju.

Ugl. hvala na info, ja ko budala kupovao kineska govna jer sam vidio da Kia preporučuje ugradnju ovih.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26585 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma koja KIA preporučuje, ko ti je to slag'o?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26586 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

KiJa rajlovac :mrgreen:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26587 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Jel i kod njih prodaja na katalog ili moze i testna se dogovoriti? :mrgreen:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26588 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

E garant su mu oni preporučili, kod njih bi to jedno 5 glavki bilo. E, ali origi KIA/Hyundai ležaj. :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26589 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol:
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26590 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

NediM17 wrote: 09/04/2020 19:48 E garant su mu oni preporučili, kod njih bi to jedno 5 glavki bilo. E, ali origi KIA/Hyundai ležaj. :-)
Iz motorexa
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26591 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

NediM17 wrote: 09/04/2020 19:48 E garant su mu oni preporučili, kod njih bi to jedno 5 glavki bilo. E, ali origi KIA/Hyundai ležaj. :-)
Dovoljno je pogledati racune za servis vozila sto slikaju i koje dijelove stavljaju...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26592 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

davno sam vam rekao da ne idete tamo...
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26593 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

mk ultra wrote: 09/04/2020 20:37
NediM17 wrote: 09/04/2020 19:48 E garant su mu oni preporučili, kod njih bi to jedno 5 glavki bilo. E, ali origi KIA/Hyundai ležaj. :-)
Dovoljno je pogledati racune za servis vozila sto slikaju i koje dijelove stavljaju...
Misliš ove što preprodaju? Pa tu naravno idu sa najjeftinijim. 8)
A mušterija kad dodje na servis onda naravno klempaju sa najskupljim, tj. originalnim po najmanje dvostrukoj cijeni. :mrgreen:
I valjda si skont'o da sam bio ironičan u postu koji si kvot'o.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#26594 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ležaj je kupljen u Japanauto, a mislim da ga ima kupiti i u Motorexu. Realno, auto je 2003. godište, amortizeri su propali, a sa njim idem đe stignem, pa me i ne čudi. Zadnjih par godina funkcija mu je bila da žena nauči parkirat kako zapovjeda i do posla svaki dan, a i stara isključivo do posla. Ljepša polovina porodice baš i ne gleda na rupe niti prilagođava brzinu preko ležećih.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26595 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

to je to :thumbup: ,kazem ja oni tuse to smece,kad sam ih zvao i pitao ima li exedy set kvacila za rio,nema ne nabavljamo ali ima japanparts :lol: :run:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26596 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Bakir1 wrote: 09/04/2020 19:45 KiJa rajlovac :mrgreen:
Danas sportage zadnji tockovi kao u punta kad udare u minus. Moze milijardu u krivinu uci.
User avatar
corolla02
Posts: 11322
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#26597 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

konektovan wrote: 04/04/2020 20:46 @NediM17

Image

1300 km predjenih, i sa tacno pola, doslo do ovog stanja.....
Poslije je opet palo na minimum, mislim da je puno?! :roll:
ouch, garezi :shock:

mjenjaj to sad, odmah il u medjuvremenu
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26598 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

corolla02 wrote: 10/04/2020 01:27
konektovan wrote: 04/04/2020 20:46 @NediM17

Image

1300 km predjenih, i sa tacno pola, doslo do ovog stanja.....
Poslije je opet palo na minimum, mislim da je puno?! :roll:
ouch, garezi :shock:

mjenjaj to sad, odmah il u medjuvremenu
Dizelčina, šta hoš...naspeš novo, nakon hiljadu opet ista boja.... :mrgreen:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26599 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Vidim ja kako nema vise uvoza svi cemo na Optimu :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26600 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

poslije 20.000 na optimi :D

Post Reply