Ashika originalni lezaj, Italija, inače preporučen od strane proizvođača. Kia je u pitanju.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#26576 Re: Pitamo Mehanicare ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26577 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni davno na mazda forumu savjetovali da ne stavljam od tog proizvodjaca apsolutno nista a imao sam dobru ponudu za filtere i d.plocice..ta cuda tusi japan auto ako se ne varam..ashika=japanparts,isto sranje samo drugo pakovanje..
Sto se tice lezaja:SKF i FAG znam da su ok..
Sto se tice lezaja:SKF i FAG znam da su ok..
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26578 Re: Pitamo Mehanicare ?
ashika je smece koje prodaje motorex i japan auto,nije to italija nikad bila niti ce biti,pogotovo za korejski auto..to je kina mtrva ili koreja.ja to sam ugradjujem nekome ko donese i kupi ,kad ja kupujem kupim kvalitetno i nisam imao problema dosad.studiorum_tuzlaensis wrote: ↑09/04/2020 16:15
Ashika originalni lezaj, Italija, inače preporučen od strane proizvođača. Kia je u pitanju.
da je glavcina kriva primijetio bi to odmah jer bi ti tocak setao ,treslo bi ti u voznji i na kocenju,ako je ostecena vidi se vizuelnim pregledom,a svaki bolji mehanicar ima komparater pa moze sa tim vidjeti.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26579 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma samo SKF ili Nachi, kakva crna Ashika, ali nije da ne zvuci japanski.
Kupis jednom ljudski i rahat. Jeftino na kraju ispadne najskuplje.
Kupis jednom ljudski i rahat. Jeftino na kraju ispadne najskuplje.
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26580 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel u zivotu ona prodavnica na Stupu Lezaj trade ili tako nekako?
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#26581 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala vam na informacijama. Potrazicu SKF ležaj i zamijeniti ga.
@bitanga_sa_otesa možeš li mi ti zamijeniti ovo.
@bitanga_sa_otesa možeš li mi ti zamijeniti ovo.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26583 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne mogu, imas ti vrhunskog majstora,zasto ga mijenjati
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#26584 Re: Pitamo Mehanicare ?
Stariji čovjek, pa neće biti dostupan duži period kako ovo traje, pa da odma zajmim novog majstora. Kia mi je za 'oko kuće', i mislio sam je na ljeto vratit staroj u prvobitnom stanju.
Ugl. hvala na info, ja ko budala kupovao kineska govna jer sam vidio da Kia preporučuje ugradnju ovih.
Ugl. hvala na info, ja ko budala kupovao kineska govna jer sam vidio da Kia preporučuje ugradnju ovih.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26585 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma koja KIA preporučuje, ko ti je to slag'o?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26586 Re: Pitamo Mehanicare ?
KiJa rajlovac 
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26587 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel i kod njih prodaja na katalog ili moze i testna se dogovoriti? 
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26588 Re: Pitamo Mehanicare ?
E garant su mu oni preporučili, kod njih bi to jedno 5 glavki bilo. E, ali origi KIA/Hyundai ležaj. 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26592 Re: Pitamo Mehanicare ?
davno sam vam rekao da ne idete tamo...
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26593 Re: Pitamo Mehanicare ?
Misliš ove što preprodaju? Pa tu naravno idu sa najjeftinijim.
A mušterija kad dodje na servis onda naravno klempaju sa najskupljim, tj. originalnim po najmanje dvostrukoj cijeni.
I valjda si skont'o da sam bio ironičan u postu koji si kvot'o.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#26594 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ležaj je kupljen u Japanauto, a mislim da ga ima kupiti i u Motorexu. Realno, auto je 2003. godište, amortizeri su propali, a sa njim idem đe stignem, pa me i ne čudi. Zadnjih par godina funkcija mu je bila da žena nauči parkirat kako zapovjeda i do posla svaki dan, a i stara isključivo do posla. Ljepša polovina porodice baš i ne gleda na rupe niti prilagođava brzinu preko ležećih.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26595 Re: Pitamo Mehanicare ?
to je to
,kazem ja oni tuse to smece,kad sam ih zvao i pitao ima li exedy set kvacila za rio,nema ne nabavljamo ali ima japanparts

- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
- corolla02
- Posts: 11322
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#26597 Re: Pitamo Mehanicare ?
ouch, garezikonektovan wrote: ↑04/04/2020 20:46 @NediM17
1300 km predjenih, i sa tacno pola, doslo do ovog stanja.....
Poslije je opet palo na minimum, mislim da je puno?!![]()
mjenjaj to sad, odmah il u medjuvremenu
- konektovan
- Posts: 51431
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26598 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dizelčina, šta hoš...naspeš novo, nakon hiljadu opet ista boja....corolla02 wrote: ↑10/04/2020 01:27ouch, garezikonektovan wrote: ↑04/04/2020 20:46 @NediM17
1300 km predjenih, i sa tacno pola, doslo do ovog stanja.....
Poslije je opet palo na minimum, mislim da je puno?!![]()
![]()
mjenjaj to sad, odmah il u medjuvremenu
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26599 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidim ja kako nema vise uvoza svi cemo na Optimu 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26600 Re: Pitamo Mehanicare ?
poslije 20.000 na optimi

