Puno, jasta je, vjerovatno turbo odsvirao svoje.konektovan wrote: ↑04/04/2020 20:46 @NediM17
1300 km predjenih, i sa tacno pola, doslo do ovog stanja.....
Poslije je opet palo na minimum, mislim da je puno?!![]()
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26451 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51441
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26452 Re: Pitamo Mehanicare ?
E ne znam. Ja sam vozio tu kiu nedavno, a volio bi da mi i @Bakir1 to potvrdi, posto ima isto auto, primijetio sam odmah da turbina na malo iznad 1000 rpm pocne da pisti, ne znam da li je to ok?NediM17 wrote: ↑04/04/2020 21:05Puno, jasta je, vjerovatno turbo odsvirao svoje.konektovan wrote: ↑04/04/2020 20:46 @NediM17
1300 km predjenih, i sa tacno pola, doslo do ovog stanja.....
Poslije je opet palo na minimum, mislim da je puno?!![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26453 Re: Pitamo Mehanicare ?
to mora tako ,nije to vw da se nista ne ćuje 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26454 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne pisti nista kod mene tj kod starog i ne trosi ulje 
A cuje mi se turbina na pasatu ali ni on ne trosi zejtn
A cuje mi se turbina na pasatu ali ni on ne trosi zejtn
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
#26455 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jbt kakve vi trkace mašine vozate? Meni nikad nijedno auto nije "trošilo" ulje, tj. nikad nisam imao potrebu da dodajem ulje između dva intervala mijenjanja.
(A i dvije Alfe sam promijenio.)
(A i dvije Alfe sam promijenio.)
- konektovan
- Posts: 51441
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26456 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci, kod ove su cuje jasno i glasno u kabini,
Auto je preslo originalnih 190 000 km,...
Osim korozije koje ima poprilcno, neobicnog lupanja na prednjem ovjesu, a zamjenjeno je svasta nesto, od amortizera, aksijalnih lezajeva....i dalje lupka prilikom prelaska poprecnih neravnina, rupa, rupica...
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#26457 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa da cekam ne bih se jebavao sa sipkom
Nego de mi neku svoju ideju sta sa ovim govnom od sipke da radim ili da mijenjam
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26458 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma nemozes promijenit na svima je ista,ne znam kako ne vidis ,ja vidim na svakom tom autu...JavierBosnia wrote: ↑04/04/2020 21:40
Pa da cekam ne bih se jebavao sa sipkom
Nego de mi neku svoju ideju sta sa ovim govnom od sipke da radim ili da mijenjam
- konektovan
- Posts: 51441
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26459 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ofarbaj u zutu ili nanDZarastu....JavierBosnia wrote: ↑04/04/2020 21:40Pa da cekam ne bih se jebavao sa sipkom
Nego de mi neku svoju ideju sta sa ovim govnom od sipke da radim ili da mijenjam
- konektovan
- Posts: 51441
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26461 Re: Pitamo Mehanicare ?
5w30 ali koje ptice znaju 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26462 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel to na golfu počadila i šipka 
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#26463 Re: Pitamo Mehanicare ?
A ti.. vise ih vadio i provjeravao nego sto sam ja kilometara presaobitanga_sa_otesa wrote: ↑04/04/2020 21:42ma nemozes promijenit na svima je ista,ne znam kako ne vidis ,ja vidim na svakom tom autu...JavierBosnia wrote: ↑04/04/2020 21:40
Pa da cekam ne bih se jebavao sa sipkom
Nego de mi neku svoju ideju sta sa ovim govnom od sipke da radim ili da mijenjam
Nista morat cu skontat neku zajebanciju
- konektovan
- Posts: 51441
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26465 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima ,optima long lajf 
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26466 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam zadnji put sipao Ina Delta Sint u G2 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26467 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja u stojadina truhlog samo ono super3 za traktore


- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26468 Re: Pitamo Mehanicare ?
Napisao ti je Nedim ranije koje bi najbolje bilo.konektovan wrote: ↑04/04/2020 22:15Kako to ne znas?!
Koji je onaj api acea quratz palac, ima li neki proizvodjac posebno da se preporucuje???![]()
- konektovan
- Posts: 51441
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26469 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znam koje je Nedim predlozio, ne mislim ja da je to ulje loše, i sam sipam 5w40 total quartz 9000 godinama vec ali bez oznake energy, nikad ni jedan problem s tim uljem. Ali po servisnoj, u taj motor ide 5w30, pa bi da se drzimo fabrike.....
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26470 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nece mu nista biti ni od 5w40.
5w30 je vise dpf fap i sl frendly a taj motor to nema
5w30 je vise dpf fap i sl frendly a taj motor to nema
- konektovan
- Posts: 51441
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26472 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jok,samo ona roza ko u Zorice Brunclikkonektovan wrote: ↑04/04/2020 21:46Pa ofarbaj u zutu ili nanDZarastu....JavierBosnia wrote: ↑04/04/2020 21:40Pa da cekam ne bih se jebavao sa sipkom
Nego de mi neku svoju ideju sta sa ovim govnom od sipke da radim ili da mijenjam![]()
Bice tuning level master
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26473 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene stari jal ce preci milju km za registraciju jal dvije, tako da se ulje mijenja godišnje.
Rekoh da sam nasuo 5w30 ali mislim da je ipak bilo 5w40,
Rekoh da sam nasuo 5w30 ali mislim da je ipak bilo 5w40,
- konektovan
- Posts: 51441
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#26475 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam gdje bih postavio, pa evo možda ko bude ovdje.. ima li ko da ide narednih dana/sedmica relacija Bihać-Sarajevo.. jedini uslov da ne divlja po cesti, živi mi se još
javite se da se dogovorimo
p.s nemam coronu, nisam iz kuće izašao evo 20 i neki dan, u kontaktu sam sa svega 2 osobe koje su isto zatvorene u kući 20 dana
p.s nemam coronu, nisam iz kuće izašao evo 20 i neki dan, u kontaktu sam sa svega 2 osobe koje su isto zatvorene u kući 20 dana


