Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#26451 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

konektovan wrote: 04/04/2020 20:46 @NediM17

Image

1300 km predjenih, i sa tacno pola, doslo do ovog stanja.....
Poslije je opet palo na minimum, mislim da je puno?! :roll:
Puno, jasta je, vjerovatno turbo odsvirao svoje.
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26452 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 04/04/2020 21:05
konektovan wrote: 04/04/2020 20:46 @NediM17

Image

1300 km predjenih, i sa tacno pola, doslo do ovog stanja.....
Poslije je opet palo na minimum, mislim da je puno?! :roll:
Puno, jasta je, vjerovatno turbo odsvirao svoje.
E ne znam. Ja sam vozio tu kiu nedavno, a volio bi da mi i @Bakir1 to potvrdi, posto ima isto auto, primijetio sam odmah da turbina na malo iznad 1000 rpm pocne da pisti, ne znam da li je to ok?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26453 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

to mora tako ,nije to vw da se nista ne ćuje :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26454 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ne pisti nista kod mene tj kod starog i ne trosi ulje :mrgreen:
A cuje mi se turbina na pasatu ali ni on ne trosi zejtn :mrgreen:
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#26455 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Jbt kakve vi trkace mašine vozate? Meni nikad nijedno auto nije "trošilo" ulje, tj. nikad nisam imao potrebu da dodajem ulje između dva intervala mijenjanja.
(A i dvije Alfe sam promijenio.)
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26456 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote: 04/04/2020 21:16 Ne pisti nista kod mene tj kod starog i ne trosi ulje :mrgreen:
A cuje mi se turbina na pasatu ali ni on ne trosi zejtn :mrgreen:
Znaci, kod ove su cuje jasno i glasno u kabini, :mrgreen: cim se obrtaji pocnu dizati..
Auto je preslo originalnih 190 000 km,...
Osim korozije koje ima poprilcno, neobicnog lupanja na prednjem ovjesu, a zamjenjeno je svasta nesto, od amortizera, aksijalnih lezajeva....i dalje lupka prilikom prelaska poprecnih neravnina, rupa, rupica... :mrgreen: nije imala neko veci belaj.... :mrgreen:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26457 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/04/2020 21:04 e ako cekas da se laNpica upali :run:
Pa da cekam ne bih se jebavao sa sipkom :D
Nego de mi neku svoju ideju sta sa ovim govnom od sipke da radim ili da mijenjam
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26458 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

JavierBosnia wrote: 04/04/2020 21:40

Pa da cekam ne bih se jebavao sa sipkom :D
Nego de mi neku svoju ideju sta sa ovim govnom od sipke da radim ili da mijenjam
ma nemozes promijenit na svima je ista,ne znam kako ne vidis ,ja vidim na svakom tom autu...
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26459 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote: 04/04/2020 21:40
bitanga_sa_otesa wrote: 04/04/2020 21:04 e ako cekas da se laNpica upali :run:
Pa da cekam ne bih se jebavao sa sipkom :D
Nego de mi neku svoju ideju sta sa ovim govnom od sipke da radim ili da mijenjam
Pa ofarbaj u zutu ili nanDZarastu.... :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26460 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote: 04/04/2020 21:16 Ne pisti nista kod mene tj kod starog i ne trosi ulje :mrgreen:
A cuje mi se turbina na pasatu ali ni on ne trosi zejtn :mrgreen:
Koje ulje sipas???
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26461 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

5w30 ali koje ptice znaju :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26462 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Jel to na golfu počadila i šipka :mrgreen:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26463 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/04/2020 21:42
JavierBosnia wrote: 04/04/2020 21:40

Pa da cekam ne bih se jebavao sa sipkom :D
Nego de mi neku svoju ideju sta sa ovim govnom od sipke da radim ili da mijenjam
ma nemozes promijenit na svima je ista,ne znam kako ne vidis ,ja vidim na svakom tom autu...
A ti.. vise ih vadio i provjeravao nego sto sam ja kilometara presao :D
Nista morat cu skontat neku zajebanciju
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26464 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote: 04/04/2020 21:56 5w30 ali koje ptice znaju :mrgreen:
Kako to ne znas?!
Koji je onaj api acea quratz palac, ima li neki proizvodjac posebno da se preporucuje??? :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26465 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ima ,optima long lajf :lol:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26466 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Ja sam zadnji put sipao Ina Delta Sint u G2 :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26467 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja u stojadina truhlog samo ono super3 za traktore :D
Image
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26468 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

konektovan wrote: 04/04/2020 22:15
Bakir1 wrote: 04/04/2020 21:56 5w30 ali koje ptice znaju :mrgreen:
Kako to ne znas?!
Koji je onaj api acea quratz palac, ima li neki proizvodjac posebno da se preporucuje??? :mrgreen:
Napisao ti je Nedim ranije koje bi najbolje bilo.
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26469 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Optimist wrote: 05/04/2020 03:16
konektovan wrote: 04/04/2020 22:15
Bakir1 wrote: 04/04/2020 21:56 5w30 ali koje ptice znaju :mrgreen:
Kako to ne znas?!
Koji je onaj api acea quratz palac, ima li neki proizvodjac posebno da se preporucuje??? :mrgreen:
Napisao ti je Nedim ranije koje bi najbolje bilo.
Znam koje je Nedim predlozio, ne mislim ja da je to ulje loše, i sam sipam 5w40 total quartz 9000 godinama vec ali bez oznake energy, nikad ni jedan problem s tim uljem. Ali po servisnoj, u taj motor ide 5w30, pa bi da se drzimo fabrike.....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26470 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Nece mu nista biti ni od 5w40.
5w30 je vise dpf fap i sl frendly a taj motor to nema
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26471 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote: 05/04/2020 09:57 Nece mu nista biti ni od 5w40.
5w30 je vise dpf fap i sl frendly a taj motor to nema
Nema ovaj dpf, a euro lV, fino su to kosooki sklepali. :mrgreen:
Znaci, moRe komotno ovaj total 5w40 u zekiju i mjenjati ga na 10 000 km, a i nije skup, sto je jako bitno... :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#26472 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

konektovan wrote: 04/04/2020 21:46
JavierBosnia wrote: 04/04/2020 21:40
bitanga_sa_otesa wrote: 04/04/2020 21:04 e ako cekas da se laNpica upali :run:
Pa da cekam ne bih se jebavao sa sipkom :D
Nego de mi neku svoju ideju sta sa ovim govnom od sipke da radim ili da mijenjam
Pa ofarbaj u zutu ili nanDZarastu.... :mrgreen:
Ma jok,samo ona roza ko u Zorice Brunclik
Bice tuning level master
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26473 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Kod mene stari jal ce preci milju km za registraciju jal dvije, tako da se ulje mijenja godišnje.
Rekoh da sam nasuo 5w30 ali mislim da je ipak bilo 5w40,
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26474 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Image

:mrgreen:
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#26475 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

Ne znam gdje bih postavio, pa evo možda ko bude ovdje.. ima li ko da ide narednih dana/sedmica relacija Bihać-Sarajevo.. jedini uslov da ne divlja po cesti, živi mi se još :thumbup: javite se da se dogovorimo

p.s nemam coronu, nisam iz kuće izašao evo 20 i neki dan, u kontaktu sam sa svega 2 osobe koje su isto zatvorene u kući 20 dana :D
Post Reply