Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26351 Re: Pitamo Mehanicare ?
Radi se radi se po garazama, i pokoji vulkanizer, gledam nesto, ja bih majstore stavio na listu radne obaveze 
-
Matrix89
- Posts: 117
- Joined: 26/05/2019 21:27
#26352 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko kakav je separator uljnih para na bmw e46 318d bosch pumpa?
Znam da su dolazila dva separatora na dizelima, na nekim je spuzvasti koji se mijenja, a na nekim plasticni koji se samo cisti
E sad jel to na bosch pumpa motorima ili na common rail
Znam da su dolazila dva separatora na dizelima, na nekim je spuzvasti koji se mijenja, a na nekim plasticni koji se samo cisti
E sad jel to na bosch pumpa motorima ili na common rail
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26353 Re: Pitamo Mehanicare ?
Realoem.com
Ukucaj broj sasije i sve ces imati
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
-
Matrix89
- Posts: 117
- Joined: 26/05/2019 21:27
#26355 Re: Pitamo Mehanicare ?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26356 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa vidi, ja nesto ne znam da je postojao 318d prije facelifta. Ispravite me ako grijesim, ja znam za 100kW 320d sa bosch pumpom.
Separator bez obzira koji je na m47, mozes staviti ili opet spuzvani ili plasticni.
Separator bez obzira koji je na m47, mozes staviti ili opet spuzvani ili plasticni.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
Matrix89
- Posts: 117
- Joined: 26/05/2019 21:27
#26359 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moj je facelift 2002, ali sa bosch pumpom, ja mislim da se do 2003 318d proizvodio sa BP
Pa moze se stavit, ali ja mislim da kuciste nije isto, ovako ako je spuzvasti uzme se samo filter i to je to
Inace zasto uopste sluzi taj filter, citao sam da hoce turbina crknut ako se ne mijenja
Pa moze se stavit, ali ja mislim da kuciste nije isto, ovako ako je spuzvasti uzme se samo filter i to je to
Inace zasto uopste sluzi taj filter, citao sam da hoce turbina crknut ako se ne mijenja
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26360 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne bih rekao da je bp ali tvoje auto, ja mislim da imas cr. Moze se staviti u isto kuciste i spuzva i plastika, isto je, ako je spuzvasti kupi spuzvu jer nema plastika sama kupiti, komplet samo. To sto si cuo tako je i jos vise,zamijeni sto prije ili izvadi spuzvu skroz dok ne nadjes ako je tesko naci.Matrix89 wrote: ↑28/03/2020 21:42 Moj je facelift 2002, ali sa bosch pumpom, ja mislim da se do 2003 318d proizvodio sa BP
Pa moze se stavit, ali ja mislim da kuciste nije isto, ovako ako je spuzvasti uzme se samo filter i to je to
Inace zasto uopste sluzi taj filter, citao sam da hoce turbina crknut ako se ne mijenja
-
Matrix89
- Posts: 117
- Joined: 26/05/2019 21:27
#26361 Re: Pitamo Mehanicare ?
U miradu i motorexu dolazi samo sa kucistem, ali gledo sam na olxu ima dodje samo spuzva i ona dva dihtunga
A jest bp, prije svega po kubikazi, bp je 1951,dok je cr 1995
A jest bp, prije svega po kubikazi, bp je 1951,dok je cr 1995
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#26362 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam prosle godine zamjenio, oko 80KM sa kucistem, jedino sto sam skontao na prvom paljenju vise nikad nije bilo dima
Zamjenski je zatvorena varijanta svima, i starom m47 i m57...

Ako ga je neko vec zamjenio neces moci samo filter zamijeniti, skini i vidi, pored filtera zraka
Zamjenski je zatvorena varijanta svima, i starom m47 i m57...

Ako ga je neko vec zamjenio neces moci samo filter zamijeniti, skini i vidi, pored filtera zraka
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
-
Matrix89
- Posts: 117
- Joined: 26/05/2019 21:27
#26364 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo naso sam neki video, definitivno je spuzvasti na bosch pumpa motorima
https://youtu.be/Ets9VorNxpo
https://youtu.be/Ets9VorNxpo
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26365 Re: Pitamo Mehanicare ?
Spuzvasti je prvih godina, kasnije ovaj plasticni. Moze se na isto kuciste staviti spuzvani i plasticni, vadi se i plasticni.
-
sivi911
- Posts: 58
- Joined: 24/02/2017 12:44
#26366 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li servisa koji rade, ako nema ima li neki dobar majstor koji radi 'nezvanično'? Konkretno mi treba za mercedes.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#26367 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam u bmw e46 ubacio plastični filter od bmw e90, bio je čini mi se 60KM, ima tome 4-5 godina pa sam i zaboravio.Matrix89 wrote: ↑29/03/2020 10:02 Evo naso sam neki video, definitivno je spuzvasti na bosch pumpa motorima
https://youtu.be/Ets9VorNxpo
Uglavnom, nikad problema nije bilo.
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26368 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi ti ubacio, i prodao ga nekom levatu, i onda sebi kupio audi....junior3 wrote: ↑30/03/2020 11:41Ja sam u bmw e46 ubacio plastični filter od bmw e90, bio je čini mi se 60KM, ima tome 4-5 godina pa sam i zaboravio.Matrix89 wrote: ↑29/03/2020 10:02 Evo naso sam neki video, definitivno je spuzvasti na bosch pumpa motorima
https://youtu.be/Ets9VorNxpo
Uglavnom, nikad problema nije bilo.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26369 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakav problem konektovani? Plasticni je nova verzija jer se ne mijenja i ne zacepi.
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#26371 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dok nisam promjenio taj filter, suklj'o mi bmw dim isto k'o kod tebe citro.konektovan wrote: ↑30/03/2020 14:09Jesi ti ubacio, i prodao ga nekom levatu, i onda sebi kupio audi....![]()
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26372 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moram i ja onda promijeniti filter, ali haj sad potroši u doba korone na bilo šta, sto nije fasunga.....junior3 wrote: ↑30/03/2020 16:51Dok nisam promjenio taj filter, suklj'o mi bmw dim isto k'o kod tebe citro.konektovan wrote: ↑30/03/2020 14:09Jesi ti ubacio, i prodao ga nekom levatu, i onda sebi kupio audi....![]()
![]()
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#26373 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemaš ti taj filter, ti bi treb'o nešto drugo promjeniti, al' ne bih da pišem sad šta. 
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26375 Re: Pitamo Mehanicare ?
A za sta sluzi to kino?

