Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26351 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Radi se radi se po garazama, i pokoji vulkanizer, gledam nesto, ja bih majstore stavio na listu radne obaveze :D
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#26352 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

Zna li neko kakav je separator uljnih para na bmw e46 318d bosch pumpa?
Znam da su dolazila dva separatora na dizelima, na nekim je spuzvasti koji se mijenja, a na nekim plasticni koji se samo cisti
E sad jel to na bosch pumpa motorima ili na common rail
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26353 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Matrix89 wrote: 28/03/2020 15:17 Zna li neko kakav je separator uljnih para na bmw e46 318d bosch pumpa?
Znam da su dolazila dva separatora na dizelima, na nekim je spuzvasti koji se mijenja, a na nekim plasticni koji se samo cisti
E sad jel to na bosch pumpa motorima ili na common rail
Realoem.com
Ukucaj broj sasije i sve ces imati
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#26354 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

iceman ze wrote: 27/03/2020 18:34 Radi se radi se po garazama, i pokoji vulkanizer, gledam nesto, ja bih majstore stavio na listu radne obaveze :D
Radi djafko u 16 i subotom punom parom
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#26355 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

basicm wrote: 28/03/2020 17:33
Matrix89 wrote: 28/03/2020 15:17 Zna li neko kakav je separator uljnih para na bmw e46 318d bosch pumpa?
Znam da su dolazila dva separatora na dizelima, na nekim je spuzvasti koji se mijenja, a na nekim plasticni koji se samo cisti
E sad jel to na bosch pumpa motorima ili na common rail
Realoem.com
Ukucaj broj sasije i sve ces imati
Gledo sam, nema to sto ja trazim
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26356 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Pa vidi, ja nesto ne znam da je postojao 318d prije facelifta. Ispravite me ako grijesim, ja znam za 100kW 320d sa bosch pumpom.

Separator bez obzira koji je na m47, mozes staviti ili opet spuzvani ili plasticni.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26357 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Matrix89 wrote: 28/03/2020 19:07
basicm wrote: 28/03/2020 17:33
Matrix89 wrote: 28/03/2020 15:17 Zna li neko kakav je separator uljnih para na bmw e46 318d bosch pumpa?
Znam da su dolazila dva separatora na dizelima, na nekim je spuzvasti koji se mijenja, a na nekim plasticni koji se samo cisti
E sad jel to na bosch pumpa motorima ili na common rail
Realoem.com
Ukucaj broj sasije i sve ces imati
Gledo sam, nema to sto ja trazim
Image
Broj 8
Zatvoreni filter
Last edited by mk ultra on 28/03/2020 19:33, edited 1 time in total.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26358 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Broj 8 na slici
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#26359 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

Moj je facelift 2002, ali sa bosch pumpom, ja mislim da se do 2003 318d proizvodio sa BP

Pa moze se stavit, ali ja mislim da kuciste nije isto, ovako ako je spuzvasti uzme se samo filter i to je to

Inace zasto uopste sluzi taj filter, citao sam da hoce turbina crknut ako se ne mijenja
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26360 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Matrix89 wrote: 28/03/2020 21:42 Moj je facelift 2002, ali sa bosch pumpom, ja mislim da se do 2003 318d proizvodio sa BP

Pa moze se stavit, ali ja mislim da kuciste nije isto, ovako ako je spuzvasti uzme se samo filter i to je to

Inace zasto uopste sluzi taj filter, citao sam da hoce turbina crknut ako se ne mijenja
Ne bih rekao da je bp ali tvoje auto, ja mislim da imas cr. Moze se staviti u isto kuciste i spuzva i plastika, isto je, ako je spuzvasti kupi spuzvu jer nema plastika sama kupiti, komplet samo. To sto si cuo tako je i jos vise,zamijeni sto prije ili izvadi spuzvu skroz dok ne nadjes ako je tesko naci.
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#26361 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

U miradu i motorexu dolazi samo sa kucistem, ali gledo sam na olxu ima dodje samo spuzva i ona dva dihtunga
A jest bp, prije svega po kubikazi, bp je 1951,dok je cr 1995
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26362 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Ja sam prosle godine zamjenio, oko 80KM sa kucistem, jedino sto sam skontao na prvom paljenju vise nikad nije bilo dima

Zamjenski je zatvorena varijanta svima, i starom m47 i m57...

Image

Ako ga je neko vec zamjenio neces moci samo filter zamijeniti, skini i vidi, pored filtera zraka
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#26363 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Matrix89 wrote: 28/03/2020 22:26 U miradu i motorexu dolazi samo sa kucistem, ali gledo sam na olxu ima dodje samo spuzva i ona dva dihtunga
A jest bp, prije svega po kubikazi, bp je 1951,dok je cr 1995
Kakv crni motorex vidi ti kod skoljica, skore, unitrade
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#26364 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

Evo naso sam neki video, definitivno je spuzvasti na bosch pumpa motorima

https://youtu.be/Ets9VorNxpo
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26365 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Spuzvasti je prvih godina, kasnije ovaj plasticni. Moze se na isto kuciste staviti spuzvani i plasticni, vadi se i plasticni.
sivi911
Posts: 58
Joined: 24/02/2017 12:44

#26366 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sivi911 »

Ima li servisa koji rade, ako nema ima li neki dobar majstor koji radi 'nezvanično'? Konkretno mi treba za mercedes.
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#26367 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Matrix89 wrote: 29/03/2020 10:02 Evo naso sam neki video, definitivno je spuzvasti na bosch pumpa motorima

https://youtu.be/Ets9VorNxpo
Ja sam u bmw e46 ubacio plastični filter od bmw e90, bio je čini mi se 60KM, ima tome 4-5 godina pa sam i zaboravio.
Uglavnom, nikad problema nije bilo.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26368 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote: 30/03/2020 11:41
Matrix89 wrote: 29/03/2020 10:02 Evo naso sam neki video, definitivno je spuzvasti na bosch pumpa motorima

https://youtu.be/Ets9VorNxpo
Ja sam u bmw e46 ubacio plastični filter od bmw e90, bio je čini mi se 60KM, ima tome 4-5 godina pa sam i zaboravio.
Uglavnom, nikad problema nije bilo.
Jesi ti ubacio, i prodao ga nekom levatu, i onda sebi kupio audi.... :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26369 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Kakav problem konektovani? Plasticni je nova verzija jer se ne mijenja i ne zacepi.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26370 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

basicm wrote: 30/03/2020 14:10 Kakav problem konektovani? Plasticni je nova verzija jer se ne mijenja i ne zacepi.
Ma to je nesto izmedju mene i žuniora.... :mrgreen:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#26371 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

konektovan wrote: 30/03/2020 14:09
junior3 wrote: 30/03/2020 11:41
Ja sam u bmw e46 ubacio plastični filter od bmw e90, bio je čini mi se 60KM, ima tome 4-5 godina pa sam i zaboravio.
Uglavnom, nikad problema nije bilo.
Jesi ti ubacio, i prodao ga nekom levatu, i onda sebi kupio audi.... :mrgreen:
Dok nisam promjenio taj filter, suklj'o mi bmw dim isto k'o kod tebe citro. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26372 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote: 30/03/2020 16:51
konektovan wrote: 30/03/2020 14:09
junior3 wrote: 30/03/2020 11:41
Ja sam u bmw e46 ubacio plastični filter od bmw e90, bio je čini mi se 60KM, ima tome 4-5 godina pa sam i zaboravio.
Uglavnom, nikad problema nije bilo.
Jesi ti ubacio, i prodao ga nekom levatu, i onda sebi kupio audi.... :mrgreen:
Dok nisam promjenio taj filter, suklj'o mi bmw dim isto k'o kod tebe citro. :mrgreen:
Moram i ja onda promijeniti filter, ali haj sad potroši u doba korone na bilo šta, sto nije fasunga..... :mrgreen:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#26373 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Nemaš ti taj filter, ti bi treb'o nešto drugo promjeniti, al' ne bih da pišem sad šta. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26374 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote: 30/03/2020 17:15 Nemaš ti taj filter, ti bi treb'o nešto drugo promjeniti, al' ne bih da pišem sad šta. :mrgreen:
Imam ja onaj "skupi" filter nafte, :mrgreen: koji popravi situaciju kad se zamijeni, a za ove tvoje provokacije, ide prijava modulatoru. :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26375 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

A za sta sluzi to kino?
Post Reply