NOVE CIJENE GORIVA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#20376 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by vjeshalica »

https://m.theepochtimes.com/kentucky-ga ... 78175.html

Nadam se da niie fake news???
Dakle 99 centi za gaLJon?
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#20377 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by UmaX »

Snizice i nasi na ispod 2KM, al sta kad gorivo opet poskupi :lol: :lol: :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 7347
Joined: 22/08/2003 00:00

#20378 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by pepeljara »

UmaX wrote: 19/03/2020 15:52 Snizice i nasi na ispod 2KM, al sta kad gorivo opet poskupi :lol: :lol: :lol:
nece nasi nista snizavati.
Sad ubishe pare, nema zastite, a zastite potrosaca NIKAD nije bila.
vidite ublehe vlade sta radi.
Desile se poplave pare nestale
Desi se corona oni palamude...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#20379 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by JavierBosnia »

Zasto nema nijedan novinar da se usudi pitati odgovorne, kako i zasto?
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20380 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by zippoo87 »

pa nema jer su svi u halci...svako je jedan mali cvoric halke i niko da popusti,jer halka puca

novinari kod nas i nisu novinari pravi,nego eto,ono daj neki posao pa hajde budi novinar i skoro svi su na raznoraznim politickim budzetima

udruzenja koja bi trebala da stite kupce,radnike i da se bore protiv vlada,sa Novalicem svakodnevno u talu,piju kafe i dogovaraju se kako ce sta ukrasti ,radnike niko i ne spominje

pa evo koliki je lopovluk na gorivu,da je ista cijena kod nas na barelu od 25 dolara i 65 dolara...sto je skoro pa trostruko jeftinije a kod nas cijena nije ni desetinu niza a trebala bi biti trecinu
mogu misliti koliko je HIFA kamiona vec poslao u rafineriju,dok je ova jeftina nafta...a nama ce je tusiti po 2.20 i vise KM
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#20381 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Entropio »

Drzava uzima isto, bio barel 25 ili 65. Problem je u onom drugom dijelu cijene koju uzimaju pumpadzije. A buduci da znaju da nas narod sipa kol‘ko god oni stave cijenu, zasto bi spustali? Tek kad bi narod bojkotovao, onda bi se vidjeli efekti. Ali to je nemoguce.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#20382 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by JavierBosnia »

Izvini ali ne treba narod biti taj koji bojkotuje, jer nas sisaju 25 godina i za prece stvari od goriva.

Drzava mora staviti ogranicenja na marzu i kontrolisati cijene goriva. Mora. Nije bas za ocekivati da se upravlja tolikom masom ljudi pa da izazoves bojkot.

Ubijaju djecu, sakrivaju ubistva, unistavaju penzionere i borce, sutimo, a ne da ustanemo za litar goriva dal ovako il onako
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#20383 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Entropio »

JavierBosnia wrote: 19/03/2020 20:30 Izvini ali ne treba narod biti taj koji bojkotuje, jer nas sisaju 25 godina i za prece stvari od goriva.

Drzava mora staviti ogranicenja na marzu i kontrolisati cijene goriva. Mora. Nije bas za ocekivati da se upravlja tolikom masom ljudi pa da izazoves bojkot.

Ubijaju djecu, sakrivaju ubistva, unistavaju penzionere i borce, sutimo, a ne da ustanemo za litar goriva dal ovako il onako
Kao sto rekoh, nemoguce.

Ne doniraju pumpadzije za izborne kampanje zato sto vjeruju u ideologiju stranke.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20384 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by zippoo87 »

Entropio wrote: 19/03/2020 20:22 Drzava uzima isto, bio barel 25 ili 65. Problem je u onom drugom dijelu cijene koju uzimaju pumpadzije. A buduci da znaju da nas narod sipa kol‘ko god oni stave cijenu, zasto bi spustali? Tek kad bi narod bojkotovao, onda bi se vidjeli efekti. Ali to je nemoguce.
ne znam kakva ti je matematika ali na vecu cijenu veci je i PDV...isti je procenat ali je iznos veci a to znaci vise love u budzetu a znamo svi koliko su ukupno raznoraznih poreza nabacili na gorivo...50% maloprodajne cijene su drzavni haraci...snizis cijenu 30%,30% njima manje haraca
User avatar
pepeljara
Posts: 7347
Joined: 22/08/2003 00:00

#20385 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by pepeljara »

JavierBosnia wrote: 19/03/2020 20:30 Izvini ali ne treba narod biti taj koji bojkotuje, jer nas sisaju 25 godina i za prece stvari od goriva.

Drzava mora staviti ogranicenja na marzu i kontrolisati cijene goriva. Mora. Nije bas za ocekivati da se upravlja tolikom masom ljudi pa da izazoves bojkot.

Ubijaju djecu, sakrivaju ubistva, unistavaju penzionere i borce, sutimo, a ne da ustanemo za litar goriva dal ovako il onako
pa isto kao sto se evo odjednom suti o onom ui mostaru , preko stele sto je na plucno otisao : )
pa onda vidis i samog direktora bolnice...
i to ti je slika drzave : )
sve preko stele, i podobni
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#20386 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by UmaX »

zippoo87 wrote: 19/03/2020 21:09
Entropio wrote: 19/03/2020 20:22 Drzava uzima isto, bio barel 25 ili 65. Problem je u onom drugom dijelu cijene koju uzimaju pumpadzije. A buduci da znaju da nas narod sipa kol‘ko god oni stave cijenu, zasto bi spustali? Tek kad bi narod bojkotovao, onda bi se vidjeli efekti. Ali to je nemoguce.
ne znam kakva ti je matematika ali na vecu cijenu veci je i PDV...isti je procenat ali je iznos veci a to znaci vise love u budzetu a znamo svi koliko su ukupno raznoraznih poreza nabacili na gorivo...50% maloprodajne cijene su drzavni haraci...snizis cijenu 30%,30% njima manje haraca
Onda nek uvedu jos vece akcize i ogranice cijenu goriva - otmu pare naftasima. Postenije nego ovo sto sad imamo.

Al kurko ce uzet pare naftasima kad su to njihovi ljudi.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#20387 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by noviclan »

Hoce li jos spustati ove cijene goriva moze li sta jos coronaspustiti
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#20388 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Brus Lee »

noviclan wrote: 20/03/2020 05:56 Hoce li jos spustati ove cijene goriva moze li sta jos coronaspustiti
Moze, imunitet :D
adisonE
Posts: 159
Joined: 17/04/2008 20:16

#20389 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by adisonE »

Jel sipao ko na Green Oilu, kakva je situacija sa ovim popustom?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#20390 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Leon16v »

adisonE wrote: 21/03/2020 09:30 Jel sipao ko na Green Oilu, kakva je situacija sa ovim popustom?
Na aplikaciji onoj fmt, piše da je 1.81 dizel
adisonE
Posts: 159
Joined: 17/04/2008 20:16

#20391 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by adisonE »

Leon16v wrote: 21/03/2020 09:43
adisonE wrote: 21/03/2020 09:30 Jel sipao ko na Green Oilu, kakva je situacija sa ovim popustom?
Na aplikaciji onoj fmt, piše da je 1.81 dizel
Bogami ja nasuh 50 l za 90 keka... Ljepota, ide merc ne zali se za sad :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#20392 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by iceman ze »

Ja cuh, da su oni el romobili in, em jeftini em zdravi em cool.... :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#20393 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by bitanga_sa_otesa »

nisi dobro ćuo :-D
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#20394 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Naslovnica »

iceman ze wrote: 21/03/2020 13:00 Ja cuh, da su oni el romobili in, em jeftini em zdravi em cool.... :mrgreen:
Ima li tih elektrićnih naplin?!
8-)
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#20395 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by iceman ze »

Treba pitati na BSP Oil, mozda oni znaju :mrgreen: ako ne, onda obavezno na Green Oil
User avatar
semirsar
Posts: 9030
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#20396 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by semirsar »

“Dok ide protok robe željeznicom i ostalim kanalima, ne bi trebalo biti problema, a nafta nije kvarljiva roba”, rekao je on i predlaže da bi jedna od mjera pomoći privredi bilo pojeftinjenje goriva. Naglasio je da je u vrijeme krize s koronavirusom, a pred proljećne poljoprivredne radove važno da svako bude svjestan svoje odgovornosti i nižim cijenama naftnih derivata pomogne bh. privredi. Ide vrijeme sjetve, radova u poljoprivredi, a vidimo kakva je situacija. Bilo bi korektno da se i prodavači prilagode ovoj situaciji i ovom što se dešava. Puno bi pomoglo u narednom periodu. Mislim da bi to svima značilo, a zašto se to ne radi, to je pitanje za sve nas, a možda pitanje svijesti i savjesti”
znas ti nas, xxbo ti nas, xxbu oni nas vec dugo, predugo, ko glasa za njih ocito mu se svidja "sazad"...
https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... ica/371044
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#20397 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by noviclan »

Zna li ko kakvo je radno vrijeme benzinskih pumpi dok traje ovaj policijski cas, konkretno gazprom hvala
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#20398 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by NediM17 »

Radnje rade do 16:30, tako bi trebale i puNpe.
Na kraju krajeva pozoveš telefonom pa pitaš.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#20399 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by noviclan »

Hvala, znaci sada samo mogu trositi gorivo
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#20400 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by NediM17 »

Možeš ako imaš avliju. 8)
Post Reply