Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26151 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja sam zavrsio sa uljem,idem direkt kod uvoznika i kupujem 
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26152 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta konkretno od ulja?
Bila je jednom rasprava oko najpovoljnije kupovine ulja
Kao Shell orginal kod orbico ako se ne varam moze se kupiti jeftinije a ono Tursko...wtf?
Koje god sam uzela od kanistera Shell uvoznik Orbico ,a Tursko ulje...vamo se prica to neki orginal bog i slicno
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#26153 Re: Pitamo Mehanicare ?
A kakav je shell u automerc skoro je li original ili fakevjeshalica wrote: ↑09/03/2020 18:03Sta konkretno od ulja?
Bila je jednom rasprava oko najpovoljnije kupovine ulja
Kao Shell orginal kod orbico ako se ne varam moze se kupiti jeftinije a ono Tursko...wtf?
Koje god sam uzela od kanistera Shell uvoznik Orbico ,a Tursko ulje...vamo se prica to neki orginal bog i slicno
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#26154 Re: Pitamo Mehanicare ?
Traži neko iz Vatikana naredni put.vjeshalica wrote: ↑09/03/2020 18:03 Sta konkretno od ulja?
Bila je jednom rasprava oko najpovoljnije kupovine ulja
Kao Shell orginal kod orbico ako se ne varam moze se kupiti jeftinije a ono Tursko...wtf?
Koje god sam uzela od kanistera Shell uvoznik Orbico ,a Tursko ulje...vamo se prica to neki orginal bog i slicno
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26155 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta bolan tursko

to samo mogu avlijaneri srat i neko ko nikad nije kupio ili drzao kanticu tog ulja u rukama,a ti isti znaju promovisat nekakve marke za koje niko nikad cuo nije jer imaju rabat
to samo mogu avlijaneri srat i neko ko nikad nije kupio ili drzao kanticu tog ulja u rukama,a ti isti znaju promovisat nekakve marke za koje niko nikad cuo nije jer imaju rabat
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26156 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta sam promovisala boga ti?Koje marke ulja?
Sutra cu biti u prilici da ti uslikam nesto od Shella msm ima i kanister od 4l nije ni 35KM ali nije u Orbicu direktno vec na drugom mjestu (necemo ofirat)
Sve iz Turske ulje,a uvoznik Orbico...cuj ja avlijaner
Samo se nadovezah bezveze na pricu oko ulja jer ima zasebna tema o istom
I bilo je price kako u preprodaji pucaju cijene a kod Orbica su daleko nize
Jesu za Tursko ulje.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26157 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne kazem da si ti,nego vecinom takvi supljiraju,pa ih onda neko poput sandora demantuje cinjenicama...ja sam kupio pureplus i napravljeno u eu,sad slagacu dali francuska ili italija,znaci nigdje veze sa turskom..a na kraju krajeva i da jeste shell turska,on ima rafinerija milion na svim krajevima svijeta kao i vecina tih velikih..
Al eto mozda sam trebao mannol,ravenol ili mozda rymax
Po tome ne valja ni filter ulja kojo sam kupio,bosch made in maroco,evo raspo se motor
Al eto mozda sam trebao mannol,ravenol ili mozda rymax
Po tome ne valja ni filter ulja kojo sam kupio,bosch made in maroco,evo raspo se motor
Last edited by amar1994 on 09/03/2020 19:23, edited 1 time in total.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26159 Re: Pitamo Mehanicare ?
gledaj cijene
https://autoteile-oel.de/motorenol/255- ... 18225.html
ovo smece sam ja kupovao 14KM/l,a vidi koliko je kod svabe https://autoteile-oel.de/motorenol/1442 ... 05952.html
https://autoteile-oel.de/motorenol/255- ... 18225.html
ovo smece sam ja kupovao 14KM/l,a vidi koliko je kod svabe https://autoteile-oel.de/motorenol/1442 ... 05952.html
Last edited by amar1994 on 09/03/2020 19:40, edited 1 time in total.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26160 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako prodaje neko ulje za 50-80 maraka onda nek prodaje da valja a ne da je iz Turske
Kod nas sve turska,bugarska,rumunija,banglades,kina, ko da smo guzica svijeta
Da je barem iz kolumbije bila bi malo sretnija haha
Kod nas sve turska,bugarska,rumunija,banglades,kina, ko da smo guzica svijeta
Da je barem iz kolumbije bila bi malo sretnija haha
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26161 Re: Pitamo Mehanicare ?
nismo mi guzica,mi smo septicka jama ...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26162 Re: Pitamo Mehanicare ?
evo ne bi mi mrsko do podruma otic,mora da je to tvoje neko njihovo bezvezno ulje slabije kvalitete..nemoj zamjerit sta jer nisam direkt na tebe mislio sa avlijanerimavjeshalica wrote: ↑09/03/2020 19:32 Ako prodaje neko ulje za 50-80 maraka onda nek prodaje da valja a ne da je iz Turske
Kod nas sve turska,bugarska,rumunija,banglades,kina, ko da smo guzica svijeta
Da je barem iz kolumbije bila bi malo sretnija haha



kod ovog je corona gratis
Last edited by amar1994 on 09/03/2020 19:38, edited 1 time in total.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26163 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ok stavicu i ja neke slike pa eto posteno
Nije moje ulje nego ulje orbica koje je tursko,ocito u uvozu mijesaju
Sad ispada ja imam neko svoje ulje, i da je deklaracija uvoznika lazna...ja samo kazem kad se vec prodaje nek proda kako treba a ne da bude mijesana podvala
Nije moje ulje nego ulje orbica koje je tursko,ocito u uvozu mijesaju
Sad ispada ja imam neko svoje ulje, i da je deklaracija uvoznika lazna...ja samo kazem kad se vec prodaje nek proda kako treba a ne da bude mijesana podvala
Last edited by vjeshalica on 09/03/2020 19:40, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26164 Re: Pitamo Mehanicare ?
to je do shella,nasi se ne pitaju ni za sta..
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26165 Re: Pitamo Mehanicare ?
A sta ima veze gdje je proizvedeno?
Hljeba vam?
Goodyear made in Slovenia svaka treća guma
Hljeba vam?
Goodyear made in Slovenia svaka treća guma
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26166 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa to i ja govorim 
giganti imaju skoro svugdje fabriku..
giganti imaju skoro svugdje fabriku..
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26167 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eno Remus ima fabriku u sred sanskog mosta.
Kupis Remus na njemu pise made in Sanski Most, Bosnia, i odmah se ukines
Kupis Remus na njemu pise made in Sanski Most, Bosnia, i odmah se ukines
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26168 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne kontam, sta ima veze je li ulje iz Turske ili Italije?! Ako cemo gledati pošteno, i ovo ulje sto je Amar postavio, onda ni ono nije original. Piše made in italy, na drugoj dekla4aciji piše proizvodjac Deutchland.....pih... 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26169 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima, isto kao sto ima da za pola "njemackih" auta ne mozes dobiti eur 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26171 Re: Pitamo Mehanicare ?
sve je to pljaka danas,samo je pitanje jel dobra ili losa ...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26172 Re: Pitamo Mehanicare ?
znas li zasto ?konektovan wrote: ↑09/03/2020 19:51 Ne kontam, sta ima veze je li ulje iz Turske ili Italije?! Ako cemo gledati pošteno, i ovo ulje sto je Amar postavio, onda ni ono nije original. Piše made in italy, na drugoj dekla4aciji piše proizvodjac Deutchland.....pih...![]()
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26173 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja obavezno pregledan sve deklaracije i kupim najjeftinije majd in germani.
Sigurno je sigurno
Sigurno je sigurno
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26174 Re: Pitamo Mehanicare ?
neka bakire,oplaka 
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26175 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja prije par dana zamijenio filtere, nake Turske, a ulje total 5w40 nisam ni pogledao odakle je majku mu, sad se zadeverao pravo... 

