Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26151 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

ja sam zavrsio sa uljem,idem direkt kod uvoznika i kupujem :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#26152 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

zLatk0 wrote: 09/03/2020 14:36
corsa wrote: 09/03/2020 14:14 Ima li ko iskustva sa ovim AutoDom auto dijelovi? Tražim ponude za ulje i filtere pa su mi nekako sumnjivo jeftiniji od ostalih... :-?
Sve cijene sto su im iskazane na PIKu nisu u radnji iste.

Prosli put za sijalice bilo +17% PDVa na iskazanu cijenu, a neki dan ulje 32KM na stranici, u radnji 45 KM
Sta konkretno od ulja?
Bila je jednom rasprava oko najpovoljnije kupovine ulja
Kao Shell orginal kod orbico ako se ne varam moze se kupiti jeftinije a ono Tursko...wtf?
Koje god sam uzela od kanistera Shell uvoznik Orbico ,a Tursko ulje...vamo se prica to neki orginal bog i slicno
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#26153 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

vjeshalica wrote: 09/03/2020 18:03
zLatk0 wrote: 09/03/2020 14:36
corsa wrote: 09/03/2020 14:14 Ima li ko iskustva sa ovim AutoDom auto dijelovi? Tražim ponude za ulje i filtere pa su mi nekako sumnjivo jeftiniji od ostalih... :-?
Sve cijene sto su im iskazane na PIKu nisu u radnji iste.

Prosli put za sijalice bilo +17% PDVa na iskazanu cijenu, a neki dan ulje 32KM na stranici, u radnji 45 KM
Sta konkretno od ulja?
Bila je jednom rasprava oko najpovoljnije kupovine ulja
Kao Shell orginal kod orbico ako se ne varam moze se kupiti jeftinije a ono Tursko...wtf?
Koje god sam uzela od kanistera Shell uvoznik Orbico ,a Tursko ulje...vamo se prica to neki orginal bog i slicno
A kakav je shell u automerc skoro je li original ili fake
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#26154 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

vjeshalica wrote: 09/03/2020 18:03 Sta konkretno od ulja?
Bila je jednom rasprava oko najpovoljnije kupovine ulja
Kao Shell orginal kod orbico ako se ne varam moze se kupiti jeftinije a ono Tursko...wtf?
Koje god sam uzela od kanistera Shell uvoznik Orbico ,a Tursko ulje...vamo se prica to neki orginal bog i slicno
Traži neko iz Vatikana naredni put.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26155 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

sta bolan tursko :lol: :lol: :lol:

to samo mogu avlijaneri srat i neko ko nikad nije kupio ili drzao kanticu tog ulja u rukama,a ti isti znaju promovisat nekakve marke za koje niko nikad cuo nije jer imaju rabat :run:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#26156 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

amar1994 wrote: 09/03/2020 18:32 sta bolan tursko :lol: :lol: :lol:

to samo mogu avlijaneri srat i neko ko nikad nije kupio ili drzao kanticu tog ulja u rukama,a ti isti znaju promovisat nekakve marke za koje niko nikad cuo nije jer imaju rabat :run:
Sta sam promovisala boga ti?Koje marke ulja?
Sutra cu biti u prilici da ti uslikam nesto od Shella msm ima i kanister od 4l nije ni 35KM ali nije u Orbicu direktno vec na drugom mjestu (necemo ofirat)
Sve iz Turske ulje,a uvoznik Orbico...cuj ja avlijaner
Samo se nadovezah bezveze na pricu oko ulja jer ima zasebna tema o istom
I bilo je price kako u preprodaji pucaju cijene a kod Orbica su daleko nize
Jesu za Tursko ulje.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26157 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ne kazem da si ti,nego vecinom takvi supljiraju,pa ih onda neko poput sandora demantuje cinjenicama...ja sam kupio pureplus i napravljeno u eu,sad slagacu dali francuska ili italija,znaci nigdje veze sa turskom..a na kraju krajeva i da jeste shell turska,on ima rafinerija milion na svim krajevima svijeta kao i vecina tih velikih..

Al eto mozda sam trebao mannol,ravenol ili mozda rymax :roll:

Po tome ne valja ni filter ulja kojo sam kupio,bosch made in maroco,evo raspo se motor :(
Last edited by amar1994 on 09/03/2020 19:23, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26158 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

amar1994 wrote: 09/03/2020 17:38 ja sam zavrsio sa uljem,idem direkt kod uvoznika i kupujem :thumbup:
4-5l nema potrebe.
Dovoljno je da je ulje odredjene marke i da zadovoljava zahtjeve proizvodjaca auta.

p.s. prije pat dana kantica Totala 80KM i danas slucajno gledam ovdje

Image

dakle, deru nasi posteno
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26159 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

gledaj cijene :D

https://autoteile-oel.de/motorenol/255- ... 18225.html


ovo smece sam ja kupovao 14KM/l,a vidi koliko je kod svabe https://autoteile-oel.de/motorenol/1442 ... 05952.html
Last edited by amar1994 on 09/03/2020 19:40, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#26160 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Ako prodaje neko ulje za 50-80 maraka onda nek prodaje da valja a ne da je iz Turske
Kod nas sve turska,bugarska,rumunija,banglades,kina, ko da smo guzica svijeta
Da je barem iz kolumbije bila bi malo sretnija haha
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26161 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nismo mi guzica,mi smo septicka jama ...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26162 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

vjeshalica wrote: 09/03/2020 19:32 Ako prodaje neko ulje za 50-80 maraka onda nek prodaje da valja a ne da je iz Turske
Kod nas sve turska,bugarska,rumunija,banglades,kina, ko da smo guzica svijeta
Da je barem iz kolumbije bila bi malo sretnija haha
evo ne bi mi mrsko do podruma otic,mora da je to tvoje neko njihovo bezvezno ulje slabije kvalitete..nemoj zamjerit sta jer nisam direkt na tebe mislio sa avlijanerima :)

Image
Image
Image

kod ovog je corona gratis :D
Last edited by amar1994 on 09/03/2020 19:38, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#26163 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Ok stavicu i ja neke slike pa eto posteno
Nije moje ulje nego ulje orbica koje je tursko,ocito u uvozu mijesaju
Sad ispada ja imam neko svoje ulje, i da je deklaracija uvoznika lazna...ja samo kazem kad se vec prodaje nek proda kako treba a ne da bude mijesana podvala
Last edited by vjeshalica on 09/03/2020 19:40, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26164 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:thumbup:

to je do shella,nasi se ne pitaju ni za sta..
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26165 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

A sta ima veze gdje je proizvedeno?
Hljeba vam?
Goodyear made in Slovenia svaka treća guma :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26166 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

pa to i ja govorim :)

giganti imaju skoro svugdje fabriku..
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26167 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Eno Remus ima fabriku u sred sanskog mosta.
Kupis Remus na njemu pise made in Sanski Most, Bosnia, i odmah se ukines :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26168 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ne kontam, sta ima veze je li ulje iz Turske ili Italije?! Ako cemo gledati pošteno, i ovo ulje sto je Amar postavio, onda ni ono nije original. Piše made in italy, na drugoj dekla4aciji piše proizvodjac Deutchland.....pih... :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26169 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ima, isto kao sto ima da za pola "njemackih" auta ne mozes dobiti eur :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26170 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Bakir1 wrote: 09/03/2020 19:49 Eno Remus ima fabriku u sred sanskog mosta.
Kupis Remus na njemu pise made in Sanski Most, Bosnia, i odmah se ukines :lol:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26171 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sve je to pljaka danas,samo je pitanje jel dobra ili losa ...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26172 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote: 09/03/2020 19:51 Ne kontam, sta ima veze je li ulje iz Turske ili Italije?! Ako cemo gledati pošteno, i ovo ulje sto je Amar postavio, onda ni ono nije original. Piše made in italy, na drugoj dekla4aciji piše proizvodjac Deutchland.....pih... :mrgreen:
znas li zasto ? :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26173 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ja obavezno pregledan sve deklaracije i kupim najjeftinije majd in germani.
Sigurno je sigurno :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26174 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

neka bakire,oplaka :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26175 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja prije par dana zamijenio filtere, nake Turske, a ulje total 5w40 nisam ni pogledao odakle je majku mu, sad se zadeverao pravo... :lol:
Post Reply