Ovi ostali ista cijena
NOVE CIJENE GORIVA
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
sarajevo-x.com
- Posts: 860
- Joined: 19/04/2013 08:42
- Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina
#20176 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Evo u TK snizenja, snizio IN VIVO za 0.05 pa neka ide zivot
Ovi ostali ista cijena
Ovi ostali ista cijena
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6957
- Joined: 06/05/2013 23:05
#20177 Re: NOVE CIJENE GORIVA
najbitnije od svega

mislim logicno je da nasi imaju zalihe za 2 svjetska rata, pa dok se to sve potrosi, pa dok nova nafta dodje opet vakat dizati cijenu. nasi su pametni nisu budale da nas maltretiraju te spusti,te digni. oni drze vazda isto i povremeno dizu"Ako se ovaj trend nastavi narednih desetak -dvadeset dana, normalno bi bilo da cijene na svim pumpama na svijetu toliko padnu i vrate se u neke okvire koji će biti ne pristupačni građanima, nego bi trebali biti iznenađenje. Kada se vratimo na neke godine kada je vijan bila 30-ak dolara , cijene na benzinskim pumpama su se kretale od 1,60 do 1,80 KM po litru", kaže Bečarević.
Naglašava da se pad u maloprodaji ne može desiti preko noći, jer se trebaju potrošiti zalihe u rafinerijama.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#20178 Re: NOVE CIJENE GORIVA
A pa zato oni vozači dizelaša tvrde da im auto ništa ne troši, već proizvodi gorivo i vraća ga u rezervoar...
- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
-
toooka
- Posts: 110
- Joined: 15/02/2016 08:12
#20180 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Potpuno te razumijem, ja sam iz Lukavca ali u Tz radim tako da prolazim sve ove naše pumpe i kad vidim da je 2.26 ili na nekim "super gorivo" i po 2.36 bude mi zlo...
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#20181 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ovo vazi za vas u Sarajevu. U drugim gradovima je na svim pumpama ista cijena ili +-0,05KM.Kataklinger wrote: ↑09/03/2020 11:22 Narod se samo zali, kao i za izbore/politiku, a vazda bira isto, ha benzinsku pumpu ha stranku. Gazprom Stup prema autoputu vazda pun, Hifa Stup vazda puna, Petrol na izlazu iz Vogosce itd (a 100m naprijed na pumpi gorivo jeftinije 25kpf) ...da ne nabrajam vise. Imate ljudi BPOil u Halilovicima, Rajlovcu (valjda se zove BPOil), ima Neskovic Vraca, ima Umax za ove iz Vogosce...treba govna bojkotovat. Otkazat im sve one kartice zlatne, srebrne, platinaste, kurcaste...
2018. kad su nametnute akcize i kad se proculo da ce gorivo ici 20-25kpf gore, digli su za 10kpf i prije tog nameta. Onda kad se procuje da su cijene u padu, digne se 5-10kpf pa spusti na staro tj na isto.
Nije do njih, do nas je.
-
suit_up
- Posts: 846
- Joined: 31/12/2019 11:25
#20182 Re: NOVE CIJENE GORIVA
U Sarajevu je najveća navala službenih vozila, ebe se "velikim" lancima BP kolika je cijena na Umax-u ili negdje u Prnjavoru kad će njemu danas 20 auta komercijalista Coca-Cole nasuti po pun rezervoar (banalan primjer), a zauzvrat će Umax primiti 100 auta koji će nasuti po 20 KM da bi to anulirao. Velike firme sa puno službenih vozila gledaju rabat na količinu i dostupnost pumpi (naravno, i odgodu plaćanja koja se obično dogovori, jer ti koristiš gorivo i obrćeš pare, a tek na kraju mjeseca platiš ono što si sipao), a ne kolika je osnovna cijena goriva za koju se interesuje čovjek sa privatnim autom. Oni maloumnici na Hifi se ne znaju ni pozdraviti kako treba sa klijentom jer znaju da ljude ne privlače svojim zalaganjem i kulturom nego se sve unaprijed dogovori s visine i on samo služi da bi rukovao pištoljem za sipanje i naplatio uslugu, ništa drugo.
- felipe kajetano
- Posts: 4084
- Joined: 21/09/2009 19:32
- Location: Nachtwerk
-
zposao
- Posts: 2940
- Joined: 22/03/2019 09:27
#20184 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Mamu im... kada poskupi cijena barela u svijetu, onda naftaši ne spominju zalihe koje su kupili po niskoj cijeni nego instant dižu cijene..
A kada na svjetskom trzištu padne onda čekaju mjesecima dok opet ne naraste a dotad prodaju po istoj cijeni...
Jednostavno, smanjenje cijene kod naftaša je nepoznat pojam... Postoji samo dizanje. I to hinjski čim u svijetu imalo poskupi oni poskupe onu naftu koju su jeftino kupili.
I neznam kome je uopšte u interesu da se sakrivaju nalazi inspektorata o kvalitetti nafte na pojedinim pumpama?
Gdje je tu zaštita potrošača?
Kada nevalja, samo izađe izvještaj da na npr. 5 pumpi nije bilo zadovoljavajućeg kvaliteta, da je bilo bise vode, pijeska itd...
Jel postoji u zakonu našem ikakva zastita potrošača ?
A kada na svjetskom trzištu padne onda čekaju mjesecima dok opet ne naraste a dotad prodaju po istoj cijeni...
Jednostavno, smanjenje cijene kod naftaša je nepoznat pojam... Postoji samo dizanje. I to hinjski čim u svijetu imalo poskupi oni poskupe onu naftu koju su jeftino kupili.
I neznam kome je uopšte u interesu da se sakrivaju nalazi inspektorata o kvalitetti nafte na pojedinim pumpama?
Gdje je tu zaštita potrošača?
Kada nevalja, samo izađe izvještaj da na npr. 5 pumpi nije bilo zadovoljavajućeg kvaliteta, da je bilo bise vode, pijeska itd...
Jel postoji u zakonu našem ikakva zastita potrošača ?
-
toooka
- Posts: 110
- Joined: 15/02/2016 08:12
#20185 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Postoji u zakoni ali nažalost ne postoji u praksi...zposao wrote: ↑09/03/2020 14:37 Mamu im... kada poskupi cijena barela u svijetu, onda naftaši ne spominju zalihe koje su kupili po niskoj cijeni nego instant dižu cijene..
A kada na svjetskom trzištu padne onda čekaju mjesecima dok opet ne naraste a dotad prodaju po istoj cijeni...
Jednostavno, smanjenje cijene kod naftaša je nepoznat pojam... Postoji samo dizanje. I to hinjski čim u svijetu imalo poskupi oni poskupe onu naftu koju su jeftino kupili.
I neznam kome je uopšte u interesu da se sakrivaju nalazi inspektorata o kvalitetti nafte na pojedinim pumpama?
Gdje je tu zaštita potrošača?
Kada nevalja, samo izađe izvještaj da na npr. 5 pumpi nije bilo zadovoljavajućeg kvaliteta, da je bilo bise vode, pijeska itd...
Jel postoji u zakonu našem ikakva zastita potrošača ?
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#20186 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Kakva zastita potrosaca 
Gledaj sta radi vrh drzave, to je sve u talu druze.
Samo jedna stvar je dokazano pokazala da moze utjecati na trzsite cijena = ne kupoviati, odnosno nikako ne sipati. kad opadne potrazanja, opada i cjena. Zakon trzista.
U sarajevu moze biti takav raspon cjena jer je RS blizu
Gledaj sta radi vrh drzave, to je sve u talu druze.
Samo jedna stvar je dokazano pokazala da moze utjecati na trzsite cijena = ne kupoviati, odnosno nikako ne sipati. kad opadne potrazanja, opada i cjena. Zakon trzista.
U sarajevu moze biti takav raspon cjena jer je RS blizu
-
zposao
- Posts: 2940
- Joined: 22/03/2019 09:27
#20187 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Pa kako je to moguće?
Kako je moguće da godinama u medijima čitamo samo anonimne podatke (ako ih uopšte ima!)... tipa na par benzinski nije odgovarajuća kvaliteta ali eto da ih zaštitimo nećemo ih objaviti koji su...
Pa koji k**ac???
Odakle nekome pravo da štiti nekoga ko oštećuje potrošače?
Gdje je tu običan građanin?
Je li moguče da u nas niko ne odgovara za takvo ponašanje?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#20188 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Koliko je gorivo u DE i AT? Nekad je bila razlika 40-50 pf. Oni mogu biti mjerilo potkradanja...Samo uporediti i to je to.
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#20189 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Razlika izmedju DE, AT i nas je sto oni od poreza, akciza cega sve ne skupljeno od prodaje goriva stvarno uloze u ceste, autoputeve i slicno, a mi u budget 
Tu mozes odmah vidjeti koliko nas potkradaju
Tu mozes odmah vidjeti koliko nas potkradaju
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#20190 Re: NOVE CIJENE GORIVA
A kad trebaju dizati onda moze na zalihe poskuoljivatimade_in_sarajevo wrote: ↑09/03/2020 11:42 najbitnije od svega
mislim logicno je da nasi imaju zalihe za 2 svjetska rata, pa dok se to sve potrosi, pa dok nova nafta dodje opet vakat dizati cijenu. nasi su pametni nisu budale da nas maltretiraju te spusti,te digni. oni drze vazda isto i povremeno dizu"Ako se ovaj trend nastavi narednih desetak -dvadeset dana, normalno bi bilo da cijene na svim pumpama na svijetu toliko padnu i vrate se u neke okvire koji će biti ne pristupačni građanima, nego bi trebali biti iznenađenje. Kada se vratimo na neke godine kada je vijan bila 30-ak dolara , cijene na benzinskim pumpama su se kretale od 1,60 do 1,80 KM po litru", kaže Bečarević.
Naglašava da se pad u maloprodaji ne može desiti preko noći, jer se trebaju potrošiti zalihe u rafinerijama.![]()
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#20191 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ulazu karinu, autoputevi su im katastrofa. Magistrale su ok, gradske ulice gore nego u BiH. Razlika je jedina u tome sto se kod njih u danu nekoliko puta mjenjaju cijene goriva.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#20192 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ja govorim o trenutnim cijenama, a ne gdje pare idu. Znaci ako je tamo 2,40, kod nas treba biti max. 2,00. Eh sad koliko su kod njih? Ima li iko info?
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#20193 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Na prosloj stranici ima slika od jutros. Austrija, shell pumpa.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#20194 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Đe je Shell a đe smo mi 
- dobojlija81
- Posts: 3541
- Joined: 20/07/2012 22:03
#20195 Re: NOVE CIJENE GORIVA
cijena jutros u Prnjavoru poyy




- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#20196 Re: NOVE CIJENE GORIVA
joj su te jedne od skupljih puNpi tamo 
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#20197 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ako sam dobro vidio, dizel 2,10, a bmb 2,20. Znaci kupaju nas mjesecima onako hladno barem 40-60 pf po litri. Znaci sad je kod nas skuplje gorivo 10 pf, a bili smo jeftiniji od njih 40pf

- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#20199 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Jes pa da mi otpanu dizne.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#20200 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Zipa strucnjaka iz Avaza:
https://avaz.ba/vijesti/bih/553307/koli ... eftinjenje
Kad treba pojeftiniti, onda je ciklus 45-90 dana, a kad poskupljuje, onda su dovoljna 24 sata....
Na naše pitanje o trenutnim cijenama goriva u BiH, Vujanović odgovara da trenutno u FBiH imamo raspon cijena benzina od 1,91 do 2,36 KM za litar, dok je najniža cijena dizela od 1,91 do 2,36 KM za litar.
- Sve te informacije su provjerljive na našoj aplikaciji. Svaki građanin može da izabere ono šta mu više odgovara - poručio je Vujanović.
Moze meni u Zenici, ovaj po 1,90 iz Prnjavora poyyy
https://avaz.ba/vijesti/bih/553307/koli ... eftinjenje
Kad treba pojeftiniti, onda je ciklus 45-90 dana, a kad poskupljuje, onda su dovoljna 24 sata....
Na naše pitanje o trenutnim cijenama goriva u BiH, Vujanović odgovara da trenutno u FBiH imamo raspon cijena benzina od 1,91 do 2,36 KM za litar, dok je najniža cijena dizela od 1,91 do 2,36 KM za litar.
- Sve te informacije su provjerljive na našoj aplikaciji. Svaki građanin može da izabere ono šta mu više odgovara - poručio je Vujanović.
Moze meni u Zenici, ovaj po 1,90 iz Prnjavora poyyy
