ma jok--odo na fuka
NOVE CIJENE GORIVA
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- muha_sa
- Posts: 140415
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#20151 Re: NOVE CIJENE GORIVA
ma jok--odo na fuka
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#20153 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Umene sve na drva
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
- muha_sa
- Posts: 140415
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#20155 Re: NOVE CIJENE GORIVA
ona puNpa odma desno
-
Zeleni12
- Posts: 434
- Joined: 30/08/2015 16:42
#20156 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Jutros nafta 25 posto pojeftinila na svjetskoj berzi. Sta ce nasi naftasi uraditi po ovom pitanju?! Oni jos trose zalihe od prije mjesec, dva!?
Last edited by Zeleni12 on 09/03/2020 08:02, edited 1 time in total.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#20157 Re: NOVE CIJENE GORIVA
oni ce cekat da poskupi ,pa ce dic cijenu 5 feninga 
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
-
Zeleni12
- Posts: 434
- Joined: 30/08/2015 16:42
#20159 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ma to je do menagera, koji uvijek imaju taj peh da nabavljaju naftu i to vece kolicine, zarad nase dobrobiti, kad ona ide up.
- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#20160 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Cijena barela se trenutno kreće od 30 do 35 dolara. 


- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#20161 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Sad smo najebali, kad se vrati na staru cijenu, ode gorivo na 2.5 KM 
- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#20162 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ali prvo da potroše zalihe iz 2018.sime_cipol wrote: ↑09/03/2020 08:52 Sad smo najebali, kad se vrati na staru cijenu, ode gorivo na 2.5 KM![]()
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#20163 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ovo je Amerima doslo ko 1 na 10.
Kineska ekonomija pala zbog Corona virusa, a Ruse, ovisne o cijeni nafte, sad jebe cijena od 30$
Kineska ekonomija pala zbog Corona virusa, a Ruse, ovisne o cijeni nafte, sad jebe cijena od 30$
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#20164 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Znači kad se vrati na staro ide gorivo na 3,00.Cijena nafte u svijetu za jedan dan pala za više od 30 posto zbog koronavirusa, najviše od 1991.
Na američkom je tržištu, ipak, cijena barela pala za 32 posto, na 28 dolara.
U petak je dan zatvoren cijenom od 45,27 USD, a sa nedjelje na ponedjeljak cijena je pala na prosječno 32 dolara, što je pad od preko 30 posto za jednu noć. Ujedno, nafta je za sedam dana pala sa 55 dolara na 32 dolara.
-
Nadzorna_ploca
- Posts: 11043
- Joined: 05/12/2013 16:06
#20165 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Sve ce to narod pozlatiti.
Bosnjacki naravno, sprski i rvatski.
Bosnjacki naravno, sprski i rvatski.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#20166 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Mogao bi vala klix koji clanak napisati, iskoristiti medijski utjecaj jednom kako treba
-
Zeleni12
- Posts: 434
- Joined: 30/08/2015 16:42
#20167 Re: NOVE CIJENE GORIVA
I plus je i dolar zadnjih dana oslabio u odnosu na euro, tako da se naftasi ni tu ne mogu vaditi ako ne snize cijene, vec naprotiv.
- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#20169 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ako Petrol/EP/INA/HIFA imaju pumpu nekoliko stotina metara od neke tipa BP i sl, i vi uporno birate da točite 20-30kpf skuplje gorivo, dotle će i oni držati te cijene.
Ja donekle razumijem ljude koji natoče jednom mjesečno, za cvaju, ali ovi što toče svakodnevno, za svoje šolde, e to mi ne ide u glavu.
Sada će početi priča kako je kvalitetnije gorivo, bolje radi motor, manje troši, ne pale se lampice i sl.
Uvijek ima komentara da nekome i na Petrolu&co slabije vuče, manje troši, itd.
Mislim, svako zna svoje, ali nemojte se žaliti da je gorivo skupo, kada već ima izbor da se natoči donekle jeftinije.
Eno u Prnjavoru izgleda rat cijena između pumpi, debelo ispod 2 KM, čisto sumnjam da rade na svoju štetu i da toče vodu.
Ja donekle razumijem ljude koji natoče jednom mjesečno, za cvaju, ali ovi što toče svakodnevno, za svoje šolde, e to mi ne ide u glavu.
Sada će početi priča kako je kvalitetnije gorivo, bolje radi motor, manje troši, ne pale se lampice i sl.
Uvijek ima komentara da nekome i na Petrolu&co slabije vuče, manje troši, itd.
Mislim, svako zna svoje, ali nemojte se žaliti da je gorivo skupo, kada već ima izbor da se natoči donekle jeftinije.
Eno u Prnjavoru izgleda rat cijena između pumpi, debelo ispod 2 KM, čisto sumnjam da rade na svoju štetu i da toče vodu.
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#20170 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Naslovnica wrote: ↑09/03/2020 10:18 Ako Petrol/EP/INA/HIFA imaju pumpu nekoliko stotina metara od neke tipa BP i sl, i vi uporno birate da točite 20-30kpf skuplje gorivo, dotle će i oni držati te cijene.
Ja donekle razumijem ljude koji natoče jednom mjesečno, za cvaju, ali ovi što toče svakodnevno, za svoje šolde, e to mi ne ide u glavu.
Sada će početi priča kako je kvalitetnije gorivo, bolje radi motor, manje troši, ne pale se lampice i sl.
Uvijek ima komentara da nekome i na Petrolu&co slabije vuče, manje troši, itd.
Mislim, svako zna svoje, ali nemojte se žaliti da je gorivo skupo, kada već ima izbor da se natoči donekle jeftinije.
Eno u Prnjavoru izgleda rat cijena između pumpi, debelo ispod 2 KM, čisto sumnjam da rade na svoju štetu i da toče vodu.
Dok je ovaca bit ce i vune
Evo i klix je sad objavio pad cjena
https://www.klix.ba/biznis/privreda/cij ... /200309008
Sad bi kod nas trebalo gorivo da bude 1.5KM sa svim akcizama... mislis da ce spustiti.Cijena nafte za jedan dan je pala za više od 30 posto na svjetskom tržištu zbog koronavirusa, što je uzrokovalo pravi haos na svjetskim berzama.
Kako piše Financial Times, na samom početku trgovanja u ponedjeljak cijena barela na londonskom tržištu "potonula" je za više od 14 dolara i sada je 31,02 dolara, tačnije niža je za 31,5 posto.
Samo sipajte... ovim gore po tim cjenama....
Znaci NIKAD nije bila niza cjena goriva, a kod nas 2.26+ cjene.
vjerovatno ce biti simbolicno 5 kpf, i to...!!!!! za 3 sedmice na jedan dan, a onda odmah gore 10
Kaze ima zakona kod nas.. ima za sirotinju
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#20173 Re: NOVE CIJENE GORIVA
To je tačno i upravu si.Naslovnica wrote: ↑09/03/2020 10:18 Ako Petrol/EP/INA/HIFA imaju pumpu nekoliko stotina metara od neke tipa BP i sl, i vi uporno birate da točite 20-30kpf skuplje gorivo, dotle će i oni držati te cijene.
Ja donekle razumijem ljude koji natoče jednom mjesečno, za cvaju, ali ovi što toče svakodnevno, za svoje šolde, e to mi ne ide u glavu.
Sada će početi priča kako je kvalitetnije gorivo, bolje radi motor, manje troši, ne pale se lampice i sl.
Uvijek ima komentara da nekome i na Petrolu&co slabije vuče, manje troši, itd.
Mislim, svako zna svoje, ali nemojte se žaliti da je gorivo skupo, kada već ima izbor da se natoči donekle jeftinije.
Eno u Prnjavoru izgleda rat cijena između pumpi, debelo ispod 2 KM, čisto sumnjam da rade na svoju štetu i da toče vodu.
Ja lično sipam na Petrolu (ranije na Gazpromu) i bukvalno nikakve razlike nisam primjetio. S vremena na vrijeme znam nasut i na drugim pumpama (kako se gdje zadesim) i nikad nisam imao ni problema, a nisam osjetio ni da s nekim gorivom bolje ili lošije vuče.
Jedini razlog zašto sipam na Petrolu je to što mi je u komšiluku i usput kad idem bilo gdje - bukvalno jedini. Ne smatram njihovo gorivo apsolutno ništa boljim u odnosu na ostale, mi živimo u klošarskoj pseudodržavi gdje se ne zna ni ko je za šta nadležan, kamoli da pumpadžije ispoštuju određene uslove kvalitete u nabavci goriva.
-
toooka
- Posts: 110
- Joined: 15/02/2016 08:12
#20174 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Meni nije bitan kvalitet goriva, važno je samo da je skupo, što skuplje... xD
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#20175 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Narod se samo zali, kao i za izbore/politiku, a vazda bira isto, ha benzinsku pumpu ha stranku. Gazprom Stup prema autoputu vazda pun, Hifa Stup vazda puna, Petrol na izlazu iz Vogosce itd (a 100m naprijed na pumpi gorivo jeftinije 25kpf) ...da ne nabrajam vise. Imate ljudi BPOil u Halilovicima, Rajlovcu (valjda se zove BPOil), ima Neskovic Vraca, ima Umax za ove iz Vogosce...treba govna bojkotovat. Otkazat im sve one kartice zlatne, srebrne, platinaste, kurcaste...
2018. kad su nametnute akcize i kad se proculo da ce gorivo ici 20-25kpf gore, digli su za 10kpf i prije tog nameta. Onda kad se procuje da su cijene u padu, digne se 5-10kpf pa spusti na staro tj na isto.
Nije do njih, do nas je.
2018. kad su nametnute akcize i kad se proculo da ce gorivo ici 20-25kpf gore, digli su za 10kpf i prije tog nameta. Onda kad se procuje da su cijene u padu, digne se 5-10kpf pa spusti na staro tj na isto.
Nije do njih, do nas je.


